v jake razi CZ 550 ?

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Lovec
Příspěvky: 279
Registrován: 25 lis 2005 20:06
Bydliště: Slovensko....

Příspěvek od Lovec » 01 bře 2006 14:24

Chcel som nieco napisat.....ale zase len musim suhlasit s perdixom.


Lovec
Příspěvky: 279
Registrován: 25 lis 2005 20:06
Bydliště: Slovensko....

Re: ---

Příspěvek od Lovec » 01 bře 2006 14:38

HHawkins píše:Tak toto píšou na stránkách CZ o CZ 550 :

Standardně jsou kulovnice vybaveny dvoupolohovou nehlučnou pojistkou odjišťovanou ve směru střelby.

Co je na tom pravdy? :wink:
HHawkins,co myslis,moze si marketingove oddelenie dovolit nenapisat nieco taketo :?: :roll: :wink:

Ja som velmi rad,ze som si nechal poradit od kolegov,ktori uz co-to nastrielali a odpolovali,ked som kupoval gulovnicu,a som max.spokojny.Moj kamarat mal svoj rozum a argumenty a kupil CZ550 Lux v .308W,dodnes spolu polujeme a chodime na strelnicu-zakazdym to lutuje.Medzitym si uz kupil aj ine zbrane,a preto uz CZ casto ostava v skrini a pravdepodobne sa jej coskoro zbavi....Ked porovnam konkretne dve nase zbrane,tak: Tikka 0,0 zavad,CZ prasknuta pazba(vnutorna neviditelna prasklina,pravdepodobne sa zvacsujuca od novoty,proste smejdovy kus dreva),oprava+vymena novej pazby,original montaz-praskla po 3 rokoch,tento rok sa mu zlomil vytahovac nabojnice.Jedine co je na jeho zbrani dobre je puskohlad Meopta.Viem velmi dobre,ze u x-tisic dalsich sa to nestalo,ale co ked?Teraz je uz pouceny,a najblizsia volba bude asi Sauer 202,sice stoji 3,5x tolko co CZ(a ja velmi dobre viem,ze nie kazdy si to moze kupit),ale preco nemat spokojny zivot?Naozaj,radsej este nieco usetri a potom kup nieco ozaj spolahlive.
HHawkins

---

Příspěvek od HHawkins » 01 bře 2006 14:58

Jak se tak dívam tak na 550 žádná chvála asi to stou výrobou bude u všech zbraní CZ.
Mohl by mi někdo poradiť nějakou kvalitni ale vzledově podobnou CZ 550?(do 30 tis.)
Lovec
Příspěvky: 279
Registrován: 25 lis 2005 20:06
Bydliště: Slovensko....

Příspěvek od Lovec » 01 bře 2006 15:07

Opakujem Rossler Titan 6,Tikka modely T3,M595,M695,dokonca aj Remington 700 Classic sa tam zmesti.... :idea:
Uživatelský avatar
Kubajzz
Příspěvky: 8890
Registrován: 29 zář 2005 10:17
Bydliště: HFT závody...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kubajzz » 01 bře 2006 15:24

2Lovec:
Tak pak nevím, proč sis teď kupoval od CZ pušku v ráži .17HMR, když ta firma vyrábí takový šit?
Navíc dle vlastních slov jsi ještě před měsícem tvrdil, že o jejich kvalitách nemáš pochyb.
perdix

Re: CZ 550

Příspěvek od perdix » 01 bře 2006 15:38

Olaf píše:...Mám ale takový dojem, že většina kolegů má velmi kritický pohled na naše výrobky...
Ona ani tak nejde o kritiku, ale o objektivnost. Je bohužel věc všeobecně známá, že úroveň kvality zbraní CZ šla dolů. A konkrétně ZKK by měli být ještě stará dobrá práce a se současnou produkcí neporovnatelné.

O kvalitě svědčí i to, že přece jen ty lepší kusy jdou na vývoz - stačí se podívat v Praze do prodejny CZUB, kde se občas vyskytnou zbraně z reexportu, tzn. vrátily se s ciziny - máš dvě flinty, jedna ze západu, druhá určená na náš trh - stejný model, stejná cena, ale rozdíl je poznat už podle dřeva, chod závěru atd...

Jsem vlastenec, mám doma několik českých zbraní, střílím českým brokovým střelivem, ale pokud se jedná o to, koupit si novou zbraň, tak radši šáhnu po něčem ze zahraničí, stejně tak jako v otázce střeliva do kulovnic.
HHawkins

---

Příspěvek od HHawkins » 01 bře 2006 16:31

Tak sem se tak poohlížel po kulovnicích Sako a zamlouvá se mě Sako 75 Hunter, nevíte kde by se dala koupit? a kolik stojí ? A jaký je rozdil mezi Tikkem T3 a Sakem 75 Hunter?
Uživatelský avatar
Andy
Moderátor
Příspěvky: 2230
Registrován: 22 bře 2005 09:36
Bydliště: Praha

Re: ---

Příspěvek od Andy » 01 bře 2006 17:12

HHawkins píše:Tak sem se tak poohlížel po kulovnicích Sako a zamlouvá se mě Sako 75 Hunter, nevíte kde by se dala koupit? a kolik stojí ? A jaký je rozdil mezi Tikkem T3 a Sakem 75 Hunter?
SAKO a TIKKu dovazi tusim Detex. Komu vsemu dodava nevim. Cena za SAKO je orientacne o 50% vyssi nez za TIKKu. Rozdil je v zaveru, ktery ma tri ozuby. Dale pak asi lepsi pazba. Nicmene nepripada mi to zase jako takova vyhoda.

TIKKa bohate staci.
Lovec
Příspěvky: 279
Registrován: 25 lis 2005 20:06
Bydliště: Slovensko....

Příspěvek od Lovec » 01 bře 2006 17:13

Kubajzz píše:2Lovec:
Tak pak nevím, proč sis teď kupoval od CZ pušku v ráži .17HMR, když ta firma vyrábí takový šit?
Navíc dle vlastních slov jsi ještě před měsícem tvrdil, že o jejich kvalitách nemáš pochyb.
Kubajzz,tu sa dopustas omylu,ktory ja takmer nikdy nerobim....Negeneralizujem....Nemysli si ze som si HMR-ku objednal len tak zbrucha,a este aj vo Varmint prevedeni,keby som o tom cosi nevedel.Mam beznu malorazku 452 a som s nou spokojny.Splna moje poziadavky na ovladatelnost,presnost a spolahlivost.Aj ta ale podstupila malinky tuning-vymenu spustovej pruzinky,pretoze seriova je jednoducha prilis tvrda.CZ malorazky su nahodou celkom dobre,a sice preto,ze sa im dari v Amerike,ked chcu mat uspech na tamojsom trhu,nesmu zaspat,a v tomto pripade to aj robia.Podobne je to aj s nabojmi od S&B-o ich gulovu cast sortimentu ani nezakopnem,ale na druhej strane brokove strelivo s ktorym mam na sutaziach najlepsie vysledky je S&B Super Trap 24g.
Uživatelský avatar
Kubajzz
Příspěvky: 8890
Registrován: 29 zář 2005 10:17
Bydliště: HFT závody...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kubajzz » 01 bře 2006 17:15

2Lovec:
Myslel jsem si, že tady napíšeš něco podobného... :?
Lovec
Příspěvky: 279
Registrován: 25 lis 2005 20:06
Bydliště: Slovensko....

Příspěvek od Lovec » 01 bře 2006 17:21

Kubajzz....je to tak ako pisem,malorazky su vdaka tlaku trhu z US na istej urovni,ale 550 je jednoducho prezitok.Nemysli si,ze keby sa mi 452 nepozdavala,tak si nekupim nieco ine.Moznosti je vela.

HHawkins: Videl si tie fotky,co som ti poslal?
Uživatelský avatar
jozsp111
Příspěvky: 390
Registrován: 08 zář 2005 14:50

Příspěvek od jozsp111 » 01 bře 2006 17:45

Lovec píše:
Kubajzz píše:2Lovec:
Tak pak nevím, proč sis teď kupoval od CZ pušku v ráži .17HMR, když ta firma vyrábí takový šit?
Navíc dle vlastních slov jsi ještě před měsícem tvrdil, že o jejich kvalitách nemáš pochyb.
Kubajzz,tu sa dopustas omylu,ktory ja takmer nikdy nerobim....Negeneralizujem....Nemysli si ze som si HMR-ku objednal len tak zbrucha,a este aj vo Varmint prevedeni,keby som o tom cosi nevedel.Mam beznu malorazku 452 a som s nou spokojny.Splna moje poziadavky na ovladatelnost,presnost a spolahlivost.Aj ta ale podstupila malinky tuning-vymenu spustovej pruzinky,pretoze seriova je jednoducha prilis tvrda.CZ malorazky su nahodou celkom dobre,a sice preto,ze sa im dari v Amerike,ked chcu mat uspech na tamojsom trhu,nesmu zaspat,a v tomto pripade to aj robia.Podobne je to aj s nabojmi od S&B-o ich gulovu cast sortimentu ani nezakopnem,ale na druhej strane brokove strelivo s ktorym mam na sutaziach najlepsie vysledky je S&B Super Trap 24g.
Aj ja som počul o tom, že výrobky (aj malorážky) CZ sa delia
na 2 skupiny: Odfláknuté pre český trh (standard, lux)
a kvalitné pre americký a austrálsky.
(varmint, american, silhouette)
Tak to bude asi zo všetkým.
:?
perdix

Příspěvek od perdix » 01 bře 2006 18:37

Kubajzz píše:2Lovec:
Tak pak nevím, proč sis teď kupoval od CZ pušku v ráži .17HMR, když ta firma vyrábí takový šit?
Navíc dle vlastních slov jsi ještě před měsícem tvrdil, že o jejich kvalitách nemáš pochyb.
Pro upřesnění všech se tady celou dobu bavíme pouze o modelu CZ 550.
Nikdo nemluví o malorážkách a kulovničkách 527, což jsou poměrně dost vydařené zbraně. Takže nějaké napadání je trošku pod úroveň.
perdix

Re: ---

Příspěvek od perdix » 01 bře 2006 18:44

HHawkins píše:Tak sem se tak poohlížel po kulovnicích Sako a zamlouvá se mě Sako 75 Hunter, nevíte kde by se dala koupit? a kolik stojí ? A jaký je rozdil mezi Tikkem T3 a Sakem 75 Hunter?
Ty dáš hodně na vzhled, že :D
Model Sako 75 stojí zhruba od 40 do 50 tis. podle výbavy. V porovnání s Tikkou bych řekl, že je to asi jak BMW řady 5 a 7, tzn. obě kvalitní a dobré, ale sedmička přece jen pro těch horních pár tisíc.

Ještě pro informaci by se měla už letošní rok dodávat Tikka, model T3 Deluxe, která má hlaveň a tělo závěru černý brynýr, závěr a klika nerez, polopažba evropský ořech, čelo předpažbí a pistolová rukojeť z růžového dřeva, logo T3 na patce pistolové rukojeti, nastavitelná délka pažby, rybina atd. Cena se bude pohybovat kolem 30 tis. Kč Tak se ti třeba zalíbí :wink:
tombr.a
Příspěvky: 160
Registrován: 03 úno 2006 17:07
Bydliště: Brno

Příspěvek od tombr.a » 01 bře 2006 19:38

Hele pořad pišeš že chceš něco do 30tis. tikka se da sehnat nova okolo 25tis
sam jsem za ni tehdy dal 23 a něco.Ale pokud na zbran nejak nespěchaš tak se daji zbraně myslim že vyhodně pořidit v Lyse nad labem na vystavě NATURA VIVA 25.5-28.5.Byl jsem tam loni s kamaradem a měli tam spoustu zbrani v akci zajimave cany tam byli třeba na kulovnice Antonio Zolli,ale nevim jak to maš daleko tak popřemyšlej. :?:
Odpovědět