v jake razi CZ 550 ?

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Kubajzz
Příspěvky: 8891
Registrován: 29 zář 2005 10:17
Bydliště: HFT závody...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kubajzz » 28 úno 2006 14:46

Takže ze všech těch ráží je nejuniverzálnější .308Win, ne?
A zároveň má nejširší sortiment střeliva.
Takže když chce HHawkins koupit jednu zbraň a ne na každého králika jinou, tak by měl volit tuhle.

PS. Sory, ten 270Win jsem si spletl s 6,5 x 57, jsem se v tabulce překouk o řádek. :oops:


Lovec
Příspěvky: 279
Registrován: 25 lis 2005 20:06
Bydliště: Slovensko....

Příspěvek od Lovec » 28 úno 2006 14:52

S .308Win rad suhlasim,ale s CZ550 urcite nie.V tej istej cenovej hladine su lepsie moznosti.
Uživatelský avatar
Kubajzz
Příspěvky: 8891
Registrován: 29 zář 2005 10:17
Bydliště: HFT závody...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kubajzz » 28 úno 2006 15:14

Jaké?
Ráži už HHawkins ví, teď zbraň. :wink:
Lovec
Příspěvky: 279
Registrován: 25 lis 2005 20:06
Bydliště: Slovensko....

Příspěvek od Lovec » 28 úno 2006 15:18

Opakujem perdixa Rossler Titan 6,Tikka T3,M595,M695.Chod zaveru,chod poistky,celkove spracovanie hovoria za vsetko.Kto ma,alebo mohol drzat v ruke a porovnat,vie o com hovorim.
perdix

Příspěvek od perdix » 28 úno 2006 15:24

Já bych stejně ještě neuzavíral tu ráži. 308 je sice univerzální, ale pokud bude v honitbě, kde mají hlavně vysokou a černou, tak bych uvažoval o něčem trošku silnějším.
Takže po několikáté opakuji svou výzvu - napiš v jakém typu honitby a co budeš možnost mít lovit.
HHawkins

---

Příspěvek od HHawkins » 01 bře 2006 10:35

Zdravim, lovil bych černou, vysokou a srnčí. Používal bych ji na naháňky i na čekanou. Tak asi na střelbu na vzdálenost 100-150m. Takže nějakou univerzální ráž. (asi tu 308W). ještě se rozhodnu jakou tu kulovnici.
Ale asi si nebudu kupovat novou ale asi nějaklou starší...
Uživatelský avatar
Andy
Moderátor
Příspěvky: 2230
Registrován: 22 bře 2005 09:36
Bydliště: Praha

Re: ---

Příspěvek od Andy » 01 bře 2006 10:44

HHawkins píše: ... ještě se rozhodnu jakou tu kulovnici.
Ale asi si nebudu kupovat novou ale asi nějaklou starší...
Tak to ti nedoporucuju. Kup si radeji novou. At uz si koupis tu CZ550 nebo trebas TIKKu, rozhodne daleko lepsi nez "stara briza".

Koukej, takhle strili TIKKA T3 Hunter v 308W na 92m s rucne delanou munici.

Obrázek
HHawkins

Re: ---

Příspěvek od HHawkins » 01 bře 2006 10:59

Andy píše:
HHawkins píše: ... ještě se rozhodnu jakou tu kulovnici.
Ale asi si nebudu kupovat novou ale asi nějaklou starší...
Tak to ti nedoporucuju. Kup si radeji novou. At uz si koupis tu CZ550 nebo trebas TIKKu, rozhodne daleko lepsi nez "stara briza".
To je fakt, ale vzledově se mi víc líbí CZ 550 Lux. takže zatim nevim.
Přece to nemůže být tak nekvalitní. (myslím tu vůli zavěru,atd.) a ta pojistka by nešla nějak vyladit aby byla méně hlučná?
Uživatelský avatar
Andy
Moderátor
Příspěvky: 2230
Registrován: 22 bře 2005 09:36
Bydliště: Praha

Re: ---

Příspěvek od Andy » 01 bře 2006 11:30

HHawkins píše: Přece to nemůže být tak nekvalitní. (myslím tu vůli zavěru,atd.) a ta pojistka by nešla nějak vyladit aby byla méně hlučná?
Ja nevim, ja CZ550 nemam. Vim jen, ze pojistka na "TICE" je bezproblemova.
Je ale fakt, ze CZUB ma dost promenlivou kvalitu. Cili ja osobne bych si CZUB nekoupil. Mozna krom CZ550 Varmint (kde pocitam s beddingem a dalsimi upravami).
Lovec
Příspěvky: 279
Registrován: 25 lis 2005 20:06
Bydliště: Slovensko....

Re: ---

Příspěvek od Lovec » 01 bře 2006 11:36

HHawkins píše:To je fakt, ale vzledově se mi víc líbí CZ 550 Lux. takže zatim nevim.
Přece to nemůže být tak nekvalitní. (myslím tu vůli zavěru,atd.) a ta pojistka by nešla nějak vyladit aby byla méně hlučná?
Specialne pri .308W ocenis na CZ550 ten "skvely a hladky" chod zaveru.Niekolko dobre zabehnutych som mal v ruke,ale kym by sa dporacovali ku kulture chodu ako ma Tikka,tak to skor zoderu hlaven.Poistka je tiez kapitola sama o sebe.Naco si kupovat pusku,ktoru treba najprv ladit,upravovat a neviem este co,aby sa dala vobec normalne vyuzit,ked si rovno mozes kupit taku co to nepotrebuje??? :shock: A stara zbran? Ktovie co sa s nou dialo....Nestoji to zato radsej este par korun nasetrit,a kupit si potom zbran,s ktorou nebudes mat ziadne problemy? :roll:
HHawkins

---

Příspěvek od HHawkins » 01 bře 2006 11:54

Tak toto píšou na stránkách CZ o CZ 550 :

Standardně jsou kulovnice vybaveny dvoupolohovou nehlučnou pojistkou odjišťovanou ve směru střelby.

Co je na tom pravdy? :wink:
Uživatelský avatar
Kubajzz
Příspěvky: 8891
Registrován: 29 zář 2005 10:17
Bydliště: HFT závody...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kubajzz » 01 bře 2006 11:58

Napiš SZ Baldovi, ten tu CZ550 má a hodně z ní střílí.
Nebo by tu Balda mohl o ní něco napsat. Jelikož ji má, tak je k tomu asi nejpovolanější.
Uživatelský avatar
Andy
Moderátor
Příspěvky: 2230
Registrován: 22 bře 2005 09:36
Bydliště: Praha

Příspěvek od Andy » 01 bře 2006 12:01

Kubajzz píše:Napiš SZ Baldovi, ten tu CZ550 má a hodně z ní střílí.
Nebo by tu Balda mohl o ní něco napsat. Jelikož ji má, tak je k tomu asi nejpovolanější.
Balda ma ale Varminta. Ikdyz zaverovy system je samozrejme stejny.
perdix

Příspěvek od perdix » 01 bře 2006 12:22

Ono je tady diskuze asi zbytečná. Pokud napíšeš, že se ti 550 "víc líbí" tak není co řešit.
Já myslel, že chceš koupit spolehlivou zbraň a dáš na rady zkušeněších. U CZ je to bohužel otázka každého jednotlivého kusu, ale pokud ti jde o vzhled a ne o důvěru flintě a spolehlivou funkci...
Tak jak tady někdo psal, že střílí střelivem SB a dosud neměl potřebu zkoušet něco jiného - je to o tom, že kdyby vyzkoušel něco jiného, tak by poznal ten rozdíl a už by SB nekupoval. Tak jak kolega u nás v MS i za komančů kupoval do 308 střelivo Norma, které stálo 12 Kč a SB 3 Kč - je to o prioritách.
Stejně tak jako zbraň. Já mám už šest let CZ 550 Medium v ráži 7mm Rem Mag, dodal mi ji kamarád co dělá přímo ve zbrojovce. Krom toho, že byla za hodně lepší cenu, tak je tam kvalita zpracování taková, jakou normálně vůbec neuvidíš-ale je to o známosti a o tom, že ještě se výrobě té flintě víc věnovali, protože byla vyrábněná na reprezentační účely. Když teď vezmu kteroukoliv "obyčejnou" 550 tak je to neporovnatelný rozdíl a kdybych měl něco takového mít, tak ani zadarmo.
Olaf

CZ 550

Příspěvek od Olaf » 01 bře 2006 12:37

HHawkins záleží samozřejmě na tom, jak si náročný, kolik toho nastřílíš atd. Již výše jsem psal, že mám cca 25 let ZKK600 v r.7x64 a naprostá spokojenost. Velice přesná a spolehlivá zbraň. Možná jsem měl pouze štěstí ale nikterak bych nezatracoval naše zbraně a výrobce. Ta ráže je jednoznačná .308W nebo 7x64. Do silnější ráže být Tebou bych již nešel. Jedná se v našich podmínkách o ráže universální, na srnčí jsou již až moc silné. A kulovnice zas tak špatné nejsou, myslím tedy pro běžnou mysliveckou praxi. Pokud budeš ale chtít jako např. kolega " LOVEC " střílet na velké vzdálenosti s překlikáváním musíš zvážit více možností. I když s tou svojí po výměně optiky bych na 100% mohl střílet také dálky, ale nemám v praxi potřebu. Kolikrát se Ti podaří špatná rána do 100m a s větší vzdáleností se tato pravděpodobnost také zvyšuje. Když je např. -10C nejsou to zrovna ideální podmínky pro střelbu na 250m. Tak prokřehlý lehce zvěř zmrzačíš i do těch 100m.Mám ale takový dojem, že většina kolegů má velmi kritický pohled na naše výrobky. V našem MS má tyto zbraně více lidí a nevím ani o jednom případu výskytu nějakých problémů.
Odpovědět