V Hospode Monarch se strilelo. Kocka Ml. Mrtev

Vše co se událo v souvislosti se zbraněmi

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

HanuIv
Odborník na zbraně
Příspěvky: 1223
Registrován: 14 črc 2005 10:01

Příspěvek od HanuIv » 05 lis 2008 06:28

Jo, tak to mohlo být. To by možná i sedělo.
No, a teď jsem zvědav, jak celou věc uzavře policie a co z toho bude před soudem.

U nás v práci jsme překřtili ČR na Kočkistán. Zatím si tu Kočkovi dělají, co je jim libo. Nemáte ten pocit?


Fyzikální zákony jsou právě ty jediné, které platí pro všechny. Dokonce i pro politiky a boháče. - Neznámý Génius
K vítězství zla stačí, když dobří lidé budou sedět se založenýma rukama - Edmund Burke
Lanky
Příspěvky: 257
Registrován: 04 led 2007 16:32

Příspěvek od Lanky » 06 lis 2008 10:36

Obávám se, že z principu se nedá věřit ani jedné ze zúčastněných stran - logicky každý události předkládá tak, aby se mu hodily do krámu a už dopředu ovlivnil ty, co o případu budou později rozhodovat. Třeba i podvědomě. Třeba Kočka senior v jednom rozhovoru nejdřív říká, že on nic neviděl, protože celou dobu seděl zády a až po střelbě se otočil a viděl padat Kočku mladší. A jen o něco později v dalším rozhovoru jinde vyvrací Ďuričkovu verzi, co předcházelo střelbě. Tak viděl a slyšel, nebo neviděl a neslyšel???? Nezávidím těm, co to vyšetřují a už vůbec ne těm, co budou rozhodovat o vině a nevině.
Walther P99 AS cal. 9 mm L, ZKM 456 .22LR + Leapers 4-16x50 AO
epetr2008

Příspěvek od epetr2008 » 20 lis 2008 14:15

http://www.novinky.cz/clanek/154822-dur ... vazba.html

Duričko: ,,Opět bych se bránil" --> Státní zástupce: ,,Ten člověk není žádná ovečka! On by se i příště bránil! :!: zaslouží vazbu :!: "

:roll: :roll: no, tak to si půjdu zbalit svejch pár švestek, rozloučit se se ženou a dětma :? a asi by mě měli taky zavřít :roll: nevím co se v té hospodě stalo a je mi to jedno, ale já bych se TAKY BRÁNIL napadení.

Čeká mě za to koncentrák a nebo smrt oběšením? :x :x :x
HanuIv
Odborník na zbraně
Příspěvky: 1223
Registrován: 14 črc 2005 10:01

Příspěvek od HanuIv » 20 lis 2008 17:00

Státní zástupce - zhouba zákonnosti.
Zaráží mne, s jakou vehemencí se státní zástupci snaží umísťovat pachatele čehokoliv do vazby. Přitom, jeduný důvod u pana Ďuričky je, že by se mohl snažit utéci mimo ČR. To si myslím, že není tento případ, protože tu má nemalý majetek a se zemí je svázán i jinak.

Tak nevím.

Nakonec to vypadá, že Ďuričko sedí v lochu jen proto, aby ho Kočka nezrušil před odsouzením.
Fyzikální zákony jsou právě ty jediné, které platí pro všechny. Dokonce i pro politiky a boháče. - Neznámý Génius
K vítězství zla stačí, když dobří lidé budou sedět se založenýma rukama - Edmund Burke
epetr2008

Příspěvek od epetr2008 » 20 lis 2008 17:02

2 HanuIv

Jo, to mě taky napadlo že je ve vazbě jen, aby se dožil soudu a ten ,,skandál" utichnul.
Uživatelský avatar
kayakero
Příspěvky: 804
Registrován: 22 zář 2008 14:12

Příspěvek od kayakero » 05 pro 2008 14:01

jestli si funebráci zanotovali tuhle, chápu že na pohřbu musely být nepokoje
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Uživatelský avatar
ALKAJ
Příspěvky: 1603
Registrován: 08 úno 2007 15:40
Bydliště: Banskobystrický kraj (VK)

Příspěvek od ALKAJ » 10 dub 2009 12:25

Naproti tomu mu přitížilo, že jako myslivec a střelec věděl, jak se zbraň používá a neomluvitelně porušil zákon o zbraních, když ji měl za pasem a ne v pouzdře.
V ČR máte aj praktickú časť skúšok na ZP nie? Takže každý čo má zbraň v legálnej držbe má automaticky priťažujúcu okolnosť za to že vie ako sa zbraň používa (aj keď by bez toho neurobil ZP)?
Je voľakde v zákone o zbraniach uvedené že sa nemôže nosiť zbraň "za pásom" ?
Jak nazýváš lidi, kteří když jsou ohroženi, tak se nebrání, jen utečou a schovávají se?
Civilizovaní?
Uživatelský avatar
Kavy
Příspěvky: 2858
Registrován: 24 bře 2009 19:52

Příspěvek od Kavy » 10 dub 2009 19:02

Nezaobýrej se tím,co napsali na internetu.Jsou to jen kecy.
Za pistoli za páskem nedostaneš kriminál.

Opět se tu vzniká diskuze o informacích ,které napíšou novináři.
Mějte svůj rozum,proboha.
Uživatelský avatar
dykmore
Příspěvky: 1065
Registrován: 09 led 2008 12:58
Bydliště: Ostrava - Hrušov

Příspěvek od dykmore » 11 dub 2009 14:01

Co to je za pitomost s tim nosenim? Zbran jsem povinen nosit skryte,ale snad ne jen v pouzdre?! I kdybych ji nacpal do smradlave ponozky a skryte zavesil za koule,tak tim zadny zakon neporusuju,nebo se pletu?

A to,ze byl pod vlivem,to je urcite poruseni zakona o zbranich. Proc ale opily myslivec,co postrelil kolegu,zaplatil 10000kc a vratili mu zbrojak,a tady je to pritezujici okolnost?

V Na vlastni oci jsem videl reportaz o kockovych. Ale radsi se k tomu v tomhle state ani nebudu vyjadrovat :-(
Pořádná bouchačka je z plastu a oceli, a nosí se v kydexovém pouzdru.
Uživatelský avatar
Kavy
Příspěvky: 2858
Registrován: 24 bře 2009 19:52

Příspěvek od Kavy » 12 dub 2009 13:16

Ten člověk zabil člověka,možná v afektu,neboť urazil jeho ego,kterej mu dal JEN pár facek.
Nešlo o obranu,ale o odvetu.
Nějaký pouzdro nehraje roli.

Přestaňte řešit články Seznamu a pořadů TV Nova :roll:
epetr2008

Příspěvek od epetr2008 » 12 dub 2009 13:44

Tak pokud mě někdo bije pěstí a je navíc ožralej jako hovado, no tak se bráním :roll: Kočka nebo pes...

To je jako kdyby tě někdo začal škrtit.
Chce tě jen přiškrtit a nebo uškrtit? :roll:
Podle tebe asi ne, protože dokud tě neuškrtí tak bys měl předpokládat že to nemyslí vážně..... :roll:
Uživatelský avatar
dykmore
Příspěvky: 1065
Registrován: 09 led 2008 12:58
Bydliště: Ostrava - Hrušov

Příspěvek od dykmore » 13 dub 2009 00:16

2kavy: odveta je, když někdo někomu vrazí pár facek, a ten poškozený si pak na něho někde počká a vrátí mu to. Nevím, jakou podobnou situaci jsi kdy zažil, ale tady v Ostravě už jsem pár podobných situací v hospodě viděl, a nevím, co bych dělal. Je jisté, že bych s sebou neměl pistoli, to si přiopilý nelajznu, ale kdybych takového útočníka přizabil popelníkem, byla by to vražda?
Pořádná bouchačka je z plastu a oceli, a nosí se v kydexovém pouzdru.
epetr2008

Příspěvek od epetr2008 » 13 dub 2009 01:31

Dokonce i soud uznal, že to byla obrana.
http://image.tn.nova.cz/media/images/or ... 427265.jpg
Tady je ještě začerstva naloženej v autě a ještě má rozbitej chobot.

Tedy zůstává už jen ta přiměřenost.

V restauracích pro (papaláše chro) se pořádají akce, které nelze přirovnávat k pátečním veselicím ve venkovské hospodě. Víno tam nalévá someliér, nekouří se a bacící nástroj abys pohledal. :roll: :roll:
http://cz.marys.cz/img/wine_tasting_prague/0_2.jpg
No schválně řekněte, čím ho měl asi bacit....

Dobrá, proto vytáhl zbraň.
Věřím, že ho nechtěl usmrtit, ale pak je to nešťastná náhoda, ze kterou si agresor mohl sám :roll:
Uživatelský avatar
Kavy
Příspěvky: 2858
Registrován: 24 bře 2009 19:52

Příspěvek od Kavy » 13 dub 2009 08:28

Je to politický.Prokurátor se chtěl v mediálně sledovaný kauze blýsknout,tak dal laťku vysoko.
Stejně se pistolník odvolal,jinej prokurátor to přehodnotí na zabití.Nemůžou ho pustit.To aby předchozí soudce nebyl za vola,že už ho poslal do krimu za vraždu a najednou je nevinnej.Řekne se "ve světle nových poznatků..."

Pokud tě někdo přestane bít,není důvod střílet.V tom je zakopanej pes týhle trapný kauzy.Odveta nemusí být za týden,ale vzniká v momentě,kdy útok netrvá.V tom případě se útočník stává z tebe.A tohle se tam jistě řešilo nejvíc.

Jinak mě tady názory některých přispěvatelů dost děsí.Nerad bych o někoho třeba jen zavadil na ulici,nebo měl malou dopravní nehodu třeba u supermarketu.Radši nechci domyslet jak si někteří vysvětlují obranu...
Odpovědět