Uzamykani zaveru s poklesem hlavne

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

krakra
Příspěvky: 28
Registrován: 19 led 2014 20:15

Uzamykání závěru s poklesem hlavně

Příspěvek od krakra » 19 led 2014 20:22

Nechápu jednu věc u Browningova systému
Princip spočívá v tom, že aby se závěr odemknul, tak poklesne hlaveň. To ale logicky musí měnit trajektorii střely!!
Na dráhu střely musí mít vliv i případně namontovaný tlumič!
Chápete někde fungování Browningova systému z pohledu trajektorie střely?


Uživatelský avatar
edelweiss
Administrator
Příspěvky: 4299
Registrován: 30 črc 2005 17:55
Bydliště: bez nálady :-)

Re: Uzamykání závěru s poklesem hlavně

Příspěvek od edelweiss » 19 led 2014 20:56

:lol: při poklesu už je střela týden venku :wink: Když použiješ gogle, tak najdeš i hromadu animací :wink:
Úloha osobnosti v dějinách sestává prakticky z ochoty dotyčné osobnosti zemřít nebo nechat se zabít dříve, než stačila odvolat.
krakra
Příspěvky: 28
Registrován: 19 led 2014 20:15

Re: Uzamykání závěru s poklesem hlavně

Příspěvek od krakra » 19 led 2014 21:34

edelweiss píše::lol: při poklesu už je střela týden venku :wink: Když použiješ gogle, tak najdeš i hromadu animací :wink:
Tak právě podle této animace je střela na začátku hlavně!
http://zbranekvalitne.cz/zbrojni-prukaz ... -zbranich/
Dej prosím odkaz, kde bych je střela týden venku, Děkuji.
KajaKliment
Příspěvky: 71
Registrován: 27 úno 2010 13:08

Re: Uzamykání závěru s poklesem hlavně

Příspěvek od KajaKliment » 19 led 2014 21:36

Edit: odkazoval jsem na stejnou animaci, ale jak vidím, nestačí.

Co tohle? http://www.youtube.com/watch?v=ZOEHaKnzqws Je tam krásně vidět jak dohořívá prach před hlavní a závěr teprve jede vzad.

Tady je to vidět snad ještě lépe:http://www.youtube.com/watch?v=QM_30OHgfNA
krakra
Příspěvky: 28
Registrován: 19 led 2014 20:15

Re: Uzamykání závěru s poklesem hlavně

Příspěvek od krakra » 19 led 2014 21:46

KajaKliment píše:Edit: odkazoval jsem na stejnou animaci, ale jak vidím, nestačí.

Co tohle? http://www.youtube.com/watch?v=ZOEHaKnzqws Je tam krásně vidět jak dohořívá prach před hlavní a závěr teprve jede vzad.

Tady je to vidět snad ještě lépe:http://www.youtube.com/watch?v=QM_30OHgfNA
Díky
Sice video pěkné, x-krát zpomaleně, ale o závěru tady nikdo nedebatuje. Debata je o poklesu hlavně a to na videu vidět není. A ke všemu celá pistole se hne v důsledku zpětného rázu. To by se dalo vyřešil upnutím pistole do svěráku.
Já prostě jenom nechápu ten pokles hlavně, kdy k němu dochází atd.
Uživatelský avatar
edelweiss
Administrator
Příspěvky: 4299
Registrován: 30 črc 2005 17:55
Bydliště: bez nálady :-)

Re: Uzamykání závěru s poklesem hlavně

Příspěvek od edelweiss » 19 led 2014 21:49

moudrému napověz do .... kopni. Teď tu bude probíhat debata o animaci jeř si její autor načasoval jak mu to vyšlo? Začni hledat kvalitní věci a zanech dotazů jež mrhají časem nás všech.
Úloha osobnosti v dějinách sestává prakticky z ochoty dotyčné osobnosti zemřít nebo nechat se zabít dříve, než stačila odvolat.
Uživatelský avatar
edelweiss
Administrator
Příspěvky: 4299
Registrován: 30 črc 2005 17:55
Bydliště: bez nálady :-)

Re: Uzamykání závěru s poklesem hlavně

Příspěvek od edelweiss » 19 led 2014 21:53

tady máš 1911 s animaci dílů a funkcí:
tady je reál ale ve vodě, takže detail bude možná více patrný:
Úloha osobnosti v dějinách sestává prakticky z ochoty dotyčné osobnosti zemřít nebo nechat se zabít dříve, než stačila odvolat.
krakra
Příspěvky: 28
Registrován: 19 led 2014 20:15

Re: Uzamykání závěru s poklesem hlavně

Příspěvek od krakra » 19 led 2014 21:58

edelweiss píše:moudrému napověz do .... kopni. Teď tu bude probíhat debata o animaci jeř si její autor načasoval jak mu to vyšlo? Začni hledat kvalitní věci a zanech dotazů jež mrhají časem nás všech.
Já se jenom zeptal.

Prostě to vypadá takto: Během zažehnutí slože se vytvoří v nábojnici tlak na střelu, ta vyletí z hlavně pod velkým tlakem, tlak je i na nábojnici, ale závěr je zamknut. Střela vyletí z hlavně, ta najednou z ničeho nic poklesne, vyskočí z drážek a iniciuje pohyb závěru dozadu.
Uživatelský avatar
edelweiss
Administrator
Příspěvky: 4299
Registrován: 30 črc 2005 17:55
Bydliště: bez nálady :-)

Re: Uzamykání závěru s poklesem hlavně

Příspěvek od edelweiss » 19 led 2014 22:00

ne najednou, výstřel dá energii závěru, ten jde i s hlavní dozadu, hlaveň je nucena poklesnout, odemkne závěr a hup je to venku. Kdyby jsi se podíval na tu animaci tak bys to už chápal, jenže ses asi nedíval.
Úloha osobnosti v dějinách sestává prakticky z ochoty dotyčné osobnosti zemřít nebo nechat se zabít dříve, než stačila odvolat.
Uživatelský avatar
plingr2
Příspěvky: 147
Registrován: 16 dub 2011 15:18

Re: Uzamykání závěru s poklesem hlavně

Příspěvek od plingr2 » 19 led 2014 22:04

mění to dráhu střeli , proto by měli být pistole s pevnou hlavní případně s posunem bez poklesu přesnější (aspoň jsem si to do dneska myslel)
GP K100,Gazela 58,Beretta 70/71,ZKM456
Uživatelský avatar
Artifex
Moderátor
Příspěvky: 1848
Registrován: 21 lis 2006 00:47
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Uzamykání závěru s poklesem hlavně

Příspěvek od Artifex » 19 led 2014 22:05

Co je na tom k nepochopení? Střela se rozletí vpřed, opustí hlaveň. Mezitím dá energii celku závěru s hlavní pro pohyb vzad. Jenže celek závěru s hlavní, stále uzamčený v jeden pevný celek díky ozubům má jistou setrvačnou. V momentě, kdy opouští střela hlaveň se tedy teprve celý ten celek dá do pohybu vzad, v hlavni je stále ještě ale tlak, to je vidět v těch vyletujících jiskřičkách (proto je ten závěr uzamčený, kdyby se otevřel v tenhle moment, nábojnice by začala být vytahována a neměla by oporu komory= nafukovala by se). Střela je tedy mimo hlaveň a závěr se rozbíhá vzad. Tlak plynů se vyrovnává v hlavni+komoře s vnějším prostředím až je totožný. Mezitím hlaveň narazí na uzamykací kulisu, která ji nutí poklesnout v ozubech z drážek na závěru. Hlaveň poklesává a jakmile se uvolní z ozubů, zastaví se, závěr vesele pádí dál vzad, kde vyhodí nábojnici. Takže střela už je týden někde na cestě k terči nebo v něm, tlaky už jsou týden vyrovnané v hlavni a komoře s vnějším prostředím a závěr teprve vytahuje nábojnici z komory, ta naráží na vyhazovač a je vyhozena výhozím okénkem. Při cestě závěru vpřed nabere další náboj do komory, hlaveň se nadzvedne opět do drážek pro ozuby a kousek putuje opět v celku se závěrem vpřed.

Je to jasné už?

Plingr: S pevnou hlavní jsou pochopitelně systémově trošku přesnější, protože aby ti něco pracovalo, musíš tam nechat vůle aby se ti to při pohybu nezadřelo, to je ten rozdíl, nikoli pokles hlavně sám o sobě.
Glock 43, HK USP, CZ 27, 45, 50, 52, 75B, 44/81, 82, Derringer GG .45+9mm,
SVD 63, AKS74u, Brno mod. 4, Optima B12, M870
Sa vz. 26, 58, 61, UK 59, UZI, CQ-A1
Slavia 631, Slavia 634+Nikko Stirling 6x40AO, Crossman 1377
krakra
Příspěvky: 28
Registrován: 19 led 2014 20:15

Re: Uzamykání závěru s poklesem hlavně

Příspěvek od krakra » 19 led 2014 22:08

edelweiss píše:ne najednou, výstřel dá energii závěru, ten jde i s hlavní dozadu, hlaveň je nucena poklesnout, odemkne závěr a hup je to venku. Kdyby jsi se podíval na tu animaci tak bys to už chápal, jenže ses asi nedíval.
Super
Díky
Dal jsi svůj příspěvek s odkazem v době kdy jsem já psal svůj příspěvek.
Video jsem si prohlédnul asi dvakrát a pochopil jsem to tak, jak jsi to napsal. Kousek jede hlaveň se závěrem společně, jenomže hlaveň se zastaví a vyskoží z drážek a závěr pokrčuje dál sám.

Díky, díky tobě jsem to pochopil. :D
Uživatelský avatar
edelweiss
Administrator
Příspěvky: 4299
Registrován: 30 črc 2005 17:55
Bydliště: bez nálady :-)

Re: Uzamykání závěru s poklesem hlavně

Příspěvek od edelweiss » 19 led 2014 22:10

to-plingr2 tak mi tu rozveď jak to mění dráhu střely?
Úloha osobnosti v dějinách sestává prakticky z ochoty dotyčné osobnosti zemřít nebo nechat se zabít dříve, než stačila odvolat.
krakra
Příspěvky: 28
Registrován: 19 led 2014 20:15

Re: Uzamykání závěru s poklesem hlavně

Příspěvek od krakra » 19 led 2014 22:18

edelweiss píše:to-plingr2 tak mi tu rozveď jak to mění dráhu střely?
Odpovím místo "to-plingr2": úplně jednoduše, střela cestuje v hlavni, v tom hlaveň poklesne, střela eště neopustila hlaveň a hlaveň má jinou polohu než měla v momentě "zažehnutí" střela.
Nikde se neuvádí, že k poklesu dochází až když je střela mimo hlaveň.
Uživatelský avatar
edelweiss
Administrator
Příspěvky: 4299
Registrován: 30 črc 2005 17:55
Bydliště: bez nálady :-)

Re: Uzamykání závěru s poklesem hlavně

Příspěvek od edelweiss » 19 led 2014 22:22

to je vražda co tu předvádíte! Kdyby střela byla vychýlena asi by se takovou pistolí nedalo střílet přesně. takže by ani jako sportovní nemohla být použita. Už nechte těch srandiček protože mám podezření že vám nebylo 18 let a nemáte zbrojní průkaz.
Úloha osobnosti v dějinách sestává prakticky z ochoty dotyčné osobnosti zemřít nebo nechat se zabít dříve, než stačila odvolat.
Odpovědět