Uvazuji o prodeji CZ P-01, jaka muze byt cena?

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

cmk
Odborník na zbraně
Příspěvky: 624
Registrován: 17 srp 2005 09:56
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od cmk » 26 srp 2008 16:23

Tomasek > koukam, ze mas "stesti" na same odborniky kolem sebe.

Nejdriv prodejce zbrani, kterej ti tvrdi, ze musis s dotycnym na svoje policajty, abys zbran odhlasil a pak na policajty, kteri ti tvrdej, ze musi byt uvedeno cislo zbrane v povoleni.

Dovolim di odcitovat zakon - klidne si to vytiskni a bez s tim na svoje oddeleni PCR a zeptej se jich, kde tam vidi povinnost jinou u nove zbrane a jinou u pouzite. Co kdyz proste nekdo shani CZ75, neni rozhodnuty jakou a uz vubec nevi, jestli novou, starou, resp, rozhodne nevi cislo. Necha si vystavit nakupku bez cisla a pak co?
Naopak - nakupka na "pistole samonabijeci" - "Ceska zbrojovka Uhersky Brod" - "CZ75" - "9mm Luger" se muze pouzit na nasledujici typy zbrani (urcite me nekdo doplni):

CZ75 (klasicka stara, bez blokace s pojistkou)
CZ75B (model s blokaci uderniku)
CZ75BD (model s blokaci a vypoustenim kohoutu)
CZ75 BD Police
CZ75 SP-01
CZ 75 SP-01 Tactical
CZ 75 SP-01 Shadow
CZ 75 SP-01 Phantom
CZ 75 TS
CZ 75 ST IPSC
(to je ve full-sizu snad vsechno - vim, ze CZ85 se dela ve verzi Combat, zda-li i CZ75 nevim)
CZ 75 compact (tam se myslim B neuvadi, pac maj blokaci vsechny)
CZ75D comact
CZ75 D compact P-01
... pak jsem videl i par zbrani, ktery mi prisly spis jako vyvojove veci nebo specialy poskladane na miru a taky to byla 'CZ 75"

No nic - citace zakona:
§ 10
(1) O udělení výjimky podle § 9 odst. 2 žádá držitel zbrojního průkazu nebo zbrojní licence na předepsaném tiskopise, jehož vzor stanoví prováděcí právní předpis. Žádost musí obsahovat

a) jméno a příjmení, rodné příjmení, datum a místo narození a místo pobytu fyzické osoby (dále jen "osobní údaje"), anebo název nebo obchodní firmu, právní formu, sídlo a identifikační číslo právnické osoby (dále jen "údaje identifikující právnickou osobu"),
b) druh zbraně, značku výrobce zbraně, vzor (model), ráži a výrobní číslo zbraně, pokud je žadateli známo (dále jen "údaje o zbrani"),
c) druh zakázaného střeliva, značku výrobce střeliva, ráži střeliva a jeho počet, jde-li o žádost o udělení výjimky k nabytí vlastnictví a držení nebo nošení zakázaného střeliva,
d) druh zakázaného doplňku zbraně a jeho popis, popřípadě výrobní číslo,
e) číslo zbrojního průkazu nebo zbrojní licence a
f) účel a důvod požadované výjimky.

(2) Žádost se podává u okresního (městského, obvodního) ředitelství policie, příslušného podle místa pobytu fyzické osoby, nebo podle sídla právnické osoby (dále jen "příslušný útvar policie").

(3) Držitel zbrojního průkazu, který má místo pobytu ještě v jiném členském státě Evropské unie, je povinen též předložit předchozí souhlas tohoto členského státu s udělením výjimky podle odstavce 1 nebo jeho prohlášení o tom, že předchozí souhlas není nezbytný, s překladem do jazyka českého, vyhotoveným tlumočníkem zapsaným v seznamu znalců a tlumočníků.

§12
(1) Zbraň kategorie B lze nabývat do vlastnictví a držet nebo nosit jen na základě povolení, pokud tento zákon nestanoví jinak.

(2) Střelivo do zbraně kategorie B může nabývat do vlastnictví, držet a nosit pouze držitel zbrojního průkazu nebo zbrojní licence v rozsahu oprávnění stanovených pro jednotlivé skupiny.

(3) O povolení podle odstavce 1 žádá držitel zbrojního průkazu nebo zbrojní licence na předepsaném tiskopise, jehož vzor stanoví prováděcí právní předpis. Obsahem žádosti musí být

a) osobní údaje nebo údaje identifikující právnickou osobu,
b) údaje o zbrani, které se povolení týká,
c) číslo zbrojního průkazu nebo zbrojní licence a
d) důvod žádosti.
Tucne je vyznaceno to podstatne.


golfkiller
Příspěvky: 2737
Registrován: 05 bře 2006 18:31
Bydliště: Žatec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od golfkiller » 26 srp 2008 18:39

přesně,já když neuvedu na nálupku číslo zbraně tak mi ji vydá koupím kver ale při přihlášení jim dávám další 100kč na novou nákupku s číslem.Taky to tak máte ?
Na světě připadá jedna zbraň na každého dvanáctého člověka, otázkou je... Jak ozbrojit těch jedenáct ostatních?

[img]http://www.my-smileys.de/smileys3/axis-li-kill.gif[/img]
Alfonss
Příspěvky: 2779
Registrován: 17 bře 2006 14:16
Bydliště: Brno-venkov

Příspěvek od Alfonss » 26 srp 2008 19:11

Nemáme. Vydají mi nákupku bez čísla a při přihlašování zbraně se už nic neřeší. Platí se pouze za registraci.
crowe
Příspěvky: 65
Registrován: 18 led 2007 11:15
Bydliště: Budweiss a občas Prágl

Příspěvek od crowe » 26 srp 2008 19:53

U nás taky nechtějí výrobní číslo.Stačí značka výrobce a ráže.Jednou se mi poštěstilo,že jsem měl v nákupce jenom pistole samonabíjecí a ráže.
cmk
Odborník na zbraně
Příspěvky: 624
Registrován: 17 srp 2005 09:56
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od cmk » 26 srp 2008 20:12

golfkiller píše:přesně,já když neuvedu na nálupku číslo zbraně tak mi ji vydá koupím kver ale při přihlášení jim dávám další 100kč na novou nákupku s číslem.Taky to tak máte ?
Tak to mas taky blbe a taha z tebe prachy.

Spravne bys zbran mel koupit, proste jit prihlasit, dostat prukaz zbrane a hotovo - nic vic.
Me treba do puvodni nakupky dopisou cislo (neni to podle me spravne, ale netrapi me to, pridelavaj praci jen sobe),
Jinym nakupku rovnou vezmou...
Ale ze by nutili vystavit novou, to taky slysim prvne - kdepak to ma oporu v zakone?

Ja si maximalne nechavam vystavit novou, kdyz tam jsem a potrebuju nejakou nakupku na pockani - tak si ji necham vystavit na drzeni (to delaj na pockani vzdy) a rovnou dam jeste jednu na noseni a tu si vyzvednu, kdyz jdu zbran registrovat. Ale udelal jsem to tak jen jednou. Jinak mi vzdycky vysli vstrict a vystavili mi to i na noseni na pockani, kdyz videli, ze kvuli tomu, abych tam nemusel vickrat obetuju klidne 100ku :-)
golfkiller
Příspěvky: 2737
Registrován: 05 bře 2006 18:31
Bydliště: Žatec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od golfkiller » 26 srp 2008 20:35

no řiká že jak to bude na sport tak nepotřebuje číslo ani potom ale jak je to na nošení tak prostě musí udělat ještě jednu.No ale čert vem 100ku ,dělá pro mně i mimo úřední dny a nákupku a většinu ostatního mam na počkání (ostatní bohužel čekaj) :D
Na světě připadá jedna zbraň na každého dvanáctého člověka, otázkou je... Jak ozbrojit těch jedenáct ostatních?

[img]http://www.my-smileys.de/smileys3/axis-li-kill.gif[/img]
Uživatelský avatar
cherro
Příspěvky: 280
Registrován: 09 črc 2008 22:48
Bydliště: Spolkový stát Prajzká

Příspěvek od cherro » 26 srp 2008 20:50

Teda, nevím jak u vás, ale jak to tady čtu, říkám si zlatá Opava! A to je Bruntál hned vedle... Před pár dny jsem kupoval novýho RAMIka. Přišel jsem na zbraně PČR v Opavě, a pan Kudela se mi už ve dveřích omlouval že ředitele má na dovolené, a že mi bohužel nemůže nákupku vydat na počkání :-( Ale že se mám stavit v pátek dopoledne, (byla středa odpoledne), a že nákupka bude na mě čekat :-) Výrobní číslo do nákupky? To jsem tady v životě nepotřeboval. Stačí typ, a ráže. Kolega kupoval před nedávnem Glocka, a v nákupce měl jen GLOCK a 9mm luger. Myslím že by to stálo za nové téma. Zkušenosti s okresními odděleními zbraní pčr...
CZH 2003 total Gunexpert, Gazela, Walther P22Q, Remigton 870, Glock 17, Glock 30 Gen4.1.
"Všechno co má význam být střeleno, má význam být střeleno i vícekrát. Střelivo je levné. To život je drahý."
Uživatelský avatar
cherro
Příspěvky: 280
Registrován: 09 črc 2008 22:48
Bydliště: Spolkový stát Prajzká

Příspěvek od cherro » 26 srp 2008 20:53

golfkillere, v Opavě mají nákupku na počkání všichni. Na sport i na obranu. A vždycky stačí jedna. I bez čísla. Já mám dokonce i svou G22 napsanou na obranu! Ono to je asi v lidech...
CZH 2003 total Gunexpert, Gazela, Walther P22Q, Remigton 870, Glock 17, Glock 30 Gen4.1.
"Všechno co má význam být střeleno, má význam být střeleno i vícekrát. Střelivo je levné. To život je drahý."
xenoy
Příspěvky: 121
Registrován: 24 úno 2008 20:41
Bydliště: zuioůp§oůlij
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od xenoy » 26 srp 2008 20:56

Připadám si jako v "jiříkově vidění".. :( U nás fungujou policajti jako švýcarský hodinky!! Ochota sama. Příklad: pokud mám od někoho kupovat zbraň tak se ani neobtěžuju jít pro povolení pokud dotyčný zbraň veze za mnou. Sejdem se s dotyčným na policii,já vyplnim žádost a dám jim to na zpracování a mezitím co vyplňujem šediváky tak oni připravěj povolení.Všichni to máme za 15 minut vyřízený a jdeme domů.. V jednoduchosti je krása!!!!!!!!!!
Pokud si jdu jen pro povolení a za zbraní jedu sám,tak chtěj mimo výrobního čísla všechny ůdaje,ale trvá jim to tak do 10 minut a ještě s ůsměvem na tváři. Je tak pro mě nepochopitelné několika týdení čekání na povolení v jiných okresech....??????!!!!!!!!
Uživatelský avatar
cherro
Příspěvky: 280
Registrován: 09 črc 2008 22:48
Bydliště: Spolkový stát Prajzká

Příspěvek od cherro » 26 srp 2008 20:58

Že by LIDI byli i jinde než v Opavě??? :P
CZH 2003 total Gunexpert, Gazela, Walther P22Q, Remigton 870, Glock 17, Glock 30 Gen4.1.
"Všechno co má význam být střeleno, má význam být střeleno i vícekrát. Střelivo je levné. To život je drahý."
HanuIv
Odborník na zbraně
Příspěvky: 1223
Registrován: 14 črc 2005 10:01

Příspěvek od HanuIv » 27 srp 2008 06:24

Olomouc je v tomto také docela v pohodě. Nákupní povolení je na počkání, průkaz zbraně taky. Na povolení se výrobní číslo psát nemusí a jednou jsem dostal povolení jen s označením výrobce, bez typu. Prý: když přesně nevíte, jak se to jmenujet, tak to tam psát nebudeme...
Nemám si nač stěžovat.
Fyzikální zákony jsou právě ty jediné, které platí pro všechny. Dokonce i pro politiky a boháče. - Neznámý Génius
K vítězství zla stačí, když dobří lidé budou sedět se založenýma rukama - Edmund Burke
all
Příspěvky: 301
Registrován: 24 kvě 2006 10:27
Bydliště: sever jihu Čech

Příspěvek od all » 27 srp 2008 07:09

Tak Golfův příspěvek mě dorazil. Že je doba vyřízení na každém oddělení jiná úplně chápu. Jiný přístup, jiná nálada, jiná zvyklost, jiný oběm práce, někde nemají šéfa v budově a k podpisu si to posílají - to bych bral. Že někde trvají na typu zbraně - jasně, chápu. Výrobní číslo už nechápu, ale co píše Golfkiller je totální zhovadilost. Ať se na mě pan policista nezlobí, ale je to trumbera. Tahá z lidí peníze, nic víc. Prodej té jedné konkrétní zbraně je spárován s č.j. nákupního povolení. Nemá vůbec žádný smysl dodatečně, po koupi, dělat nové nákupní povolení. Vyhozené peníze a zbytečná práce.
Ale - nemělo by se tu bavit o ceně použité CZ? O nákupním povolení a policistech z jiných okresů je nejedno vlákno v "Zbrojní průkaz, právní otázky".
Odpovědět