Ustovy nadstavec

Vše o vzduchovkách, plynovkách, aisoftu a popřípadě i paintballu.

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Plumbum
Příspěvky: 54
Registrován: 23 říj 2005 09:39

Příspěvek od Plumbum » 24 kvě 2006 15:12

Priamo v Aerone.Nikde inde som ho ani nezháňal,myslím ,že by to bolo zbytočné :lol:
Vyšiel ma aj s dobierkou skoro 800Sk!! Ale stojí za to


m.puskin

průšvih

Příspěvek od m.puskin » 06 úno 2007 15:38

Taky se mi stal jeden malér, chtěl jsem řádně upevnit novou ústovou brzdu na hlaveň, tak jsem závit pro jistotu pojistil “tekutou matkou“. Je to také svinstvo asi jako sekundové lepidlo. Bohužel to lepidlo zateklo i pod odpružený kolík v nosiči mušky. Kolík zůstal navíc ve zmáčknuté poloze - dole, zalepená je i patrně pružina pod ním. Zkoušel jsem kolík uvolnit několika způsoby:
1 mechanicky poklepáváním (sedí na doraz)
2. chemicky – WD40, aceton,
3. teplem – nahříváním hrotem pájky
Všechny způsoby zklamaly, rozebírat a odčepovávat celý nosič mušky se mi nechce. Co poradíte, jak ten čep uvolnit.
m.puskin@seznam.cz
robin

Příspěvek od robin » 18 pro 2007 20:42

Ahoj chtěl bych se zeptat co je tohle za nástavec na tý Slávii a jestli se dá někde sehnat dík :wink:
Přílohy
Slavia.jpg
Apevia
Příspěvky: 3179
Registrován: 01 říj 2007 21:11
Bydliště: Jižní Čechy
Kontaktovat uživatele:

Sehnat?

Příspěvek od Apevia » 18 pro 2007 21:05

Je to delany, osobne mam to samy v postely, vetsinou se to dela z cernyho silonu (jako je na obrazku), nejdulezitejsi sou rozmery-prumer hlavne a prumer vnejsku+dylka celku. Vypada to pekne, jen je estetiku, u pruzinovek se da pouzit na stlumeni, kdyz udelas ten PEZ hajzlik na pruzinu. Kazdej kdo ma soustruh ti to udela bez problemu. Jediny, co se mi stalo u my S631, ze diabolky mi litaly o kus niz, jinak presnost zadnej problem, jen sem parkrat preklikal a bylo to OK. Jinak ted se chystame s Pajou udelat TLUMIC na QB, tam to funguje, ale musi se to udelat o neco sloziteji.
Tady je tech. nakres na ten "tlumic" na tu slavku:
Přílohy
Vykres kompenzátora.jpg
To nejni ten muj, ale ten co sem delal ja je moc velkej, byl skenovanej a tak se nevejde :(
Jinak je to stejny, mam jen nekde trosku jiny rozmery, ale prumer hlavne si musis udelat podle sebe.
Cogito ergo armatus sum.
Kubo 630
Příspěvky: 400
Registrován: 09 bře 2006 21:57
Bydliště: Slovensko-Bardejov

Příspěvek od Kubo 630 » 18 pro 2007 21:14

Ten vykres je moj, je to uplne jednoduche. Rozmery sa daju prisposobit, mne sa tieto zdaju ako optimum. Nakolko je silon lahko obrobitelny, je to pohodicka. Vraj to tu niekto robil aj na stojanovej vrtacke pomocou smirgla. Vysledok som nevidel, ale mohlo by to ist. Ja som to robil na sustruhu, je to presnejsie, presne konusy, zrazenia, minimalny odchylka obvodoveho hadzania.
Antonio Zoli 1900 Pro S Battue 9,3x62 + Bushnell 4200 Elite 2,5-10x50 RD + Weaver
Hemmerli 16/16x70
Hatsan 55 S + Nikko Stirling Gold Crown 6x42
Slavia 630
Poľovníctvo nieje koníček, je to spôsob života.
Apevia
Příspěvky: 3179
Registrován: 01 říj 2007 21:11
Bydliště: Jižní Čechy
Kontaktovat uživatele:

JJ

Příspěvek od Apevia » 18 pro 2007 21:16

2Kubo 630:jasny, to je tady z fora, muj se mi sem nevesel a tenhle sem mel uz v kompu, tak sem sem dal tvuj :oops: Sory zes nebyl uverejnen jako autor. :roll:
Cogito ergo armatus sum.
Kubo 630
Příspěvky: 400
Registrován: 09 bře 2006 21:57
Bydliště: Slovensko-Bardejov

Příspěvek od Kubo 630 » 18 pro 2007 21:26

O to vobec nejde, nieje az tak dolezite cia je to praca, dolezite je ze to pomoze :D To ze je moj som tam napisal iba preto, ak by mal robin akebo hocikto iny nejake otazky. Len nech sa info siri, vtedy ma forum zmysel.

Takto to vyzera v reale:
http://album.volny.cz/kubo630/browse.ph ... wse_page=0

http://album.volny.cz/kubo630/browse.ph ... wse_page=0
Antonio Zoli 1900 Pro S Battue 9,3x62 + Bushnell 4200 Elite 2,5-10x50 RD + Weaver
Hemmerli 16/16x70
Hatsan 55 S + Nikko Stirling Gold Crown 6x42
Slavia 630
Poľovníctvo nieje koníček, je to spôsob života.
Uživatelský avatar
roXor
Příspěvky: 196
Registrován: 15 říj 2007 21:57
Bydliště: SR Trenčiansky kraj , okres PE (Partizánske)
Kontaktovat uživatele:

Re: Sehnat?

Příspěvek od roXor » 18 pro 2007 21:48

Apevia píše:Je to delany, osobne mam to samy v postely, vetsinou se to dela z cernyho silonu (jako je na obrazku), nejdulezitejsi sou rozmery-prumer hlavne a prumer vnejsku+dylka celku. Vypada to pekne, jen je estetiku, u pruzinovek se da pouzit na stlumeni, kdyz udelas ten PEZ hajzlik na pruzinu. Kazdej kdo ma soustruh ti to udela bez problemu. Jediny, co se mi stalo u my S631, ze diabolky mi litaly o kus niz, jinak presnost zadnej problem, jen sem parkrat preklikal a bylo to OK. Jinak ted se chystame s Pajou udelat TLUMIC na QB, tam to funguje, ale musi se to udelat o neco sloziteji.
Tady je tech. nakres na ten "tlumic" na tu slavku:
Nenasiel by sa nejaky nakresik toho tlmica na QB-78 ? Moc by ma to zaujmalo . :D Pozrite si toto moc sikovny frantik
robin

Příspěvek od robin » 19 pro 2007 06:59

Jelikož soustruh nemám tak bych se chtěl zeptat jestli by byl někdo od tut tak hodnej, že by mě to udělal ? Slušně bych zaplatil :wink:
Apevia
Příspěvky: 3179
Registrován: 01 říj 2007 21:11
Bydliště: Jižní Čechy
Kontaktovat uživatele:

Jen predstava

Příspěvek od Apevia » 19 pro 2007 15:09

2roXor:to na to QB je zatim jen predstava, ted to nestiha, musi delat vse 2x, pro me a pro nej, ted treba dela na klickach, objimce, sroubu (co drzi drevo a zelezo) a jeste novy propichovace, tohle by melo bejt v nejblizsim terminu. Potom planujeme ten tlumic a samozrejme nabijeci zarizeni. Zatim je to jen predstava, potom az se to bude blize "sumirovat" ten tlumic tak sem hodim nakres a nakonec foto. Zatim cau.
Cogito ergo armatus sum.
Uživatelský avatar
roXor
Příspěvky: 196
Registrován: 15 říj 2007 21:57
Bydliště: SR Trenčiansky kraj , okres PE (Partizánske)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od roXor » 19 pro 2007 17:26

mohlo by to takto fungovat ? ze odrezem 15 cm z visavacovej novodurovej trubky dam tam prepazky do stredu cez ne hlinikovu trubku a obalim to molitanom . :?:
josef1000
Příspěvky: 59
Registrován: 16 pro 2007 06:58
Bydliště: kolínsko

Re: Sehnat?

Příspěvek od josef1000 » 20 pro 2007 06:49

Nenasiel by sa nejaky nakresik toho tlmica na QB-78 ? Moc by ma to zaujmalo . :D Pozrite si toto moc sikovny frantik [/quote]
-------------------------------------------------------------------------------------reakce na příspěvek výše - je vidět že stále žijeme v komunismu,jinak takovéto "rady ptáka loskutáka" nebo "přemeta podlahy" by nemohli projít - jen taková ironická poznámka,víte třeba jak vypadá"desetina milimetru"
Uživatelský avatar
LaRi
Příspěvky: 467
Registrován: 24 lis 2007 09:58
Bydliště: Vysočina (a Praha)

Příspěvek od LaRi » 20 pro 2007 11:09

No tak takové rady procházejí a myslim, že je to dobře.Asi jsem nepochopil co tím chceš říct. Jinak ale souhlas, ta desetina mm je dost valká jednotka a na úsťovém nástavci se projeví.Ten jeden co jsem vyráběl více méně na koleně mě o tom přesvědčil.
josef1000
Příspěvky: 59
Registrován: 16 pro 2007 06:58
Bydliště: kolínsko

Příspěvek od josef1000 » 20 pro 2007 11:36

rozuměj tomu tak,že doba která ještě neminula,(to je období bolševické vlády) naučila lidi dělat i to co neuměli(protože to zkrátka nebylo,nebo toho byl nedostatek),proto jsou stále tak oblíbené pořady,jako výše jmenované,i časopis Urob si sám,to byla svého času bomba.A tím se stali Češi mistry v improvizaci, aneb jak z prádelního kolíčku udělat samostříl.....kapišto?????????
Uživatelský avatar
LaRi
Příspěvky: 467
Registrován: 24 lis 2007 09:58
Bydliště: Vysočina (a Praha)

Příspěvek od LaRi » 20 pro 2007 11:40

Nojo,máš pravdu.
Odpovědět