Use weapon...texasky model. Pridame se?

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Childeater
Příspěvky: 901
Registrován: 08 bře 2007 21:11
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Use weapon...texaský model. Přidáme se?

Příspěvek od Childeater » 22 lis 2007 00:07

Chtěl bych znát názor P.T. střelců na texaský model použití zbraně pro home defence. Měl jsem tu čest Texas procestovat, týkalo se to hlavně farem kolem pobřeží a žil jsem asi půl roku v Corpus Cristi.
Názor farmářů je poměrně vyhraněný a pro home defence používají téměř výhradně pumpy s buckshoty. Každé malé dítě na farmě vnímá pumpu jako zbraň proti "zlým lidem, co nás chtějí ohrozit" a nesahají na zbraně na zdi, protože výchova od útlého věku je vede k "když si chci vystřelit, půjdeme s tatínkem, ale na guns se nesahá...až budu velký".

Co si o tom myslíte? Měly by se české domácnosti také vybavit brokovnicemi? Zastrašilo by to zloděje? Nebo by to byl zdroj průserů? Měli bychom děti senamovat se zbraněmi a učit je?
Prostě, měli byste odvahu, aplikovat texaský model u nás?


Uživatelský avatar
Rys
Příspěvky: 142
Registrován: 11 říj 2006 10:38
Bydliště: kousek od Boskovic

Příspěvek od Rys » 22 lis 2007 00:38

Myslím, že by stačila dobrá aplikace stávajích paragrafů o nutné obraně nebo krajní nouzi.
Děti a zbraně? Myslím, že pokud mám doma zbraň, měli by děti umět se zbraněmi zacházet. Ne proto aby je používaly, ale proto aby věděly co to umí a právě proto na ně nesahaly a pokud už sáhnou (ne zdůvodu aby si hrály atp.:!: :!: ) aby je uměly bezpečně uložit, schovat a pod.
Uživatelský avatar
edelweiss
Administrator
Příspěvky: 4312
Registrován: 30 črc 2005 17:55
Bydliště: bez nálady :-)

Příspěvek od edelweiss » 22 lis 2007 00:42

Jistě že zbraně patří lidem ne jen vyvoleným.Pokud budou lidé mít zbraně nebudou je moci vlády nahánět do dobytčáků a transportovat do plynových komor.Příklad pro ČR –Politická garnitura této země má k dispozici cca 40000 policistů a 20000 vojáků,nebudeme polemizovat jestli nás ubrání nebo ne.Je ale zcela jasné že tyto síly souží v případě nouze k prosazení vůle vlády tedy menšiny,jež pevně třímá moc.
Jim je vůle lidí zcela lhostejná pokud nás odzbrojí bude jim těch 60.000 lidí třeba jen s pistolemi stačit,k odstranění bezbranného davu.
Naši mocipáni zapomněli definici: DEMOKRACIE ZNAMENÁ,ŽE VLÁDA SPRAVUJE ZEMI PODLE SVOBODNĚ VYJÁDŘENÝCH PŘÁNÍ OBYVATEL!!!
Takže je na místě aby se občane měli možnost hájit a to především před sílící mocí státního aparátu,jež zcela veřejně užívá nástroje totality k prosazení své vůle,dále proti vpádu nového druhu boje tj.střelba ve školách,únosy ,bomby atd.V neposlední řadě je potřeba nenechat se okrádat,znásilňovat a zabíjet od kriminálních živlů a to i z řad menšin jež si tu za naše peníze pěstujeme!!!
Ozbrojený občan má mít právo zasahovat a hájit chráněné zájmy,nemá za to být trestán,v naší profízlované společnosti připadá na 1 policistu na ulici 5 v kanclu.Není důvod naivně se spoléhat na cizí pomoc,kdo si nepomůže sám obvykle sám umře.
Tento stát už by konečně měl brát své občany jako partnera ne jako otroka či ovci,no a ještě použiji jednu prý otřepanou frázi:Rodina Základ Státu!!! Vše co znefunkčňuje ,rozbíjí,okrádá rodinu je špatné a je potřeba to zrušit.Rodina není rukojmí státu který ji jen ždímá a s dětí si dělá za peníze rodičů otroky,kdo popírá funkci rodiny popírá vše co dělá naší společnost.
Nevím jak ostatní ale mně vadí že mojí rodině potažmo dítěti berou jen proto aby daly druhému co nedělá a dělat nebude,pro mě je důležité moje dítě a ani sebevětší dav chcípajících hnědočechů to nezmění.Pokud si budu muset vybrat mezi mou krví a hnědočechy tak oni už nebudou problémem.
My se musíme začít aktivně bránit neboť se stáváme menšinou co dře na druhé,tahle zem nepatří tomu kdo se tu přemnoží,tahle zem patří tomu kdo ji dobyl a mám obavu že to nebyli indiáni,cikáni,černoši,Vietnamci,marťani atd.Můžou se klidně pokoušet vyhrát to geneticky tj.přemnožováním ale to bude spouštěcí mechanizmus sebeuvědomování nás samotných,otázka zní je tu ještě místo i pro nás???Krom odvádění daní na jejich sociální dávky,chod zdravotnictví atd.tu vlastně nejsme skoro k ničemu.
Na 100% mně plno lidí nazve rasistou nebo extremistou nebo tak nějak.Ovšem zákon o zachování energie platí,chci li brát musím dávat,davam li musím dostávat.Až nebude ropa a místo jídla budeme dělat paliva,bude každá zbraň dobrá pro uhájení vlastní existence.
Pojmy jako humanita,tolerance,kosmopolizmus,jsou ve chvíli kdy vám někde zasekl sekeru do zad jen slova kterým jste naivně uvěřili.
Člověk umí tvořit a budovat ale lépe mu jde ničení agrese je podstatou lidské přirozenosti a můžeme předstírat že jsme hodné ovečky,když přijde na lámání chleba,tak je člověk to nejstrašnější pro zábavu zabíjející monstrum co na této planetě máme.
Tak nebuďme naivní a chraňme se především před sebou samými.
:twisted: :twisted: :twisted:
Úloha osobnosti v dějinách sestává prakticky z ochoty dotyčné osobnosti zemřít nebo nechat se zabít dříve, než stačila odvolat.
Žižkovák Karel

Nedostatečně weiss

Příspěvek od Žižkovák Karel » 22 lis 2007 00:54

Ano,
Edelweissi,

v tvém případě skutečně vzniká pochybnost, zda hodláš zbraní bránit humanitu,
anebo si spíš chceš pěkně zastřílet do těch, kdo nejsou dostatečně weiss.
Žižkovák Karel

Děti a zbraně

Příspěvek od Žižkovák Karel » 22 lis 2007 00:56

Childeatere a Ryse,
máte děti?

Kdyby jo, věděli byste, že nechávat v dosahu dětí COKOLI nebezpečného je naprostá blbost.
Childeater
Příspěvky: 901
Registrován: 08 bře 2007 21:11
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Childeater » 22 lis 2007 01:08

Prosím, aby byl vlastenecký koment Edelweisse ponechán jako námět k zamyšlení.

Bezpochyby se jedná o OT, nicméně je to škoda mazat a já osobně se s jeho názorem ztotožňuji. Témeř všichni, kteří si to přečtou, začnou hledat nějaké drobné názorové nyance, a budou to sem psát.

To bych nerad.

Prosím, návrat na původní téma.
Nerad bych, abych se Edův příspěvek zvrhl v diskusi "kua, já tady platím ty daně na ty parazity a pak si lehnu vedle něj v nemocnici"
Uživatelský avatar
edelweiss
Administrator
Příspěvky: 4312
Registrován: 30 črc 2005 17:55
Bydliště: bez nálady :-)

Příspěvek od edelweiss » 22 lis 2007 01:09

To-Žižkovák Karel
Tohle je jen konstatování a shrnutí toho co vidím kolem sebe,nebo ty snad věříš na spravedlnost?
Dokáže mně vytočit když se o feťáka na ipce staráme dva měsíce zdarma a na děcko s leukemijí se dělá veřejná sbírka.
Zrovna tak mně dost štve že slušní lide jsou stále omezováni zákony a to jak ohledně zbraní tak i v náhledu jak se bránit.
Zatím co ti kteří jdou loupit si opatří co je napadne,na zdraví a majetek nehledí a porušují co je napadne.I přes to je stále nějaký zákon chrání,kdo útočí,vraždí,loupí má být srozuměn se skutečností že za vše si nese odpovědnost sám.
Úloha osobnosti v dějinách sestává prakticky z ochoty dotyčné osobnosti zemřít nebo nechat se zabít dříve, než stačila odvolat.
Childeater
Příspěvky: 901
Registrován: 08 bře 2007 21:11
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Děti a zbraně

Příspěvek od Childeater » 22 lis 2007 01:11

Žižkovák Karel píše:Childeatere a Ryse,
máte děti?

Kdyby jo, věděli byste, že nechávat v dosahu dětí COKOLI nebezpečného je naprostá blbost.
jj, dvě.
Já jsem přemýšlel jak jak zabránit tomu, aby mi lezly do kvérů. Pak je vzal na střelnici, vysvětlil jsem klukovi a holce (8 a 13let) co jsou zbraně zač a nechal jsem je půl dne střílet.

Je docela pokoj...doufám, že to vydrží...;)
Uživatelský avatar
Rys
Příspěvky: 142
Registrován: 11 říj 2006 10:38
Bydliště: kousek od Boskovic

Re: Děti a zbraně

Příspěvek od Rys » 22 lis 2007 01:33

Žižkovák Karel píše:Childeatere a Ryse,
máte děti?

Kdyby jo, věděli byste, že nechávat v dosahu dětí COKOLI nebezpečného je naprostá blbost.
Mám. A nechci vytvořit kolem zbraní gloriolu tajemství a zakázaného, které by mohlo budit nežádoucí zájem. Je to prostě věc, která je doma. Je to nebezpečná věc (vím, nebezpečnější) stejně jako nůž, sirky atd. Tyto věci taky neschováváš, nebo ne do trezoru. (reakce na to "COKOLI")
Když chce dítě sáhnout na zbraň je lepší zařvat "Na to nesahej!!" nebo vše pořádně vysvětlit? Myslím, že pokud by moje dítě vzalo do ruky zbraň, bude s ní provádět "bezpečnou manipulaci" lépe, než mnohý dlouholetý držitel ZP.

Tím vším samozřejmě nechci říci, že se zbraně válí různě po bytu. V žádném případě ne.

(Čtu svůj první příspěvek znova a znova nějak nevidím, že bych psal, že zbraně nechávám v dosahu dětí... :?: :?: :!: :!: )
Naposledy upravil(a) Rys dne 22 lis 2007 01:45, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Rys
Příspěvky: 142
Registrován: 11 říj 2006 10:38
Bydliště: kousek od Boskovic

Příspěvek od Rys » 22 lis 2007 01:41

edelweiss píše:....Dokáže mně vytočit když se o feťáka na ipce staráme dva měsíce zdarma a na děcko s leukemijí se dělá veřejná sbírka....
Jo jo. Cukrovkář musí stříkačku koupit.
Feťáci? Dostanou ji zdarma. A jednou jsem kdesi na školení či kde poslouchal jednoho jak chválí jakýsi profeťácký program... Stříkačka zdarma, vitamíny zdarma. Polívka zdarma atd... Málem přednášejícího ušlapali... :)

Vedle mojí práce je charita... Bezdomáči se vychrápou a přijdou v pohodě na 8 hodin. Chariťačka jim dá kafe, tak sedí a klábosí. Než si sbalí vypraný věci tak si dají polívku, a jsou si po svým. Pánové, kdo z vás to má taky tak?
Harley
Příspěvky: 58
Registrován: 25 bře 2007 01:34

Příspěvek od Harley » 22 lis 2007 02:50

Víte proč jsou PT v IPSC bílí ? Protože kdyby byli černí, tak by do nich stejně všichni stříleli.

to mě jen napadlo, jak to tady čtu.

Děti nemám, ale poprvé jsem "use the shotgun" v pěti letech, děda mě držel kolenem (doufám že to nebudou číst moji rodiče).

Zbraně byly v naší rodině vždy přístupné i dětem, ale jak již bylo napsáno Childeaterem a Rysem.

to edelweiss : "SVATÁ PRAVDA"
ČZ 75 TS, ZKR 551, ZKM 456, ZKM 451, SUHL 150, SM-2,MC-12, IŽ 35 M, DU 10 C, GP 141, ČZ97B, Buck Mark Target, ČZ75B atd.
vito
Příspěvky: 586
Registrován: 28 lis 2005 13:48

Re.:

Příspěvek od vito » 22 lis 2007 07:12

Ano, stejně jako Child a Rys. O mých dětech ani nemluvím, vnuk dovedl v deseti letech bezpečnou manipulaci tak, že by úspěšně složil zkoušky.
Dodnes ho vidím a slyším : Dědo, můžu si půjčit Glocka? Následovalo opatrné vypuštění zásobníku se zbraní namířenou do rohu a pečlivá kontrola komory. Ale je to jenom otázka toho, jakou formu zvolíme.
Smazaný uživatel 177

Příspěvek od Smazaný uživatel 177 » 22 lis 2007 08:20

Ano, také mi vadí feťáci dlohodobě a draze léčeni na JIPu jak píše Edelweis a pak nedostatek peněz např. na ty děti s leukemií.Ale jinak to nejde,to je solidární systém zdravotnictví ,který platí po celém světě. To bychom pak nemohli léčit zuby u zubaře - měl si je lépe čistit, opilce pro úraz - neměl pít, lidi s dechovou nedostatečností - neměli kouřit, pohlavní choroby - neměli šukat pochybné známosti , infarkty - měli žít zdravě a sportovat atd .
A ještě k tomu rozdávání stříkaček pro feťáky - tím se jen společnost brání tomu,aby se šířily nemoci typu infekčního zánětu jater /hepatitis B a C / a nebo dokonce AIDS při opakovaném a vzájemném použití stříkaček.
Věřte,že o zneužívání zdravotní péče touto lůzou bych mohl napsat knihu. D.
golfkiller
Příspěvky: 2737
Registrován: 05 bře 2006 18:31
Bydliště: Žatec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od golfkiller » 22 lis 2007 08:50

já to říkám pořád,tady pomůže jen revoluce a to pořádná se vším všudy :twisted: Edelweis velitel já a Childeater zástupci a jde se na to :!: Vše co jste napsali je svatá pravda,mám dojem že stejný názor má tak 80% občanů naší republiky. Já se jen pořád divim té naší vládě že se stále drží a jakoby nic nevidí a ještě víc našemu blbému národu že všichni držíme huby :evil: Když už tak bych to udělal z hnědočechama (tedy jejich většinou a nejen hnědočechama) jako na slovensku.Vyhnal bych je at si stavěj vesnice z chatrčí a třeba si tam pochcípaj ,na rodinu maj tušim 10tis což je ještě pořád moc . Nedávno jsem byl na poště něco platit a cigna přede mnou na složenky vybrala do prdele 20 tisíc kde to do háje jsme ??? Loni jsem s přítelkyní zavřel krám kvůli zasranejm hypermarketum co tu rostou jak houby po dešti (nebyly jsme sami) ,přítulka ukončila podnikání a šla na podporu tu almužnu co jí dali to jsem se fakt divil,na sociálce doplatek ještě mín a vyslíchání jak kdyby byla největší socka na světě poslala je do patřičných končin a řekla jim at to narvou hnědočechum :lol: Už mně to tu začíná pěkně srát :!: :!: Pak vidíte hnědočechyy jak si jezděj v oktávkách a jinejch vozech ověšený zlatem s pupkama jako prase. Já za sebe prostě jak se ukáže hnědočernoch u mně doma nebo v autě bude bez rozmylu vyplej asi tak nějak
No dovolim si prorokovat a dávám tomu tak maximálně 5 let než se tu něco semele. :roll:
Na světě připadá jedna zbraň na každého dvanáctého člověka, otázkou je... Jak ozbrojit těch jedenáct ostatních?

[img]http://www.my-smileys.de/smileys3/axis-li-kill.gif[/img]
Uživatelský avatar
edelweiss
Administrator
Příspěvky: 4312
Registrován: 30 črc 2005 17:55
Bydliště: bez nálady :-)

Příspěvek od edelweiss » 22 lis 2007 10:11

Hele chlapy musíte rozlišit prostou úvahu od návodu na jatka!!!To co píšu má být k pouhé úvaze a diskuzi,ne k revoluci na kterou teď není vhodná doba.Jak všichni víme s dějin,tak tento model společnosti a zřízení je postaven na nadprodukci a konzum.Pakliže se přeplní je nutný reset a obávám se že reset je stále jen jedno řešení viz 1W.2W.Takže až bude reset ukáže se kdo je a kdo není přepravený.Protože potom je to každý sám za sebe.
Jinak mně zbraně a děti problém nedělají,chtěl sem syna vychovávat bez hraček v podobě zbraní,ovšem jeho jiné hračky moc nezajímají tak jsem neuspěl,teď doufám že ho ukočíruju a vychovám ke zodpovědnost,nechtěl bych aby ublížil z neznalosti komukoli včetně sebe.
:wink:
Úloha osobnosti v dějinách sestává prakticky z ochoty dotyčné osobnosti zemřít nebo nechat se zabít dříve, než stačila odvolat.
Odpovědět