Use weapon...texasky model. Pridame se?

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Alfonss
Příspěvky: 2779
Registrován: 17 bře 2006 14:16
Bydliště: Brno-venkov

Příspěvek od Alfonss » 22 lis 2007 18:58

Dydla: možná že nejde ani tolik o nenávist, jako o závist..... Závidí že tam je životní úroveň úplně o něčem jiném, proto je nemají rádi. Alespoň takhle si to myslím já.


Žižkovák Karel

Ozbrojený občan

Příspěvek od Žižkovák Karel » 22 lis 2007 18:59

Edelweissi,
v tom se právě neshodneme. Ozbrojený občan podle mě nemá se "zdravým demokratickým vývojem" mnoho společného.

Například v únoru 1948 komunisti mnoho občanů ozbrojili, a jak to dopadlo.

Pro demokracii je podstatné právo. Totéž právo, které ti umožňuje legálně vlastnit zbraň. Nezaměňuj příčinu a důsledek.
Ares
Příspěvky: 1552
Registrován: 24 srp 2005 10:46
Bydliště: Zlín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ares » 22 lis 2007 19:07

A ty prosím nezaměňuj pohlaváry a lidové milice za běžné občany
Žižkovák Karel

Běžný ozbrojený občan

Příspěvek od Žižkovák Karel » 22 lis 2007 19:11

Aresi,
jak ale odlišíš "běžného občana" od "neběžného".

To ti totiž ukáže až historie.
Ares
Příspěvky: 1552
Registrován: 24 srp 2005 10:46
Bydliště: Zlín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ares » 22 lis 2007 19:13

Běžný, znamená běžný, neboli kterýkoliv. Což se tehdy rozhodně nemohlo stát ani obrovskou náhodou
HanuIv
Odborník na zbraně
Příspěvky: 1223
Registrován: 14 črc 2005 10:01

Příspěvek od HanuIv » 22 lis 2007 19:35

Běžný občan je něco natolik imaginárního jako slušný člověk. Každý z občanů je v něčem běžný (někteří jsou v běžnosti skoro přeborníci). Každý slušný člověk může někdy být sviní (někteří jsou ve svinskosti přeborníci).

Tyto otázky řeší lidstvo od dob starověku. Zatím se nepodařilo je vyřešit. Vítejte v realitě.
Fyzikální zákony jsou právě ty jediné, které platí pro všechny. Dokonce i pro politiky a boháče. - Neznámý Génius
K vítězství zla stačí, když dobří lidé budou sedět se založenýma rukama - Edmund Burke
Uživatelský avatar
predator
Příspěvky: 1041
Registrován: 07 říj 2007 13:14

Příspěvek od predator » 22 lis 2007 19:57

Ok, byl jsem zbytečně hrubej, ale ja se vždycky takhle rozčílím, když si představím, kolik lidí tu pakáž zbožňuje protože sou zblblý jejich všudypřítomnou propagandou, vaří se mi krev v žilách. Kvůli uměle vyvolané posedlosti US ARMY tak skutečné hrdinství či válečný um upadá do zapomění. Právě proto že se o vojenskou historii zajímám, nechápu jak někdo může tu sebranku zbožňovat.
Asi pro to, že je to nejpohodlnější, americké relikvie jsou laikovy cpány na stříbrném podnose...
"Dokud žiju, ani jedna fašistická kurva přes nás neprojde."
V.I.Čujkov
Ares
Příspěvky: 1552
Registrován: 24 srp 2005 10:46
Bydliště: Zlín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ares » 22 lis 2007 20:01

Dobrá, abych to trochu specifikoval. Běžný ve smyslu nevytříděný podle kriteria k jaké straně, rase, či vyznání náleží. Prostě projde zkouškami které mu zákon ukládá a které souvisejí s tím co chce, tudíž znalost zákona a manipulace se zbraní. To je u mne v této souvislosti běžný občan.
Uživatelský avatar
edelweiss
Administrator
Příspěvky: 4312
Registrován: 30 črc 2005 17:55
Bydliště: bez nálady :-)

Příspěvek od edelweiss » 22 lis 2007 20:07

No řekněme že ochrana osobní integrity nesmí být nijak omezena.Za sebe a upřímně pokud si mám vybrat mezi KO vlastní osoby nebo KO 10 útočníků,tak upřímně řečeno dám přednost jim.Mám se rád natolik že těch pár grázlů v pohodě oželím.
Úloha osobnosti v dějinách sestává prakticky z ochoty dotyčné osobnosti zemřít nebo nechat se zabít dříve, než stačila odvolat.
Pajda
Příspěvky: 237
Registrován: 15 zář 2007 22:12
Bydliště: České Budějovice

Příspěvek od Pajda » 22 lis 2007 20:37

to by mě zajímalo jak by to dopadlo :lol:
každopádně člověk ktrýho musíš usměrnit použitím zbraně neni slušnej občan
Pajda
Příspěvky: 237
Registrován: 15 zář 2007 22:12
Bydliště: České Budějovice

Příspěvek od Pajda » 22 lis 2007 20:39

pokud jako obránce nebereme opilce,zloděje,psychopata a jiná individua :roll:
Uživatelský avatar
kayakero
Příspěvky: 804
Registrován: 22 zář 2008 14:12

Příspěvek od kayakero » 29 zář 2008 15:02

_
Uživatelský avatar
dykmore
Příspěvky: 1065
Registrován: 09 led 2008 12:58
Bydliště: Ostrava - Hrušov

Příspěvek od dykmore » 01 říj 2008 13:39

Panove,

toto je uz stara debata. Ale prave pred hodinou jsem mel konflikt se spoluobcanem,ktery se nam dobyval do cinzaku zadnim vchodem. Kdyz jsem na neho zacal rvat,co to dela,koukal na me jak na vola a pak zacal cosi sermovat se sroubovakem a vyhrozovat mi. Moje zbran v te chvili lezela rozebrana o 5 pater vys v trezoru,hlaven v olejove lazni. Holt kdyz bych ji mohl potrebovat,nemam ji u sebe-uz se to doufam nestane.
Cetl jsem pozorne celou tuhle diskuzi a nazory Edelweisse se mi zdaly logicke,ale porad trochu extremni. Ted uz ne. Ten clovek ma pravdu a jeho slova pozlatit a uzakonit.

S urcitymi vyhradami a zmenami jsem pro texasky model.

Vsechny ostatni mirotvurce zvu do ostravy,provedu vas beznymi misty,kde je opravdu nebezpecno a podezrelych lidi mraky. Chytrak Zizkovak Karel se s nimi muze zkamaradit a pak si je pozvat domu,ostatni mozna zmeni nazor,az uvidi,kam nas dovedla pozitivni diskriminace a jeden z nejneferovejsich socialnich systemu vuci slusnym lidem-at jsou jakekoliv rasy! Nesnasim lidi,co blijou nesmysly o necem,co nevideli ani z rychliku,a opakuji radoby hluboke fraze o demokracii a toleranci.

V cr je nosit zbran obecne divne,a pouzit ji legalne? S velkou pravdepodobnosti trestne. Az tem uzasnym zastancum tolerance nejake zfetovane nebo jinak napadne individuum v parku prerizne matku/manzelku/sestru/dceru,mozna se jim pak rozsviti,jake blbosti prezentovali jako svuj nazor.
Pořádná bouchačka je z plastu a oceli, a nosí se v kydexovém pouzdru.
Žižkovák Karel

Chytrák Dykmore

Příspěvek od Žižkovák Karel » 01 říj 2008 15:20

Dykmore,
sis to nějak poplet.

Kdypak jsem doporučoval zvát si podezřelé živly domů???

Naopak, uváděl jsem to jako příklad nebezpečné naivity - navíc to byla metafora, kterou jsem reagoval na naivní názory odpůrců radaru v Brdech, kteří považují preventivní obranu proti podezřelým státům za zbytečnou, ba dokonce pro nás nebezpečnou.

Než začneš někomu nadávat do chytráků, raději si tu debatu pořádně přečti. Když to totiž neuděláš, vypadáš pak poněkud hloupě.
Uživatelský avatar
dykmore
Příspěvky: 1065
Registrován: 09 led 2008 12:58
Bydliště: Ostrava - Hrušov

Příspěvek od dykmore » 01 říj 2008 15:27

2zizkovak: kurna,ted to ctu jeste jednou a asi jsem te spatne pochopil ohledne zvani typku domu. Tudiz se omlouvam,samozr.ses ted ohradil pravem. Coz neznamena,ze menim sve ostatni jiz napsane nazory..proste jak se vytocim,tak nekdy neco prehlidnu,jeste jednou sorry.
Pořádná bouchačka je z plastu a oceli, a nosí se v kydexovém pouzdru.
Odpovědět