Use weapon...texasky model. Pridame se?

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Utan

Příspěvek od Utan » 22 lis 2007 16:01

Co si myslím o texaském modelu? Mají na to historii. Brokovnice do domácností - ne. Odradí to zloděje - ne. Mají se děti seznamovat se zbraněmi? Od určitého věku klidně a od určitého věku je dobrý jim jednu přidělit. Nic nesnášejí víc, než povinnosti, takže čištění je spolehlivě odradí. Měl by se aplikovat texaský model, ne, zas s poukazem na historii.


Uživatelský avatar
predator
Příspěvky: 1041
Registrován: 07 říj 2007 13:14

Příspěvek od predator » 22 lis 2007 16:20

Opatrně s tím ozbrjováním veřejnosti po vzoru USA. Rozhodně by mělo dojít k úplné deriminalizaci prokazatelného použití zbraně pro obranu. Když mě jde cikán vykrást, tak by na něho zákon měl pohlížet jako na pro společnost nebezpečného parazita, který se svým dobrovolně nelidským chováním přímo zříká svých lidských práv, a měl by být přímo na místě činu odstraněn, jednak v rámci přímé obrany práv napadeného, jednak jako prevence. S tím tu všichni souhlasíme.

Jde však o to, aby právo nosit a použít zbraň měla skutečně kompetentní osoba-proto jsem pro zavedení psychotestů pro žadatele o ZP sk E.

Pro obranu obydlí se pumpovací brokovnice jeví jako ideální zbraň.

Jinak co se týče toho amerického radaru, jsem proti tomu aby mi do vlasti vlezla jakákoli ozbrojená fašistycká kurva, natož aby si tu ještě stavěla základnu. Je zřejmé, že celou USARMY od srdce nenávidím a nechci je tu. Americkou armádu vzhledem k její historii a současnosti považuji pouze za nástroj neoimperialisticé fašisticko-kapitalistické agrese a její obdivovatele za vojenské diletanty a idioty zasluhující si pár ran pěstí, aby se jim rozsvítilo.
"Dokud žiju, ani jedna fašistická kurva přes nás neprojde."
V.I.Čujkov
Žižkovák Karel

US ARMY

Příspěvek od Žižkovák Karel » 22 lis 2007 16:29

Predatore,
a tvůj názor se týká výhradně americké armády, nebo máš takovýhle postoj i k těm ostatním?
golfkiller
Příspěvky: 2737
Registrován: 05 bře 2006 18:31
Bydliště: Žatec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od golfkiller » 22 lis 2007 16:32

predator: ve 2 WW byli amíci gut :wink:
Na světě připadá jedna zbraň na každého dvanáctého člověka, otázkou je... Jak ozbrojit těch jedenáct ostatních?

[img]http://www.my-smileys.de/smileys3/axis-li-kill.gif[/img]
Utan

Příspěvek od Utan » 22 lis 2007 16:38

Já s tím odstraněním na místě nesouhlasím, predatore. A s preventivním už vůbec ne.
Alfonss
Příspěvky: 2779
Registrován: 17 bře 2006 14:16
Bydliště: Brno-venkov

Příspěvek od Alfonss » 22 lis 2007 16:38

Predator: za druhé světové nám byli dobří že nejen od nás pomohli vyhnat němce a teď, když je zdánlivě nepotřebujeme, tak ať táhnou k čertu??

Hmm, zajímavej názor. Nesouhlasím s ním a možná bych měl dostat pár ran pěstí, jak jsi tady podotknul, ale ty by sis měl vytáhnout hlavu z prdele a rozhlídnout se kolem sebe.......ať se ti to líbí nebo ne......my prostě spojence potřebujeme.
Arnie

Příspěvek od Arnie » 22 lis 2007 16:46

Prejimat takovyhle veci z USA se mi nelibi, nemam to tam rad, skoro horsi nez Cina. Takovej policejni stat. To spis svycarskej model ... tam to vcelku klape.
Ares
Příspěvky: 1552
Registrován: 24 srp 2005 10:46
Bydliště: Zlín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ares » 22 lis 2007 17:19

Alfonsi s těmi spojenci bych to taky moc nevykřikoval do světa. Pokud vím tak už jednou jsme spojence potřebovali a ti když byla první možnost, tak nás rovnou odpískali
Alfonss
Příspěvky: 2779
Registrován: 17 bře 2006 14:16
Bydliště: Brno-venkov

Příspěvek od Alfonss » 22 lis 2007 17:23

Ano, to je pravda. Ale skutečnost je bohužel taková, že sami sebe ubránit nejsme schopni.....

A nemůžu se zbavit pocitu, že jim pořád hodně dlužíme a spousta lidí by je nejradši poslala k čertu. Holt to jsme my, náš slavnej českej národ, když něco potřebujeme tak umíme stát s nataženou rukou, ale od nás ať raději nikdo nic nechce..... díky tomuto přístupu spousty (ne-li většiny) lidí se někdy stydím za to, že v této zemi žiju....
Uživatelský avatar
PB
Odborník na zbraně
Příspěvky: 1622
Registrován: 26 lis 2005 15:36
Bydliště: Ostrava

Příspěvek od PB » 22 lis 2007 18:12

golf- za 2WW byli amici gut pouze v tichomori- to byla jejich valka. evropskou zapadni frontu otevreli pouze z duvodu aby nestratili vliv na evropsky kontinent. kdyz videli jak rus ve 43. a 44. bije nemce a zene je cim dal rychlejc na zapad tak amici dostali opravneny strach ze ruda armada obsadi komplet celou evropu- coz by v pohode zvladla, jen by to trvalo dejme tomu par mesicu navic. takze i v obdobi 2WW se daji vysledovat typicke prospecharske vlastnosti jako dodnes. takze amerika za svoji evropskou kampan u me prilis neboduje. ve skratce- vubec neslo o to aby bili nacky a osvobodili evropu ale byl to pouze boj o moc.
CZ 85 COMBAT, SUHL 150+BSA 4-16x40 AO, PM Makarov, GLOCK 17, MOSIN 1891/30 Iževsk 1927, TOZ 35, ZKM 456,
Alfonss
Příspěvky: 2779
Registrován: 17 bře 2006 14:16
Bydliště: Brno-venkov

Příspěvek od Alfonss » 22 lis 2007 18:17

Já mám teda proti politice USA taky spoustu výhrad, ale to že se zapojila do WW II považuju za správné. I kdyby měli jakýkoliv záměr...představme si evropu celou rudou.......z toho běhá mráz po zádech
HanuIv
Odborník na zbraně
Příspěvky: 1223
Registrován: 14 črc 2005 10:01

Příspěvek od HanuIv » 22 lis 2007 18:18

Víte, já jsem mírumilovný člověk. Děti nemám, žena je těžce nemocná doma a já celý den lítám za prací abych uživil sebe, ji, hypotéku a dokonce měl i na jakýsi životní standard.

Potom si přečtu na internetu novinky a nestačím se divit tomu, jak si žijí naši politici z našich peněz a co si dovolují. Naposledy mne hluboce urazil jakýsi ing. Paroubek, který vypočítával kolik vydělává peněz, co dostává z mých daní (na které pracuju většinu roku) a pak měl ten h...l jeden všivá odvahu říct nám, slušným lidem do očí: nechci se chvástat, ale kdo to má.... To je typické pohrdání voličem :!: :!: :!: Já vím, kterou partaj nebudu volit.
Co se týče zbraní doma, já říkám, že čím víc zbraní mezi slušnými lidmi je, tím lépe. Lidé musí být připraveni bránit se tomu, co státní moc dělat nechce - zločinu. A lidé musí být připraveni bránit se i zvůli státní moci. Pokud to nejde cestou oficiálního práva, tak i cestou mimořádného odporu.
Co se týče zbraní a dětí? Nevím, kdysi dávno byla brokovnice součástí každé venkovské domácnosti. Za první republiky byla hlášena skoro v každém stavení na vesnici alespoň jedna dvojka. A děti si tenkrát málokdy dovolily ji zneužít k něčemu. Záleželo na výchově. Zbraně jako takové nejsou ani zlé, ani hodné. Jsou to jen předměty. Asi jako auta, motyky, sekyrky, nože... Snad vždycky záleží na těch dospělých, jak naučí své potomky s předměty zacházet.

Třeba se mýlím. Třeba jednou názor změním. Ale toto je můj názor k dnešnímu dni. Ať si kdo chce, co chce říká. Výsadou demokracie je, že se za něj nemusím stydět a mohu ho veřejně prezentovat.
Fyzikální zákony jsou právě ty jediné, které platí pro všechny. Dokonce i pro politiky a boháče. - Neznámý Génius
K vítězství zla stačí, když dobří lidé budou sedět se založenýma rukama - Edmund Burke
Uživatelský avatar
edelweiss
Administrator
Příspěvky: 4312
Registrován: 30 črc 2005 17:55
Bydliště: bez nálady :-)

Příspěvek od edelweiss » 22 lis 2007 18:38

No kluci paráda,jinak se jistě shodneme že ozbrojení občané by do jisté míry mohly být zárukou zdravého demokratického vývoje.
Pokud bude národ odzbrojen tak je vlastně jedno kdo vládne,na odpor nenarazí.
Nejde mi o nějakou rasovou nebo kulturní nenávist,jen říkám že vše má své místo a smícháním cukru se solí nebude pečivo slanější a dorty sladší.Chce to jasná pravidla a funkční systém.
:wink:
Úloha osobnosti v dějinách sestává prakticky z ochoty dotyčné osobnosti zemřít nebo nechat se zabít dříve, než stačila odvolat.
Smazaný uživatel 177

Příspěvek od Smazaný uživatel 177 » 22 lis 2007 18:52

Já proti politice USA téměř žádné výhrady nemám ,jsem přesvědčen,že silný ,demokratický stát a jeho pozice "četníka",jak mu mnozí zazlívají, je právě v jeho případě potřebná. Musíte vidět, že OSN,Rada bezpečnosti i EU jsou slabé ,přímo impotentní organizace ,s podivným pseudohumanismem,s kterýmještě ničeno nedosáhly ,resp. v některých konfliktech se podepsaly na velkých ztrátách i amerických vojáků / Sudán před lety /.
V případě radaru nejde pdle mne v 90% o radar,ale o vztah k Americe obecně. Jen nevím proč ti kolegové, co tak nenávidí Ameriku neuvedou jediné zlo,kterézpůsobili Amíci našemu státu /pozitiv je celá řada, pomohli i Evropě v obou válkách i po nich / a proč např. taky nenávidí Švédy,Němce,Rusy,Poláky,Maďary,Bulhary,Rumuny a možná i další,kteří se na našem státu ve středověku i novověku negativně podepsali . D.
Žižkovák Karel

Rumuni ne

Příspěvek od Žižkovák Karel » 22 lis 2007 18:56

Dydlo,
Rumuni snad ne.
Aspoň v osmašedesátém byli jediní, kdo se odmítli účastnit invaze do Československa.
Odpovědět