Use weapon...texasky model. Pridame se?

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

jspalek
Příspěvky: 1073
Registrován: 03 říj 2006 15:53
Bydliště: Rakovnicko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od jspalek » 22 lis 2007 10:40

Koukám na diskuzi a nevěřím vlastním očím, kam se to celé dostalo. Edelweiss má ve spoustě věcí pravdu, zejména co se týče cikánů. Vyrůstal jsem na Kladně, kterému se vždy říkalo "černé", bohužel už ne zdaleka díky těžbě uhlí, která se nadobro zastavila. Nicméně ten přívlastek zůstává a žije dál....
To že cikání patří k problematické skupině, o tom nemá smysl diskutovat, o tom ví každý z nás. Že se s tím nic nedělá a že tato "menšina" využívá výhod, na které právo nemá a zneužívá práce nás druhých, to je myslím také jž známo. Domnívám se ale, že my to nevyřešíme, o revoluci je krásné hovořit, ale je to zatím bezvýznamné.
Z vlastní zkušenosti vím, jak cikáni dostávají nové obecní byty, jak je plundrují, ničí okolí a stěžují život spolubydlícím. Dělal jsem jeden čas v Praze na správě nemovitostí. Vím co cikáni dovedou a věděli to i naší předci. Vždyť už za první republiky se rozhlasem dávaly upozornění obyvatelům, že cikáni projíždějí obcí a že vesničani mají zabezpečit svůj majetek.
Co se týče zbraní na home defense....domnívám se, že Amerika nemůže být dobrý příklad, neboť tam se postrádá už jakákoliv kontrola a evidence a to sebou nese jejich zneužití. Pumpa je dobrá věc, o tom není pochyb, ale evidence těchto zbraní a možnost určení, kdo ji může do vlastnctví nabýt je správné. Představte si,že by cikáni mohli volně nakupovat zbraně. Tím samozřejmě neobhajuji náš nepovedený zákon o přechovávání a držení zbraní...zejména co se týče zakázaných full auto, laserů, tlumičů atd.
Samostatný přístup dětí ke zbraním by být neměl v žádném případě. Prostě děti nemají ještě dost rozumu /i když někteří dospělí také ne/, aby je mohli bezpečně používat. Zbraně by měly být uloženy tak, aby prostě děti k nim nemohly. To samozřejmě nevylučuje možnost s sebou vzít dítě na střelnici a tam ho nechat za Vaší účasti si s ní zastřílet.
Přílohy
3531_cigani.jpg


CZ 550 Predator .308 Win, CZ 858 Tactical 7.62x39, Smith&Wesson 629 .44 Magnum, CZ 75 SP-01 Shadow Orange 2012 9mm Luger, Glock 21 .45 ACP, Uberti Colt Burges 1883 44-40Win, Smith&Wesson 66 .357 Magnum.
Žižkovák Karel

Poruchy

Příspěvek od Žižkovák Karel » 22 lis 2007 10:49

Childeatere,
tak to řeknu otevřeně - Edelweissův příspěvek je inkoherentní blábol a vykazuje příznaky několika psychických poruch.

Jeho řeči o "mocipánech", kteří berou občana jako "otroka", nemají s realitou v Česku nic společného. To je prostě stihomam.

Zmateně si jedním dechem stěžuje na "profízlovanost", ale i na to, že je fízlů na ulicích málo.

A také bije na poplach před agresí, ale na druhou stranu "země podle něj patří tomu, kdo ji dobyl". Což se bez agrese tak nějak neobejde.

Proto mi přijde zvláštní, že se s jeho názorem ztotožňuješ.
Protože bezezbytku se lze ztotožnit snad jen s poslední větou. Ano, Edelweiss by se měl chránit především před sebou samým.
Žižkovák Karel

Re: Děti a zbraně

Příspěvek od Žižkovák Karel » 22 lis 2007 10:52

Ryse,
máš pravdu, o volném povalování zbraní po bytě nepíšeš - chápal jsem to tak, že přitakáváš prvnímu příspěvku této debaty.

Tímpádem s tebou stoprocentně souhlasím - děti by měly umět se zbraněmi zacházet, nemělo by to být pro ně totálně "zakázané ovoce" - ale zbraně musí být zajištěné tak, jak to ukládá zákon a zdravý rozum.
Nikdo

Příspěvek od Nikdo » 22 lis 2007 10:55

Z5 k původní otázce: Je přirozeným lidským právem mít majetek a bránit jej. Co si neubráníš, na to nemáš právo, včetně zdraví a života. Dětem se lhát nemá :twisted:
U nás v rodině se nikdy zbraně nepěstovali, když nepočítám dědu myslivce, jsem asi po mnoha generacích prvním majitelem střelné zbraně. Ale zas mi naši nelhali o vykořisťování dělníků a rolníků. Tak jsem pak na besídce k vítěznému únoru vykládal jak nejvíc starostí ve fabrice měl továrník, poshánět zákazníky, peníze, vyrábět líp než konkurence, jak komouši sebrali prosperující živnost dědovi a babičce (děda byl celý týden na cestách a babí když byly zakázky dělala 15 hodin denně), jak prarodičům z druhé strany sebrali pole (žádní bohatí sedláci, domkáři, ca 10ha polí a luk, 10ha lesa)... naštěstí mě souška včas zastavila a nikam to nereportovala.
Zní to jako sranda. Dneska se zase lže, jak jsou zbraně fujfuj nehumánní a plodí zlo, je třeba je kontrolovat, omezovat, obranu střelnou zbraní co nejpřísněji posuzovat ne-li rovnou trestat. Není to ale to stejné? :evil:
Žižkovák Karel

Imigranti

Příspěvek od Žižkovák Karel » 22 lis 2007 10:57

Cikány nekomentuju,
ale Edelweissovy vývody o daních a Vietnamcích jsou úplná pitomost.

Ve skutečnosti budou chytré a pilné vietnamské děti, až vyrostou, odvádět daně na Edelweissovu penzi.
Uživatelský avatar
edelweiss
Administrator
Příspěvky: 4312
Registrován: 30 črc 2005 17:55
Bydliště: bez nálady :-)

Příspěvek od edelweiss » 22 lis 2007 10:58

To- Žižkovák Karel

Nehraj si na psychiatra a zdrž se diagnóz,já jen popsal to co zjevně krom tebe vidí skoro každý.Intolerance není žádný problém intolerantní je každý z nás ovšem pokrytci to popírají.Dej svou dceru za ženu maníkovy z chánovského géta,nebo se tam nastěhuj a buď tolerantní.
Tady to vůbec není o rasách,je to o kulturách,všichni politici hlásají že to není problém ale všichni každý den na vlastní oči vidíme že to problém je.
Když miluješ tuhle zaprodanou vládu tak nezapomeň vyloudit úsměv až budeš platit u doktora a doufej že nechytneš těžkou nemoc protože z nemocenské to nezaplatíš.
Platí toto- DEMOKRACIE ZNAMENÁ,ŽE VLÁDA SPRAVUJE ZEMI PODLE SVOBODNĚ VYJÁDŘENÝCH PŘÁNÍ OBYVATEL!!!
Vše ostatní je zločin proti vlastním lidem.
Úloha osobnosti v dějinách sestává prakticky z ochoty dotyčné osobnosti zemřít nebo nechat se zabít dříve, než stačila odvolat.
Uživatelský avatar
Rys
Příspěvky: 142
Registrován: 11 říj 2006 10:38
Bydliště: kousek od Boskovic

Příspěvek od Rys » 22 lis 2007 11:04

Dydla píše:....Ale jinak to nejde,to je solidární systém zdravotnictví ,který platí po celém světě. To bychom pak nemohli léčit zuby u zubaře - měl si je lépe čistit, opilce pro úraz - neměl pít, lidi s dechovou nedostatečností - neměli kouřit, pohlavní choroby - neměli šukat pochybné známosti , infarkty - měli žít zdravě a sportovat atd .
Já bych rozlišil chorovy vrozené, nebo s dispozicí a "choroby" co si každý přivodí sám. Diagnóza alkoholik? Prosím - zubař zdarma, ale cirhóza - zaplať. Kuřáci obdobně.
Dydla píše:A ještě k tomu rozdávání stříkaček pro feťáky - tím se jen společnost brání tomu,aby se šířily nemoci typu infekčního zánětu jater /hepatitis B a C / a nebo dokonce AIDS při opakovaném a vzájemném použití stříkaček.
Věřte,že o zneužívání zdravotní péče touto lůzou bych mohl napsat knihu. D.
Společnost se brání, no jo. Možná by se měla bránit jinak a ušetřila by spoustu peněz. Ale jo, jsme humanisté. Nenechal bych je utratit (sorry, nemyslím výraz až takto, ale pro zvýraznění myšlenky), ale ani bych jim nedával stříkačky atd.
Furt nemůžu rozdýchat, když můj otec, který poctivě pracoval až do důchodu, když dlouhodobě onemocněl, tak musel chodit po posudkových lékařích a jiných místech a PROSIT SE, aby se propracoval k tekuté stravě podávané sondou. A kdejaký hovado, co nikdy nepracovalo dostane dávky, v charitě kafe, polívku, vyperou jim prádlo. To není solidární systém zdravotnictví nebo sociálu. POdle mne teda určitě ne.

A Dydlo - to není nic proti Tobě, jen jsem se rozčílil... 8)
Smazaný uživatel 177

Příspěvek od Smazaný uživatel 177 » 22 lis 2007 11:08

2 edelweiss : sorry ,ale to co píšeš o demokracii - jako ,že vláda plní přání občanů - tak to je opravdu jen hospodský nesmysl. Zkus se jen zamyslet nad tím,co by si asi většina přála....
Nikdo

Příspěvek od Nikdo » 22 lis 2007 11:20

Dydla: Už jsme silně offtopic, ale tohle si neodpustím:
Většina by si přála mít všechno zadarmo, ať nejvíc platí ti nejbohatší. A ať nikdo nemá zbraň, já ji taky nemám, tak abych se cítil bezpečně :evil:
Naposledy upravil(a) Nikdo dne 22 lis 2007 11:21, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
jspalek
Příspěvky: 1073
Registrován: 03 říj 2006 15:53
Bydliště: Rakovnicko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od jspalek » 22 lis 2007 11:20

To že naše vláda na lidi kašle, v tom má Edelweiss pravdu. Problém je, že ať tam bude kdokoliv, vždycky budou myslet na svojí kapsu a zabezpečit sám sebe. Nahrabat prachy a pak už do konce života nemusej hrábnout. Rozkrást a rozprodat co se ještě dá, aby ukázali jak jim ekonomika roste....lézt Amíkům "do prdele" i stim jejich radarem, co 90 procent obyvatel nechce- tomu říkaj vyslechnutí hlasu lidí. To že tady byli rusáci, to se jim nelíbilo, ale amíky si sem nakvartýrujou .A jestli se to tady jednou po nich"vysere", tak jednoduše zmizej a dělejte si tu co chcete...resp. ten blbej národ to vždycky zaplatí
CZ 550 Predator .308 Win, CZ 858 Tactical 7.62x39, Smith&Wesson 629 .44 Magnum, CZ 75 SP-01 Shadow Orange 2012 9mm Luger, Glock 21 .45 ACP, Uberti Colt Burges 1883 44-40Win, Smith&Wesson 66 .357 Magnum.
Žižkovák Karel

Poplatek

Příspěvek od Žižkovák Karel » 22 lis 2007 11:27

Edelweissi,
pokud pokládáš za nejhorší zločin téhle vlády fakt, že u doktora zaplatíš pár pětek,
tak to s ní vážně není tak hrozné :D
Žižkovák Karel

Radar

Příspěvek od Žižkovák Karel » 22 lis 2007 11:30

Špalku,
na tom, že máme právo a povinnost bránit násilím svůj dům a svoji rodinu, se tady všichni shodujeme.

Proč se ale lišíme v názoru na to, zda máme či nemáme chránit tuhle zemi? Ten radar s raketami principiálně není nic jiného než tvoje pětikilo. Akorát je to ještě o krapet větší kalibr.
Uživatelský avatar
jspalek
Příspěvky: 1073
Registrován: 03 říj 2006 15:53
Bydliště: Rakovnicko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od jspalek » 22 lis 2007 11:43

Žižkovák: Důvodů je víc

1/ radar znamená pobyt amerických vojsk na našem území, což vidím za absurdní
2/ Umístění radaru znamená zvýšení napětí v Evropě a větší nebezpečí pro ČR z hlediska možného primárního cíle, pokud dojde k nějakému vojenskému konfliktu. Věř mi že první na řadě je vždy radar.
3/ Zhoršní vztahů s okolními sousedícími státy
4/ Nereálný důvod umístění radaru
5/ Lezení do "prdele" američanům

Ale co mě doslova se-re je, že vláda absolutně nepříhlíží k tomu, co národ vlastně chce a co si přeje
Naposledy upravil(a) jspalek dne 22 lis 2007 11:45, celkem upraveno 1 x.
CZ 550 Predator .308 Win, CZ 858 Tactical 7.62x39, Smith&Wesson 629 .44 Magnum, CZ 75 SP-01 Shadow Orange 2012 9mm Luger, Glock 21 .45 ACP, Uberti Colt Burges 1883 44-40Win, Smith&Wesson 66 .357 Magnum.
Nikdo

Příspěvek od Nikdo » 22 lis 2007 11:44

edelweiss píše:Když miluješ tuhle zaprodanou vládu tak nezapomeň vyloudit úsměv až budeš platit u doktora a doufej že nechytneš těžkou nemoc protože z nemocenské to nezaplatíš.
Kdybych neodváděl Z KAŽDÝCH 100.000,- které vydělám (ve skutečnosti 135.000,- které stojím zaměstnavatele) 13.500 korun, měl bych našetřeno a na dražší zásahy bych byl určitě dobře (protože normálně komerčně) pojištěn.
A za každou službu (například vyšetření na ZP) bych lékaři rád a s úsměvem zaplatil, stejně jako platím za každou jinou službu kterou potřebuji například od instalatéra či prostitutky :lol:
Nikdo

Re: Imigranti

Příspěvek od Nikdo » 22 lis 2007 11:46

Žižkovák Karel píše:Ve skutečnosti budou chytré a pilné vietnamské děti, až vyrostou, odvádět daně na Edelweissovu penzi.
Máš v tom rozpor. Jestli budou chytré, nebudou odvádět daně 8)
Odpovědět