Uprava spouste GAMO CFX

Vše o vzduchovkách, plynovkách, aisoftu a popřípadě i paintballu.

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
Mr.Nobody
Příspěvky: 272
Registrován: 24 črc 2007 22:54

Příspěvek od Mr.Nobody » 11 úno 2009 19:19

tak to ti neporadím, takový problém jsem neměl. ten červík jsem taky nerozchodil, ale jinak jsem to nastavil tím druhým šroubem naprosto v pohodě. Zeptám se blbě, ale vyndal jsi z flinty všechny součásti staré spouště? Jestli tam třeba nedělá paseku původní stavěcí šroub, nebo tak něco...


Uživatelský avatar
LuckyHit
Příspěvky: 792
Registrován: 09 bře 2008 17:57

Příspěvek od LuckyHit » 11 úno 2009 21:01

Ten je venku. Měl jsem spoušť venku minimálně 5x a pokaždé stará běhá v pohodě a nová tak jak jsem psal. Ty máš normálně první stupeň? Popiš prosím jak se ta spoušť na tvé vzduchovce chová. Díky
Grand Power K100 Mk7
Gamo CFX Royal .177 + Delta 4x32 AO
Slavia 631 .177
Weihrauch HW40 .177
Mr.Nobody
Příspěvky: 272
Registrován: 24 črc 2007 22:54

Příspěvek od Mr.Nobody » 12 úno 2009 16:32

první stupeň je volný chod spouště, než zabere? já to nastavil tak, aby byly cca 2 - 3 mm než spoušť zabere a pak po cca 2 mm následuje výstřel. Ale možná by ti poradil spíš Jarek, přece jen já mám deltafox, což je dětská vzduchovka. Takže mám trochu jinej napnelismus pístové pružiny a tím pádem možná i jiný odpory na spoušti. Kromě toho jsem to neměl původně vůbec seřiditelný, takže ty střeva tam budou možná kapku jiný...
Uživatelský avatar
LuckyHit
Příspěvky: 792
Registrován: 09 bře 2008 17:57

Příspěvek od LuckyHit » 15 úno 2009 17:13

Ano tak jsem to myslel. Já ten volný chod s malým odporem vůbec nemám a mám jen okamžitě tvrdou spoušť a stavěcí šroub na to vliv vůbec nemá.

Než natáhnu pružinu, tak mám také jak si psal, po nastavení šroubku cca uprostřed, 2 mm lehkého chodu (ten lehkký chod se dá povolením nebo utažením prodloužit, nebo naopak zkrátit na 0) a pak odpor zesílí. Jenže jakmile vzduchovku natahnu, tak je vše jinak. Lehký chod zmizí a zůstanou jen 2mm chodu s velkým odporem. Ty 2 mm můžu prodložit, nebo zkrátit, ale při natažené vzduchovce ten lehký první stupeň zmizí.

Je to strašná škoda a nevím čím to může být. Bohužel původní spoušt mi pracuje lépe. Ohnul jsem na ní pružinku a má teď i menší odpor.

Dnes jsem dokonce celou spoušt rozebral a doufal, že pochopím nebo najdu problém. Byla to tedy hodinářská práce ji zase složit, ale změny jsem se nedočkal.

Obrázek
Grand Power K100 Mk7
Gamo CFX Royal .177 + Delta 4x32 AO
Slavia 631 .177
Weihrauch HW40 .177
banjo

spouště CharlieDaTuna

Příspěvek od banjo » 16 úno 2009 17:10

ahoj vzduchovkáři, dlouho jsem do fóra nepřispíval, protože mě nebavilo pořád číst o tom, jak vzduchovky Gamo nestojí na nic. Zdá se, že se situace změnila, takže - spouště od pána, který si říká CharlieDaTuna jsem instaloval už dvě, první byla předchozí verze, tuším GTX2, ta šla do Huntera 440 a současná verze šla do ViperMaxa. V obou případech bez problémů, bez nutnosti kompletně rozebírat zbraň nebo spoušťový mechnismus. V obou případech nebylo nutné měnit nastavení, spoušť byla už od výrobce dobře nastavená. Takže maximální spokojenost, spoušť posune vzduchovku o kategorii výš.
Pokud někdo úplně rozhodil nastavení regulačních šroubků spouště, určitě se to dá zase vyladit, jen to bude trochu pracné. Když tak napište Charliemu, on určitě poradí. Nebo se podívejte na jeho stránky, jestli tam nemá pro takové případy nějaký návod.
Uživatelský avatar
LuckyHit
Příspěvky: 792
Registrován: 09 bře 2008 17:57

Příspěvek od LuckyHit » 16 úno 2009 17:38

Ten tam právě je. Celej jsem jej přeložil a nic. Sám tam píše, že se problémy mohou u některých vzduchovek projevit. Vysvětluje to tam drobnými niancemi při výrobě. On to má přesně vypočítané, kdežto třeba Gamo nějakou tu setinku neřeší, protože pro svoji spoušť to ani řesit nemusí.

Já už ten stavěcí šroub točil po čtvrt otáčkách od maxima do minima a nic :cry:

Na co je ten druhý červík? Přišel zalepenej a nepovolitejnej.

Jinak proti tim "větrným mlýnům" o špatnosti Gama nemá smysl bojovat. Když pročítám zahraniční fora, třeba USA, tak mi přijde, že se na to nadává v ČR nejvíc na světě :wink: Tak to neřeš a přispívej. Spokojenejch s Gamem se nás tu poslední dobou vyrojilo víc
Grand Power K100 Mk7
Gamo CFX Royal .177 + Delta 4x32 AO
Slavia 631 .177
Weihrauch HW40 .177
Uživatelský avatar
mzprx
Příspěvky: 215
Registrován: 20 kvě 2007 07:49

GRT III

Příspěvek od mzprx » 16 úno 2009 19:35

Podla mna je problem v tom cerviku. Je malo vysunuty a tak vobec nezabera. V nenatiahnutom stave spust chodi dobre, po natiahnuti to volne poletuje. Navyse aj zo strany na stranu. Skusim to slahnut do nejakeho riedidla, ci sa uvolni.
Podla mna to nie je v nejakej stotinke, ale chyba tam tak 2-3 mm.
Ked nie, tak ho odvrtam a vyrobim tam zavit.
Uživatelský avatar
LuckyHit
Příspěvky: 792
Registrován: 09 bře 2008 17:57

Příspěvek od LuckyHit » 16 úno 2009 19:45

Ty máš tu spušť taktéž? A s podobným problémem?
Grand Power K100 Mk7
Gamo CFX Royal .177 + Delta 4x32 AO
Slavia 631 .177
Weihrauch HW40 .177
Uživatelský avatar
mzprx
Příspěvky: 215
Registrován: 20 kvě 2007 07:49

Příspěvek od mzprx » 17 úno 2009 07:00

ano
banjo

spoušť GTX

Příspěvek od banjo » 17 úno 2009 09:19

Ahoj vzduchovkáři,
včera jsem to nevydržel a vytáhl jsem už trochu zažloutlý návod k Charlieho triggeru GTXII. Takže tady je, co píše Charlie a jak já tomu rozumím:
šroubek pro regulaci 1.fáze chodu spouště, označený v návodu písmenem E přichází při stlačení spouště jako první do kontaktu s uvolňovací pákou uzamčeného spoušťového mechanismu natažené zbraně. Šroubek vymezuje délku první fáze a zároveň taky mrtvý chod spouště, tedy dráhu, během které spoušť nevykonává žádnou práci. Původní spoušť měla dost velký mrtvý chod, ale byla v přední poloze přidržována pružinou, která se má při instalaci nové spouště vyndat. Takže nová spoušť ve výchozí poloze trochu "kvedlá". Pokud je tato vůle přiliš velká, dá se zmenšit zašroubováním šroubku dovnitř. Ale pozor. Není dobré mrvý chod úplně zlikvidovat nebo nastavení přetáhnout, protože pak by spoušť mohla zavazet ostatním součástkám mechanismu. Charlie uvádí, že by mohla přestat fungovat pojistka.
Při stlačování spouště tento šroubek stlačuje uvolňovací páku, dokud spoušť nevykývne natolik, že se páka dostane do kontaktu se šroubkem pro nastavení 2. fáze. Ten je v návodu označený písmenem D. Tento šroubek je umístěn blíž ose otáčení páky, takže spoušť v tento moment znatelně ztvrdne. Páka je ale odtlačená natolik, že stačí už jen malý pohyb a zbraň spustí.
Nastavení tohoto prvku je kritické, Charlie uvádí, že se má postupovat ve velmi malých krocích.
Je zřejmé, že přetažením nebo nedotažením tohoto šroubku se dá 2. fáze úplně zlikvidovat. Nepíše nic o tom, že by šroubek byl zalepený.
Já bych nedoporučoval pokušet se ho odvrtat. Je totiž ocelový, zatímco spoušť je duralová, takže stačí trochu víc zabrat, vrták sklouzne a spoušť za 34$ je v ... no prostě tam.
Tož tak. Snad tohle někomu pomůže.
Uživatelský avatar
Kubajzz
Příspěvky: 8891
Registrován: 29 zář 2005 10:17
Bydliště: HFT závody...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kubajzz » 17 úno 2009 09:32

Jestli to dobře chápu, tak ona ta Charlieho spoušť je vlastně jenom jiný jazýček spouště. Já si pod pojmem spoušť představuju celé to ústrojí vevnitř, tedy ty přenosové páky, správné úhly mezi nimi, záchyty atd. a tohle Charlie vůbec neřeší.
http://www.fieldtarget.cz/ - Vše o zbraních, střelbě, srazech a HFT závodech.
banjo

Příspěvek od banjo » 17 úno 2009 09:52

Přesně tak. Charlieho spoušť je jen nový "jazýček", který má ale regulační prvky umístěny v jiném úhlu, než původní spoušť. Takže odpor, který je při stlačování spouště potřeba překonávat je mnohem menší. A navíc má 2. fázi, kterou původní spoušť vůbec neměla.
Uživatelský avatar
LuckyHit
Příspěvky: 792
Registrován: 09 bře 2008 17:57

Příspěvek od LuckyHit » 17 úno 2009 12:34

A v mém případě má jen jednu fázi a původní měla dvě.

Zajdu dnes koupit pořádnej imbus a zkusím povolit červíčka. On dodanej imbus je menší jak červíček a hodně se v něm vyklá. Doufám, že seženu lepší a povolím to.
Grand Power K100 Mk7
Gamo CFX Royal .177 + Delta 4x32 AO
Slavia 631 .177
Weihrauch HW40 .177
Uživatelský avatar
mzprx
Příspěvky: 215
Registrován: 20 kvě 2007 07:49

Příspěvek od mzprx » 17 úno 2009 15:17

Problem je v tom, ze ten cervik, co vymedzuje 1. fazu je zalepeny a neda sa s nim pohnut, je skratka prilis vysrobovany na to, aby bola nejaka 1. faza a tak je len druha. Cize uplne opacny pripad, ako spomina Charlie.
Tym padom je to este vacsi shit ako povodna spust. Kym to nieje natiahnute, pruzina drzi uvolnovaciu paku spuste blizsie k cerviku a tak vsetko funguje, ako ma. Po natiahnuti, paka poklesne (vlastne stupne) a tak sa vzdiali od cervika a ten prestane plnit svoju funkciu.
Ono ani ten, co robil tu povodnu spust nebol uplny hnup, len tam dal prilis silnu pruzinu...
Uživatelský avatar
LuckyHit
Příspěvky: 792
Registrován: 09 bře 2008 17:57

Příspěvek od LuckyHit » 17 úno 2009 16:01

Tak jsem v našem městečku imbus nesehnal. Ten od Charlieho je malej a tak se nejdřív celej zkroutil a nakonec se protočil.

Jinak tu sériovou spoušť resp. pružinu jsem už před nějakým pátkem ohnul a tím oslabil. Chodilo to podstatně jemněji, ale pořád věřím, že rozchodím GRT a bude to ještě lepší.

původně byla pružinka jak je červená a ohnul jsem to až na modrou
Obrázek
Grand Power K100 Mk7
Gamo CFX Royal .177 + Delta 4x32 AO
Slavia 631 .177
Weihrauch HW40 .177
Odpovědět