Upgrade plneni vetrovek

Vše o vzduchovkách, plynovkách, aisoftu a popřípadě i paintballu.

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

smiegl
Příspěvky: 58
Registrován: 19 črc 2009 20:42
Bydliště: PRAHA RUDNÁ

Upgrade plnění větrovek

Příspěvek od smiegl » 28 črc 2009 22:41

Dotaz:
Má někdo zkušenost nebo dokonce vlastní přepouštěcí zařízení na bombě a má ji propojenou vysokotlakou hadicí přímo s větrovkou?
Četl jsem to na netu a nemohu to již najít.

Očekávám funkci zařízení takto:
PROPOÍM VZDUCHOVKU s vysokotlakou lafví, pomocí přepouštěcího zařízení nastavím tlak třeba na 180 a po každém výstřelu se automaticky při natažení natlakuje ventil opět na 180 (vyřazení barelu ) místo barelu TLAKOVÁ LÁHEV

Důvod , Střelba bench , nemusí se sundavat kompenzátor případně jiné anláge na hlavni při plnění ( vadí kartuš)
Naposledy upravil(a) smiegl dne 28 črc 2009 22:50, celkem upraveno 1 x.


Apevia
Příspěvky: 3179
Registrován: 01 říj 2007 21:11
Bydliště: Jižní Čechy
Kontaktovat uživatele:

Quick

Příspěvek od Apevia » 28 črc 2009 22:49

To je QuickFill, ale nevím jestli se dá dát i na Steyr-a, ale tuším, že Milius zde někde psal, že to nějaká zahraniční (UK nebo USA) firma dělá...
Cogito ergo armatus sum.
Uživatelský avatar
pussylala
Příspěvky: 1429
Registrován: 31 srp 2007 23:54
Bydliště: Praha 5
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od pussylala » 28 črc 2009 23:14

Občas já a alexxxus střílíme s připojenou lahví přes hadici. To pak můžeš střílet do aleluja :wink:
Uživatelský avatar
drát
Příspěvky: 1672
Registrován: 28 zář 2008 20:35
Bydliště: Dudákov

Příspěvek od drát » 29 črc 2009 00:05

http://www.mojefotky.cz/fotoalba/fotoal ... _id=388407 A nebyla by špatná tak 2 metrová hadice a bombu na záda pro střelbu ve stoje :)
CZ200 .177 , SPA M16 .25 , Hatsan Invader auto .25
DU-10 Condor, HDR 50 , Chiappa SAA , rev.Rex L 4", Alfa 441,Slavia 631
Walther Sportmodell,H.S.model 21F, Buck Trail Flint 48
prak s gumou č.6
Uživatelský avatar
Alexxxus
Odborník na vzduchovky
Příspěvky: 10825
Registrován: 29 črc 2006 20:05
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Alexxxus » 29 črc 2009 00:36

2 Smiegl a máš toho Steyra vůbec ??? že nejde připojit - že nemá quicfill to víš že jo :-) ???
Daystate Griffin - special edition 007/150 .177 + Deon March 1-10x24
AirArms ProSport .177 + Sightron SIII 10 x 42 MMD
Anschutz HP 9015 + Deon March
Mojí češtinu prosím omluvte.

http://www.alexxxus.cz recenze vzduchovek optik a doplňků
smiegl
Příspěvky: 58
Registrován: 19 črc 2009 20:42
Bydliště: PRAHA RUDNÁ

Příspěvek od smiegl » 29 črc 2009 00:47

Alexxxus píše:2 Smiegl a máš toho Steyra vůbec ??? že nejde připojit - že nemá quicfill to víš že jo :-) ???
janě žádný obavy, prostě když už sebou táhnu stúl s kamenou deskou , tak hadice navíc mne nezabije. jenže já plnim lahev na 280 a to by se mu nelíbilo , přepoušták před hadici
docela mne zajímá jak střílí tvoje evička
smiegl
Příspěvky: 58
Registrován: 19 črc 2009 20:42
Bydliště: PRAHA RUDNÁ

Příspěvek od smiegl » 29 črc 2009 00:48

qick fil mít nemusí, prostě místo barelu natočim hadici s nějakým anláge co je na kartuši :x jestli to jde , proto jsem založil tohle tema , kdyby náhodou někdo věděl , zeptám se na smíchově, tam si myslim už někomu něco podobnýho dělal
Uživatelský avatar
Altaros
Příspěvky: 839
Registrován: 08 dub 2006 22:24
Bydliště: Jičín, Liberec

Příspěvek od Altaros » 29 črc 2009 10:27

No ty potřebuješ jednoduše na láhev dát regulátor co ti to zredukuje tlak na stálou hodnotu. Pokud vím, tak ve steyru už jeden je. Otázka je, zda je v kartuši či v těle. Pokud je v těle a kartuše plní funkci čistě zásobárnu vzduchu, tak to není žádný problém. Pokud ale část bicího mechanizmu je i na kartuši jako je to u 200s tak by to problém byl.
Ale chtěl jsem se zeptat trošku jinak, tato úprava by měla mít jaký důvod? Pokud máš subjektivní pocit, či změřené údaje, že se ti v rozmezí řekněme 190bar - 120 bar mění úsťová rychlost pak to chápu, ale dá se to řešit mnohem jednodušeji a komfortněji. Tahle úprava na láhve především zajišťuje možnost vystřelit bezpočet střel aniž by se muselo obtěžovat s plněním.
Uživatelský avatar
kesi
Příspěvky: 3504
Registrován: 27 srp 2008 15:18
Bydliště: Müglitz
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od kesi » 29 črc 2009 10:38

drát píše:http://www.mojefotky.cz/fotoalba/fotoal ... _id=388407 A nebyla by špatná tak 2 metrová hadice a bombu na záda pro střelbu ve stoje :)
Taky už mě to párkrát napadlo [img]http://kesi1n.sweb.cz/Smajlíci/Pozitivní/Thinking.gif[/img], když sem přemejšlel jak do přírody, kdybych chtěl flintu která dá jen 60ran na naplnění :lol:
AA TX200 HC 5,5 FAC & EO HELIX 6-24X50 SFP APR-1C MRAD
smiegl
Příspěvky: 58
Registrován: 19 črc 2009 20:42
Bydliště: PRAHA RUDNÁ

Příspěvek od smiegl » 30 črc 2009 03:18

Altaros píše:No ty potřebuješ jednoduše na láhev dát regulátor co ti to zredukuje tlak na stálou hodnotu. Pokud vím, tak ve steyru už jeden je. Otázka je, zda je v kartuši či v těle. Pokud je v těle a kartuše plní funkci čistě zásobárnu vzduchu, tak to není žádný problém. Pokud ale část bicího mechanizmu je i na kartuši jako je to u 200s tak by to problém byl.
Ale chtěl jsem se zeptat trošku jinak, tato úprava by měla mít jaký důvod? Pokud máš subjektivní pocit, či změřené údaje, že se ti v rozmezí řekněme 190bar - 120 bar mění úsťová rychlost pak to chápu, ale dá se to řešit mnohem jednodušeji a komfortněji. Tahle úprava na láhve především zajišťuje možnost vystřelit bezpočet střel aniž by se muselo obtěžovat s plněním.

Právě proto, při plnění musím sundavat ,různé anláge z hlavně , takhle se tomu vyhnu a šetřím čas. jinak dám 30 ran a musím plnit, jinak DORAZÍ MI MĚŘÁK ÚSTOVKY, má někdo potuchu kolik je optimální rychlost pro 4,5 aby byla co nejpřesnější, samo že si to otestuji ale spíše abych porovnal výsledky s jinými názory.
STEYR LG 110 FT
Uživatelský avatar
Altaros
Příspěvky: 839
Registrován: 08 dub 2006 22:24
Bydliště: Jičín, Liberec

Příspěvek od Altaros » 30 črc 2009 09:20

Těch 30 ran dáš a musíš plnit proto, že ti to již na terči dělá moc velkou odchylku? Jinak s tou hlavní to chápu u cz 200 je to podobné, ale v tomto případě je to lepší řešit formou předního rychloplnění, do kterého by jsi měl eventuelně permanentně přichycenou hadici.
Většina se shodne, že na větší vzdálenost je vhodná vyšší rychlost a aby jsi byl v limitu, tak je to něco okolo 16j tj při 4,5 okolo 240ms. Na 10m je naopak vhodná rychlost okolo 7,5j tj nějakých 170ms především, je to také dáno tím, že na 10m se používají diabolky s plochou hlavičkou.
smiegl
Příspěvky: 58
Registrován: 19 črc 2009 20:42
Bydliště: PRAHA RUDNÁ

Příspěvek od smiegl » 30 črc 2009 14:36

Všechno budu řešit až mi za par dni dorazí měřák rychlosti , je suprovej krásná hrazdička nic nikam nebudu strkat,
Steyr FT má plynulou regulaci výkonu, kvůli tomu to kupuji nemám ani potuchu jakým střílím tlakem takže to odhaduji a to fakt neni zrovna in. :D

Nedovolím si tvrdit že mám pocit jestli steyr FT střílí jinak při tlaku 200, nebo 120 , ale velmi brzo to zjistím. Nyní je můj odhad že ano ,ale odhady jsou často zásadní omyl já se radši o všem přesvědčím. neměla by střílet jinak při rozmezí těchto tlaků.
Nejspíš napísi do Steyr jestli regulace tlaku je v pušce , myslím že ano , v barelu si dost dobře nedokáži představit regulátor.

Výroba přímého plnění by neměla být moc složitá a vůbec drahá. , hadice koncový ventil místo barelu a nějaký příslušně dlouhý anláge kterým to utáhnout aby nedošlo k překroucení hadice při našroubování do pušky, barel jse schvaný v těle pušky a slušej regulátor tlaku který bude na lahvi , nastaví se poždovaný tlak při kterém je střelba nejpřesnější a nejstabilnější a je to. ALE JAK JE ZNÁMO PRAXE MŮŽE BÝT NAPROSTO JINÁ :D
STEYR LG 110 FT
smiegl
Příspěvky: 58
Registrován: 19 črc 2009 20:42
Bydliště: PRAHA RUDNÁ

Příspěvek od smiegl » 30 črc 2009 14:41

ne plním po vystřílení terče to je cca 30 až 35 ran , protože v polovině druhého terče musím plnit a sundat (......čehokoli z hlavně ) a znovu nastřelit což mne netěší to je důvod jedna , důvod dva je ničení závitu na pušce , důvod tři je ničení těsnění , důvod 4 je ( již zminovaná nepotvrzená odchylka tlaku) a důvod 5 je lenost :D
lenost je slušná motivace něco vyrobit.
STEYR LG 110 FT
Uživatelský avatar
Asot
Příspěvky: 390
Registrován: 10 zář 2008 10:34

Příspěvek od Asot » 30 črc 2009 14:45

kesi píše:když sem přemejšlel jak do přírody, kdybych chtěl flintu která dá jen 60ran na naplnění :lol:
Mám přesně problém, co ty.. a nemůžu ty větrovky stále nějak pobrat. Co zkusit GunPower, dá 300 ran.. v Polsku vyjde na desítku

smiegl: Nepíšeš ty pod vlivem lysergidu?
smiegl
Příspěvky: 58
Registrován: 19 črc 2009 20:42
Bydliště: PRAHA RUDNÁ

Příspěvek od smiegl » 30 črc 2009 15:47

Asot píše:
kesi píše:když sem přemejšlel jak do přírody, kdybych chtěl flintu která dá jen 60ran na naplnění :lol:
Mám přesně problém, co ty.. a nemůžu ty větrovky stále nějak pobrat. Co zkusit GunPower, dá 300 ran.. v Polsku vyjde na desítku

smiegl: Nepíšeš ty pod vlivem lysergidu?
no jasně jsem sjetej jako blázen
STEYR LG 110 FT
Odpovědět