Umarex Walter CP99 sport vs. Beretta elite II

Vše o vzduchovkách, plynovkách, aisoftu a popřípadě i paintballu.

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

richie.m

Umarex Walter CP99 sport vs. Beretta elite II

Příspěvek od richie.m » 25 led 2009 11:24

Dobry den.

Chcem si kupit nejaku CO2 pistol na sportovu strelbu - pre vlastne potesenie. Intenzivne prezeram e-shopy, vsak nemam ziadne skusenosti s CO2 zbranami a taktiez ani v znackach.

Prosim o radu, ktoru z tychto dvoch si mam vybrat (PRE a PROTI), popripade mi poradte aku inu by som si mal zadovazit.

Umarex Walter CP99 sport:
link: http://www.merkuria.net/index.php?main_ ... cts_id=137

Beretta elite II:
link: http://www.merkuria.net/index.php?main_ ... ducts_id=2

Vopred Vam dakujem za Vase rady.


Uživatelský avatar
Canadair
Příspěvky: 200
Registrován: 10 kvě 2007 19:19
Bydliště: KE

Příspěvek od Canadair » 25 led 2009 14:22

Obidve mám a obidve sú na ......, je do detská hračka. P99 je na klasické diabolky, je to slabé ako čaj, pľuvatko. Dosť nepresné, max 10m na plechovky. Čo sa týka spracovania, veľmi dobré, kovové súčiastky 100% spoľahlivosť. Berettu som kúpil synovi na narodky za polovičnú cenu z Nemecka ako ponúka Merkúria :wink: . Tá je však oceľové broky 4,46. Telo je z plastu dnu sú "črevá " kovové. Zásobník na 19 guličiek. Pomerné presná na 15m, vhodná na pliking. Ale nestačím do nej dávať bombičky CO2, láka to k rýchlej streľbe :) , 19 rán za 5s sú fuč. Spracovanie je slušné, zatiaľ prevádzka bez problémov. Na zábavnú streľbu sú vhodné obidve, ináč na terč určite nie. Ešte som zabudol, P99 má nastaviteľné mieridlá a Beretta má pevné. Ani neviem čo by sa dalo o tej zbrani popísať viac :? .
Uživatelský avatar
Canadair
Příspěvky: 200
Registrován: 10 kvě 2007 19:19
Bydliště: KE

Příspěvek od Canadair » 25 led 2009 14:29

A prepáč :wink: , zabudol som poradiť. Moje subjektívne rady sú buď - Drulov Condor, Weihrauch HW40, možno aj celkom lacnú LOV 21 ( mne sa však nepáči jej zjav, ale presná je). S tým budeš určite spokojný. A nevyhodíš peniaze do luftu.
richie.m

Příspěvek od richie.m » 25 led 2009 14:41

Dakujem za info a hlavne za radu. Chcel som to aj na strelbu na ciel. Ale asi pri kratkych CO2 zbraniach to nema vyznam, asi bude lepsie zainvestovat do vzduchovky.

A ake su dobre na strielanie na ciel - na terc, myslim vzduchovky?

Este raz dakujem.
Uživatelský avatar
kesi
Příspěvky: 3504
Registrován: 27 srp 2008 15:18
Bydliště: Müglitz
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od kesi » 25 led 2009 16:49

Všechny :) ...záleží kolik do toho chceš dát, počítej vzduchovka + optika + montáž
(Optika a tedy i montáž není podmínkou, ale na větší vzdálenost uvidíš bez optiky prd)
AA TX200 HC 5,5 FAC & EO HELIX 6-24X50 SFP APR-1C MRAD
Uživatelský avatar
Canadair
Příspěvky: 200
Registrován: 10 kvě 2007 19:19
Bydliště: KE

tuning CP99 Sport

Příspěvek od Canadair » 30 bře 2009 20:54

Chcem sa podeliť o moju radosť nad touto pištoľkou. Myslíte si, že mi už načisto hrabe ? No máte pravdu je (resp. bolo) to pľuvátko. Bola to moja prvá pištoľ na CO2, ktorá sa aj na pištoľ podobala.. Je to veľmi pekná – vzhľadovo. Dobré sa drží v ruke. Zbraň Jamesa Bonda, ako píšu na poľských stránkach .
Len už akosi dlhšie zapadala prachom. Lebo strieľanie s ňou bola vážne otrava. Pri výstrele bolo vidieť, ako diabolky letia ani nie oblúkom, ale akousi špirálou. Mal so možnosť zmerať jej úsťovú rýchlosť a z najľahšou diabolkou nedosahovala ani 106m/s. Hotová katastrofa. Presnosť, no nič moc. Na desať metrov rozptyl bežne aj 7-8 cm. Pri streľbe na terč dokonca diabolka nedopadala čelom, ale bokom. Dlho som rozmýšľal, ako by sa dala trošku vytuningovať na vyššiu úsťovú rýchlosť. Na bicom mechanizme sa veľa toho urobiť nedalo. Hlaveň je tiež veľmi krátka. Výmena pružiny vo ventile tiež nepriniesla očakávané výsledky. No minule som na tomto fóre narazil na odkaz – úprava úsťovej rýchlosti na Beretta 92FS, niekde na poľských stránkach. Najprv to vyskúšal kamarát a prevŕtal prepichovací otvor, ktorý prepichuje bombičku. Tam je najužší prechod plynu CO2. Všade inde v pištoli sú už otvory dosť veľké. Tak som sa rozhodol aj ja, pre tu úpravu. Rozobral som prepúšťací ventil a vyskrutkoval prepichovací tŕň. V poľskom návode doporučuje túto súčiastku prevŕtať vrtákom 1,2mm. Ja som však nemal doma takýto vrták, tak som to skúsil s takýmto bazmekom.
Kto bol u zubára a čistili mu kanáliky v zube tak vie o o aké šidlo ide. Išlo to ako po masle.
Výsledok, bol nad moje očakávania. Som primerane nadšený. Už po prvom výstrele v byte som vedel, že sa na tejto pištoli niečo určite zvýšilio. Minimálne dvojnásobný hluk, proste sila. Tak som radšej vybehol do neďalekého lesíka, ako to je s tou rýchlosťou. Predtým o prestrelení konzervy som mohol len snívať. Teraz to celkom šlo. Dokonca čo ma najviac potešilo zlepšila sa aj presnosť. Už sa celkom dobre triafam do kruhu 3 – 4 cm. Šupky sú to fakt poriadne, ak sa mi podarí dám odkaz na video. Momentálne neviem zmerať rýchlosť po tejto úprave, ale na poľskom fóre keď to merali namerali až 139m/s. To už je na také prdítko celkom dobre. Na 17-18 m sme sa včera celkom slušne triafali na plechovky od piva. Samozrejme sa zvýšila aj spotreba CO2. Predtým som na jednu 12g bombičku vystrieľal tak 10 -11 zásobníkov po 8 diaboliek . Teraz tak plných, ale rovnocenných sedem zásobníkov. A potom rýchlosť naraz klesne, nie postupne ako to bolo pred úpravou. Teraz je nanovo Umarex CP99 Sport mojím miláčikom, až do doby pokiaľ mi nedôjdu Co2 náplne. Takže všetkým nešťastníkom, ktorí si kúpili túto peknú imidžovú pištoľ a teraz zalamujú rukami nad jej balistickou krivkou, doporučujem túto úpravu. Budete určite spokojný.
Obrázek
Obrázek
Edo
Příspěvky: 29
Registrován: 01 bře 2008 23:24

Příspěvek od Edo » 31 bře 2009 19:07

Tiež som vlastníkom CP 99 a už dlhšiu dobu si lámem hlavu, ako zvýšiť úsťovú rýchlosť. Pôvodne som uvažoval nad výmenou pružinky vo ventile za slabšiu (v zmysle dlhšieho otvorenia ventilu pri výstrele), ale keďže to nevyriešilo problém, tak tiež vyskúšam prevŕtať tú prepichovaciu ihlu.
Vďaka za tip.
P.S. To video by potešilo.
Uživatelský avatar
Láda XX
Příspěvky: 94
Registrován: 31 bře 2009 23:12
Bydliště: ČESKÉ VELENICE

Příspěvek od Láda XX » 31 bře 2009 23:35

Zdravím,jsem rád že jsem narazil na tuto diskuzi,vlastním asi 14 dni take walter cp 99,včera jsem si přečetl članek co popisuje Canadair a rano jsem šel vrtat,ale bohužel jsem neměl po ruce 1,2 mm vrták tak jsem to provrtal vrtákem 1 mm,zda se mě opravdu že se rychlost diabolky zlepšila a vystřílel jsem místo 12 zásobníků celkem 9 ale ty poslední dva byly uz plivátka ,těch sedum platilo,zdá se mi že to ještě není ono proto zítra skusim otvor ještě zvětšit na 1.2 mm,jestli seženu takovy vrták,1.5 vrtákem se to zatím bojím provrtat,protože nevím co by to udělalo.Nemáte někdo skušenost co to uděla když se otvor zvětší na 1.5 mm?.Díky
Uživatelský avatar
drát
Příspěvky: 1669
Registrován: 28 zář 2008 20:35
Bydliště: Dudákov

Příspěvek od drát » 01 dub 2009 00:02

Zde je zmiňovaná úprava propichovače ventilu + úprava(zkrácení?)pružiny ventilu? a proto bych měl prosbu na Ostravaka zda by mohl přeložit.
http://airguns.budu.pl/showme2.php?str= ... beretta92s
CZ200 .177 , SPA M16 .25 , Hatsan Invader auto .25
DU-10 Condor, HDR 50 , Chiappa SAA , rev.Rex L 4", Alfa 441,Slavia 631
Walther Sportmodell,H.S.model 21F, Buck Trail Flint 48
prak s gumou č.6
Uživatelský avatar
Canadair
Příspěvky: 200
Registrován: 10 kvě 2007 19:19
Bydliště: KE

Příspěvek od Canadair » 01 dub 2009 07:41

to drát : presne podľa tohoto odkazu som tuningoval moju CP99. Myslím si že pružinu netreba oslabovať lebo ti ostane dlho otvorený ventil a s hlavne sa ti bude potom doslova snežiť. Takže najlepšie je prevrtať 1,2mm vrtákom.
to Láda XX: zravím České Velenice, tam som bol chvíľu na vojne :wink:
Kamarát prevrtal ten prepichovací trň 1,5mm, ale rozdiel už taký markantný nebol ako pri 1,2mm. Hlavne čo sa týka spotreby plynu. Ide o to aby si už veľmi neoslabil tú prepichovaciu trubičku
Naposledy upravil(a) Canadair dne 01 dub 2009 21:16, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Láda XX
Příspěvky: 94
Registrován: 31 bře 2009 23:12
Bydliště: ČESKÉ VELENICE

Příspěvek od Láda XX » 01 dub 2009 13:09

Zdravim,Canadair doufam že se to tady libilo ?ja taky nejsem rodak tady odsud,pocházím z Moravy.Tak fajn projedu to tedy ješte vrtakem 1.2 a už nad tím nebudu bádat,jinak jsem se chtel zeptat když chci střílet rychleji tak se me tak po třetí ráně sekne závěr,nebo i když natahuju ručně tak někdy nede natáhnout jenom do poloviny a sekne se musím ho vrátit a pak jde nemate nekdo zkušenosti co s tím?možna že to chce jenom promazat nebo je to normalní u techhle typů?ještě taková poznámka ,předtím než jsem to navrtal tak se mi stávalo že poslední diabolka ze zasobníku nešla vystřelit,zůstávala mě tam a byla mírně zdeformovaná, jakoby při otočení zásobníku malinko povylezla,po převrtání jsem vystřelil celkem devět zásobníků a už se mě to nestalo,vystřelilo to všechny diabollky
Uživatelský avatar
Narex
Příspěvky: 17
Registrován: 11 lis 2008 16:42
Bydliště: Praha

UMAREX Walther NightHawk cal. 4,5 mm

Příspěvek od Narex » 13 dub 2009 14:55

Tak jsem taky zkusil tuto úpravu u mého UMAREX Walther NightHawk cal. 4,5 mm

Obrázek

Koupil si ten vrták 1,2 mm za 6,- Kč

Obrázek

A pustil se do toho:

Obrázek
Obrázek
Obrázek

No a pak vzal ven na hradla

Obrázek
Obrázek

A todle jsou naměřené výsledky:

Obrázek

Je tam vždycky znát pauza po 8 výstřelech jak človek znovu nabíjel a pistole byla chvilku v klidu.

No nějak mě ta uprava nepřesvědčila o nějakém radikalnějším větším výkonu, bohužel jsem ji před úpravou na hradlech mezměřil. :(
Air Arms S410 TDR .22cal
Uživatelský avatar
LuckyHit
Příspěvky: 792
Registrován: 09 bře 2008 17:57

Příspěvek od LuckyHit » 13 dub 2009 16:48

Jééé to je zásadní chyba. Takle ani nevíš jestli sis nepohoršil :lol:

Ale jinak ta rychlost nic moc. Mám to HW40 které by mělo mít kolem 120 metrů a taky bych bral alespoň o 20 víc. Takle mi přijde to HW lepší, akorát člověk nemá zásobník a musí před každým výstřelem pumpnout.

Abych ale jen nekritizoval, tak ten tvůj Walter s moderátorem a kolimátorem vypadá skvostně. Pistolím jsem teď trochu propadnul.

EDIT koukám kolik máš u těch expresů váhu.... drobet moc, dle mě mají 0.51g
Grand Power K100 Mk7
Gamo CFX Royal .177 + Delta 4x32 AO
Slavia 631 .177
Weihrauch HW40 .177
Uživatelský avatar
Narex
Příspěvky: 17
Registrován: 11 lis 2008 16:42
Bydliště: Praha

Příspěvek od Narex » 13 dub 2009 17:13

Děkuju za opravu, u těch Exactů je opravdu chyba, mají mít jak píšeš 0,510 g. (Produkty - JSB)
Air Arms S410 TDR .22cal
Uživatelský avatar
Narex
Příspěvky: 17
Registrován: 11 lis 2008 16:42
Bydliště: Praha

Příspěvek od Narex » 13 dub 2009 17:39

A tady je jeste graf z ChairGun2:

Obrázek
Air Arms S410 TDR .22cal
Odpovědět