Ultrapresna strelba

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
rimfireBR
Příspěvky: 527
Registrován: 01 bře 2007 16:43
Bydliště: Mníšek pod Brdy
Kontaktovat uživatele:

Re: Ultrapřesná střelba

Příspěvek od rimfireBR » 26 dub 2010 21:13

jo jinak zde pro zajímavost : http://forums.accuratereloading.com/eve ... 9871088921 byl testík Bleikru a hromadou střeliva na 50 75 100 yardu více viz. odkaz
a snad to patří i sem ?!?!


Uživatelský avatar
Sidewinder
Příspěvky: 1463
Registrován: 31 srp 2004 20:53
Kontaktovat uživatele:

Re: Ultrapřesná střelba

Příspěvek od Sidewinder » 26 dub 2010 22:05

Hmm zajimave .. ale asi by udelali mnohem lepe, kdyby vyzkouseli vice serii od tech nejlepsich znacek.

Strelivo je alfou a omegou cele presnosti v razi .22LR .. ani se nedivim strelcum, kteri tu moznost maji, ze misto testovani vsech moznych systemu a honeni desetiny milimetru ze stolice, coz je ve finale stejne hrozne nevypovidajici .. vyuziji radeji moznosti testovani XY vyrobenych serii naboju od te NEJ znacky primo na nejakem jiz overenem laufu, treba od sponzora .. a vyberou to uplne nejlepsi. Vyrobce streliva to spickovemu zavodnikovi rad umozni .. jde o tu nejlepsi reklamu. Takto se da podle meho nazoru dosahnout tech nejlepsich vysledku, kterych je tato raze vubec schopna, relativne nejsnadneji.

Kdyz nebude moznost testovat vice serii, nezbude nez laborovat s tunerem a zkusit to nejak "dohonit" :wink:

Jinak ten Bleikr chodi s Eleykami opravdu dobre .. hodne by mne zajimalo, jak by vypadaly vysledky testovani vice serii EPS .. nasla by se zcela jiste jeste podstatne lepsi serie.
Vaskent
Příspěvky: 323
Registrován: 14 říj 2009 23:33
Kontaktovat uživatele:

Re: Ultrapřesná střelba

Příspěvek od Vaskent » 26 dub 2010 22:54

no dnes kdo ma kontakty na Bleikra, tak to je bráno jeko to nej co muže byt. A ono to tak prakticky i věřím bude. Jinak proč nezkoušej tyto zavěry, většina špičkovejch střelců hledá cestičky jak docílit lepšího... Ale přecijen malo kdo v ISSF ví víc o benchrestu. Jediné co zatím do ISSF proniklo jsou výměny hlavní, používají se ve všech systémech a většina střelců oné top 30 má jinou než originální hlaveň. Dle mého názoru dobře vyměněná hlaveň a dobře vyladěný závěr typu Anschutz, Walther, FWB je dobrá cesta, dá se docílit špičkové zbraně, ale pokud by jiný závěr nebo něco jiného umožnilo o tu desetinku lepší rozptyl tak sem s tim...

Bavil jsem se s Mattem Emmonsem(nejznámější střelec s Lilja hlavněmi ;)) o soustřelech a jestli to někdy rozebíral s někým z BR střelců, on že ano, a že mu jako velký pokrok pro střelbu doporučili tuner (nechutně velkou hroudu železa nakonec hlavně). Třeba tato cesta je pro sportovního střelce nemožná, jdou použít lehčí, menší a ne tolik efektivní verze tuneru, a pro velkou část střelců ani ty nejsou akceptováníschopné.

Dále, já jsem například sháněl nějaké závěry pro BR malorážky, bohužel marně. Třeba jsem jen neměl štěstí v hledání.... Ale je fakt že letos jsem u jednoho USA střelce viděl závěr pro mne neznámé výroby. Tak třeba i tato cesta už se v ISSF střelbě pomalu otevírá, nevím. Ale řekl bych že na toto je jednoduchá odpověd. Bude to především konservativním přístupem většiny vedoucích svazů. Ti nakupují zbraně a ti rozhodují o všem. A proč si komplikovat život shaněním něčeho, čemu vlasně nerozuměj a ke všemu to složitě kombinovat, když stačí od Anschutze koupit flintu už kompletní, ne sice tak kvalitní jako by byla takto sestavovaná, ale bez problémů atd.... Je to bohužel tak a pokud střelec chce něco víc, musí do toho zainvestovat. To je další problém, neni to malo peněz, obzvlášť když chcete to nej a ještě si z části hradíte přípravu, vybavení atd. A sponsoři aby se řeklo že mu to zaplatěj, tak ti se do střelby nehrnou zrovna ve velkém. Kdyby alespon trochu to bylo možné, tak vím že v čechách většina repre se zabývá těmito věcmi a shání americké technologie atd, ale skrátka to naráží na tyto problémy...
Vaskent
Příspěvky: 323
Registrován: 14 říj 2009 23:33
Kontaktovat uživatele:

Re: Ultrapřesná střelba

Příspěvek od Vaskent » 26 dub 2010 22:59

rimfireBR píše:jo jinak zde pro zajímavost : http://forums.accuratereloading.com/eve ... 9871088921 byl testík Bleikru a hromadou střeliva na 50 75 100 yardu více viz. odkaz
a snad to patří i sem ?!?!

zajimavé, ale ted nemam naladu to pročítat, tak třeba mi pomužete, nebo se do toho pustim pak sam. Je tam uvedeno jaka hlaveň je na tom Bleikrovi? používá dvě, jednu pro VIP osoby- Lilja hlavně, a druhý typ je někde z Evropy a to je pro běžný prodej. Toto mi potvrdilo nezavisle na sobě už asi 6 lidí, tak by mne to celkem zajimalo jak to bylo u tohoto testu.....

Jinak ted jsem v Anglii, tak budu informovat jak vypadal vyběr střeliva ;)
Uživatelský avatar
rimfireBR
Příspěvky: 527
Registrován: 01 bře 2007 16:43
Bydliště: Mníšek pod Brdy
Kontaktovat uživatele:

Re: Ultrapřesná střelba

Příspěvek od rimfireBR » 27 dub 2010 10:39

jojo sehnat a dostat BR systém do CZ je asi problém, zkoušel to teď v poslední době i SHIVA a myslím, ze nějak to nedopadlo šlo snad o Turbo action. Bylo to pro jednoho CZ střelce br.
Jinak v UK testuje jen TENEX nebo i třeba Cerny match EPS !?!?
josse
Příspěvky: 310
Registrován: 28 úno 2009 17:02
Bydliště: Ostrava

Re: Ultrapřesná střelba

Příspěvek od josse » 27 dub 2010 15:02

já jsem se nedávno po emailu bavil se Shivou a ten mi potvrdil že br systémy ani závěry není možné do Evropy dovést ... že je na to v USA asi nějaký zákon který to zakazuje... toť problém usa

a k běžné produkci ... když ročně produkujete několik tisíc zbraní tak se držíte na nějakém průměru a z tohoto průměru vybočuje na obě strany přesnosti křivka tam kde přesnost stoupá to si rozebere špička a na pokrytí jejich potřeb to stačí...

(jmenuje se to Gaussova křivka http://cs.wikipedia.org/wiki/Gaussova_křivka nejvyšší je normální produkce do jednoho boku jdou zmetky do druhého dobré ... čím lepší (nebo horší) tím jich ubývá ...)
Vaskent
Příspěvky: 323
Registrován: 14 říj 2009 23:33
Kontaktovat uživatele:

Re: Ultrapřesná střelba

Příspěvek od Vaskent » 27 dub 2010 18:19

Tady u Eley se testuje bohužel jen Tenex, u mě doma i Match :D ale celkem mě to tu zklamalo. Krasně dělany software, tu nel a vše kolem, ale pak mi zkazil nadšení Daniel, když ke mě přišel a prohásil, at nečekam zazračný rozptyly, že když vyberu 14-17mm rozptyl (opsaná samozřejmě) tak to jsou kvalitní zbraně a náboje, že zdejší stolice nedociluje dobrych rozptylů, je to třeba zkusit pak z BR stojánku... Skrátka zdejší testy jsou pro vybrání nejvhodnější serie a ne pro ověření kvality zbraně, což mě skutečně hodně zklamalo. Ale OK něco jsem vybral a jsem tedy zvědav na testy doma
josse
Příspěvky: 310
Registrován: 28 úno 2009 17:02
Bydliště: Ostrava

Re: Ultrapřesná střelba

Příspěvek od josse » 27 dub 2010 18:35

to jsi jel jenom k Eley a nebo jsi to spojil ještě s něčím? a zbraně? počítám snad svoje? potom jsi si asi ale užil srandy to tam dostat ...
rozvyprávěj se ... povídej přeháněj ... pocity postřehy dojmy !!!
gunnar
Příspěvky: 20
Registrován: 03 dub 2010 21:18

Re: Ultrapřesná střelba

Příspěvek od gunnar » 27 dub 2010 20:35

USA nemá žádné spec. zákony na BR vybavení, ale zbraně a jiné kontrolované výrobky spadají prostě jako všude jinde, pod zákon, jež obchodování upravuje.
V první řadě musí mít výrobce licenci vydanou od státu, že jeho výrobky lze exportovat do zahraničí (zase záleží do jaké země) no pak potřebuje další licenci pro jeho obchodního partnera v zahraničí. Obchodník který jeho produkty prodává tak samozřejmě potřebuje exp. licenci pro svého zahraničního partnera.
To navysvětlenou ohledně misinformace o zákonu na BR zbraně.
Vaskent
Příspěvky: 323
Registrován: 14 říj 2009 23:33
Kontaktovat uživatele:

Re: Ultrapřesná střelba

Příspěvek od Vaskent » 27 dub 2010 21:51

ohledně zbraní z USA, muže tam byt jiný zavažnější problém, USA se neřídí směrnicemi CIP, tudíž pokud se něco přiveze a nebude to dle CIP, tak skratka to mužete sešrotovat (obrazně řečeno) a muže to byt libový jak chce....

k Eley, jel jsem sem jen kuli nastřelování. Prohlídl si firmu, moc zajimavé... no a vybral nějake to střelivo. Pocity jsem tak nějak už psal. Nevim jaké jiné ještě zde uvádět :) firmička každopádně moc pěkná, nechal bych si ji libit :D
gunnar
Příspěvky: 20
Registrován: 03 dub 2010 21:18

Re: Ultrapřesná střelba

Příspěvek od gunnar » 28 dub 2010 07:27

Zatím jsem se nesetkal s tím, aby nová zbraň předložená na CUZZS nedostala CIP značku. Větší problém je při přihlašování zbraně, pokud ráže zbraně není v DB policie a dotyčný příslušník neví jak s tím naložit. Jinak to s CIPem nemá nic společného.
Vaskent
Příspěvky: 323
Registrován: 14 říj 2009 23:33
Kontaktovat uživatele:

Re: Ultrapřesná střelba

Příspěvek od Vaskent » 28 dub 2010 22:26

neřikam že to nebude odpovidat, jen jsem řekl že by to mohl byt problém.... Jsou takové zbraně, které by v zemích kde CIP funguje měli problém....
gunnar
Příspěvky: 20
Registrován: 03 dub 2010 21:18

Re: Ultrapřesná střelba

Příspěvek od gunnar » 29 dub 2010 23:59

Pokud ta zbran nebude odpovidat bezp. tlakum, nebo bude mit velke vule apd. tak CIP nedostane. ale to BR zbrane nejsou.
Vaskent
Příspěvky: 323
Registrován: 14 říj 2009 23:33
Kontaktovat uživatele:

Re: Ultrapřesná střelba

Příspěvek od Vaskent » 30 dub 2010 07:01

no nebo třeba bude těsný vývrt, což BR zbraně jsou....
Shindel
Příspěvky: 127
Registrován: 03 dub 2010 13:32

Re: Ultrapřesná střelba

Příspěvek od Shindel » 01 kvě 2010 16:51

Když už tu probíráte ty systémy, nemáte někdo informace o systému F27A od Anschutz? Například jestli s tím střílí někdo z našich vrcholných střelců, případně nějaké pocity z nabíjení jedním pohybem. Zatím jsem to našel jen na jednom E-shopu a uvedené informace jsou dost kusé. Také mě zajímají hlavně Lilja, v jakých průměrech hlavně jsou dostupné a jestli mají srovnatelnou životnost (počet vystřelených ran) s originálnimi hlavněmi od Anschutz.
Odpovědět