Udrzba zbrane

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Návštěvník

re:Údržba zbraně

Příspěvek od Návštěvník » 21 úno 2005 14:42

Koupil jsem glocka 19 a protože je to moje první zbraň, tak se chci zeptat na rady a zkušenosti s čištěním a mazáním. Mazací body u glocka jsem si našel na netu v manuálu, ale popis se netýká kupř. vnitřku hlavně. Čím mám po střílení hlaveň vyčistit, zatím na to mám Balistol, někdo doporučuje WD 40. Má po vyčištění zůstat mastná, nebo vytřít do sucha? A čím čistit ostatní součástky? Náboje do zásobníku mám dávat úplně suché?
Návštěvník

re:Údržba zbraně

Příspěvek od Návštěvník » 21 úno 2005 19:08

Mno, rada je těžká :). Hlaveň není nutno čistit pokaždé extra dočista (vzhledem k faktu, že to je dost pakárna...). Stačí protáhnout mosazným kartáčkem a vytřít vytěrákem. Důkladně "prohrábněte" komoru (nevyčištěná komora má za následek nepřesnou střelbu). Čím dřív pročistíte, tím líp to půjde (karbon nesmí zatvrdnou). Mechanismus zbraně stačí vytřít aby byl čistý. Nezapomeňte jej namazat, pokud to uznáte za vhodné... Stačí kapka sem tam na styčné body. Na nánosy stačí pořídit silonový kartáček, nebo katráček na zuby.
Pokud čistíte jednou za čas pořádně, pak čistěte buď Balistolem, WD 40, střílíte-li olovo, pak Hoppes fluid No. 9 (já ho používám i na plášťované střely a je bezva). Vyčistěte několikrát, mezitím nechte hlaveň odstát (komorou nahoru) třeba i hodiny (je-li hlaveň hodně špinavá). Poté vytřete dosucha. Hlaveň vevnitř není potřeba mazat. Postačí to, co zbyde od čištění. Leda by měla být zbraň dlouho nepoužívaná (pak nutno konzervovat).
Náboje není potřeba mazat (dokonce se to velmi nedoporučuje). Pokud by docházelo k problémům s vyhazováním nábojnic z komory je někdy dobré před nabitím náboje poválet v ****mírně**** namaštěné hadře.
Doporučuju na čištění hlavně koupit "hada". Sice to stojí 600, ale zas se to vyplatí. Já to nosím na střelby, po dostřílení protáhnu hlaveň a je vymalováno...
Návštěvník

re:Údržba zbraně

Příspěvek od Návštěvník » 03 bře 2005 11:29

Pokud sis koupil noveho glocka tak hlavne necisti prvnich par set ran tu bronzovou pastu,kterou tam dal vyrobce.Po strelbe staci vycistit hlaven stylem:kapnout olej do ni a po pul dne ji protahnout do sucha vyterakem a kartacem,ktery si dostal v kufriku(doufam).Mazanim bych se zabyval az po tech par set ranach(hlavne fakt jen kapku) a jak rikal kolega,vybornej je kartacek na zuby :))
Návštěvník

re:Údržba zbraně

Příspěvek od Návštěvník » 03 bře 2005 16:40

Dík, s tou pastou už mě na to upozornili.
Návštěvník

re:Údržba zbraně

Příspěvek od Návštěvník » 06 bře 2005 16:59

Mohl by jste mi prosím poslat odkaz na stránky kde bych našel ty mazací body na Glocka. Děkuji.
Návštěvník

re:Údržba zbraně

Příspěvek od Návštěvník » 08 bře 2005 12:18

vrele doporucuju www.mujglock.com
Pavouk
Příspěvky: 82
Registrován: 31 srp 2008 03:53
Bydliště: Plzeň

Příspěvek od Pavouk » 15 úno 2009 10:58

nemáte někdo obrázek s mazacími body u CZ 75?
Kurt
Příspěvky: 172
Registrován: 25 pro 2007 21:37
Bydliště: CR

Příspěvek od Kurt » 15 úno 2009 11:10

epetr2008

Příspěvek od epetr2008 » 15 úno 2009 11:18

Jen by mě zajímalo, jak moc velké je nebezpečí poškození ústí hlavně, pokud nečistím od komory ale právě od ústí :roll:
Alfonss
Příspěvky: 2779
Registrován: 17 bře 2006 14:16
Bydliště: Brno-venkov

Příspěvek od Alfonss » 15 úno 2009 11:21

záleží čím čistíš.

A navíc pistole na to asi nebude tak háklivá, jako třeba přesný pušky...
Pavouk
Příspěvky: 82
Registrován: 31 srp 2008 03:53
Bydliště: Plzeň

Příspěvek od Pavouk » 15 úno 2009 11:27

to Kurt

V návodu jsou jen takové obecné rady, nic podobného jako u Glocka jsem tam nenašel...
Alfonss
Příspěvky: 2779
Registrován: 17 bře 2006 14:16
Bydliště: Brno-venkov

Příspěvek od Alfonss » 15 úno 2009 11:49

Pistoli mažu jen proto, aby fungovala.
Zbraň, která spolehlivě chodí suchá, nemažu vůbec.
Marthy
Příspěvky: 189
Registrován: 04 úno 2008 10:33

Příspěvek od Marthy » 15 úno 2009 13:07

Měl bych dotaz, co používáte na rez? V komoře se mi objevila "liška" a wd-40 ani brunox nepomáhá.
Odpovědět