Udrzba hlavne malorazky

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
cityshark
Příspěvky: 101
Registrován: 02 lis 2005 23:24

Udrzba hlavne malorazky

Příspěvek od cityshark » 25 pro 2005 02:13

Trochu jsem to tady projel, ale nenasel jsem odpovedi na otazku... tak bych ji rad vznesl ted.

Panove malorazkari, jak se co nejlepe starat o hlavne nasich .22 milacku (pripravky/nastroje/postupy)?
Moje stara sada cisteni se pomalu porouci do vecnych lovist a chci koupit novou, tak bych chtel nejake tipy co nejlepsiho zvolit...

Konkretne se mi jedna o kratkou malorazku, ve ktere je strileno jen a pouze olovo.

Diky za odpovedi.


Návštěvník

Jednoduché

Příspěvek od Návštěvník » 25 pro 2005 06:47

Protlačit skrz hlaveň hadřík nebo toaletní papír - kuličku. Opakovat, dokud není čistá. Na závěr odstranit kroužek karbonu z komory mosazným kartáčkem.
Militantní zastánci čištění Boresnake (stačí zadat do Googlu) ti poradí Boresnake, ale to Andy není, takže už se tady těžko dozvíš něco jiného.
Ondra

Příspěvek od Ondra » 25 pro 2005 11:37

Osobe cistim jen mosaznym kartacem o razi vetsim(na 40 pouzivam 45,na 22 6,35...)A jde to pryz prakticky vsechno,zadnyho poskozeni se nemusis vubec bat to Ti potvrdi kazdej kdo se v kovech trochu vyzna(pracuji s mosazi i oceli,mam z toho maturu tak si myslim ze vim co pisu)
Cistim tak uz opravdu dlouho a sebemensi pozkozeni hlevne nemam-a zbran cista...
Uživatelský avatar
Andy
Moderátor
Příspěvky: 2230
Registrován: 22 bře 2005 09:36
Bydliště: Praha

Re: Jednoduché

Příspěvek od Andy » 25 pro 2005 12:18

Anonymous píše:Protlačit skrz hlaveň hadřík nebo toaletní papír - kuličku. Opakovat, dokud není čistá. Na závěr odstranit kroužek karbonu z komory mosazným kartáčkem.
Militantní zastánci čištění Boresnake (stačí zadat do Googlu) ti poradí Boresnake, ale to Andy není, takže už se tady těžko dozvíš něco jiného.
Cistim nejprve silonovym kartackem s trochou oleje. Ocelovou tycku mam celou v samosmrstovaci buzirce aby neodirala vyvrt. Pak misto kartacku nasadim hadrovy kartac a jeste vytru do sucha.
Ondra

Příspěvek od Ondra » 25 pro 2005 12:41

Andy a na konec dam strikas nejakou WD 40,kontor nebo neco s teflonem?
Lovec
Příspěvky: 279
Registrován: 25 lis 2005 20:06
Bydliště: Slovensko....

Příspěvek od Lovec » 25 pro 2005 13:07

Myslim,ze WD-40 sa na to hodi najmenej.Radsej nieco co je specialne urcene na zbrane.Ja napr. pouzivam kompletnu chemiu od Gunslick-u.
Ondra

Příspěvek od Ondra » 25 pro 2005 13:26

Ja mam krom wd40 i neco s teflonem(po vycisteni laufu se to na hadricku a vytira se lauf)Ale to je az na konzervaci po cisteni
cityshark
Příspěvky: 101
Registrován: 02 lis 2005 23:24

Příspěvek od cityshark » 25 pro 2005 18:43

Boresnake znam, tak jestli je to vyhovujici, rad bych zvolilt prave to.
Diky za odpovedi.
HanuIv
Odborník na zbraně
Příspěvky: 1223
Registrován: 14 črc 2005 10:01

Příspěvek od HanuIv » 25 pro 2005 20:27

Boresnake používám na 9x19 a 357 Magnum. Funguje bezvadně, nejlíp, když oblast mezi kartáčky člověk navlhčí nějakým čistidlem (já používám Hoppes fluid No.9).

Co se týče malorážky, pak čistím až tehdy, když už to opravdu je kritické. Třeba Margolina by se snad měla čistit jen "o vánocích". Postup: podle stupně znečištění buď mosazný, nebo silonový kartáček napuštěný Konkorem, nechat pár minut působit a poté vytřít filcákem dosucha.
Fyzikální zákony jsou právě ty jediné, které platí pro všechny. Dokonce i pro politiky a boháče. - Neznámý Génius
K vítězství zla stačí, když dobří lidé budou sedět se založenýma rukama - Edmund Burke
Uživatelský avatar
Andy
Moderátor
Příspěvky: 2230
Registrován: 22 bře 2005 09:36
Bydliště: Praha

Příspěvek od Andy » 25 pro 2005 21:25

Ondra píše:Andy a na konec dam strikas nejakou WD 40,kontor nebo neco s teflonem?
WD-40 nekonzervuje. Konkor ano.

No a jelikoz pouzivam BreakFree, tak jiz nic jineho neaplikuji. Nikdy se mi to uplne do sucha vytrit nepovede.
Odpovědět