Uchovavani pistolovych zasobniku

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
HanuIv
Odborník na zbraně
Příspěvky: 1223
Registrován: 14 črc 2005 10:01

Uchovávání pistolových zásobníků

Příspěvek od HanuIv » 08 úno 2006 11:49

Mám zvídavý dotaz na ostatní zůčastněné v oblasti, kde jsou mé zkušenosti neveliké:

Má někdo zkušenosti jak dlouho lze nechat plně nabitý zásobník do ČZ 75 P-01 než se unaví pružina? Máte někdo zkušenosti i se zásobníky pro jiné zbraně?


Fyzikální zákony jsou právě ty jediné, které platí pro všechny. Dokonce i pro politiky a boháče. - Neznámý Génius
K vítězství zla stačí, když dobří lidé budou sedět se založenýma rukama - Edmund Burke
Lugerman
Příspěvky: 209
Registrován: 23 říj 2005 22:30
Bydliště: Severní Morava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Lugerman » 08 úno 2006 13:05

Co se týče tohohle, mám zkušenosti s C 75 B, BD a D compact. Tyhle zbraně používám vlastně pořád. D compact mám na skryté nošení a páskuju pouze 10 nábojů. Myslím, že na sebeobranu to stačí a neunavuje se tolik pružina.
U 75 B a BD nosím 15 nábojů v 16ranném zásobníku. Troufnu si říct, že pokud by těch 15-16 kusů bylo v zásobníku nepřetržitě, tak je pružina hyn tak asi za 8 měsíců (na to, že je pořád stlačená je to celkem dost). Dá se potom ještě trochu ručně natáhnout, ale už to není nic moc.
Netvrdím, že po těch 8 měsících nebude zbraň fungovat. Ale je tady hodně vysoké riziko, že třeba nepodá poslední jeden nebo dva náboje do komory a závěr nezůstane v zadní poloze. Vím co mluvím, spousta kolegů v práci má ten zlozvyk, že nechává nabité zásobníky i ve svém volnu a potom to takhle dopadá. Koneckonců u unaveného zásobníku se to stalo i mě.
Luger
Příspěvky: 51
Registrován: 08 led 2006 12:41
Bydliště: BK

Příspěvek od Luger » 08 úno 2006 19:41

P-01 jsem nafasoval v dubnu 2005. Od té doby mám neustále naplno napáskované dva zásobníky. Pořád fungují a podávají bez závad. U této pistole jsou už od výroby všechny pružiny předimenzované kvůli spolehlivosti, takže by i pružiny v zásobnících měly vydržet víc.
Paixík

hm

Příspěvek od Paixík » 08 úno 2006 19:53

Tak to asi změním postoj k věci. Já jak trouba poctivě zásobníky vyprázdňuju. Ale je fakt, že jsem s tím nikdy problém neměl (s tou pružinou).
Smazaný uživatel 111

Re: Uchovávání pistolových zásobníků

Příspěvek od Smazaný uživatel 111 » 08 úno 2006 19:58

HanuIv píše: Máte někdo zkušenosti i se zásobníky pro jiné zbraně?
Jedna z mojich prvních zbraní byla CZ 70 byla deně nabita 6 náboji v zásobníku- cca. po 6 měsících se při podávání náboje do komory sekal každý druhý.
GLOCK69

Příspěvek od GLOCK69 » 08 úno 2006 20:39

Měl jsem CZ 75 C , železnou klasiku, a zásobníky byly napáskovány asi 8 let(vyprázdněny na střelnici a při sušení). Jeden fungoval bez problémů a druhý občas po poslední ráně nevystavil závěr v zadní poloze. Po natažení pružiny a jejím větším vyhnutí vepředu fungoval k plné spokojenosti. Takže je to asi na jaký kus narazíš..
Pavel Novák

Příspěvek od Pavel Novák » 08 úno 2006 22:28

Nemám sice CZ, ale řeším to tak,že každý týden vypáskuju zásobník a nabiju jiný do plna /17ks Glock17/i když mám jenom dva zásobníky mám ho 9let a ještě jsem neměl problém s podáním náboje.A myslím ,že kvalita pružin v CZ nebude horší. :wink:
Luger
Příspěvky: 51
Registrován: 08 led 2006 12:41
Bydliště: BK

Příspěvek od Luger » 08 úno 2006 23:20

Podle mě to s těma zásobníkama nebude tak horký. Ještě před P-01 jsem měl několik let ČZ 82 na makarovy. Ty zásobníky byly taky plný celou tu dobu a v podávání nábojů nebyl žádný problém. Žádný pružiny se nikdy neměnily. A to byly kvalitativně úplně někde jinde. Vypáskovávaly se jenom na střelnici a to jenom proto, aby se znovu napáskovaly. Předtím jsem měl ČZ 50 a 70 a tam to bylo podobný. Myslím, že většina z nás stejně svoje zbraně provětrá často na střelnici a když by byl nějakej problém, tak to zjistíš tam. Horší je to u těch, co pistoli vytáhnou jednou za rok ze šuplíku a to jenom proto, aby se pochlubili známým. Tam už potom časem problém vzniknout může. Ale u těchto "střelců" je sto dalších možností vzniku problému nebo závady.
Pavel Novák

Příspěvek od Pavel Novák » 08 úno 2006 23:25

Luger píše:Podle mě to s těma zásobníkama nebude tak horký. Ještě před P-01 jsem měl několik let ČZ 82 na makarovy. Ty zásobníky byly taky plný celou tu dobu a v podávání nábojů nebyl žádný problém. Žádný pružiny se nikdy neměnily. A to byly kvalitativně úplně někde jinde. Vypáskovávaly se jenom na střelnici a to jenom proto, aby se znovu napáskovaly. Předtím jsem měl ČZ 50 a 70 a tam to bylo podobný. Myslím, že většina z nás stejně svoje zbraně provětrá často na střelnici a když by byl nějakej problém, tak to zjistíš tam. Horší je to u těch, co pistoli vytáhnou jednou za rok ze šuplíku a to jenom proto, aby se pochlubili známým. Tam už potom časem problém vzniknout může. Ale u těchto "střelců" je sto dalších možností vzniku problému nebo závady.
S tím se dá na99% souhlasit.
Luger
Příspěvky: 51
Registrován: 08 led 2006 12:41
Bydliště: BK

Příspěvek od Luger » 08 úno 2006 23:31

A co to jedno procento ? :lol:
Pavel Novák

Příspěvek od Pavel Novák » 08 úno 2006 23:40

Vada materiálu. :lol:
Fanda

Příspěvek od Fanda » 09 úno 2006 00:34

Tady v tom článku jsou uvedeny různé možné závady ve funkci pistole, také o pružině v zásobníku je tam zmínka, poslední odstavec dole.

http://www.zbrane-naboje.cz/zbranenaboj ... slo=7/2003
Fan
Příspěvky: 12
Registrován: 24 říj 2005 20:23
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Fan » 09 úno 2006 08:13

Používám ČZ 83 celá léta je v zásobníku 10 z 15 nábojů nikdy se žádná závada při střelbě s tohoto důvodu nestala.(to samé platí i pro ostatních 40 služebních zbraní)
Odpovědět