Ubil psa zeleznou tyci

Vše co se událo v souvislosti se zbraněmi

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Silencer
Moderátor
Příspěvky: 1480
Registrován: 15 kvě 2006 08:35
Bydliště: Praha

Ubil psa železnou tyčí

Příspěvek od Silencer » 06 lis 2007 08:45

Nevím jestli jste se koukali 5.11. na večerní zprávy - záběry včetně zvuku, jak mladý "ochránce přírody" ze Slovenska umlátil německého ovčáka. Bylo to hodně drastický, sám mám téměř stejnýho psa a po zhlédnutí tohohle se mi chtělo brečet - lítostí, vzteky a bezmocí. Člověk který tohle dokáže udělat bezbranýmu zvířeti, natočí se při tom na video a ještě se tím záznamem chlubí je pro mě sociopat, který si nezaslouží místo v lidký společnosti. Říkám už s odstupem a bez emocí, že takovému individuu bych bez výčitek udělal to samé. Rok vězení, nebo kolik mu hrozí (stejně dostane podmínku) je směšně nízký trest.


vito
Příspěvky: 586
Registrován: 28 lis 2005 13:48

Re.:

Příspěvek od vito » 06 lis 2007 12:26

Já bych ti to individuum bez výčitek podržel.
golfkiller
Příspěvky: 2737
Registrován: 05 bře 2006 18:31
Bydliště: Žatec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od golfkiller » 06 lis 2007 13:12

já bych ho trochu potrápil tyčí do držky,přelomil bych mu aspon tři obratle,zlomil ruku v lokti,nohu v koleni a pak by se uvidělo
Na světě připadá jedna zbraň na každého dvanáctého člověka, otázkou je... Jak ozbrojit těch jedenáct ostatních?

[img]http://www.my-smileys.de/smileys3/axis-li-kill.gif[/img]
Alfonss
Příspěvky: 2779
Registrován: 17 bře 2006 14:16
Bydliště: Brno-venkov

Re: Ubil psa železnou tyčí

Příspěvek od Alfonss » 06 lis 2007 13:31

Silencer píše:Člověk který tohle dokáže udělat bezbranýmu zvířeti, natočí se při tom na video a ještě se tím záznamem chlubí je pro mě sociopat, který si nezaslouží místo v lidký společnosti.
Tak se, milý moderátore, běž podívat do threadu "Odstřel škůdců", kde si někteří honí brka nad fotkama myší s vyhřezlejma střevama. Tam Ti evidentně nevadí, že máš těchhle sociopatů polovinu fóra, ale nad umláceným psem se pohoršovat budeš.....
Uživatelský avatar
Silencer
Moderátor
Příspěvky: 1480
Registrován: 15 kvě 2006 08:35
Bydliště: Praha

Příspěvek od Silencer » 06 lis 2007 14:58

Moderování nemůžu kvůli práci věnovat tolik času kolik bych chtěl takže taky nemůžu bejt u všeho co se tu děje. Uvědomte si, že čas tomu věnovaný mohu věnovat jiným věcem a navíc moje činnost není žádným opakuji žádným způsobem honorována (to neberte jako že si ztěžuji).
Osobně se domnívám, že usmrcení hlodavce vzduchovkou případně větrovkou je něco odlišného - je to minimálně o 200% humánnější než to co bylo prezentováno, legální aspekty zvážím. Pokud máte zájem aby podobné věci z fóra zmizely, dám hlasovat v CHATU a sám o tom pouvažuju. Pokud za sebe cítíte, že dochází k porušování zákona, etiky, pravidel fóra tak mi napište nějaké svoje podložené vyjádření a není problém se dohodnout.......
Shiva
Příspěvky: 984
Registrován: 19 říj 2005 20:07
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Shiva » 06 lis 2007 16:14

Tyrani zvirat je jedna vec. ale je potreba to specifikovat. Zabit psa tyci za ucelem ho proste zabit, (nekomentuji zabery na Nove) mi nepripada nijak zvlastni.
Prosim nemluvte o "humani smrti" a u zvirat uz vubec ne. Je to kravina. Potazmo myslivci, tem je jedno jestli trefi zvire na komoru nebo jen do patere, hlavne ze to nemusi dohledavat. Neni rozdil mezi skodnou a lovenou zveri, co se tyce zpusobu zabijeni. Nemame pravo kategorizovat zvirata a podle toho je zabijet.
Mam v blahe pameti, jak moje baba zabijela kohouta, krocana apd. sekyrkou na dvorku na 3x. nikdo se nad tim nepozastavoval, kotata se topila v pytli nebo v pytli utloukla o vanu. Na venkove se to dodnes bezne dela. Kolikrat jsem zamlada jedl psa, nikomu to nevadilo. Dnes je z toho velky poprask, dela se z toho jedna z nejdulezitejsich zprav ve vecernich TV novinach a pak z toho jeste delate diskuze tady.

Proc se nediskutuje neco uzitecneho, neco co pomuze nam vsem.
Napr. podle zakona se do streliva pocitaji nabojnice a strely. takze kazdy obchodnik je mam podel Ceske zkusebny (pan Stepanek) homologovat kazdou dovezenou nabojnici a kazdou dovezenou strelu a diabolku. CIP s tim nema nic spolecneho, Unie to nevyzaduje. takze to obnasi, ze at dovezu strely z USA nebo z unie, tak s tim musim na zkusebnu, zaplatit 10.000 za certifikat a 5.000 za typovou zkousku.
rozvinte debatu na toto tema, udelejme petice, sezenme advokaty, protoze tohle nema obdoby nikde v evrope.
nejakej zabitej pes, koho to sere?
Good shooting
Nepište SZ, pište dotazy přímo na mail gunshop@sniper.cz
golfkiller
Příspěvky: 2737
Registrován: 05 bře 2006 18:31
Bydliště: Žatec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od golfkiller » 06 lis 2007 16:42

já to říkám furt ,prostě tady pomůže jen REVOLUCE :twisted:
Na světě připadá jedna zbraň na každého dvanáctého člověka, otázkou je... Jak ozbrojit těch jedenáct ostatních?

[img]http://www.my-smileys.de/smileys3/axis-li-kill.gif[/img]
Uživatelský avatar
Silencer
Moderátor
Příspěvky: 1480
Registrován: 15 kvě 2006 08:35
Bydliště: Praha

Příspěvek od Silencer » 06 lis 2007 16:43

V tomhle se neshodneme. Pokud chceš iniciovat výše uvedenou debatu, nikdo ti nebrání.......
Jak se říká co oči nevidí srdce nebolí, ale tohle oči viděly. Usmrcení psa tyčí mi nepřijde humánní za jakýmkoliv účelem. Jako kdybych svýho psa když už je to to jediný co pro něj můžu udělat takhle utratil? Nenech se vysmát. Někdo zastává názor, že když si zvíře pořídí, tak by mu měl taky prokázat poslední službu - někteří myslivci než aby svýho psa vezli k veterináři, tak ho zastřelí a zahrabou na zahradě (a rozhodně se u toho nenatáčí na video). V tom bych problém neviděl, ale nevím jestli bych to dokázal. Tenhle případ je o něčem jiném. Nechci se na dané záběry víckrát ani podívat, ale nevšiml jsem si, že by se jednalo o nějakého starého nemohoucího psa a ohleduplný zacházení. Podle mě to je zavrženíhodnej hnus a konec.
Uživatelský avatar
Nakadah
Příspěvky: 281
Registrován: 26 pro 2006 22:12
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Nakadah » 06 lis 2007 17:19

Silencer> Ano a myslivec ktery odstreli sam sveho psa porusuje zakon, nebot utraceni zvirete muze provadet pouze veterinarni lekar.

Sam utratim tak leda rybicku, ze ji fiknu nozem za hlavu. Kdyz me potkan umiral na rakovinu, netriskl sem mu hlavou o zed ale nechal sem ho uspat. To samy muj 18ti lety jezevcik. Nebudu tady placat neco o humannosti, ale nebudeme se prece ke zviratum chovat krute. Coz umlaceni psa nebo jineho zvirete tyci je. Mozna tak kdyby tyc pouzil na svoji obranu, ale po prvni rane by pes vycouval. Jak vidno bezduvodne umlatil psa, asi pro svoje pobaveni.

Uz Chamurabiho zakonik za spatne chovani ke psu ukladal verejne bicovani provinilce. Ale to pramenilo i z postaveni psa ve spolecnosti.

Jak to tak sleduji, lide si malo vazi zivota. Jak daleko je od umlaceni psa k umlaceni cloveka?

Ono asi budou ctyri sorty lidi. Ta prvni zvirata nezere a uchylila se k lodyham, ta druha zvirata zere, ale nehodla se k nim chovat krute a zpusobovat vic bolesti nez je nutne. Treti sorta uz ke zviratum nema prilis daleko (krom ubohe slovni zasoby a pochybneho abstraktiho mysleni je uz prilis veci nedeli) no a ta posledni, ctvrta, se chova hur nez zvirata. Nak
CZ 634 .177
Komentáře, rady a postřehy autora, uveřejněné v diskuzích jsou vyjádřením jeho subjektivních názorů a autor při jejich uplatnění třetí osobou nenese žádnou právní ani odbornou odpovědnost.
Kubo 630
Příspěvky: 400
Registrován: 09 bře 2006 21:57
Bydliště: Slovensko-Bardejov

Příspěvek od Kubo 630 » 06 lis 2007 17:21

Len tak na okraj, pre upresnenie. Vecsina polovnikov ma aj vztah ku kynologii. Teda aspon polovnici v mojom okoli velmi neradi zastrelia psa, poznam takych co by to v zivote neurobili aj takych co uz psa zastrlili a uz by to neurobili. No su aj taky co to hlusia bez rozmyslu.
Kazdopadne umlatit psa tycou nieje normalne a doprialby som mu pomstu psa, toho jeho :evil:

Myslim ze mozem posudit rozdiel zivota dedina/mesto. Zijem v malom meste ako na dedine a podla mna maju viac zvierat utriznenych na smrt na konte mestske sidliskove deti. My co sme spety s prirodou mame ku zvieratam iny vztah.
Antonio Zoli 1900 Pro S Battue 9,3x62 + Bushnell 4200 Elite 2,5-10x50 RD + Weaver
Hemmerli 16/16x70
Hatsan 55 S + Nikko Stirling Gold Crown 6x42
Slavia 630
Poľovníctvo nieje koníček, je to spôsob života.
milius
Příspěvky: 3134
Registrován: 19 črc 2006 09:05

Příspěvek od milius » 06 lis 2007 17:36

............
Naposledy upravil(a) milius dne 12 čer 2009 19:52, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Nakadah
Příspěvky: 281
Registrován: 26 pro 2006 22:12
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Nakadah » 06 lis 2007 17:48

milius> pravda, porad sme jen primati. Bez drapu, bez poradnych zubu, s chabym cichem a sluchem ... nepotrebujeme to, nahradily to nastroje. Ale bez nastroju sme v podstate vyrizeny. Nak
CZ 634 .177
Komentáře, rady a postřehy autora, uveřejněné v diskuzích jsou vyjádřením jeho subjektivních názorů a autor při jejich uplatnění třetí osobou nenese žádnou právní ani odbornou odpovědnost.
Kubo 630
Příspěvky: 400
Registrován: 09 bře 2006 21:57
Bydliště: Slovensko-Bardejov

Příspěvek od Kubo 630 » 06 lis 2007 17:54

Keby clovek nemal rozum, tak ako hovori moj otec: ,,Zjedli by nas mravce." A ma pravdu. Clovek ktory by nevedel rozmyslat a logicky uvazovat nema vo svete sancu na prezitie. Nemame jedinu sancu konkurovat zvieratam ani na susi, vode, toboz nie vo vzduchu. Jedinci ktory stracaju vyssie uvedene schopnoti racionalneho cloveka sa snazia dokazat dokazat svoju nadradenost aspon nad zvieratami, pretoze v porovnani s ludmi stoja za ho......
Antonio Zoli 1900 Pro S Battue 9,3x62 + Bushnell 4200 Elite 2,5-10x50 RD + Weaver
Hemmerli 16/16x70
Hatsan 55 S + Nikko Stirling Gold Crown 6x42
Slavia 630
Poľovníctvo nieje koníček, je to spôsob života.
epetr2008

Příspěvek od epetr2008 » 06 lis 2007 22:35

Osobně se domnívám, že usmrcení hlodavce vzduchovkou případně větrovkou je něco odlišného - je to minimálně o 200% humánnější než to co bylo prezentováno, legální aspekty zvážím.
Špatně trefenej potkan trpí určitě stejně.
Nakonec je úplně jedno které zvíře utíráte.
Fajn tak je to potkan, škodí mi doma, zabiju ho.
Ale to zvíře nemůže za to že je potkan.
Proč ho týrat? Nebo v případě potkanů neplatí to o týrání?

Je to jako říct, že vyříznout dítě z břicha matky, hodit ho do ohně a sázet přitom na jeho pohlaví v přepočtu 20kč je v pořádku, pokud to dělají černoši v Siera Leone, ale pokud to dělali Ukrajinci Polákům, tak to už v pořádku není?! (Což se obojí dělo.)

Utýrání každého zvířete je hnus.
Tím nezavrhuji zcela zabíjení - lidé jsou od přírody predátoři - ale jde o to, kdy je člověk ještě člověk.

Mělo by to lidi směřovat k názoru, že jakékoliv zabíjení pro zábavu je špatné. A k otázce: Je li to konkrétní zabíjení ,,opravdu" nutné.

Rozdíl ,,úchylo" a člověk se pozná zodpovězením následující otázky:
,,Proč jsi ho/to zabil?" Jsou na to dvě odpovědi: ,,Musel jsem" a ,,Pro svoje potěšení."
Nápovědu poskytuje i způsob provedení.
Uživatelský avatar
edelweiss
Administrator
Příspěvky: 4312
Registrován: 30 črc 2005 17:55
Bydliště: bez nálady :-)

Příspěvek od edelweiss » 07 lis 2007 09:51

No co se týká usmrcování zvířat,pokud to má účel tj.jídlo,hubení škůdců atd.tak pokud je to rychlé proč ne (rychlá smrt je i v přírodě tak 3-6 minut,lidi by měli být tedy rychlejší než dravci atd.) Co se týká rozdělování zvířat na ty co ano a ne viz.pes (nejde mi do hlavy proč můžu zabít králíka a sníst ho ale když to udělám se psem tak se jedná o týrání??)
Pokud někdo jí maso tak musí zabíjet (nebo to někdo dělá za něj,chlazené maso není zelenina!)
Pes je jistě ušlechtilé zvíře,jenomže jich je dost (ve městě až hodně) Osobně psy rozlišuji na tyto kategorie Pracovní,domácí rozmazlenec,živá konzerva.Tím to mám jednoznačně dané.Ovšem zabíjení pro zábavu je dost zvrácené a jasně nám to něco napovídá o jednotlivci.
Úloha osobnosti v dějinách sestává prakticky z ochoty dotyčné osobnosti zemřít nebo nechat se zabít dříve, než stačila odvolat.
Odpovědět