Tuning vzduchovek

Vše o vzduchovkách, plynovkách, aisoftu a popřípadě i paintballu.

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
Kubajzz
Příspěvky: 8890
Registrován: 29 zář 2005 10:17
Bydliště: HFT závody...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kubajzz » 16 kvě 2006 17:31

Co jsem se dočet:
Potřeby - petflaška, ostrý nůž (skalpel, řezák), ostré nůžky

Ta velikost má být obdélník AxB, kde
A = vnitřní obvod pístu
B = délka pístu + 5mm

Vřele se doporučuje vyříznout kus na každé straně o 2cm delší a pak to dopasovat.
Prý je VELMI důležité říznout to přesně na šířku, tak aby když se ten plast rozvine uvnitř pístu, aby tam nebyla ani čtvrt milimetru mezera.
Pak se vystřihnou ty trojúhelníčky o výšce 5mm (proto to B+5mm), které vlastně drží ten plast na správném místě (aby neblemcal po celé pružině).

Důležité - ten spoj (ten, kde nemá být mezera) má být nahoře, tj. naproti vyříznuté drážce. Je to z toho důvodu, že ten plast nejen že ztišuje provoz a zabraňuje tomu známému řinčení, tak navíc i zabraňuje pronikání maziva (oleje, vazelíny) před čelo pístu a tím brání efektu dieselingu. Kdyby ta mezera byla dole, tak to mazivo prostě vyteče.

Čas práce 1 hodina, náklady 0,-Kč.

Možné problémy - když se to udělá blbě (křivě), tak se to může shrnout a vzduchovka půjde blbě (nebo vůbec) natáhnout, pak se to musí rozdělat a udělat znovu. Kdo tam máte silnější tuningovou pružinu (má malinko větší průměr), tak to může snížit výkon - dochází ke tření, ta mezera je tam malá => problémy.
Jeden borec píše, že se to dá v pohodě udělat i z pivní plechovky, měla by být ještě tenší.


http://www.fieldtarget.cz/ - Vše o zbraních, střelbě, srazech a HFT závodech.
troj
Příspěvky: 533
Registrován: 24 lis 2005 11:17

Příspěvek od troj » 16 kvě 2006 19:14

Silencer píše:To Troj: Hele, máš tu poměrně slušný rady, nemohl bys to tu nějak koncepčně odprezentovat dohromady? Četl jsem od tebe ohledně té pružiny, vyzvedni si souk. poštu :-) Jinak dík za ty příspěvky, asi se vrhnu na tunění. Adios :D
moje prispevky ohledne tuneni jsou v jinych starsich threadech..a moc se mi to nechce psat znova :?

to silencer-psal sem ti maila tak se asi nekde stala chyba:-q
rozmery tuningove pruziny kterou sem dneska sel objednat do 631 jsou:


stredni prumer 15,8 mm
tloustka dratu 3,5 mm
celkova delka 235 mm
37 funkcnich zavitu + 2 zaslepne

jestli ji budes chtit taky tak mi pisni na Troj11@seznam.cz
Uživatelský avatar
Silencer
Moderátor
Příspěvky: 1480
Registrován: 15 kvě 2006 08:35
Bydliště: Praha

Příspěvek od Silencer » 16 kvě 2006 22:59

troj píše:
Silencer píše:To Troj: Hele, máš tu poměrně slušný rady, nemohl bys to tu nějak koncepčně odprezentovat dohromady? Četl jsem od tebe ohledně té pružiny, vyzvedni si souk. poštu :-) Jinak dík za ty příspěvky, asi se vrhnu na tunění. Adios :D
moje prispevky ohledne tuneni jsou v jinych starsich threadech..a moc se mi to nechce psat znova :?

to silencer-psal sem ti maila tak se asi nekde stala chyba:-q
rozmery tuningove pruziny kterou sem dneska sel objednat do 631 jsou:


stredni prumer 15,8 mm
tloustka dratu 3,5 mm
celkova delka 235 mm
37 funkcnich zavitu + 2 zaslepne

jestli ji budes chtit taky tak mi pisni na Troj11@seznam.cz
JJ díky. Jinak kdyby se někomu hodilo, tak přikládám rozměr originál pružiny do 361ky

Vnitřní průměr 12,5
Tloušťka drátu 3
Vnější průměr 18,5
Délka 218
Závity 37+2
Uživatelský avatar
Silencer
Moderátor
Příspěvky: 1480
Registrován: 15 kvě 2006 08:35
Bydliště: Praha

Příspěvek od Silencer » 17 kvě 2006 08:24

Ty fotky jsou super, vyzkouším to a uvidíme. Ohledně efektu jsem zatím skeptickej, ale zkusit se to může. Jinak by mě zajímala změnitelnost dílů 631/634. Podle těch fotek to vypadá, že ten píst je z 631ky na konci zkrácený o takovej ten čep (cca 5mm) a je na něj nasazený nějaký nový píst. Dá se to někde koupit, nebo si to ten borec nechal někde udělat. Možná to je taky píst ze 634ky, tu jsem neměl v ruce rozebranou, tak nemůžu soudit.
Uživatelský avatar
Kubajzz
Příspěvky: 8890
Registrován: 29 zář 2005 10:17
Bydliště: HFT závody...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kubajzz » 17 kvě 2006 10:00

Není, porovnání těch pístů je tady. Bez úprav není záměna dílů mezi 630/1 a 634 možná.

Dají se koupit i tuningové sestavy přímo určené pro Slávii 630/631.
Bohužel, ne u nás. :? :x

Tohleby mělo dát 9-10J.
Když se přidá ještě kratší píst tak 12-13J.
http://www.fieldtarget.cz/ - Vše o zbraních, střelbě, srazech a HFT závodech.
Uživatelský avatar
Enfield
Příspěvky: 99
Registrován: 18 dub 2006 16:35
Bydliště: Mladá boleslav

Příspěvek od Enfield » 17 kvě 2006 12:21

Dá se ten plastovej forichtunk na ztišení řinčení namontovat i do Slavie 634?
Uživatelský avatar
Silencer
Moderátor
Příspěvky: 1480
Registrován: 15 kvě 2006 08:35
Bydliště: Praha

Příspěvek od Silencer » 17 kvě 2006 16:58

To Kubajz: Máš u mě jedničku s hvězdíčkou chlape, dneska jsem utvořil ten plastovej element z Pet lahve do svý 631ky .-) Těšíte se na výsledek? Problém byl sehnat rovnou petflašku - dělají se samý zprohýbaný, profilovaný a tak. Nakonec jsem našel starou od Fanty. Jak jsem to řezal, přišla mi celkem tvrdá. Do tý 631ky to vychází přesně na délu pístu (ani kousek by neměl koukat ven) + 5mm na ty trojúhelníčky. Průměr a tedy jedna strana obdélníka je cca 6cm +-, řízněte to větší a ubrat se dá vždycky. Poté co jsem to zkompletoval jsem nasadil JSB match a nedočkavě se vrhnul na zahradu. Je to fakt super, takovej rozdíl jsem nečekal. Vnímáte daleko víc dopředný ráz a nic neřinčí, je to takový tichý, prostě se to 100% osvědčilo. ten rozdíl je markantní. Teď je jen otázka jak dlouho to vydrží, dal jsem asi 10 ran, tak pak napíšu dlouhodobou perspektivu této úpravy. Mějte se a tuningu zdar :-)
Uživatelský avatar
Silencer
Moderátor
Příspěvky: 1480
Registrován: 15 kvě 2006 08:35
Bydliště: Praha

Příspěvek od Silencer » 17 kvě 2006 18:57

OMG, já chtí v Amerika žít :D

Mrkněte na http://www.gamo-airguns.com/catalog/NewProducts2006.pdf

Hunter elite vypadá dobře :shock:
troj
Příspěvky: 533
Registrován: 24 lis 2005 11:17

Příspěvek od troj » 17 kvě 2006 19:10

to je nadhera ty integrovany tlumice :D
Uživatelský avatar
Silencer
Moderátor
Příspěvky: 1480
Registrován: 15 kvě 2006 08:35
Bydliště: Praha

Příspěvek od Silencer » 17 kvě 2006 19:37

Což o to, tlumiče jsou fajn, ale vůbec to celý provedení. Ať mi tu nikdo netvrdí že to bude shit. Chtěl bych to mít v ruce :-) Neletíte někdo do Států? Klidně bych si jí v ČR přihlásil :-)
Uživatelský avatar
Andy
Moderátor
Příspěvky: 2230
Registrován: 22 bře 2005 09:36
Bydliště: Praha

Příspěvek od Andy » 17 kvě 2006 19:44

Silencer píše: Ať mi tu nikdo netvrdí že to bude shit.
Je to SHIT. A myslim to uprimne.... :twisted:
Uživatelský avatar
Silencer
Moderátor
Příspěvky: 1480
Registrován: 15 kvě 2006 08:35
Bydliště: Praha

Příspěvek od Silencer » 17 kvě 2006 20:13

JJ chápu, že už asi jinej nebudeš. Smekám před člověkem, který za svůj život držel v ruce každou zbraň a použil každé střelivo. Osobně bych si nedovolil označit něco za shit bez toho aniž bych to vyzkoušel. Předpokládám, že tuhle flintu jsi neměl - je to novinka 2006, určená pro trh v USA a ani na jejich oficiálním e-shopu není dostupná.
Uživatelský avatar
Andy
Moderátor
Příspěvky: 2230
Registrován: 22 bře 2005 09:36
Bydliště: Praha

Příspěvek od Andy » 17 kvě 2006 20:22

Ne, mas pravdu nemel. Ale to neznamena ze to nedokazu dobre odhadnout z predchozi zkusenosti s temito produkty.

Dle meho je nova jen hlaven. Je tlustci. Jinak "streva" zustaly.

Stare GAMO s novou hlavni... slava :-D honem si ji kupte :-D
troj
Příspěvky: 533
Registrován: 24 lis 2005 11:17

Příspěvek od troj » 17 kvě 2006 21:25

je to jako s motorkama YUKI..nevypada nejhur ale i kdyby se cinsti soudruzi rozkrajeli tak to bude furt jenom smejd nejvetsiho kalibru..v tejhle branzi se zazraky nedeji..
harpplayer
Odborník na zbraně
Příspěvky: 1569
Registrován: 31 bře 2006 12:48

GAMO

Příspěvek od harpplayer » 17 kvě 2006 21:31

Kluci, on má Andy asi pravdu. To Gamo není opravdu nicmoc. Měl jsem párkrát v ruce jejich montáže a to byl fakt shit. To Gamo je něco jako Crossman - pro nenáročnou rekreační střelbu dobrý, výkon u některých typů vysoký, přesnost a spolehlivost mizerná. Dal bych vždycky přednost Slavii, přestože není tak napulírovaná - to je ale možný vytunit. Jediný, co mi na Slávce vadí, je ten lámací systém. Kdyby byl lauf pevně spojenej s válcem, asi by nebylo, co řešit.
Jaký máte kdo zkušenosti s TAU 200? V Brně prej (dle poslední Střelecký revue) připravují nějakou novou luftflintu TAU 3. Nevíte někdo, co to bude? Já ještě pamatuju maloseriovou TAU 100 s elektrickou spouští na 9V baterku a na velkou CO2 bombu v předpažbí. Jednu jsme měli v klubu a byla sice choulostivá na zacházení, ale kurevsky přesná. Asi jsme měli kliku na kus, ale dala se srovnat s FW 600. Od tý doby jsem ji ale nikde neviděl.
Odpovědět