Tuning LOV21 z 3,6 J na asi 7,5 J

Vše o vzduchovkách, plynovkách, aisoftu a popřípadě i paintballu.

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Návštěvník

Tuning LOV21 z 3,6 J na asi 7,5 J

Příspěvek od Návštěvník » 31 črc 2006 20:36

V prvé řadě se omlouvám Andymu, protože jsem toto téma klidně mohl zařadit do tématu Tuning vzduchovek, ale chci, aby se v tomto tématu diskutovalo pouze o LOV21 a aby mi doprostřed mého příspěvku neskočil někdo se Slávií 631. Předem upozorňuji, že tuning zbraně je na vlastní zodpovědnost. Sám mám 2 LOV21 a u té druhé jsem to dělal přesně podle návodu Zde je porovnání pružinek

Obrázek


Takže začněme:

Potřebujeme:
Šroubovák
Tenký provázek
Zásuvku (lze to nahradit něčím jiným co by pevně drželo provázek, ale šupliky ma doma snad každý ne? :wink: )
Nůžky (nebo nůž)
Olej
Hrubou sílu
LOV21 :D

Postup:
Odstřihneme si asi 40cm tenkého provázku s kotouče. Rozdělíme ho na dvě poloviny. Přívážeme první polovinu provázku k šufleti dvěma uzly. Druhý konec přivážeme k začátku pružinky (pružinku s pistole vyndáme tak, že odšroubujeme 3 šroubky na hlavni), tak aby pružinka držela pevně za provázek. Nyni přivážeme druhou polovinu těch zbývajících 20 cm provázku na druhý konec pružiny. Druhý konec provázku vezmeme do ruky nebo zacvakneme do kombinaček. A začneme tahat. V tu chvíli zjistíme, že se nám vysouvá šufle. Podepřeme ho tedy pevně naší nohou a pokračujeme dále až do míry, kdy prižinka je delší asi o 1,5mm než normálně. Odstřihneme provázky nůžkami a pružinku zatlačíme zpět do pistole. Natahování jsem i natočil, takže si video můžete pustit.

FAQ:
Udělal jsem vše podle postupu, ale pistole je možná ještě slabší než před úpravou
Promažte pružinku, tedy pokud jste to již neudělali. Více oleje = lépe (ale zase ho tam nenalejte hektolitr :D ). Doporučuji zbraň umýt po promazání třeba Jarem.

Zbraň mi nejde zašroubovat
Zkontrolujte si, zda-li je prušina správně vsazená a zda křidýlka jsou ve správné poloze

Po výstřelu začne unikat velké množství CO2
Pružinka je natažená příliš. Zkuste ji zkrátit kombinačkami.

A na závěr:

Chcete-li tuto zbraň na občasné nošení, kupte si podpažní pouzdro 256 pro revolver 8''.

Video stáhnete na adrese http://wqcr.com/vid.wmv

Obrázek


Uživatelský avatar
jozsp111
Příspěvky: 390
Registrován: 08 zář 2005 14:50

Re: Tuning LOV21 z 3,6 J na asi 7,5 J

Příspěvek od jozsp111 » 31 črc 2006 20:58

wqcr píše:Chcete-li tuto zbraň na občasné nošení, kupte si podpažní pouzdro 256 pro revolver 8''.


Už s tým prestaň, radšej choď na box ... myslím to vážne ... alebo Judo.

Inak návod pekne urobený... s fotkami... zrozumiteľný...
veľmi pekné... aj keď nepatrím k priaznivcom tunningu vzduchových zbraní
tak Ťa musím pochváliť za tento príspevok :wink:
Milan.M
Příspěvky: 99
Registrován: 25 čer 2006 10:50

Příspěvek od Milan.M » 31 črc 2006 21:14

Jak jsi přišel na těch 7,5J? To odpovídá nárustu rychlosti o přibližně 50m/s (počítal jsem to pro diabolku o hmotnosti 0,535g). To je na malou úpravu pružiny nějak hodně. Na kolik výstřelů vydrží jedna bombička před a po úpravě?
Uživatelský avatar
Andy
Moderátor
Příspěvky: 2230
Registrován: 22 bře 2005 09:36
Bydliště: Praha

Příspěvek od Andy » 31 črc 2006 22:05

:mrgreen:

Ja uz na nej vazne namam silu.

Neznate nekdo v okoli Frydku-Mistku dobreho detskeho lekare (psychologa)?

Von by stacil rodicovskej pohlavek...

Tema tu teda necham... ale kdyby tady byla kategorie vtipy (nebudu to zakladat) tak to tam hned presunu.

2wqcr:
Vykon tehle hracky zadna pruzina tak dramaticky nezvisi a ani nemuze. Ma to kratkej lauf. Uz to pochop. Kurnik ve 13letech uz tyhle veci chapat musis.

Nepomuze ani vetsi dira z prepousteciho ventylu do hlavne. Coz ani nemas.

A navic... tvoje "ASI" je zrejme kazdemu k smichu. Takove clanky jsou opravdu jen pro deti a ja verim, ze jich sem moc nechodi. Tady je prostor jen pro seriozni informace. Cili zmerene.
gewarosse
Příspěvky: 42
Registrován: 11 dub 2006 11:55
Bydliště: Praha

Příspěvek od gewarosse » 31 črc 2006 23:09

Nevím proč se do něj pořád navážíš Andy.
Mě je 16 let a vlastním několik ostrých zbraní a v jeho letech jsem dělal ještě větší kraviny.
Návštěvník

Příspěvek od Návštěvník » 31 črc 2006 23:12

Já se snažil jen pomoct. A jak vidím, tak tady to asi nepůjde. A pro informaci - je mi 14
gewarosse
Příspěvky: 42
Registrován: 11 dub 2006 11:55
Bydliště: Praha

Příspěvek od gewarosse » 31 črc 2006 23:40

No vidíš,ještě rok,uděláš si zbroják jako já,koupíš pár bouchaček a to teprve začne ta správná sranda.
Fiochi
Příspěvky: 44
Registrován: 28 říj 2005 09:30
Bydliště: Chomutovsko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Fiochi » 01 srp 2006 07:23

wqcr:
Nevzdávej to, experimentuj a uč se. Občas něco pokazíš, občas se něco povede, tím se naučíš nejvíc. A některá moudra starších ber s rezervou. Možná si v tvém věku hráli na indiány a vyřezávali si pušky ze dřeva a zapoměli na to.
Nejlepší obranný sprej je 9 Luger až 50BMG
nohavica stanislav
Příspěvky: 147
Registrován: 01 dub 2006 21:30
Bydliště: dolni lutyně

Příspěvek od nohavica stanislav » 01 srp 2006 09:07

wqcr,nedej se odradit.já jsem už starší kmet a učím se celý život, přeji ti aby jsi při svých experimentech dosáhl nějakých dobrých výsledků a hlavně to ve zdraví přežij. standa
Olaf

Příspěvek od Olaf » 01 srp 2006 09:12

No a hlavně, aby jsi všechny ty experimenty ve zdraví přežil. Znal jsem pár lidí ........ :roll:
Uživatelský avatar
Kubajzz
Příspěvky: 8891
Registrován: 29 zář 2005 10:17
Bydliště: HFT závody...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kubajzz » 01 srp 2006 09:47

2wqcr:
JJ, nenech se odradit.
Já jsem ve tvém věku udělal do kufříku s TEX3 dírku ve směru hlavně, pak ještě jednu menší u držadla a tou jsem provlík špagát přivazaný ke spoušti. A měl jsem "střílející kufřík", povinnou výbavu každého správného agenta CIA. :wink:

To instruktážní video je geniální. :lol: :lol:
Mě by takový způsob natahování pružinky určitě nenapadl, já bych tu pružinku chyt na každém konci kombinačkama a trochu zabral. :wink:
http://www.fieldtarget.cz/ - Vše o zbraních, střelbě, srazech a HFT závodech.
Návštěvník

Příspěvek od Návštěvník » 01 srp 2006 10:32

Však jo. Upravil jsem 3 zbraně a vyrobil (vím že se to nesmí podle zákona 119/2002. Je to tam nazváno jako nedovolené ozbrojování) 2 zbraně. A všech 5 funguje bezproblémově. Ale vždy je co vylepšovat. No vratím se k tématu. Zkusím si někde sehnat chronometr či jak se tomu říká a změřím si úsťovou rychlost těch LOV21. A výsledky dám sem
LOV21

Příspěvek od LOV21 » 01 srp 2006 13:09

Znám jiný, tzv gumičkový tuning LOV21, kdy se pistole nerozdělává. Osobně jsem to vyzkoušel a musím říci, že to funguje. A jak jsem to poznal? No podle počtu výstřelů před a po gumičkovém tuningu. Změřit rychlost střely před a po jsem něměl čím a tak jsem provedl malé srovnání - zde oblíbený test průraznosti. Je to můj osobní dojem, ale ďolík, který diabolka udělala v plechovce, po tuningu byl výrazně hlubší než před tuningem.
Uživatelský avatar
Kubajzz
Příspěvky: 8891
Registrován: 29 zář 2005 10:17
Bydliště: HFT závody...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kubajzz » 01 srp 2006 13:16

A v čem to spočívá?
Aha, ty křidýlka se zaháknou a zesílí gumičkou při pohybu zpět?
http://www.fieldtarget.cz/ - Vše o zbraních, střelbě, srazech a HFT závodech.
LOV21

Příspěvek od LOV21 » 01 srp 2006 13:39

Jasně kubajzzi. Použijí se vhodné gumičky do vlasů - no já jsem otestoval jakési silikonové čínské gumičky, jojo velký čínský bratr je dnes úplně všude viz. QB78, co se prodávají v kulaté plastové průhledné krabičce. A ano navlékají se pokud možno symetricky - tj. stejný počet na pravém i levém křidélku. Na jedné straně se gumička navlékne na křidélko na straně druhá se navlékne na kovový kolík - závěr. Narval jsem jich tam postupně snad 10 a musím říct, že ta poslední rána byla fakt pecka, což ale bylo způsobeno tím, že uniklo veškeré zbytkové co2, kdy to už tlak plynu nebyl schopen udržet.
Odpovědět