trocha statistiky a historie o vzduchovkach

Vše o vzduchovkách, plynovkách, aisoftu a popřípadě i paintballu.

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
Sfingar

trocha statistiky a historie o vzduchovkách

Příspěvek od Sfingar » 02 kvě 2008 23:59

Zatím jsem nikde nenašel aspon trošku uceleně přehled vzduchových pušek s uvedením výrobce, typů, modifikací, období výroby, počtu vyrobených kusů, charakteristiky zbraně atd.

Například:
Slavia 620
výrobce
výroba od - do (+případné modifikace)
počet vyrobených kusů
charakteristika (ráže, rychlost , přesnost včetně příkladů, spolehlivost...)
(a dál třeba i dostupnost náhradních dílů, možnosti úprav atd atd)

Vpodstatě něco na způsob katalogizace.

Samozřejmě mě zajímají všechny značky :)

Pokud už takové nebo podobné téma je, omlouvám se a prosím o nápovědu díky.


Uživatelský avatar
Alexxxus
Odborník na vzduchovky
Příspěvky: 10824
Registrován: 29 črc 2006 20:05
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Alexxxus » 03 kvě 2008 06:30

A co se kouknout na vcelku pekne udelane webky www.vzduchovka.cz ???

Jinak katalogy to je hodně žádana zaležitost mezi zběrateli a jentak ti jej nikdo neposkytne, za A: v tom radí čteme za B: podle toho kupujeme na burzach , proč proboha by měl mýt každý manuál na nákup vzduchovek vždyť je to krása že někde koupíš od zapráskaneho bazaristy levně starou flintu když vedle toho má šeredně drahýho Hatsana :-)....
Daystate Griffin - special edition 007/150 .177 + Deon March 1-10x24
AirArms ProSport .177 + Sightron SIII 10 x 42 MMD
Anschutz HP 9015 + Deon March
Mojí češtinu prosím omluvte.

http://www.alexxxus.cz recenze vzduchovek optik a doplňků
Sfingar

katalog vzduchovek

Příspěvek od Sfingar » 03 kvě 2008 19:41

to Alexxxus

Dík za odkaz na WWW.vzduchovka.cz víceméně je to co jsem chtěl, jen autor měj samozřejmě svou představu jak stránky udělat. Bohužel tam dost údajů schází, navíc je zaměřen skoro výhradně na naše vzduchovky. Snad se podaří najít něco dalšího a doplnovat to.
K té dostupnosti katalogů - celkem chápu "obavy" z rozšíření, na druhou stranu já sám toho vím minimum, proto jsem se na to ptal. Takže musím pátrat dál, snad se zadaří :wink:
Sfingar

trocha statistiky...

Příspěvek od Sfingar » 03 kvě 2008 20:10

A ještě něco - nemůžu si pomoct. V tomhle foru jsou opravdu kvanta příspěvků. Na jednu stranu je to dobře, protože se tu najde ledascos, na druhou stranu když opravdu hledáte nějaké takové údaje o vzduchovkách, je to kvůli roztříštěnosti v tom množství trochu problém, zabere to dost času. I proto jsem si myslel, že by dost lidem přišlo vhod, kdyby "suchá statistika" byla drobet pohromadě a ne třeba jen v každém 100 příspěvku :)
Uživatelský avatar
Alexxxus
Odborník na vzduchovky
Příspěvky: 10824
Registrován: 29 črc 2006 20:05
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Alexxxus » 03 kvě 2008 20:42

Ono je to jednoduche tohle je FORUM, tim je to vše dané, i já sám dost často nejsem schopnej dohledat kolik kusů teé které vzduchovky bylo vyrobeno. Oni to občas nevědi ani ve fabrice. a ze yb na webkach vzduchovka.cz byla nejaka jina než česká ? :-))
Daystate Griffin - special edition 007/150 .177 + Deon March 1-10x24
AirArms ProSport .177 + Sightron SIII 10 x 42 MMD
Anschutz HP 9015 + Deon March
Mojí češtinu prosím omluvte.

http://www.alexxxus.cz recenze vzduchovek optik a doplňků
Sfingar

Příspěvek od Sfingar » 03 kvě 2008 21:17

to Alexxxus

Tak se tam mrkni, má tam jednu německou, tuším Mars 115 :) no a neříkej, že by to bylo špatný mít tyhle údaje drobet pohromadě :P
Uživatelský avatar
tomcat
Moderátor
Příspěvky: 1204
Registrován: 08 zář 2006 00:19
Bydliště: SK

Příspěvek od tomcat » 04 kvě 2008 01:24

len k tym katalogom, jednym z najziadanejsich pokial viem je "Blue Book of Airguns" neviem ci viete, ale na inernete uz je niekolko mesiacov k dispozicii, aj ked nie uplna, tato publikacia, bohuzial to nie je aktualne vydanie ale len piate, ale myslim ze ked hladate info o dacom, co sa uz dost dlho nevyraba, nie je co aktualizovat.

ospravedlnujem sa ze neviem ako skratene napisat ten odkaz. Viem, pisalo sa to tu ako na to, ale som v stave kontaminacie CH3-CH2-OH (pre neznalych chemie sa jedna o etanol), kedy som neni schopny si to dohladat..., ale len takto nadlho celym odkazom napisat. Ak to dakto z adminov vie, poprosim o upravu
http://books.google.com/books?id=iGJaBj ... #PPA365,M1
Uživatelský avatar
Alexxxus
Odborník na vzduchovky
Příspěvky: 10824
Registrován: 29 črc 2006 20:05
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Alexxxus » 04 kvě 2008 04:26

2 Sfingar, ach jo proč mně chytaš za slovo :-) Mars je pro zmněnu taková rarita že tu orezlinu co mám doma bez nadpažbí bych okamžitě chtel mít ve stavu co má na webkach, To je jedna z mala co zavidim ve zbirce.
Daystate Griffin - special edition 007/150 .177 + Deon March 1-10x24
AirArms ProSport .177 + Sightron SIII 10 x 42 MMD
Anschutz HP 9015 + Deon March
Mojí češtinu prosím omluvte.

http://www.alexxxus.cz recenze vzduchovek optik a doplňků
radimp
Příspěvky: 75
Registrován: 19 bře 2007 19:56
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

to all

Příspěvek od radimp » 04 kvě 2008 08:33

Jo, původně jsem to chtěl na http://www.vzduchovka.cz chtěl udělat, jak píše Sfingar, jenomže první, na co jsem narazil je naprostý nedostatek informací charakteru kde, kolik, jaké varianty atd. Něco jde najít v knize Česká zbrojovka Historie výroby zbraní v Uherském Brodě, je na webu czub.cz za nějakých 500,-. Něco je v Střeleckém magazínu a Střeleckých revue, ale nebudu kupovat celý ročník kvůli několika článkům. Na torrentech je jenom The Airgun Reference DVD Library - ale o českých vzduchovkách tam není skoro nic. Jenom návod na 620 jsem sháněl déle než rok, a je to papír asi A5. Náhradní díly - jednoduché, nejsou a nebudou. Ve zbrojovce májí poslední zbytky dílů na Slavii 625 (ale ne písty) a vše na 630-634. Nic staršího není. Co chci v dohledné době udělat, tak to bude detailnější popis VZ35. Taky by to chtělo překopat menu a strukturu ostatních položek, ale nějak není čas.
radimp
Příspěvky: 75
Registrován: 19 bře 2007 19:56
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

to Alexxxus

Příspěvek od radimp » 04 kvě 2008 09:07

to Alexxxus: Co se týká Marsky, je tady http://www.CollectibleFirearms.com, cena je sice vysoká, ale kvalita je super, majitel je polák, poštovné nějakých 100USD, může Ti to poslat.....
Uživatelský avatar
undead
Příspěvky: 552
Registrován: 17 bře 2008 23:36

Re: to all

Příspěvek od undead » 04 kvě 2008 09:46

2"radimp"
tvoja stranka sa mi paci :) k 45, 35 najdes nieco na http://www.ss2men.wz.cz/rozkresy.html sice nie je tam toho vela, ale aspon cosi :wink:
Sfingar

Příspěvek od Sfingar » 04 kvě 2008 14:08

to Alexxxus

To, nebylo chytání za slovo, jen konstatování, navíc sám autor www.vzduchovka.cz uvádí, že se jedná především o české vzduchovky, ne výhradně, já bych prostě někde rád našel pohromadě včecky vzdušky, toť vše :)
Uživatelský avatar
Alexxxus
Odborník na vzduchovky
Příspěvky: 10824
Registrován: 29 črc 2006 20:05
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Alexxxus » 04 kvě 2008 14:33

2 Sfingar, tak to můžu udělat nad tebou jedinou věc , "KŘÍŽ" všechny české vzduchovky asi nemá nikdo v celé republice.
Daystate Griffin - special edition 007/150 .177 + Deon March 1-10x24
AirArms ProSport .177 + Sightron SIII 10 x 42 MMD
Anschutz HP 9015 + Deon March
Mojí češtinu prosím omluvte.

http://www.alexxxus.cz recenze vzduchovek optik a doplňků
Sfingar

to radimp

Příspěvek od Sfingar » 04 kvě 2008 14:38

Tvůj příspěvek beru trochu jako pochvalu. Já myslel, že ostatní ti tam budou moci sdělovat údaje pro doplnění a tak že se to bude moci pomalu rozšiřovat, alespon do jisté míry.
Sfingar

to Alexxxus

Příspěvek od Sfingar » 04 kvě 2008 14:44

Já přece ani nedoufal, že někdo osobně má všecky vzdušky, ale prostě díky spolupráci by se na tom snad dalo slušně zapracovat. Dost lidí má nebo ví "něco" a pokud budou chtít, tak to můžou radimp poslat a on, jakmile bude mít čas, tak to u sebe doplní. Jak "jednoduché". :D
Odpovědět