Trenovani detskeho strelectva

Vše o vzduchovkách, plynovkách, aisoftu a popřípadě i paintballu.

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
karel743
Příspěvky: 242
Registrován: 14 srp 2008 15:31
Bydliště: v městě bez střelnice

Trénování dětského střelectva

Příspěvek od karel743 » 03 říj 2008 21:48

Tak sem se stal trenérem dětského střelectva a potřebuju nějakou metodiku práce, jako posuzování terčů a motivace, když tam mám dva prominentní a je jich dohromady 11.
No, a pak potřebuju radu, jak motivovat MÚ, aby mi koupili sportovní vzduchovky místo slavia 631...


Padáčková prasátková střelnička
Na flintu zrovna šetřím
Uživatelský avatar
ferin
Příspěvky: 437
Registrován: 29 srp 2007 19:07
Bydliště: Dolný Kubín, SK

Příspěvek od ferin » 03 říj 2008 22:15

//
Naposledy upravil(a) ferin dne 21 lis 2008 23:13, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
_Stalker_
Příspěvky: 859
Registrován: 11 črc 2007 23:21
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od _Stalker_ » 03 říj 2008 22:36

Kdyz jsem absolvoval trenersky kurz, metodika byla to co se tam ucilo. Tak tve prosbe moc nerozumim?!
Jako by jsi se pak chtel ptat, jak maji spravne drzet zbran, jak stat, jak dychat, jak vubec trenovat?!
Nebo to bylo mysleno jinak, nez to bylo napsano? Pak by jsi mel byt konkretnejsi.
Číča

Příspěvek od Číča » 03 říj 2008 22:37

Kdyz jsme chodili strilet na ZS,tak me motivovala samotna strelba :D Strileli jsme 631 a nevadilo nam to :D ale je fakt,ze z tech vsech ted provozuju strelbu pouze ja. :D
No,tak zaklad... Urcite to chce ucastnint s enejakyhc soutezi. Dobre je sehnat si znamosti,lidi,kteri to organizuji nebo o tom vi. Kdzy prisel vychovatel s tim,ze pujdeme na soutez,hned se nam strilelo lip,ikdzy jsme meli strach. Takze souteze. Muzes i v ramci toho krouzku! PR: prvni tri nejlepsi terce ziskaji lizatko. Kdo prekona 45 z 5ti strel,dostane cokoladu... Co s etyce posuzovanio tercu,normalne kdyz je to 6 a trosku 7,plati sedm. Je dobre si to odskrtavat propiskou. Casem si to budou delat ti strelci sami. Jo,jeste to chce najit nekoho na dokonale serizeni pusek!
-takovy tip,co udelal vychovatel na radu od pana puskare:
nestrilet na stred terce,ale tak,aby hledi s muskou bylo presne pod cernym kruhem. (problem slavek je,ze na cernem terci se muska s hledim ztraci...)
Tolik me postrehy za moji streleckou karieru v sedme tride :D
Uživatelský avatar
_Stalker_
Příspěvky: 859
Registrován: 11 črc 2007 23:21
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od _Stalker_ » 04 říj 2008 00:57

To mireni pod cerny kruh, neni problem Slavek, ale bezna praxe. Pokud mas musku tvaru I, coz u otevrenych miridel mas vzdy. Pri dioptru uz je to jina. Bud mas musku, nebo kruh. Pas strilis pri soustrednych kruzich + terc. A rana pada do stredu.
Uživatelský avatar
karel743
Příspěvky: 242
Registrován: 14 srp 2008 15:31
Bydliště: v městě bez střelnice

Jako náhradník

Příspěvek od karel743 » 04 říj 2008 20:21

Dostal sem se k tomu zčistajasna jako náhradník, když se odstěhoval zaběhnutý trenér. Navíc syn projevil zájem! Dělám to pod domem dětí a mládeže. Když sem střílával, tak jen z pistolí, kdepak puška. Kurz trenéra by bodl, zkusím něco vygúglovat v Brně, když neseženu nějakou knížku.
Co se týká té střelby ze 631, mají velký problém pořád stejně zasazovat pušku do ramene. Pálijou tak nahoru dolů. A co se týká těch prvňáků a občas i druháků, tak musí kvůli velikosti opírat pažbu o žíněnku :-) a podpírat jen předpažbí.
Jinak na seřizování pušek mám zbrojaře z blízké základny letectva na základě známostí starosty.
Padáčková prasátková střelnička
Na flintu zrovna šetřím
Uživatelský avatar
karel743
Příspěvky: 242
Registrován: 14 srp 2008 15:31
Bydliště: v městě bez střelnice

23mm

Příspěvek od karel743 » 31 říj 2008 22:15

Mám v oddíle dívenku s opsaným rozptylem 23mm :-) a další dva kluci k tomu nemají daleko.
Padáčková prasátková střelnička
Na flintu zrovna šetřím
romi
Příspěvky: 205
Registrován: 15 črc 2008 17:29
Kontaktovat uživatele:

zakladní metodika

Příspěvek od romi » 01 lis 2008 08:18

už se to tady probíralo.......,je to někde na slovenském serveru, ale nevím kde.Mám to ale stažené v počítač. Můžu ti to poslat např: Základní metodika sportovní střelby mládeže 1a2. Velikost 5316kB a 4222kB.
Uživatelský avatar
karel743
Příspěvky: 242
Registrován: 14 srp 2008 15:31
Bydliště: v městě bez střelnice

To už mám

Příspěvek od karel743 » 01 lis 2008 16:24

To už mám, dal jsem hlášku do bazaru a tam mi poradili.
Padáčková prasátková střelnička
Na flintu zrovna šetřím
Odpovědět