Pri honu na kachny myslivec zastrelil svou trinactiletou dce

Vše co se událo v souvislosti se zbraněmi

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

edelweiss
Administrator
Příspěvky: 4312
Registrován: 30 črc 2005 17:55
Bydliště: bez nálady :-)

Při honu na kachny myslivec zastřelil svou třináctiletou dce

Příspěvek od edelweiss » 11 zář 2008 10:37

Při honu na kachny myslivec zastřelil svou třináctiletou dceru
Obrázek

Tragédií skončil středeční hon na kachny v obci Oskořínek u Hrubého Jeseníku na Nymbursku ve středních Čechách. Zřejmě nešťastnou náhodou zde jeden z myslivců postřelil svou třináctiletou dceru, která na místě zemřela.

11. 9. 2008 10:29 - NYMBURK
„Dívka utrpěla z malé vzdálenosti přímý průstřel hrudníku a zemřela ještě před příjezdem posádky záchranné služby,“ řekla Novinkám mluvčí středočeské záchranné služby Tereza Janečková.

Podle ní už zdravotníci nemohli dívce pomoci, utrpěla průstřel brokovnicí. Neštěstí se stalo kolem osmé hodiny večer při honu na kachny.

„Při jednom výstřelu ztratil muž rovnováhu a padal na zem. Přitom nešťastně zavadil o spoušť zbraně, tato druhá rána přímo zasáhla dívku stojící hned vedle,“ popsala neštěstí mluvčí nymburské policie Zuzana Tuzarová. Policisté případ dále vyšetřují.

http://www.novinky.cz/clanek/149372-pri ... dceru.html


Úloha osobnosti v dějinách sestává prakticky z ochoty dotyčné osobnosti zemřít nebo nechat se zabít dříve, než stačila odvolat.
epetr2008

Příspěvek od epetr2008 » 11 zář 2008 12:36

K vůli pár volům nám ty hromové hole nakonec seberou všem.....
A i klacek bude na vyjímku :?

Chudák holka..
Lettow-Vorbeck
Příspěvky: 296
Registrován: 19 led 2008 17:10

Příspěvek od Lettow-Vorbeck » 11 zář 2008 12:51

Nechápu proč si na HONY někdo bere děti. Takhle na čekanou, na šoulačku. Pravda i tam se může stát to samé co tady, ale míň střelců=menší pravděpodobnost.
Čtu v poslední době tak strašné věci o kouření, že jsem se rozhodl přestat číst. - Winston Churchuil
Uživatelský avatar
Nakadah
Příspěvky: 281
Registrován: 26 pro 2006 22:12
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Nakadah » 11 zář 2008 13:15

Nehody se stavaji a tohle je pro toho dotycneho horsi nez smrt...zabit si vlastni dite. Nak
CZ 634 .177
Komentáře, rady a postřehy autora, uveřejněné v diskuzích jsou vyjádřením jeho subjektivních názorů a autor při jejich uplatnění třetí osobou nenese žádnou právní ani odbornou odpovědnost.
Uživatelský avatar
edelweiss
Administrator
Příspěvky: 4312
Registrován: 30 črc 2005 17:55
Bydliště: bez nálady :-)

Příspěvek od edelweiss » 11 zář 2008 20:24

Pánové,v úctě ke zbytečně zmařenému mladému lidskému životu,bych poprosil o trochu taktu. (k poznámce o alkoholu,PČR ho již vyloučila).
Jinak ta holčina tam byla naprosto protizákonně a důvod proč tam v tomto věku děti být nemají,je po této tragické události všem zcela jasný.
Úloha osobnosti v dějinách sestává prakticky z ochoty dotyčné osobnosti zemřít nebo nechat se zabít dříve, než stačila odvolat.
Uživatelský avatar
pussylala
Příspěvky: 1429
Registrován: 31 srp 2007 23:54
Bydliště: Praha 5
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od pussylala » 11 zář 2008 21:22

Já ho lituji. Ta holka stála za otcem a nic neudělala špatně. Jestli by byla starší jak 15 let, stála by na stejném místě a dopadlo by to stejně. Takže tady věk nehrál žádnou roli. To věkové omezení je kvůli něčemu jinému a to kvůli nevyspitatelnému chování některých dětí. Otec měl typický "úchopný" reflex při pádu. Blbý je že střílel takhle nad hlavu...
P3p3k
Příspěvky: 61
Registrován: 26 pro 2007 16:06

Kde byl?

Příspěvek od P3p3k » 12 zář 2008 00:09

Kde zas byl ten ... Bůh, že nechá umřít takhle mladou holčinu?? Čert ho vem :evil:
Naposledy upravil(a) P3p3k dne 12 zář 2008 01:03, celkem upraveno 1 x.
RedAce

Příspěvek od RedAce » 12 zář 2008 00:40

Na to sem se vzdycky ptal kamaradek vericich. Jakto ze dopusti takovehle veci. Vzdy se mi dostalo odpovedi ve smyslu ze zkousi viru, takhle je to nejlepsi, on vi co dela a podobne veci....
Ale to bysme rozpoutali teologickou debatu a nezazil sem zadnou (a bylo jich dost), ktera by dosla k rozumnemu konci.
A to prizvisko, ktere si bohu prisoudil, sis mohl odpustit. Kdyz nic tak uz jen kvuli pravidlum fora.
P3p3k
Příspěvky: 61
Registrován: 26 pro 2007 16:06

re

Příspěvek od P3p3k » 12 zář 2008 01:12

Lepší? Jinak já jsem ateista, takže jsem to upravil jenom, ale opravdu jenom kvůli těm pravidlům :lol: A taky nemám strach, že by kvůli tomuto nešťastnýmu případu nějak zpřísňovali zákon. Je ale fakt, že to držitelům ZP na dobré pověsti opět nepřidá.. :(
maldigola
Příspěvky: 905
Registrován: 06 srp 2007 13:00

Příspěvek od maldigola » 12 zář 2008 09:53

Typický případ vis maior.Lidem se příčí přijmout nepříjemnou nevyhnutelnost osudu,snaží se život zdefinovat a regulovat zákony.Výsledkem pak je,že zákon stíhá ty,kteří jsou i bez toho zdrceni osudem.Takže jestli je někde nějaká chyba,pak v těch,kteří by toho nešťastníka chtěli trestně stíhat.
Oheň!Oheň přišel jsem vrhnout na svět a jak si přeji aby se vzňal!
Ježíš,Luk.12,49.
maldigola
Příspěvky: 905
Registrován: 06 srp 2007 13:00

Příspěvek od maldigola » 12 zář 2008 09:53

Cicero říká(Rozmluvy Tuskulské),že když litujeme mrtvé,litujeme sebe,že jsme připraveni o jejich přítomnost.Z křesťanského hlediska není rovněž důvod k lítosti- dostala se do království nebeského.
Přitom naše vlastní smrt se nás vlastně netýká-Demokritos řekl,že buď jsem já a není smrt a nebo je smrt a nejsem já.Sokrates pak řekl-umírání není zdaleka nic nepříjemného.Z těchto důvodů je vhodné být ke smrti lhostejný a nedělat si výčitky.
Oheň!Oheň přišel jsem vrhnout na svět a jak si přeji aby se vzňal!
Ježíš,Luk.12,49.
epetr2008

Příspěvek od epetr2008 » 12 zář 2008 11:07

Nojo, tak to by asi neměl být stíhán, když je z toho zdrcenej :lol: :lol:
Ježiš já náhodou zastřelil starou i s milencem ve vaně.....ale jsem z toho zdrcenej!! Ok, tak to Vás nebudeme stíhat! To je v pořádku, to že jste zdrcenej Vás potrestá dost :lol:

A co spartakiádní vrah? Třeba 2/3dny po těch znásilněních a vraždách - u kterých se náramě bavil - byl taky zdrcenej? Ježiš a on za to dostal pár let vězení, chudák....a teď celej zdrcenej žije v Hnojníku a směje se půzůstalým svých obětí....nojo, ale tenkrát byl zdrcenej. Jéééééééé
RedAce

Příspěvek od RedAce » 12 zář 2008 11:59

No a navic...ty holky ktery zabil. On je dostal do kralovstvi nebeskeho. Takze pohoda. Este by mel dostat metal...
Uživatelský avatar
Kubin.
Příspěvky: 571
Registrován: 23 říj 2007 10:32
Bydliště: Praha

Příspěvek od Kubin. » 12 zář 2008 12:16

Každopádně chlapík co se mu tohle stane neměl dostávat do ruky žádnou zbraň. I já kterej střílí maximálně ze vzduchovky si dávám moc velkej pozor co s ní dělám a ještě nikdy se mi nestalo že bych náhodně vystřelil nebo nedej bože někoho trefil. Možná to byla jen ěxtrémní náhoda ale sorry když už člověk má dost rozumu na to aby si pořídil zbraň a dostal zbroják tak snad má i dost rozumu na to aby se choval tak aby na 300% splňoval bezpečnost zacházení se zbraní o to víc když má sebou svoje vlatní děti. Hold ale co můžeme čekat, chtěl bych poznat myslivce který s čístým svědomím řekne, že šel na do lesa s flinou vždycky bez alkoholu v krvi. Hold venku je zima, trocha rumíčku nás zahřeje přece se nemůže nic stát a pak to takhl vypadá a těch případů kdy se myslivci potřelí navzájem je čím dál víc. Nezapomenu na jednu příhodu kdy mi tchán vyprávěl jak jeho známí (myslivci) šli na zajíce do takového malého hájku. Vcelku jen pár stromů, prostě kruh stromů o průměru asi 30 metrů, a co nenapadlo myslivce, rozestavěli se kolem dokola hájku a začali střílet po zajících. Výsledek pár zajíců a dva postřelený myslivci...
Daystate Wolverine 2
Air Arms ProSport
Slavia 631
tominekk
Příspěvky: 128
Registrován: 19 říj 2007 10:41

Příspěvek od tominekk » 12 zář 2008 13:08

To, co se stalo je smutna udalost.
Byl bych rad, kdyby si vsichni, kteri maji palne zbrane, uvedomili jejich silu! Zejmena pri manipulaci se zbrani zachovavali naprosto chladnou hlavu bez emoci.

Jee, kacena, prask, prask ....

Ze tam byla 13 leta holcicka je nepodstatne. Mohl tam byt treba jeho otec a dopadlo by to stejne.
Spis nemel byt zbrkly!
Hatsan 100 + Watlher 4x32 AO
Odpovědět