Nová střelnice pro vzduchovky

V minulosti fórum o online-chatu, nyní již takový obecný pokec ;) a nezařazené témy

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

koi41
Příspěvky: 283
Registrován: 21 srp 2017 00:43

Nová střelnice pro vzduchovky

Příspěvek od koi41 » 16 lis 2019 00:56

]Nevím, zda toto vlákno patří zrovna sem. Ale pokud se to operátorům nebude líbit, tak vymažte.
Jde vlastně jen o informace pro vzduchovkáře.
Pokud to se všemi pracemi stihnu, z jara budu mít hotovou vzduchovkovou střelnici. Bude se na ní moci střílet na vzdálenosti 10 - až v extrému 200 m. Do 150m v pohodě. Snažím se, aby bylo dodrženo veškeré pohodlí. Voda, elektřina, chata, kde bude možno i relaxovat a přespat, ohniště a vlastní parkování, no a WC i sprcha. K tomu okolní krajina, která prostě všechny okouzlí. Nemohu dát konkrétnější informace kde, kdy a jak, aby se nejednalo o reklamu. Budu zde podávat průběžné info, jak práce pokračují. Střelnice bude necelých 30 km od Prahy, směr Karlštejn. To snad napsat mohu, na to bude asi dost dotazů. Organizačně to asi udělám formou klubu, tak aby každý člen měl svůj klíč od chatky (cca 50 m2) a mohl na střelnici být samostatně.
A nebo je střelnic pro dálkaře hafo a je to hovadina ?


Uživatelský avatar
LaRi
Příspěvky: 467
Registrován: 24 lis 2007 09:58
Bydliště: Vysočina (a Praha)

Re: Nová střelnice pro vzduchovky

Příspěvek od LaRi » 16 lis 2019 10:33

Tak hovadina to určitě není. Jen je otázka v co se to zvrtne.
Uživatelský avatar
LSoft
Příspěvky: 190
Registrován: 25 úno 2015 06:24

Re: Nová střelnice pro vzduchovky

Příspěvek od LSoft » 16 lis 2019 10:34

Sice nejsem z Prahy, ale za mně je to super nápad. Držím palce.
Uživatelský avatar
shadowmage
Příspěvky: 104
Registrován: 16 črc 2018 09:35
Bydliště: Praha

Re: Nová střelnice pro vzduchovky

Příspěvek od shadowmage » 16 lis 2019 14:40

Za mě je to super nápad, sám sice mohu střílet na zahradě až na 50 metrů, ale většina lidí co znám tak ne. Jen bych Ti doporučil pár pravidel, aby jsi sám z toho neměl problémy
Jednak s každým se vidět osobně a opsat si údaje z občanky. Případný systém přes web, kde by si každý chatku na dané období rezervoval, a po jejím opuštění Ti poslal fotky, že vše opouští v pořádku, by taky nemusel být marný. Protože si dovedu živě představit, že když je člověk mladej a blbej, a nemá kam, že klidně využije takovéhle sdílené chatky a dotáhne si tam babu. Takže se fakt bojím, že bez pravidel se to zvrtne. Sám bych před dvaceti lety stejným směrem ubíral své mozkové pochody...
No a v neposlední řadě, bych si nechal od každého podepsat právníkem sestavené zřeknutí se odpovědnosti za případný úraz. Jinak se někdo někomu trefí do šunky, v horším případě i nějakou zbraní nad 16J, a fízly budeš mít doma Ty...
Optimista ten svou hlavu mučí, ve svém volnu anglicky se učí, pesimista, ten má obzor dosti úzký, ve volnu se tedy učí rusky, realista nechce jenom v demonstracích kvílet, pořídí si zbraň a jde se učit střílet...
válec
Příspěvky: 137
Registrován: 11 kvě 2019 00:32

Re: Nová střelnice pro vzduchovky

Příspěvek od válec » 16 lis 2019 16:04

Tak prej k žádosti o povolení provozování střelnice (i takovéto limitované střelnice pro Déčka) máš přiložit listinu prokazující oprávnění užívat nemovitost jako střelnici.
Co to sakra je za rekurzivní blbost ?!?!
strelec3751
Příspěvky: 610
Registrován: 30 bře 2012 18:55
Bydliště: východní okolí Prahy

Re: Nová střelnice pro vzduchovky

Příspěvek od strelec3751 » 16 lis 2019 17:11

Napadá mně řešení nedeklarovat to jako střelnici, ale rekreační objekt. Se vzduchovkou může každý střílet za zákonem daných podmínek. A pokud takové podmínky u "rekreačního objektu" jsou .............
Uživatelský avatar
tomkony
Příspěvky: 85
Registrován: 12 pro 2017 20:32
Bydliště: okres Opava

Re: Nová střelnice pro vzduchovky

Příspěvek od tomkony » 16 lis 2019 17:23

Fandím takovému záměru, ale raději to nenazývej střelnicí, pokud na to nebudeš mít opravdu povolení + všechny náležitosti pro provoz oficiální střelnice. Nejsem v tom příliš znalý, ale byrokracie u nás kvete a zřídit si střelnici nebude asi jednoduchá záležitost. Pokud jsi na svém soukromém pozemku, jsou dodrženy bezpečnostní zásady pro střelbu tak jako na oficiálních střelnicích, tak je to OK - soukromý klub, uzavřená společnost myslím bude lepší volba. Pojem vzduchovkářská střelnice ani snad neexistuje, tak že by jsi musel zřizovat střelnici pro palné zbraně - přítomnost správce střelnice, atd.

Edit: strelec3751 mě předběhnul :)
Brocock Compatto .177 + Valiant 4-16x50
Slavia 630
Uživatelský avatar
karel743
Příspěvky: 242
Registrován: 14 srp 2008 15:31
Bydliště: v městě bez střelnice

Re: Nová střelnice pro vzduchovky

Příspěvek od karel743 » 16 lis 2019 18:24

Na střelnici by musela dát razítko hygiena kvůli hluku a to nepodceňuju ani odbor životního prostředí nebo současné sousedy. V názvu klidně slovo "střelnice" může být, viz. kolotočáři, že. A protože se pojmem střelnice rozumí jen pískoviště pro zbraně a b c, tak by byly nutné stavební úpravy proti odrážení kulek apod. tzn. nutnost nějakého soudního znalce. Prostě jen rekreační objekt se střeleckou atrakcí na přilehlém hřišti. Už jen z tohoto principu pak následky střelby nesou střelci, bo sou zodpovědní za bezpečnost. Střelnice jako provoz musí řešit i ochranu osobních dat členů a další tisíce zbytečných lejster.
Proč asi nové střelnice vznikají v podstatě jen ve sklepech, že...
Padáčková prasátková střelnička
Na flintu zrovna šetřím
koi41
Příspěvky: 283
Registrován: 21 srp 2017 00:43

Re: Nová střelnice pro vzduchovky

Příspěvek od koi41 » 16 lis 2019 20:19

LaRi píše:
16 lis 2019 10:33
Tak hovadina to určitě není. Jen je otázka v co se to zvrtne.
Ano, proto uvažuji organizačně klub. Hoši, co se budou všichni osobně znát. Počet zatím neřeším.
koi41
Příspěvky: 283
Registrován: 21 srp 2017 00:43

Re: Nová střelnice pro vzduchovky

Příspěvek od koi41 » 16 lis 2019 20:22

LSoft píše:
16 lis 2019 10:34
Sice nejsem z Prahy, ale za mně je to super nápad. Držím palce.
Není to jen pro pražský. Ale jistě to bude pro dobré kluky a nadšence, věkově neomezené.
koi41
Příspěvky: 283
Registrován: 21 srp 2017 00:43

Re: Nová střelnice pro vzduchovky

Příspěvek od koi41 » 16 lis 2019 20:32

válec píše:
16 lis 2019 16:04
Tak prej k žádosti o povolení provozování střelnice (i takovéto limitované střelnice pro Déčka) máš přiložit listinu prokazující oprávnění užívat nemovitost jako střelnici.
Co to sakra je za rekurzivní blbost ?!?!
Nejedná se o DÉČko. Jen pro vzduchovku. S tou si na vlastním pozemku mohu střílet jak chci a s kým chci. Já
jsem zde žádné omezení nenašel. Chatu nahlašuji jako objekt k rekreaci , to by také mělo být v ažuru. Jsem moc rád za každé upozornění na napadení ze strany orgánů, člověk nikdy neví, na co může narazit.
koi41
Příspěvky: 283
Registrován: 21 srp 2017 00:43

Re: Nová střelnice pro vzduchovky

Příspěvek od koi41 » 16 lis 2019 20:51

karel743 píše:
16 lis 2019 18:24
Na střelnici by musela dát razítko hygiena kvůli hluku a to nepodceňuju ani odbor životního prostředí nebo současné sousedy. V názvu klidně slovo "střelnice" může být, viz. kolotočáři, že. A protože se pojmem střelnice rozumí jen pískoviště pro zbraně a b c, tak by byly nutné stavební úpravy proti odrážení kulek apod. tzn. nutnost nějakého soudního znalce. Prostě jen rekreační objekt se střeleckou atrakcí na přilehlém hřišti. Už jen z tohoto principu pak následky střelby nesou střelci, bo sou zodpovědní za bezpečnost. Střelnice jako provoz musí řešit i ochranu osobních dat členů a další tisíce zbytečných lejster.
Proč asi nové střelnice vznikají v podstatě jen ve sklepech, že...
Souhlas. Nejsem tak naivní. Mám známého, co provozuje střelnici ve Zdicích. Chodím tam střílet. Takže vím, co to obnáší.
Můj případ : Vlastní pozemek za vsí s rekreační chatkou. Zde střílím vzduchovku. Chodí sem střílet i mojí kamarádi, kterým jsem já jako majitel dal souhlas. Je zde něco proti zákonného ? Já nic nenašel.
koi41
Příspěvky: 283
Registrován: 21 srp 2017 00:43

Re: Nová střelnice pro vzduchovky

Příspěvek od koi41 » 16 lis 2019 21:05

strelec3751 píše:
16 lis 2019 17:11
Napadá mně řešení nedeklarovat to jako střelnici, ale rekreační objekt. Se vzduchovkou může každý střílet za zákonem daných podmínek. A pokud takové podmínky u "rekreačního objektu" jsou .............
Ano, touto cestou se berou také moje úvahy a postupy. Jsem v oblasti CHKO Karlštejn, proto neuvažuji asi o používání flobertek. To je již rámus. Jasně a stručně. Vzduchovka, vzduchovka a zase jen vzduchovka.
Je nás tisíce, spíše sta tisíce. Nebojím se, že mi tam někdo samotného ukradne. Proto jsem toto téma dal sem, ke vzduchovkám.
Uživatelský avatar
jama
Příspěvky: 1259
Registrován: 03 pro 2012 15:20
Bydliště: Pha 16

Re: Nová střelnice pro vzduchovky

Příspěvek od jama » 17 lis 2019 11:22

Bohulibý počin :) . Hlavní je nerušit okolí a neupozorňovat na sebe. Pokud je to na samotě, nejsou tam další rekreanti, je to asi ideál, není koho ohrožovat, ani omezovat.
z ho.na bič neupleteš
Uživatelský avatar
Mini Me
Příspěvky: 1436
Registrován: 31 pro 2015 21:44

Re: Nová střelnice pro vzduchovky

Příspěvek od Mini Me » 17 lis 2019 13:20

Bohuliby pocin to bezesporu je.ale podle toho co koi41 pise to bude fungovat na hodne tenkem lede.Nebude to oznaceno jako strelnice,takze nic netusici turista si ani neuvedomi ze je v nebezpecnem prostoru.Strelba na 10 -200 metru bude svadet k vyzkouseni vzduchovek nad 16 J - dalsi problem.V neposledni rade nezapominejte ze jsme narodem udavacu,takze prvni vaznejsi neshoda mezi samotnymi strelci,nebo zavist ,nebo nevrly soused atd. muze tohle vse utnout jen zvednutim sluchatka.
Jake asi podaji kontrolovani strelci vysvetleni kdyz to nahodou bude vzduchovka pres 16 J - byl jsem pozvan si zastrilet na soukrome strelnici ? Kdo byse zodpovidal :?:
Odpovědět