Baikal MP 61 s nitro pístem

Vše o vzduchovkách, plynovkách, aisoftu a popřípadě i paintballu.

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
dLBR
Příspěvky: 1
Registrován: 20 zář 2019 21:12

Baikal MP 61 s nitro pístem

Příspěvek od dLBR » 05 říj 2019 12:47

Zdravím, jsem tu novej. Nedávno jsem pořídil tuhle ruskou báryšňu, není třeba ji moc představovat, psalo se zde o ní dost. Za ty prachy podle mě není žádný důvod, proč ji nevlastnit. Střelba s ní je přesná, závavná a těžce návyková.

Pořídil jsem k ní na ebay nitro píst a odhodlal se k rozborce. Bohužel jsem v tvůrčím nadšení zapomněl dokumentovat, tak jen pár postřehů, jestli se do toho chcete pustit:

- Když budete snímat předpažbí, vždycky pažbičkou nahoru kvůli šroubu, který drží hledí. Předpažbí je totiž duté a když vám šroubek vyklouzne dovnitř, vyrobíte si hlavolam na celé odpoledne.
- Nitro je potřeba vycentrovat v pístu zbraně, hodí se pastová izolačka. Namotáte na barel nitro pístu dopředu a dozadu, nejlíp trochu víc a postupně odmotávat, až sedí pevně.
- sestavit je nutno v přípravku, aby západka zadního dílu přišla na správné místo, nitro píst rukou nepřetlačíte (foto v příloze, nejdražší na něm je závitová tyč za 50kc z hornbachu)

Výsledek příjemně překvapil, pocitově sice kope cca stejně, ale soustřel lepší a rychlost šla s 0,5g Match ze 120m/s na 150/ms. Akorát už nenátáhnete jedním prstem, chce to fakt zabrat, hlavně poprvé. Jsem levák, s pružinou jsem bez problému natahoval bez přehmatávání, teď už ne, takže žádná rychlostřelba nehrozí.

Zde je podrobné video, které mě inspirovalo, je to hezky názorné a procvičíte si ukrajinštinu :-)


montaz.jpeg
Příloha montaz.jpeg je dlouhodobě nedostupná.


Odpovědět