Skryte noseni

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Nojne

Skryté nošení

Příspěvek od Nojne » 18 dub 2007 22:23

Přeji krásný den,
mám problém pochopit a hlavně si představit co znamená skryté nošení. Znamená to, že nesmí být vidět ani pouzdro nebo jen zbraň?


Uživatelský avatar
S474N
Příspěvky: 814
Registrován: 19 kvě 2006 09:19
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od S474N » 18 dub 2007 22:35

Nojne: videt by nemela byt zadna cast zbrane.

§ 28
Oprávnění držitelů zbrojních průkazů

(4) Držitel zbrojního průkazu skupiny E je oprávněn
c) nosit nejvýše 2 zbraně, které nesmí nosit viditelně.
| [url=http://www.MujGLOCK.com]MujGLOCK[/url] | - < [url=http://forum.mujglock.com]Forum[/url] > < [url=http://foto.mujglock.com]Fotogalerie[/url] >

Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."
Nojne

Dobrá tedy

Příspěvek od Nojne » 18 dub 2007 23:03

S474N píše:Nojne: videt by nemela byt zadna cast zbrane.

§ 28
Oprávnění držitelů zbrojních průkazů

(4) Držitel zbrojního průkazu skupiny E je oprávněn
c) nosit nejvýše 2 zbraně, které nesmí nosit viditelně.
A můžeš mi prozradit jakým způsobem zbraň nosíš ty?
epetr2008

Příspěvek od epetr2008 » 18 dub 2007 23:36

:lol: :lol: :lol:

Hahaha raději se ho neptej.

Já to udělal a do dnes se ze sna smíchy pomočuju :lol:


Jinak radím dobré pouzdro.
Mě osobně se nejvíc líbí pouzdro podpažní a v létě třeba na to určená ledvinka. Hlavně takové, aby jsi to z něj dokázal vytáhnout a takové, aby se ti zbraň v Hypernově nepřipletla do nákupu a pokladní ti jí znovu nenamarkovala :lol:
all
Příspěvky: 301
Registrován: 24 kvě 2006 10:27
Bydliště: sever jihu Čech

Příspěvek od all » 19 dub 2007 07:03

epetr je vtipálek :?

Nenosit viditelně znamená přesně to, co napsal S474N. Tedy tak, aby žádná část zbraně nebyla vidět. O pouzdře není řeč. To si může koukat jak chce. Ale je to nevýhodné. Proč mají lidé kolem Tebe tušit, že nosíš zbraň? Já nosím v podpažním pouzdře od Dasty. Není to ideál, ale jde to. Někdo nosí ve vnitřním opaskovém (když na to má postavu, proč ne - já bych ho tam nenarval :D ), to je myslim dobré řešení. Pak je možné opaskové vnější a přes to nějaké oblečení - v létě problém. Pak jsou pouzdra vypadající jako ledvinka. Jelikož mají velikost spíše ledviny umělé, nedoporučuji.
vito
Příspěvky: 586
Registrován: 28 lis 2005 13:48

Re.:

Příspěvek od vito » 19 dub 2007 09:03

No, já na léto nic moc jiného než ledvinka nevidím. Podpaždní pouzdro je v létě nesmysl. Musel bys ho nosit pod košilí na holém těle a to není moc dobré - každý se více či méně potíme. A podle velikosti zbraně bude většinou pod košilí vidět. Pokud to je možné, volit na léto menší zbraň ze svého arzenálu a tu do ledvinky. Ale teplé počasí je pro tento účel vždy problém.
Uživatelský avatar
ALKAJ
Příspěvky: 1603
Registrován: 08 úno 2007 15:40
Bydliště: Banskobystrický kraj (VK)

Příspěvek od ALKAJ » 19 dub 2007 10:53

Existuje volačo ako "telový pás" (neviem ako sa to volá) nosí sa priamo na tele pod oblečením(trickom). nie je blizsie info?
vito
Příspěvky: 586
Registrován: 28 lis 2005 13:48

Re.:

Příspěvek od vito » 19 dub 2007 11:18

Ten pás sice existuje, nicméně v něm můžeš nosit také jenom menší zbraně. A jsme zpátky tam, kde jsme byli. :(
Nojne

Příspěvek od Nojne » 19 dub 2007 11:54

all píše:epetr je vtipálek :?

Nenosit viditelně znamená přesně to, co napsal S474N. Tedy tak, aby žádná část zbraně nebyla vidět. O pouzdře není řeč. To si může koukat jak chce. Ale je to nevýhodné. Proč mají lidé kolem Tebe tušit, že nosíš zbraň? Já nosím v podpažním pouzdře od Dasty. Není to ideál, ale jde to. Někdo nosí ve vnitřním opaskovém (když na to má postavu, proč ne - já bych ho tam nenarval :D ), to je myslim dobré řešení. Pak je možné opaskové vnější a přes to nějaké oblečení - v létě problém. Pak jsou pouzdra vypadající jako ledvinka. Jelikož mají velikost spíše ledviny umělé, nedoporučuji.
Nepotřebuji, aby lidem bylo jasné, že mám zbraň. Ale nošení zbraně pod jakýmkoliv kusem oblečení se mi zdá nepraktické.

Takže proč vlastně zbraň nesmí být vidět? Aby to lidé nebrali jako ohrožování, vyhrožování apod.? Nechci se zbraní machrovat, takže nepotřebuji aby každý viděl, že jí mám. Ale jak už jsem napsal...pokud má být pro osobní ochranu, tak jak mám případnému útočníkovi vysvětlit, zda by nemohl chvíli počkat než vytáhnu zbraň z pod oblečení.

Dobrá tedy... ověřené webovky s pouzdry uvítám.
Našel jsem tady

http://www.kmsaddlery.cz/
http://www.dasta.cz
http://airsoft.cz/shop/index.php?cPath=177_95

Další otázka. Jakým se vystavím problémům pokud nezajistím skryté nošení zbraně?
Uživatelský avatar
ALKAJ
Příspěvky: 1603
Registrován: 08 úno 2007 15:40
Bydliště: Banskobystrický kraj (VK)

Příspěvek od ALKAJ » 19 dub 2007 12:48

2:Vito stacilo by mi na G19 :roll:
2:Nojne
Takže proč vlastně zbraň nesmí být vidět?
Lebo to ukladá zákon :P . A je to dobre, lebo sa vyhnes mnohým problémom.
pokud má být pro osobní ochranu, tak jak mám...
Na to pomôže vhodné púzdro/tréning
Jakým se vystavím problémům pokud nezajistím skryté nošení zbraně?
Z právneho hladiska porušíš zákon. Z iného môžeš sa stať terčom provokácie, alebo sa môzeš byť nedobrovolným "darcom" zbrane, orgánov, a všeličoho inšieho :wink: a tak isto prichádzaš o výhodu prekvapenia (aj ked niekedy môže viditelnosť zbrane pomôcť).
all
Příspěvky: 301
Registrován: 24 kvě 2006 10:27
Bydliště: sever jihu Čech

Příspěvek od all » 19 dub 2007 12:58

to Nojne:

Bavíme se pořád o zbrani kat. B??? Předpokládám, že jo. Pak nechápu Tvou otázku, protože předpokládám, že zákon o zbraních znáš. Nejsme na divokém západě. Jestli nejsi policajt nebo ochranka v ČNB ve službě, musíš nosit skrytě. Né každý, kdo má zbraň na ZP E denně nosí. Má zbraň pod polštářem na ochranu rodinného krbu. Pokud se rozhodneš nosit, tak nos skrytě, jinak Ti seberou papíry = zbraň. A rychlost tasení z pod oblečení - trénuj a ono to půjde. :lol:
Uživatelský avatar
Netopyr
Příspěvky: 62
Registrován: 06 úno 2007 12:02
Bydliště: Berounsko, Trier
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Netopyr » 19 dub 2007 13:47

to Nojne - nebo se odtěhuj do Kalifornie, tam to platí obráceně, pokud chceš nosit zbraň, musíš viditelně :wink:
golfkiller
Příspěvky: 2737
Registrován: 05 bře 2006 18:31
Bydliště: Žatec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od golfkiller » 19 dub 2007 14:06

no já přez ulici ,přebíhám se samopalem a v kevlarce :lol: a policajt ani ochranka v čnb nejsem :D
Nojne

Už mám jasno...

Příspěvek od Nojne » 19 dub 2007 14:17

Děkuji všem za příspěvky. :wink:
Nojne

Příspěvek od Nojne » 19 dub 2007 14:18

all píše:to Nojne:

Bavíme se pořád o zbrani kat. B???
Správný předpoklad ;)
Odpovědět