Sportovni a lovecke kuse

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Návštěvník

Sportovní a lovecké kuše

Příspěvek od Návštěvník » 09 úno 2005 12:48

Vý někdo,jak je to stěmito(nevím jestli se dá říct)zbraně,ale viděl jsem 200lbs kuši od Hortona v akci a je to síla,co to dokáže.Je na to třeba ZP?


Uživatelský avatar
Andy
Moderátor
Příspěvky: 2230
Registrován: 22 bře 2005 09:36
Bydliště: Praha

re:Sportovní a lovecké kuše

Příspěvek od Andy » 09 úno 2005 17:13

Ne. Ale Hortona si nekupuj pokud chces jenom trosku vic strilet. Horton je na to, ze kdyz prijde sezona (v USA) sejmej kusi ze zdi... oprasis.. a jestli za sezonu celkem i s nastrelem 10x vystrelis? No a pokud si chces fakt zastrilet aniz bys svou zbran neustale nosil do servisu... kup Excalibur. Vice na http://www.kuse.cz
Návštěvník

re:Sportovní a lovecké kuše

Příspěvek od Návštěvník » 09 úno 2005 18:02

To stebou nesouhlasím,mám 150lbs právě od Hortona a už rok chodím střílet a musím říct že jsem spokojený,počítám tak 1200 výstřelů,jen tětivu jsem něnil ale stím se počítá.
Návštěvník

re:Sportovní a lovecké kuše

Příspěvek od Návštěvník » 09 úno 2005 20:16

Nechci se hadat. Uvidis sam... Samozrejme, ze sem to krapet nafouk... ale zatimco s Excaliburem das 10tis. ran a nic se nedeje.. Horton uz je 2x posmrti. Je to proste "lovecka" kuse. Pouze lovecka.
Návštěvník

re:Sportovní a lovecké kuše

Příspěvek od Návštěvník » 09 úno 2005 21:55

Proč si to myslíš?je pravda,že já zase takové zkušennosti nemám,ty ano?rád bych se tedy něco víc dověděl.Jde snad o materiáli a technologii zpracování.Na ty stránky Excaliburu jsem koukál,ale každý vychválí to co prodává.
Uživatelský avatar
Andy
Moderátor
Příspěvky: 2230
Registrován: 22 bře 2005 09:36
Bydliště: Praha

re:Sportovní a lovecké kuše

Příspěvek od Andy » 10 úno 2005 10:23

Ale ja nerikam ze si to myslim. Ja to proste vim ze zkusenosti. To proste nejsou zadne spekulace. To jsou hola fakta. Muzes tomu verit a nemusis, ale od toho to forum je, aby ses treba dozvedel neco drive, nez nekde nalitnes. Horton, Barnet jsou znacky, ktere napatri mezi "drzaky". TenPoints, Great Lakes uz jsou na tom podstatne lepe. Pricemz z hlediska trvanlivost a spolehlivosti je Excalibur vitezem. Nemluvim ted ani o maximalnim vykonu ani o representativnosti zakoupeneho nacini. Proste a jednoduse... ten kdo chce strilet a chce hlavne strilet... ne jen jezdit do servisu vymenovat praskla ramena a pod... ma Excalibur.
Návštěvník

re:Sportovní a lovecké kuše

Příspěvek od Návštěvník » 10 úno 2005 16:34

Určitě bude mít kolega nademnou pravdu,protože Hortona mám a vím že jsou stím problémy.Na jeden bych se chtěl zeptat:Když se snažím nastřílet nové šípy(a zkoušel jsem různé pro tuto kuši)tak postupuji po desítkách od 20 až 60metrů,to je v pohodě,ale když pak přepnu kolimátor zpět třeba na 30m,tak to lítá stále nahoru,jako by to zůstalo na těch 60m.Nevím jestli je to v tom lacinném kolimátoru(Red dot-za nějakých pět stovek).
Uživatelský avatar
Andy
Moderátor
Příspěvky: 2230
Registrován: 22 bře 2005 09:36
Bydliště: Praha

re:Sportovní a lovecké kuše

Příspěvek od Andy » 10 úno 2005 17:26

Dle meho je problem v naklopne lyzine. Je to "pro kocku". Jinak nastrelovani je lepsi provadet po 5m. Samozrejme zalezi na zamerovaci. V kazdem pripade doporucuji naklapeci lyzinu zafixovat sroubama (naprudko provrtat)... a pouzivat puskohled s multikrizem, nebo kolimator s tremi svetelnymi body. Az si jednou koupite jinou kusi (doufam ze jiz Excalibur) muzete vyuzit "revolucni naklopne montaze", kterou sezenete prave na vyse uvedenych webovych strankach. A ta opravdu jiz funguje ;-)
Návštěvník

re:Sportovní a lovecké kuše

Příspěvek od Návštěvník » 10 úno 2005 20:09

Dík za radu!Zkusím tu ližinu tedy zafixovat natvrdo,snad se to znění.Můžete mi tedy poradit jaký ten puškohled nebo kolimátor,nějakou tu střední cestu.
Návštěvník

re:Sportovní a lovecké kuše

Příspěvek od Návštěvník » 10 úno 2005 21:48

Takhle, nic neni na svete idealni, ale napr. ja jsem strilel leta s puskohledem HORTON 4x32. Krom jednoho zafixovani jednoho sklicka uvnitr puskohledu jsem s nim velky problem nemel. Ovsem nekterym zavodnikum praskla osnova puskohledu. Me nikoliv, jelikoz jsem si ji pretrhl sam :-) (mam ji tedy krapet lepenou). Puskohled nyni nevyuzivam, pokud byste o nej jevil zajem mohu Vam ho za nejakou "smesnou cenu" prenechat. Novy stoji tusim neco kolem 4tisic tedy videl bych to na polovinu. Samozrejme je plne funkcni s malou vadou na krase v dusledku lepene osnovy. Nicmene nikdy mi to nevadilo a da se rici ze jsem s nim dosahoval hodne nadprumernych vysledku u nas i v evrope. Dalsi varianta je onen kolimator s vice piny. V tom Vam vsak neporadim jelikoz jsem nikdy takovy nemel. Pouze vim, ze existuje. Kdyby byla kuse pouze k lovu (coz v CR tezko) vrele bych Vam kolimator doporucil. Na sportovni strelbu ale spise uvita strelec nejake to zvetseni. Pokud byste tedy mel o puskohled zajem, staci rici.
Návštěvník

re:Sportovní a lovecké kuše

Příspěvek od Návštěvník » 11 úno 2005 11:08

Děkuji za nabídku,nechám si to projít hlavou ale raději bych asi spíš nějaký ten lepší kolimátor.Abych přiblížil své akce ze střelbou,moc mě nebáví střílet na klasický terč a proto jsem si vyrobil své vlastní terče v podobě menších zvířat(zajíc,pes adt..)které pak rozmístím volně v přírodě a z různé dálky a různých úhlú do nich střílet,to je supr.Vyrobil jsem formy(písek,cement)a ty pak vyplním montážní pěnou co se používá na spárování rámú oken,ona nabívá,nabívá dokud nevyplní celou formua dájí se i pěkně barvit.Originál terče v podobě zvířat jsou docela drahé a toto perfektně funguje.Jen mám kolikrát obavy abych nebyl přistižen nějakou mysliveckou stráží.
Uživatelský avatar
Andy
Moderátor
Příspěvky: 2230
Registrován: 22 bře 2005 09:36
Bydliště: Praha

re:Sportovní a lovecké kuše

Příspěvek od Andy » 11 úno 2005 11:43

Jasne, kolimator neni spatny, ale je primarne urceny pro strelbu na zver v pohybu za spatneho osvetleni. Mimochodem jezdite take soutezit... myslim ARCHERY 3D? Znam Vas? S tou penou je to samozrejme dobry napad nicmene z vykonejsich kusi je problem sip chytit bez poskozeni kridelek. Paradox i Exocet se domivam by takove zvire prostrelil. S tim strilenim v lese... zde plati jedna zasada. Nestrilet na honebnim pozemku, nebo se domluvit s mistnimi uzivateli honitby. Ale defakto stejne zustanete pro kazdeho myslice pytlakem. Mam vlastni zkusenosti jak z Vaseho pohledu tak i z pohledu myslivcu jelikoz jsem take "zeleny panacek".
Naposledy upravil(a) Andy dne 21 úno 2006 15:25, celkem upraveno 1 x.
Návštěvník

re:Sportovní a lovecké kuše

Příspěvek od Návštěvník » 11 úno 2005 12:17

Ne,závodit nejezdím,takže se určitě neznáme,ale na nějaké ty závody bych se jel určitě rád podívat!Sháním tady v našem okolí nějakou spřízněnou duši,která by tomu propadla tak jako já,ale zatím marně.
Uživatelský avatar
Andy
Moderátor
Příspěvky: 2230
Registrován: 22 bře 2005 09:36
Bydliště: Praha

re:Sportovní a lovecké kuše

Příspěvek od Andy » 11 úno 2005 12:48

Aha. No tak pokud jste tomuto sportu jak rikate propadl... neni nic lepsiho nez se stat clenem svazu sportovnich kusi a luku a ject si zazavodit a pomerit silu a zrucnost s ostatnimi. Nic vic poradit nedovedu.
Naposledy upravil(a) Andy dne 21 úno 2006 15:25, celkem upraveno 1 x.
Návštěvník

re:Sportovní a lovecké kuše

Příspěvek od Návštěvník » 11 úno 2005 19:28

O kuších nevím vůbec nic, proto by mě například zajímalo, zhruba jakou rychlostí ty šípy letí a jaký je zhruba dostřel? Nemyslím, na jakou vzdálenost se střílí do terče, ale obecně největší možný dolet. Děkuji
Odpovědět