Laserovy dalkomer

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Olaf

Laserový dálkoměr

Příspěvek od Olaf » 11 kvě 2006 19:55

Uvažuji o nákupu laserového dálkoměru a co jsem zatím hledal na internetu, jsou u nás nejdostupnější výrobky fa. Bushnell, Nikon a Laika. Řada z Vás má již s dálkoměry zkušenosti a nechám si rád poradit. Co je u dálkoměru nejdůležitější, nebo limitující, který z výrobců nabízí nejkvalitnější zboží atd.
Nechci kupovat dálkoměr za dvacet tisíc ale zhruba do 14000,-Kč, kde je vyvážený poměr užitná hodnota/cena. Předem dík za Vaše zkušenosti.


inspirace http://www.arcifoto.cz/foto/


Uživatelský avatar
Andy
Moderátor
Příspěvky: 2230
Registrován: 22 bře 2005 09:36
Bydliště: Praha

Příspěvek od Andy » 11 kvě 2006 20:23

Ja mam tenhle. Staci.

Meri do 1500yardu (vysoce odrazive predmety).

Z praxe vsak 1250m nejdal.

Srnce do 400m. Jelena do 500. Stromy do 700m. Budovy do 1km.

Obrázek
Olaf

Dálkoměry

Příspěvek od Olaf » 12 kvě 2006 10:08

Jak tak pozoruji není moc lidí, kteří používají dálkoměry. Šlo mě v podstatě o porovnání výrobků Buschnell,Nikon a Laika. Takže, pokud někdo z Vás vyzkoušel zboží alespoň od dvou výrobců /zajímá mě především Bushnell a Nikon/, prosím o Vaše porovnání -výhody-nevýhody jednoho proti druhému a pokud možno z vlastní praxe. Díky.
Uživatelský avatar
Andy
Moderátor
Příspěvky: 2230
Registrován: 22 bře 2005 09:36
Bydliště: Praha

Příspěvek od Andy » 12 kvě 2006 10:42

Kvalitativne bych to videl v tomto poradi.

Leica
Leupold
Nikon - Bushnell

To same plati i pro ceny.
Nicmene myslim, ze pro tvoje pouziti staci Bushnell.

Ja taham pusku stejne ve futralu a tak se v jedne kapse ten kram schova.
Lovec
Příspěvky: 279
Registrován: 25 lis 2005 20:06
Bydliště: Slovensko....

Příspěvek od Lovec » 12 kvě 2006 16:09

Ja nosim Laser Guide 8x30 od Swarovski.Dosah podla papierov 1500 metrov,v praxi zatial najviac fabricky komin na 1890 metrov v dobrom pocasi.

Obrázek

Povodne to bol maly binokular do ktoreho integrovali laser.Ma spickovu optiku,ktora umoznuje pozorovanie zveri a okolia aj za velmi zlych svetelnych podmienok.V praxi odskusane-nie je nutne nosit pozorovak,tento Swaro bez problemov nahradzuje a aj prekonava niektore pozorovacie dalekohlady parametrov okolo 7x50,8x40 a pod.Overene na Meopte,Bresseri....Vyhodou je nizka hmotnost a male rozmery.Spokojnost zatial maximalna.

Olaf,ked budes kupovat,ber nieco co meria aspon na 1000 metrov/yardov.Zle poveternostne podmienky u lacnejsich modelov prudko znizuju vykon dialkomeru.
Uživatelský avatar
Andy
Moderátor
Příspěvky: 2230
Registrován: 22 bře 2005 09:36
Bydliště: Praha

Příspěvek od Andy » 12 kvě 2006 16:20

Nojo... mit prachy :-) tak si ho taky poridim.

Takhle sebou musim tahat jak laser tak pozorovak. Ovsem nekdy pozorovak vynecham a koukam uz rovnou skrz puskohled. Pres Artemise je videt docela dobre ;-)

Jinak dobrej vyber Lovce!
Olaf

Laserový dálkoměr

Příspěvek od Olaf » 12 kvě 2006 19:14

Tak jsem koupil Bushnell YP COMPACT 800.
Přílohy
$WImage.jpg
$WImage.jpg (1.53 KiB) Zobrazeno 9292 x
Uživatelský avatar
Andy
Moderátor
Příspěvky: 2230
Registrován: 22 bře 2005 09:36
Bydliště: Praha

Příspěvek od Andy » 12 kvě 2006 21:55

Podle toho kolik si za nej dal? Jelikoz od SHIVY si mohl mit vykonejsi model a za min (jako mam ja, ikdyz je to starsi model). No to je jedno. Byly to tvoje penize.
Olaf

Dálkoměry

Příspěvek od Olaf » 13 kvě 2006 08:51

Když si prohlídneš na internetu fa. co nabízí dálkoměry zjistíš, že ty ceny jsou
u všech stejné. Mě se tento typ zamlouval z důvodu, že jediný má podsvícený display, což se může hodit v noci /měsíční/. Druhá otázka je, zda na to bude mít optika. Musím to vyzkoušet.Vedle toho display má všechny ostatní funkce běžné u Bushnellu. Když už jsi se zmínil o tom YP1000 od Shivy,tak jsem zjistil, že je to typ, který již není ve výrobě. V případě eventuelní závady, bude sice problém i s novým, jelikož servis je v D. Ale rozdíl v ceně /starý-nový/nebyl tak výrazný, abych šel do nákupu starého. Tento byl navíc v akci se slevou 10%, je malý a pokud bude ten podsvícený display v noci funkční, budu nadmíru spokojen. Ty sám lovíš, tak víš nejlépe, že pokud budu dálkoměr používat pouze k loveckým účelům, nepotřebuji měřit dálky nad 300m. Tento dálkoměr má změřit srnce zhruba na 430m, bežné měření do 850m a větší předměty super odrazivé do 999m.Myslíš, že to nestačí? Jinak tento typ je stále na internetových stránkách Bushnell.com pod All Purpose pokud se chceš podívat na parametry.
Uživatelský avatar
Andy
Moderátor
Příspěvky: 2230
Registrován: 22 bře 2005 09:36
Bydliště: Praha

Příspěvek od Andy » 13 kvě 2006 21:15

Jo to podsvetleni je zajimave. Ale ruku na srdce... budes merit v noci? Ja ne. Zmerim si to jednou pres den. A uz vim jak daleko jsou orientacni body.

Nicmene nerikam, ze si udelal zly kup. Nicmene presnost je +- 2m a ne 1m. Ale zase, na pusku je to jedno.

Tak dej vedet jak se ti s nim pracuje ;-)
Olaf

Dálkoměry

Příspěvek od Olaf » 14 kvě 2006 09:29

Je zajímavá ta přesnost. Až když jsi napsal, že je +-2m jsem si uvědomil,že tento údaj je pouze na oficiálních stránkách Bushnellu, jinak naši prodejci po internetu, výrobce na originál krabici i v technickém popisu, zkrátka všude jinde uvádí přesnost +-1m. Vzhledem k tomu, že u většiny dálkoměrů od Bushnella je přesnost +-1m , spíš bych věřil tomuto údaji. Včera v noci svítil měsíc, tak jsem cvičně zkusil pár měření a je to super. Opravdu se pěkně podsvítí display a v pohodě vidíš měřené parametry. Pro mé noční šoulačky jako stvořené. Ještě to musím samozřejmě ověřit v reálu na nějakém praseti. Samozřejmě, to co píšeš je pravda, pokud si v noci sedneš na posed, kde máš ty vzdálenosti již ze dne naměřené. Já ale vzhledem k velikosti naší honitby víc šoulám, takže pro mne to má velký význam. Omezení je samozřejmě v optice dálkoměru. Co neuvidím,to nezměřím.
Uživatelský avatar
Andy
Moderátor
Příspěvky: 2230
Registrován: 22 bře 2005 09:36
Bydliště: Praha

Příspěvek od Andy » 14 kvě 2006 20:05

Naji prodejci jsou tupci. Ver tomu co je na strankach vyrobce.

Ale jak rikam, na pusku je to jedno.
Olaf

Dálkoměry

Příspěvek od Olaf » 14 kvě 2006 20:45

Hledej pravdu. Ten údaj o přesnosti je i na originál krabici a to ve všech jazycích. Ale je to opravdu zanedbatelné.
Ivan

Laserový diaľkomer

Příspěvek od Ivan » 10 črc 2007 14:42

Olaf, Andy: Teraz riešim voľbu ja. :-) Poraďte mi prosím typ a ak sa dá aj nejakého predajcu v ČR,SR. Najradšej by som zobral LEICA GEOVID 10 x 42 BRF ale tá cena 1779EUR. :-(Takže reálnejší kandidáti LEICA Rangemaster CRF 1200 - 685EUR, BUSHNELL Yardage Pro® 8 x 28mm - 435EUR, BUSHNELL Pro® Legend™ 6 x 23mm - 472EUR, BUSHNELL Elite® 1500 7 x 26mm - 585EUR. Ten Olafov sa mi pozdáva, výkon by mal na poľovačky stačiť a super je tá skladná veľkosť. Olaf ako si spokojný? Škoda, neviem sem vložiť obrázky.[/img]
Uživatelský avatar
mikiki
Příspěvky: 2639
Registrován: 08 zář 2006 09:57
Bydliště: Vysočina (a Praha)

dálkoměr

Příspěvek od mikiki » 31 črc 2009 11:46

Co říkáte na tento dálkoměr, má jej někdo?
http://www.aukro.cz/show_item.php?item=697111464
Odpovědět