Tlumic na flobertku

Vše o vzduchovkách, plynovkách, aisoftu a popřípadě i paintballu.

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
Marficek119
Příspěvky: 31
Registrován: 24 bře 2013 18:21

Tlumič na flobertku

Příspěvek od Marficek119 » 27 čer 2015 15:21

Zdravím,
nemáte někdo zkušenost s tlumičem výstřelu na flobertce? Mám alfu 641 a nyní řeším to jak ji trošku utišit. Jsem z vesnice, rád a často střílím, ale sousedové ze třech stran celkem prudí ohledně výstřelů.
Testoval někdo na flobertce? Má to nějakou účinnost? Popřípadě jaký kompenzátor zvolit?
Co se týká uchycení, tak není problém, to je vymyšlené, ale rád bych si předem ověřil zda je to k něčemu, než začnu alfu upravovat pro osazení tlumičem.
Také vím, že se jedná o nepovolený doplněk zbraně, tak jen chci eliminovat případné odpovědi..i přes to, že se to nesmí, tak pokud mě někdo potvrdí že to hluk omezí tak to na ní prostě nacpu:-)
Předem díky za reakce.


Uživatelský avatar
Alexxxus
Odborník na vzduchovky
Příspěvky: 10824
Registrován: 29 črc 2006 20:05
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Tlumič na flobertku

Příspěvek od Alexxxus » 28 čer 2015 03:42

Tlumič je zakázaný doplněk zbraně - na okraj 4ka flobertka by asi utišit šla rozhodně lépe než 6tka s děleným válcem ...
ale ... je to zakázaný :-)
On to někdo smázne :-)
Daystate Griffin - special edition 007/150 .177 + Deon March 1-10x24
AirArms ProSport .177 + Sightron SIII 10 x 42 MMD
Anschutz HP 9015 + Deon March
Mojí češtinu prosím omluvte.

http://www.alexxxus.cz recenze vzduchovek optik a doplňků
Uživatelský avatar
Marficek119
Příspěvky: 31
Registrován: 24 bře 2013 18:21

Re: Tlumič na flobertku

Příspěvek od Marficek119 » 01 črc 2015 22:34

Díky za reakci.. budu tedy zkoušet a uvidím:-)
mujtaj
Příspěvky: 141
Registrován: 16 zář 2014 06:09

Re: Tlumič na flobertku

Příspěvek od mujtaj » 05 črc 2015 09:26

chod strielat z dedinu a mas to. tlmic riesit si len robis problemy :-)
Uživatelský avatar
Beaver
Příspěvky: 540
Registrován: 11 bře 2012 15:43
Bydliště: Brno - venkov

Re: Tlumič na flobertku

Příspěvek od Beaver » 05 črc 2015 23:16

Nalejme si čistého vína - na revolverech tlumiče prostě nefungují. Zkuste si najít nějaké video třeba na YouTube. Kromě Nagantů tam není nic.
Alfa 641
Uživatelský avatar
jama
Příspěvky: 1259
Registrován: 03 pro 2012 15:20
Bydliště: Pha 16

Re: Tlumič na flobertku

Příspěvek od jama » 07 črc 2015 10:15

Vyměnit flobertku za normální vzduchovku. A bude klid...
z ho.na bič neupleteš
Uživatelský avatar
Marficek119
Příspěvky: 31
Registrován: 24 bře 2013 18:21

Re: Tlumič na flobertku

Příspěvek od Marficek119 » 07 črc 2015 19:26

Takže tlumič jsem zamítl. Prolezl jsem už vše o tlumičích a žádné velké zkušenosti, ale našel jsem článek, kde někdo popisoval svojí zkušenost při použití kompenzátoru výstřelu, který měl prý pozitivní výsledky na přesnost na terč. Respektive, že u slabších zbraní plyny po proniknutí hlavní dokážou nepatrně střelu vychýlit a s použitím kompenzátoru to bylo eliminováno. Bohužel tam nebylo nic konkrétního o typu kompenzátoru. Nemáte někdo zkušenost?
Uživatelský avatar
Kavy
Příspěvky: 2858
Registrován: 24 bře 2009 19:52

Re: Tlumič na flobertku

Příspěvek od Kavy » 07 črc 2015 21:10

Myslím že jsi hodil "flobertku do žita" příliš brzy.Podle mě i tlumič u revolveru s mezerou válec-hlaveň do 0.1mm musí přinést výrazné zlepšení.Jenom si neumím představit osazení na zbraň,ale to už je detail.

Určitě bych nepoužíval tlumiče na vzduchovky které mají uvnitř filc-hadr...,prostě nic hořlavého.Byli jsme překvapení jaké šlehají z ALFY s dvoupalcovou hlavní pěkné plamínky .
Uživatelský avatar
Marficek119
Příspěvky: 31
Registrován: 24 bře 2013 18:21

Re: Tlumič na flobertku

Příspěvek od Marficek119 » 07 črc 2015 21:29

:-)
No vlastně nehodil, jelikož základ pro pokus je samotné uchycení na hlaveň. Mám to předběžně zkonzultované s jedním soustružníkem. Navrhl dva vhodné způsoby, ale oba mají nevratný zásah na hlaveň. První drastičtější je obnažení samotné drážkované hlavně která nepatrně nyní přečuhuje z "obalu" hlavně (nevím jak to nazvat, snad pochopíš:-)) a osadit ji závitem na který bude uchycen tlumič, nebo kompenzátor. Druhý způsob je trošku šetrnější a to je výroba objímky/nástavce, která by se zepředu nasadila na hlaveň a profil této objímky by přesně obepnul tvar hlavně. Aretace na hlaveň by byla nějakými červíky, které se upnou z boků přes objímku na tělo hlavně, nebo se zapustí do těla hlavně.
Takže pokud budu mít jedno nebo druhé, tak už na hlaveň můžu nacpat cokoliv:-)
A hlavně jsem hledal vhodný tlumič a buď jsem našel pouze vzduchovkové, nebo jen atrapy na airsoft. Takže nevím, kde funkční a kvalitní tlumič sehnat.
Již mám na flobku objednaný kolimátor a trošku potřebuji vytunit i předek. Viděl jsem fotku takto upravené flobertky a vypadala dost bojovně:-)
Je to prostě jen vize a tady si jen před touto úpravou ověřuji zda to má smysl. Nerad bych flobku zmrzačil zbytečně.
Uživatelský avatar
Kavy
Příspěvky: 2858
Registrován: 24 bře 2009 19:52

Re: Tlumič na flobertku

Příspěvek od Kavy » 07 črc 2015 21:47

Držíš se moc při zemi,podívej jak se dá Streamer upravit
flobertka-t8941-2640.html

Když se stočí hlaveň,přijdeš o mušku.Ale mířidla snadno nahradíš kolimátorem...
Na hlaveň stočenou na vhodný průměr prodávají různé násuvné nástavce zakončené standartním závitem 1/2UNF. Kupoval jsem dvě násuvné redukce na hlaveň 10 a 14mm.A na tento závit koupit tlumič Hatsan a vyjmout z něj filc a plastové natáčky.
Nebo rovnou koupit násuvný čtyřkomorový tlumič ,jeden čas se prodávali na Aukru za asi 250kč na průměry 13-14 a 15mm.

Obrázek
Uživatelský avatar
Marficek119
Příspěvky: 31
Registrován: 24 bře 2013 18:21

Re: Tlumič na flobertku

Příspěvek od Marficek119 » 07 črc 2015 22:01

Optika na revolveru se mě moc nelíbí, ale vypadá to celkem zajímavě tak jako ta dlouhá hlaveň.
Nicméně tlumič na Hatsana mám na větrovce, takže vlastně co řeším:-) Díky za nakopnutí, myslel jsem, že je to jen na vzduchovky:-) A místo toho filcu dát co, drátěnku? Nebo nevím.
Když tam dám ten kompenzátor, bude to mít vliv na lepší přesnost, nebo je to kec?
Odpovědět