Tlakove lahve a plneni

Vše o vzduchovkách, plynovkách, aisoftu a popřípadě i paintballu.

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
Black Powder
Administrator
Příspěvky: 475
Registrován: 08 led 2008 14:50
Bydliště: Velká Morava

Re: Tlakové lahve a plnění

Příspěvek od Black Powder » 11 čer 2023 20:53

:shock: ... je to tam už druhý rok a len to zdražuje.


Ataman, Caiman, Red Wolf, Huben, LCS SK19, Brokock ... Servis, opravy, úpravy všetkých PCP, programování Daystate, prerábky Anschütz na 16J.
Dobré veci robím dokonalými.
Člen Mensa.
Bartas
Příspěvky: 24
Registrován: 15 zář 2020 14:43

Re: Tlakové lahve a plnění

Příspěvek od Bartas » 13 čer 2023 13:02

Mám otázku k majitelům Altaros booster. Používáte k násobiči ještě navíc externí filtr vlhkosti, nebo stačí filtry které jsou součástí boosteru?
B/ONE
Příspěvky: 293
Registrován: 11 črc 2009 22:12

Re: Tlakové lahve a plnění

Příspěvek od B/ONE » 14 čer 2023 18:43

Zdravim. Pouzivam velky Atmos a za nim susicku vzduchu, ve filtru nasobice jen komtroluji spravnou funkci...
B 96, TAU 7, TAU MK 300, Crosman 1720T
gertner
Příspěvky: 16
Registrován: 22 kvě 2010 15:38

Re: Tlakové lahve a plnění

Příspěvek od gertner » 21 srp 2023 20:50

Ahoj ,prosím majitele kompresoru Venox ,aby napsali jakou s ním mají zkušenost a jak jsou poruchové.
Já jsem koupil kompresor Tuxink a po sedmém plnění přestal fungovat.
ondrajepan
Příspěvky: 8
Registrován: 19 čer 2022 17:23

Re: Tlakové lahve a plnění

Příspěvek od ondrajepan » 22 srp 2023 11:17

Ahoj! To mi neříkej že tuxing se rozbil tak rychle ;( mě má dnes přijít...

Jinak určitě na takových kompresorech bude něco jako tepelná ochrana(pojistka). Jak moc velký jsi elektrikář?

Necháváš zapnutý ventilátor cca 2 minuty před startem kompresoru?
A následně dochladit po natlakování? Jsou na to prý hodně háklivý.
Uragan .22
nescius
Příspěvky: 6
Registrován: 27 úno 2023 19:07

Re: Tlakové lahve a plnění

Příspěvek od nescius » 22 srp 2023 13:59

Pred pul rokem jsem si zakoupil na aAliexpresu kompresor od firmy Tuxing TXET061. Po vcelku ne moc hojnem pouzivani (naplnil jsem tak 25x 500cc ze 130 baru na 200 baru) zacal kompresor pri plneni vydavat velice hlasite rany a nakonec po peripetiich s reklamaci se odporoucel do cinskeho nebe. Nerad bych udelal stejnou pitomost jako pri koupi tohoto kompresoru (neverte recenzim na aliexpresu), proto bych rad uvital vase zkousenosti ci typy, jaky kompresor koupit - bud s vzduchovym chlazenim, nebo i vodnim chlazenim.
Jen pro zajimavost, kdo bude mit chut si to precist, tak nize je popsano, jak firma Tuxing (ne)resi reklamace.
1/ Vytvorim reklamaci na Aliexpresu smerovanou na dodavatele - Tuxing
2/ Prijde automaticka odpoved, jak jsou profesionalni a skveli
3/ Napisi znovu, ze mam problem s kompresorem, ze se obavam, ze dojde k trvalemu poskozeni, a ze mohu pripadne poslat video, kde je videt a slyset rany z kompresoru pri plneni
4/ Dostanu odpoved, zda jsem provedl cisteni zavernych ventilu
5/ Vznesu dotaz, jak mam provest cisteni zavernych ventilu (v manualu nic takoveho neni)
6/ Prijde odpoved, at poslu video
7/ Nahraji video do cloudu a poslu jim link na download
8/ Odpoved: ze pry nejde video stahnout, at jej poslu pres whatsapp
9/ Snazim se na whatsapp je kontaktovat pres ucvedene telefonni cislo - whatsapp je nezna (asi jej nemaji nainstalovany, nebo si zakazali zpravy z neznamych cisel).
10/ Napisi jim, ze video pres whatsapp nemohu odeslat - viz vyse
11/ Po nekolika urgencich je jejich cislo pres whatsapp viditelne a video jim poslu. Zaroven jim poslu pres Aliexpress standardni zpravu, ze jsem video odeslal pres whatsapp
12/ Prijde mi odpoved, ze moje zprava ma zakazany obsah a nebude odeslana a ze budu zablokovan
13/ Urguji, co je spatneho na zprave, kde je jen napsano, ze jsem video odeslal
14/ Po nekolika tahanicich pres zpravy v Aliexpresu, whatsapp a jejich email je mozne zpravu odeslat
15/ Prijde mi znovu zprava, ze mam vycistit zaverne ventily
16/ Opet urguji, ze potrebuji navod
17/ Poslou mi odkaz na video, podle navodu ventily vycistim (mimochodem dle ocekavani byly temer ciste - prilis kratka doba na to, aby mohly byt zanesene). Bohuzel nasledne kdyz zkousim natlakovat PCP, kompresor vypovy sluzbu uplne.
18/ Napisi jim, ze ventily jsem vycistil, a ze nasledne pri pokusu o naplneni komresor vypovedel sluzbu uplne.
19/ Prisla automaticka odpoved, jak jsou profesionalni a skveli
20/ Napisi znovu, ze nyni je kompresor nepouzitelny a ze jej chci reklamovat
21/ V odpovedi dostanu, at provedu vycisteni zavernych ventilu
22/ Napisi, ze jsem zaverne ventily vycistil, ze tuto informaci jsem jim uz posilal a ze kompresor je nepouzitelny.
23/ Opet mi prijde odpoved, ze moje zprava ma zakazany obsah a nebude poslana

Takze tolik jen k reseni reklamaci od firmy Tuxing. Jen mimochodem - podobne zkusenosti s touto firmou pisi uzivatele na Amazonu, jen skoda, ze jsem nevenoval vice casu tomu, abych si o firme Tuxing zjistil vice. Doufam, ze tato zkusenost poslouzi ostatnim, aby neudelali stejnou chybu jako ja.
sasula
Příspěvky: 81
Registrován: 16 srp 2020 22:51
Bydliště: Praha

Re: Tlakové lahve a plnění

Příspěvek od sasula » 22 srp 2023 14:43

neboj. tuxing mi jede už 3-4 rokem a stále žije... v původním stavu
Kral Arms Puncher Jumbo Dazzle Camo 5.5mm .22 + Falcon X50 10-50x60 + modulátor Hogan Decimeater
KalibrGun Springbok 5.5mm 600mm hlaveň - dočasně zapůjčen
KalibrGun Snipe 5.5mm 700mm hlaveň + 6.35 700 hlaveň - dočasně zapůjčen
gertner
Příspěvky: 16
Registrován: 22 kvě 2010 15:38

Re: Tlakové lahve a plnění

Příspěvek od gertner » 22 srp 2023 19:31

Plnil jsem na 200 bar. chladil před spuštěním i po natlakování asi 5 minut.
kmibohda
Příspěvky: 11
Registrován: 06 čer 2023 11:05

Re: Tlakové lahve a plnění

Příspěvek od kmibohda » 23 srp 2023 16:23

co se týče kompresoru Venox, napsal jsem to k němu i na stránkách Balistas:
1. nejdřív mi kompresor nechtěl dávat dostatečný tlak, než jsem zjistil, že:
- vypouštěcí šroub je třeba co nejvíc dotáhnout, prostě co to prstama lze, tedy skoro až "na krev"
- je třeba mít kompresor postavený na vodorovný podložce. Nevím, proč tomu tak je, ale prostě takto mi nejlíp funguje.
2. po ukončení tlakování při povolení vypouštěcího šroubu z něj doslova vystříkne voda. Podle mě filtr na tlakové hadici je jen mechanický, nemá s odloučením vody nic společnýho. Takže:
- kompresor nechávám rozběhnout a chvíli běžet naprázdno, tedy nepřipojený ke vzduchovce a střídavě otevírám a zavíram vypouštěcí šroub, aby tlak z něj vycházel střídavě pinem a střídave vypouštěcím šroubem, prostě cesty jakoby profouknu
- nefoukám požadovaný tlak najednou, ale foukám na několikráte, to znamená, že si požadovaný tlak zvyšuju postupně (tak na 2x-3x, třeba po 50-60 bar) a vždy po každém nafoukání a vypouštění tlaku vypouštěcím šroubem nechám kompresor znovu rozběhnout a zase střídavě utahuju a povoluju vypouštěcí šroub tak, aby ze zařízení vyšla veškerá kapalina (jak šroubem, tak pinem), dokud nejde z něj zase jen čistý vzduch, opět tedy všechny cesty profouknu
Ta voda je podle mě dost problém, možná dělám něco špatně, ale aspoň tímhle způsobem se jí tak nějak zbavuju.
3. kompresor mi přeměřuje o cca +20 až 30bar navíc narozdíl od manometru na pušce, ale to neřeším, když chci mít na pušce třeba 250bar, tak si na kompresoru prostě nastavím o 30 barů víc.
Kalibrgun Cricket II Tactical 5,5mm
sasula
Příspěvky: 81
Registrován: 16 srp 2020 22:51
Bydliště: Praha

Re: Tlakové lahve a plnění

Příspěvek od sasula » 24 srp 2023 08:56

Přidej si do tlakové cesty filtry. a pro ochranu vzduchovky použij i gravitaci, tedy dej vzduchovku na vyvýšené místo nad kompresorem jen co ti hadice dovolej...
Kral Arms Puncher Jumbo Dazzle Camo 5.5mm .22 + Falcon X50 10-50x60 + modulátor Hogan Decimeater
KalibrGun Springbok 5.5mm 600mm hlaveň - dočasně zapůjčen
KalibrGun Snipe 5.5mm 700mm hlaveň + 6.35 700 hlaveň - dočasně zapůjčen
Uživatelský avatar
Black Powder
Administrator
Příspěvky: 475
Registrován: 08 led 2008 14:50
Bydliště: Velká Morava

Re: Tlakové lahve a plnění

Příspěvek od Black Powder » 24 srp 2023 11:15

Pokiaľ nemáš niekoľko stupňovú filtráciu, teda hrubý separátor vody, oleja, filter výparov, molekulárne sito a silikagel, tak čistý vzduch bez vlhkosti to mať nebude. Aktívne uhlie netreba, pokiaľ to nedýchaš.
PCP nezabije voda, ale už samotná vlhkosť.
Fotky Daystate po 9 mesiacoch fúkane pumpou len cez tamponový filter.
Přílohy
Screenshot_20230613-234028_1.png
img_1692867857637.jpg
img_1692867856398.jpg
img_1692867856751.jpg
img_1692867857321.jpg
img_1692867857035.jpg
Ataman, Caiman, Red Wolf, Huben, LCS SK19, Brokock ... Servis, opravy, úpravy všetkých PCP, programování Daystate, prerábky Anschütz na 16J.
Dobré veci robím dokonalými.
Člen Mensa.
kmibohda
Příspěvky: 11
Registrován: 06 čer 2023 11:05

Re: Tlakové lahve a plnění

Příspěvek od kmibohda » 24 srp 2023 14:47

Děkuju za postřehy, po těch možnostech přidání další filtrace do tlakový cesty se podívám (znám jen obyčejný silikagelový filtr u ruční pumpy pro vstupní filtraci, tedy ne pro tlakovou cestu). Gravitaci vlastně i používám, puška stojí vedle kompresoru na bipodu, tedy pin na pušce je výš než výstup z kompresoru a hadice od kompresoru směrem k pušce stoupá.
Spíš by mě zajímaly postřehy dalších majitelů kompresoru Venox. Nechce se mi věřit, že by tu žádný nebyl, páč si myslim, že se jich u nás už prodalo hodně, určitě nějaká ta stovka.
Kalibrgun Cricket II Tactical 5,5mm
gertner
Příspěvky: 16
Registrován: 22 kvě 2010 15:38

Re: Tlakové lahve a plnění

Příspěvek od gertner » 24 srp 2023 18:10

Jak dlouho máš kompresor Venox, nebo jakou dobu ti kompresor funguje? Prodejce mi tvrdil, že nemají žádné reklamace.
ludo
Příspěvky: 53
Registrován: 28 úno 2012 08:14

Re: Tlakové lahve a plnění

Příspěvek od ludo » 24 srp 2023 23:30

Keď z kompresora ide voda pri plnený treba v hlave valca vymeniť O-ring.
kmibohda
Příspěvky: 11
Registrován: 06 čer 2023 11:05

Re: Tlakové lahve a plnění

Příspěvek od kmibohda » 25 srp 2023 13:59

Kompresor Venox mám od prosince 2022, ale používám ho prakticky zatím tak půl roku a to tak jednou za týden až 14 dní, podle toho, jak je možnost a počasí, páč střílím venku a jen o víkendu a mám ješttě další aktivity. Střílím do cca 110-140 bar, po střílení pušku foukám na 290 nebo 300 bar na kompresoru, na pušce je to cca 260 bar. Voda z něj vystříkne při uvolnění výpustního šroubu po plnění a pak drobně i z pinu, když kompresor poté rozběhnu naprázdno nepřipojený k pušce (tedy bez tlaku), takže nevím, zda z něj voda vychází i během plnění do pušky pod tlakem, anebo zda jen zůstává v tom kompresoru pod tlakem a do pušky už dál nejde. Po plnění hned párkrát naprázdno z pušky vystřelím proti kartonu, ale nikdy jsem nezpozoroval, že by při výstřelu z ní vystřelila i nějaká kapalina, na kartonu po ní stopy nejsou. Do pušky jsem se nedíval, pušku jsem nerozebíral a ani nechci.
Já kompresor nereklamoval, zatím šlape, ale ta voda mě překvapila. Chápu ale, že za tu cenu ten kompresor nemůže být dokonalý.
Pokud by byl třeba vyměnit o-kroužek na válci, tak tedy hned po koupi, protože tu vodu pozoruju od prvního foukání. Nejdřív jsem myslel, že to dělá velká vlhkost vzduchu ("pařírnu" mám v suterénu rodinnýho domu), ale děje se to od počátku od jara a i teď, co byla ta dlouhá sucha.
Fakt by mě zajímalo, jak to maj jiní, co Venoxe používaj. Podle mě jich tu nějaká ta stovka běhá.
Kalibrgun Cricket II Tactical 5,5mm
Odpovědět