Tlakove lahve a plneni

Vše o vzduchovkách, plynovkách, aisoftu a popřípadě i paintballu.

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
pavel1067
Příspěvky: 34
Registrován: 22 zář 2008 12:08

Re: Tlakové lahve a plnění

Příspěvek od pavel1067 » 12 led 2023 13:05

Děkuji vin


vin
Příspěvky: 165
Registrován: 09 zář 2020 11:31

Re: Tlakové lahve a plnění

Příspěvek od vin » 14 led 2023 12:53

Altaros jsem si půjčoval na přečerpávání argonu z 50l lahve do druhé menší pro zvýšení plnícího tlaku. Fungovalo to dobře, nic se nehřálo, jen trochu delší čas. Ale vzhledem k tomu, že mi někdo celkem cizí bez obav půjčoval, tak asi věřil, že se nerozbije. A nerozbilo se nic.
cartmanxv
Příspěvky: 16
Registrován: 14 bře 2017 19:44

Re: Tlakové lahve a plnění

Příspěvek od cartmanxv » 14 led 2023 18:32

Já mám násobič tlaku od Altarose a jsem naprosto spokojený :D
Přesně jak píšeš- máme v práci šroubový kompresor a ještě sušičku vzduchu, což je ideální kombinace. Taky jsem přemýšlel o kompresoru z číny, ale nakonec po dlouhých úvahách pro a proti jsem zvolil toto a nelituji.
Brocock Concept XR .25 + Optisan EVX 5-20x50i
Xfantasy
Příspěvky: 64
Registrován: 20 úno 2022 08:49

Re: Tlakové lahve a plnění

Příspěvek od Xfantasy » 14 led 2023 22:47

Děkuji za zpětnou vazbu. Čínský za šest jsem zase rozhýbal, musel jsem přivařit píst. Nic extra ale zatím funguje. Nedělám si iluze o dlouhé životnosti.
Altaros uvádí že bez jakéhokoliv zásahu denně po dobu dvou let plnili lahve 4 litry z 200 na 300 bar. Což považuji za slušnou dávku. Vzhledem k mé dvoulitrovce a občasnému střílení, budu měnit těsnění protože stvrdne :lol:

V okolí má kdejaký automechanik kompresor takže se dá eventuálně plnit prakticky kdykoliv. Ale možnost využít velkých profi kompresorů v práci je jednoznačně velké plus.
Candat131
Příspěvky: 50
Registrován: 11 led 2023 16:49

Re: Tlakové lahve a plnění

Příspěvek od Candat131 » 08 úno 2023 10:55

Zdravím všechny. Neznáte někdo dobrou plnírnu, popřípadě neznáte někoho kdo plní na praze 13( kolem stodůlek a okolí) Rád bych plnil na 300 bar.

Díky moc za případné rady.
Huben k1 cal.25
Uživatelský avatar
Manitou
Příspěvky: 89
Registrován: 08 bře 2022 13:42
Bydliště: Prágl

Re: Tlakové lahve a plnění

Příspěvek od Manitou » 08 úno 2023 15:35

Aquacentrum, Pod Kopcem 4, Vzdušnou čarou ze Stodůlek cca 7 Km. Plní na 300 bar 10 Kč za litr a na počkání. Je jim jedno, jestli máš ve flašce zbytkových 150 bar, nebo úplně prázdnou, cena je stejná. Mají velký vzduchojem a naplnění trvá skoro, než stihneš zaplatit. Také tam jezdím.
FX Impact M3 Sniper (Heavy Liner, Barrel Sleeve Carbon Fiber+Tensioner) cal.22 - Element Optics Titan 5-25x56 FFP, Accu-Tac bipod
Evanix Viper cal.22 - Vortex Spitfire HD Gen II 3x
Slavia 631 Lux
Flusačka z Versatilky 2.5mm
Kuše z ramínka a gumy do trenek
Dav1d
Příspěvky: 118
Registrován: 30 pro 2017 12:30

Re: Tlakové lahve a plnění

Příspěvek od Dav1d » 08 úno 2023 18:20

Jo, Aquacentrum Pod Kopcem je v pohodě. Jezdím tam zpravidla ráno, než začne v Praze špička. Od půl sedmé normálně fungují. Před časem si dali přirážku za malé lahve, tuším že za lahev do 2 litru chtějí 50 Kč.
Candat131
Příspěvky: 50
Registrován: 11 led 2023 16:49

Re: Tlakové lahve a plnění

Příspěvek od Candat131 » 09 úno 2023 19:47

Díky moc za radu! zajedu tam.
Huben k1 cal.25
MakTaKo
Příspěvky: 8
Registrován: 10 dub 2022 19:41

Re: Tlakové lahve a plnění

Příspěvek od MakTaKo » 13 úno 2023 19:39

Tímto bych se s vámi rád podělil o moje zkušenosti s čínskými kompresory Tuxing.
Takže jsem se rozhodl si koupit kompresor této značky, protože bydlím v dost odlehlé obci a plnění by pro mě byl velký problém. Tudíž jsem se rozhodl pro dvou pístový kompresor ( https://www.aliexpress.com/item/4000055 ... 91063%21sh ) abych nemusel dlouho čekat při plnění. Po prvotním odzkoušení krásně fungoval i držel tlak, takže jsem si doplnil láhev z 200 na 300bar a kompresor poté uložil. No ale problém nastal když jsem ho chtěl cca za půl roku použít znovu. Ten nejmenší problém byl že když jsem zapojil čerpadlo na vodu tak mi vytlačilo krásně rezavou vodu která v jednom stupni zbyla a číňan na to nepoužil nerezové šrouby (dnes už je používá). Hlavní problém byl že motor vyhazoval jistič, na který předtím bez problému fungoval. A abych to zkrátil, tak jsem se s číňanem dohadoval asi 3 měsíce, kdy mě poslal nové kondenzátory, potom druhý kompresor (který mě stál cca 3k za dopravu) který také nefungoval (myšleno vyhazoval pojistky) a nakonec aby se mě zbavil mi zcela zdarma poslal obyčejný jednopístový kompresor ( https://www.aliexpress.com/item/4000923 ... 29170%21sh ). Tento jednopístový kompresor funguje v pořádku, jen nedrží tlak, uchází někde kolem pístu do komory s olejem. No a ty dvoupístové jsou oba funkční, jen potřebují trochu silnější jistič na rozběh (jistič 20 C to už udrží, 16 B bohužel ne, prod při tlačení 300bar je cca 15A). Bohužel ani zkušený opravář motorů mi nebyl schopen sdělit, jak je možné že to poprvé fungovalo a teď již ne.
Nicméně teď mám doma zbytečné 2 kompresory (1x 2píst a 1x 1píst), takže kdyby měl někdo zájem, tak mě klidně kontaktujte a můžeme se domluvit.
Benjamin marauder Gen.1 5,5mm
Arcturus
Příspěvky: 107
Registrován: 05 lis 2021 22:13

Re: Tlakové lahve a plnění

Příspěvek od Arcturus » 13 úno 2023 23:10

Normálka. Za ty prachy snad ani nikdo nečeká, že to bude bezvadně funkční. Obzvlášť, když přihlédneme k faktu, že Balistas prodává čínské pomaloběžné kompresory s českou dvouletou zárukou za 9-10 tisíc a poměrně slušný kompresor Hill EC-3000 s českou dvouletou zárukou stojí 30 tisíc... Ani v Číně neumí za 8 tisíc korun vyrobit zázrak!
MakTaKo
Příspěvky: 8
Registrován: 10 dub 2022 19:41

Re: Tlakové lahve a plnění

Příspěvek od MakTaKo » 14 úno 2023 05:17

Jako tak nečekal jsem že to vydrží na věky, ale že to pojede víc jak 1 jsem si myslel. Jinak motor je 2,2kW takže žádnej velkej problém pro elektriku to není, ale ty motory na té číně jsou prostě nějaký divný.
Benjamin marauder Gen.1 5,5mm
Xfantasy
Příspěvky: 64
Registrován: 20 úno 2022 08:49

Re: Tlakové lahve a plnění

Příspěvek od Xfantasy » 15 úno 2023 03:56

Nevidím žádný problém v tom že by to za ty peníze nešlo vyrobit. Vše je jen otázka surovin a pracovní síly. A tady Čína má co nabídnout.
Problém je, že jdou hodně po ceně a tak je to velice šizené. Měkké materiály, jednoduchá konstrukce. Mě můj malý jednopíst po sváření funguje, ale nedělám si iluze o dlouhém trvání.
Co se našich možností týče je cenově výhodná koupě boosteru od Altarose. Kde je nějaká ta technická kvalita samozřejmostí.
Arcturus
Příspěvky: 107
Registrován: 05 lis 2021 22:13

Re: Tlakové lahve a plnění

Příspěvek od Arcturus » 15 úno 2023 08:01

Tak to začni vyrábět a prodávat. Garantuji ti, že velmi rychle přijdeš na to, že za ty peníze to vyrobit a prodávat nejde a to ani když to pro tebe budou montovat otroci nebo děti v Číně nebo Africe. Kupodivu vyrobit kvalitní výrobek v Číně častokrát není o moc levnější než ho nechat vyrobit zde.
Xfantasy
Příspěvky: 64
Registrován: 20 úno 2022 08:49

Re: Tlakové lahve a plnění

Příspěvek od Xfantasy » 15 úno 2023 18:49

To že se situace mění každým rokem, neznamená že to neumí vyrobit...
Poznámku že to mám vyrábět sám nechápu, je absolutně mimo realitu když tvrdím že to zde vyrobit nelze.
Keci tohoto typu nemají cenu. Vyrobit to tam jde ale ne za současnou. Pokud někam musím dát ložisko a další setrvačník, musí cena zákonitě narůst a už by to nikdo nekoupil ani za dvojnásobnou cenu. To je obchodní politika. Nebudu kupovat něco za dvacet z Číny, když to můžu mít za třicet z Evropy.

Takže ještě jednou k tvému příspěvku : Ano, myslí, protože to prostě a jednoduše funguje. Tečka... To že kvalita je mizerná a funkčnost krátkodobá je věc jiná.
Arcturus
Příspěvky: 107
Registrován: 05 lis 2021 22:13

Re: Tlakové lahve a plnění

Příspěvek od Arcturus » 15 úno 2023 19:30

Přesně tak, vyrobit to tam jde, ale cena bude víceméně stejná jako stejně kvalitní výrobek z ČR nebo EU (když započteme přepravu a komplikace s dodací lhůtou, občasné problémy s kvalitou, tak cena nakonec může být i vyšší). Čína opravdu neumí vyrábět zázraky za pár šupů. Vzhledem k tomu, že v Číně jsem byl a zadávali jsme tam výrobu tak moc dobře vím, jak to tam funguje. V Číně se nechávali dělat výrobky jen pro koncové spotřebitele (2 roky záruka a po tom nezájem), výroba pro průmysl se zajišťovala výhradně v EU, hlavně proto, že Číňan to prostě stejně kvalitně za stejnou cenu co byla v EU udělat neumí + komplikace s dopravou, dodací lhůty apod.
Odpovědět