Ticha vzduchovka

Vše o vzduchovkách, plynovkách, aisoftu a popřípadě i paintballu.

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Toky
Příspěvky: 532
Registrován: 26 říj 2009 11:34
Bydliště: Košice

Re: Tichá vzduchovka

Příspěvek od Toky » 16 lis 2010 08:25

Keby ste si niekto spomenuli na umiestnenie toho Kubajzovho príspevku ohľadom vybavovania sa s policajnou hliadkou, tak sem dajte odkaz. Dík.


Umarex CPSport .177
Crosman 2250XT AirSource .22, Nikko Stirling 3-9x40 AO Mountmaster
Picasso 1,6 HDi - ex, momentálne corolla 1,6 Valvematic
:-)
pavel 54
Příspěvky: 1700
Registrován: 28 bře 2009 10:09
Bydliště: velmez

Re: Tichá vzduchovka

Příspěvek od pavel 54 » 16 lis 2010 08:51

Také by mě zajímal- mám souseda práskače! Když jsem pistolí 22 LR střelil vlastní slepici ve vlastním kurníku zavolal policajty!
Uživatelský avatar
Jabberwocky
Příspěvky: 386
Registrován: 13 črc 2010 09:43
Bydliště: Praha

Re: Tichá vzduchovka

Příspěvek od Jabberwocky » 16 lis 2010 09:06

BSA Lonestar 4,5 mm + NS Nighteater 6-24x56 AG
Slavia 634 4,5 mm + NS Mountmaster 6x40 AO
www.promonarchii.cz
Toky
Příspěvky: 532
Registrován: 26 říj 2009 11:34
Bydliště: Košice

Re: Tichá vzduchovka

Příspěvek od Toky » 16 lis 2010 10:22

To hej, dúfam, že to nikdy potrebovať nebudem. Zatiaľ som len počul od suseda jednu poznámku. Máme chatu na Zemplínskej Šírave, v lese, na takom prudšom svahu. Strieľal som z terasy ku ohnisku - nejakých 18m a dole pod ohniskom (odhadom 15-20m, prevýšenie zo 5m) sused rozbíjal veľké kamene na menšie krompáčom aj kamarátom. Som si tak búchal, z kresla v pohodičke a ten pán susedisko takým polohlasom:" Ta sušid sebe štriľa zo vzduchovky a mne broky za krk padaju!".
Celkom dobre s ním vychádzam, tak som si kúpil radšej tlmič a lapač streliva a je kľud.
Je fakt, že tie odrazené diabolky lietali kristakrížom, zvykol som po vystrelení prižmúriť oči, neraz mi prebzučala tesne okolo držky.
Naposledy upravil(a) Toky dne 16 lis 2010 10:33, celkem upraveno 2 x.
Umarex CPSport .177
Crosman 2250XT AirSource .22, Nikko Stirling 3-9x40 AO Mountmaster
Picasso 1,6 HDi - ex, momentálne corolla 1,6 Valvematic
:-)
Uživatelský avatar
DrobasMirek
Příspěvky: 984
Registrován: 01 bře 2010 16:54

Re: Tichá vzduchovka

Příspěvek od DrobasMirek » 16 lis 2010 10:30

zásadní chyba.. i kdyby to bylo jakýkoliv převýšení nebo vzdálenost, když pominu "kam oko dohlídne a diabolka doletí" tak prostě nejde střílet směrem kde někdo je.. to byla první věc, kterou mě děda naučil. Sám jako vzduchovkář bych se cejtil dost nejistě kdybych viděl jak třeba soused míří mým směrem takže dost chápu v tomhle případě nervózního souseda..
Toky
Příspěvky: 532
Registrován: 26 říj 2009 11:34
Bydliště: Košice

Re: Tichá vzduchovka

Příspěvek od Toky » 16 lis 2010 10:37

Jj, teraz, keď si na to spomeniem... Vôbec by som mu nemal čo vyčítať, keby na mňa zavolal policajtov. Aj keď je pravda, že pochybujem o tom, či by to tí mamľasi vôbec našli - nemáme tam adresu. Jedine, že by im poslal súradnice. Ale je to o susedských vzťahoch - ošetril som to a je pokoj. Málokedy strieľam na chatičke, radšej idem hlbšie do lesa, mimo chatárskej zástavby - 5 minút peši a no problemo.
Umarex CPSport .177
Crosman 2250XT AirSource .22, Nikko Stirling 3-9x40 AO Mountmaster
Picasso 1,6 HDi - ex, momentálne corolla 1,6 Valvematic
:-)
cvicubis
Příspěvky: 436
Registrován: 24 kvě 2006 20:52

Re: Tichá vzduchovka

Příspěvek od cvicubis » 16 lis 2010 11:58

pavel 54 píše:Také by mě zajímal- mám souseda práskače! Když jsem pistolí 22 LR střelil vlastní slepici ve vlastním kurníku zavolal policajty!

A co na to policajti, přece jen .22 LR už není vzduchovka.
pavel 54
Příspěvky: 1700
Registrován: 28 bře 2009 10:09
Bydliště: velmez

Re: Tichá vzduchovka

Příspěvek od pavel 54 » 17 lis 2010 06:49

No co? Bohužel byli v právu! Zákon říká jasně- palnou zbraní lze střílet pouze na schválené střelnici! Tak jsem to projel ve správním řízení, byla mě uložena pokuta 1000 kč a mám škraloup na úseku zbraní a střeliva. Ještě jeden a berou mě ZP.
Nepomohlo ani moje tvrzení, že jsem slepici dal to tašky a střelil v garáži !!!
Uživatelský avatar
Radgost
Příspěvky: 772
Registrován: 28 srp 2008 09:50
Bydliště: Valašsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Tichá vzduchovka

Příspěvek od Radgost » 17 lis 2010 07:14

Na slepici vždycinky nůž nebo sekeru a špalek. Střílení slepic je najaká novota. :lol:
H@nz
Příspěvky: 255
Registrován: 26 říj 2008 09:53

Re: Tichá vzduchovka

Příspěvek od H@nz » 17 lis 2010 21:03

Chlapec si to chtěl vyzkoušet asi :)
Uživatelský avatar
Warthog
Příspěvky: 1638
Registrován: 20 bře 2010 23:59
Bydliště: Rijnland (NL), Sudetenland (CZ)

Re: Tichá vzduchovka

Příspěvek od Warthog » 17 lis 2010 23:34

pavel 54 píše:No co? Bohužel byli v právu!
To byli čistě technicky třeba i Heydrich nebo Urválek, že?
Nepomohlo ani moje tvrzení, že jsem slepici dal to tašky a střelil v garáži !!!
No jo, to máš z toho, že se s nimi vybavuješ. Pokud Tě náhodou při činu někdo (použitelně!) nevyfotil nebo fízlové nepřijeli o dvě minuty později a nezajistili prokazatelné stopy, tak jsi to na 99% projel kvůli tomu, co jsi jim sám řekl. Nebo se jim podařilo zajistit důkaz v podobě slepice v takové formě, aby mohli jednoznačně prokázat, že jsi ji picnul Ty tou Tvojí malorážkou? Last but not least, jakpak se orgáni vypořádali s materiální stránkou přestupku? Řešili ji vůbec?

Laßt uns fest zusammenhalten - In der Eintracht liegt die Macht - Mit vereinter Kräfte Walten - Wird das Schwere leicht vollbracht
Cros
Příspěvky: 17
Registrován: 01 lis 2010 20:00

Re: Tichá vzduchovka

Příspěvek od Cros » 19 lis 2010 17:11

pokud se nemýlím, tak pro spáchání přestupku není třeba naplnit materiální stránku přestupku, ale pouze stránku formální.

resp. žádná materiální stránka přestupku neexistuje.
Motobassak
Příspěvky: 201
Registrován: 23 kvě 2011 18:24
Bydliště: Bohumín
Kontaktovat uživatele:

Re: Tichá vzduchovka

Příspěvek od Motobassak » 13 čer 2011 11:24

od jakživa platilo a platí... Zapírat,zapírat a zapírat. Pokud mě nekdo nechytí přímo za ruku,nebo pokud nemá fotky či videonahrávku.... tak já nic, a vzduchovka?! Co to je?! na pozemek nikoho nepustím, resp. Pes. A domů, už vůbec ne!
Boží mlýny melou pomalu,ale jistě. Aneb na každou svini už se vaří voda.
Uživatelský avatar
Warthog
Příspěvky: 1638
Registrován: 20 bře 2010 23:59
Bydliště: Rijnland (NL), Sudetenland (CZ)

Re: Tichá vzduchovka

Příspěvek od Warthog » 13 čer 2011 12:47

Cros píše:pokud se nemýlím, tak pro spáchání přestupku není třeba naplnit materiální stránku přestupku, ale pouze stránku formální.

resp. žádná materiální stránka přestupku neexistuje.
Mýlíš se. §2 odst 1 zákona o přestupcích:
Nějakým zázrakem momentálně ne úplně vypatlaný zákonodárce píše: (1) Přestupkem je zaviněné jednání, které porušuje nebo ohrožuje zájem společnosti a je za přestupek výslovně označeno v tomto nebo jiném zákoně, nejde-li o jiný správní delikt postižitelný podle zvláštních právních předpisů anebo o trestný čin.
Jednání tedy musí být specifikováno v zákoně (ať už přetupkovém či jiném) A ZÁROVEŇ musí porušovat či ohrožovat zájem společnosti. Úřad musí dle judikatury (opakované) NSS vždy dokázat obojí - tj. že došlo k jednání popsanému v zákoně a zároveň to někoho ohrozilo či omezilo. Obdobné ustanovení je dokonce i u trestního práva, kde je řečeno (volně cituji), že čin jinak trestný trestný není, pokud není společensky nebezpečný. Typicky není přestupkem to, že někde na výpadovce mezi poli jedeš 55 km/hod.

Jak je ohrožen zájem společnosti (btw: já žádnou paní Společnost neznám, Ty ano), když ve vlastním kurníku zastřelíš slepici malorážkou tak, že střela nemohla kurník opustit?

Laßt uns fest zusammenhalten - In der Eintracht liegt die Macht - Mit vereinter Kräfte Walten - Wird das Schwere leicht vollbracht
pavel 54
Příspěvky: 1700
Registrován: 28 bře 2009 10:09
Bydliště: velmez

Re: Tichá vzduchovka

Příspěvek od pavel 54 » 13 čer 2011 17:12

S kurníkem a zastřelenou slepici /vlastní/ mám své zkušenosti!!! Stálo mě to přestupek na úseku zbraní a střeliva a pokutu 1000kč. Protože střelba zbraní podléhající registraci je povolena pouze na schválené střelnici!!!
Jo holt soused je soused...
Odpovědět