The best handgun - anketa

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Richi

The best handgun - anketa

Příspěvek od Richi » 17 srp 2005 20:16

Aká je Vaša naj pištoľ ? Môj favorit je tu :

Obrázek


http://world.guns.ru/handguns/sig-p226.jpg

SIG Sauer P226
Naposledy upravil(a) Richi dne 18 srp 2005 00:59, celkem upraveno 1 x.


Návštěvník

Toho favorita mám v ruce

Příspěvek od Návštěvník » 17 srp 2005 20:20

Jsou i lepší zbraně, ale musím uznat, že většina je horších.
Decoy

Příspěvek od Decoy » 17 srp 2005 21:08

Určitě dobrá volba. Ale pistolí je strašně moc, i těch dobrých - chtělo by to anketu zúžit - např. služební modely v 9 Para - já volím



Heckler Koch P7 M13
Richi

Příspěvek od Richi » 18 srp 2005 01:02

Myslel som Vašu najobľubenejšiu pištol bez kategorizácie. HK mám tiež v obľube ale pripadajú mi oproti SIG Sauerom trochu "nedospelé".
BBC a OPBH

Příspěvek od BBC a OPBH » 18 srp 2005 01:29

Moje nejoblíbenější pistole, resp. krátká palná zbraň? Jsem na klasiku, takže pochopitelně volím




Walther P38
Návštěvník

Nevýhoda HK

Příspěvek od Návštěvník » 18 srp 2005 05:24

HK mi nepřipadají nedospělé, ale rozhodně mají hlaveň při běžném úchopu výš nad dlaní, než Sig 226. Což při rychlé střelbě trochu vadí.
P38 jsem teď vyladil, že mi chodí "na flek", a znovu jsem si ho proto oblíbil. Dlouho jsem se bál posouvat mušku, ale po výrobě nové, vyšší, v kombinaci se správným stranovým nastavením, je to teď moc prima střílení. Rozptyl je malinko horší než u P08, ale u té mi zase začíná zlobit spoušť, každá třetí rána vyžaduje snad 5 kg tahu na spoušti, to zamrzí a zatím nevím, co s tím.
Návštěvník

Re: Nevýhoda HK

Příspěvek od Návštěvník » 18 srp 2005 08:03

Anonymous píše:HK mi nepřipadají nedospělé, ale rozhodně mají hlaveň při běžném úchopu výš nad dlaní, než Sig 226. Což při rychlé střelbě trochu vadí.
P38 jsem teď vyladil, že mi chodí "na flek", a znovu jsem si ho proto oblíbil. Dlouho jsem se bál posouvat mušku, ale po výrobě nové, vyšší, v kombinaci se správným stranovým nastavením, je to teď moc prima střílení. Rozptyl je malinko horší než u P08, ale u té mi zase začíná zlobit spoušť, každá třetí rána vyžaduje snad 5 kg tahu na spoušti, to zamrzí a zatím nevím, co s tím.
Pánové reagující na názor, že je HK P7 M13 nejlepší, asi si ji pletete se současným modelem USP. P7 je pistole s pevnou hlavní, bržděním závěru plyny a dlaňovým napínáním bicího mechanizmu. Hlaveň je u této zbraně naopak dosti nízko. Zkrátka tahle pistole má skoro všechno jinak...
P 38 jistě vynikající služební pistole. Výborná je i FeNa HP 35, ale u těchto zbraní je někdy problém najít kus střílející opravdu přesně. Pan kolega má štěstí že se mu to podařilo. Obě mají také dost složitý spoušťový mechanizmus, když to chcete vyladit na hladký chod a nižší odpor, je to na vyšší dívčí i pro dobrého puškaře.
Ještě k HK USP – trochu mě u Hecklerů a Kochů zklamali, tahle pistole je strašně konzervativní, když to porovnáte s předchozími modely 70, P9 a P7, to byly unikátní konstrukce.

Já bych volil také SIG - Sauer 226, tomu věřím, že je spolehlivý a přesný.
Návštěvník

Příspěvek od Návštěvník » 18 srp 2005 08:32

Je zvláštní že každé pako co vidělo pistoli jen v televizi no a pak taky pan „Každé přistání je dobré“ veřejně prezentuje že SIG Sauer je chlapácká zbraň… :twisted: :twisted:
Návštěvník

Příspěvek od Návštěvník » 18 srp 2005 09:48

Drulov m.75.Se žádnou jsem nenastřílel víc.
pitt

Příspěvek od pitt » 18 srp 2005 10:07

no přece ta moje.Trochu vymazlená G17 :lol:
Jarda

Příspěvek od Jarda » 18 srp 2005 10:31

Teď právě je ta nejlepší CZ 97B s decentně poladěnou spouští :lol:
Ale pokud časem přišetřim, tak bude ta nejlepší Springfield 1911 A1 :wink:
MESSER

Příspěvek od MESSER » 18 srp 2005 12:37

Na nosenie a obranu COLT MAGNUM CARRY 357Mag. King COBRA je zbraň, ktorú by som niesol do TANZÁNIE alebo YUKON ako záložnú ( nehovorým, že plne dostačujúcu). No a na pouličnú prestrelku by son vzal dvojradovú 1911 v 45ACP ,alebo BERETTU.
Radílek

sig a norinco

Příspěvek od Radílek » 18 srp 2005 13:02

Jsem taky pro sig 226/228 i když mám "pouze" kopii od Norinca, ale jinak plná spokojenost. Ať žije sig a norinco taky.
Tyrichter

Příspěvek od Tyrichter » 18 srp 2005 13:36

CZ75. Stará česká klasika.
HanuIv
Odborník na zbraně
Příspěvky: 1223
Registrován: 14 črc 2005 10:01

Příspěvek od HanuIv » 18 srp 2005 14:34

Anonymous píše:Je zvláštní že každé pako co vidělo pistoli jen v televizi no a pak taky pan „Každé přistání je dobré“ veřejně prezentuje že SIG Sauer je chlapácká zbraň… :twisted: :twisted:
Pan "každé přistání dobré" má doma zbraní asi dvacet. Popravdě má doma Glocky, HKčka, Čízy, Walthery, dva revolvery. Prostě hafol pistolí.

Já nezastírám, že se mi se Sigy střílí dobře, nejpřesněji se mi střílí s osmatřicítkou od Walthera, nejhůř se mi drží Glock. Nejvíc závad měla Číza 75 než jsem jí dal puškaři k doladění. Od té doby je bezva. Jo, abych nezapomněl - Pan "každé přistání dobré" občas střílí i z revolveru, protože, jak říkají revolveráři, každá bouchačka je dobrá, jen když má válec...

Toto fórum je o té nejlepší ruční zbrani. Pro mne to je v poslední době buď Sig SP2009, nebo Walther P38, nebo Walther P99. Ale každému co jeho jest.
Fyzikální zákony jsou právě ty jediné, které platí pro všechny. Dokonce i pro politiky a boháče. - Neznámý Génius
K vítězství zla stačí, když dobří lidé budou sedět se založenýma rukama - Edmund Burke
Odpovědět