Test oleju c.2

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Vaskent
Příspěvky: 323
Registrován: 14 říj 2009 23:33
Kontaktovat uživatele:

Re: Test olejů č.2

Příspěvek od Vaskent » 02 led 2010 22:26

no upřimně? pokud chapu dobře, jde jen o konzervaci (ochranu proti korozi...) a v intervalu jednou za tyden si dovolim tvrdit že konkor bude fungovat stejně jako uváděný výrobek který vám byl doporučen... rozdil by možna mohl byt kdybyste ošetřoval jednou za pul roku... Pokud ovšem plochy jsou i jinak funkční a ošetřují se kuli něčemu jinému než ochraně proti korozi tak to co jsem napsal nemusí platit....


Uživatelský avatar
kesi
Příspěvky: 3504
Registrován: 27 srp 2008 15:18
Bydliště: Müglitz
Kontaktovat uživatele:

Re: Test olejů č.2

Příspěvek od kesi » 03 led 2010 17:42

Halt se o ni starám jako o dítě. :P
Ještě bych měl jeden dotaz, týkající se výše zmíněného konzervačního prostředku. Mimo jiné u něj uvádějí: "Prostředek je určen na krátkodobou konzervaci do 3 měsíců." Myslíte, že opravdu stačí používanou zbraň jednou za tři měsíce ošetřit? Trošku mě chybí v tom testu na první stránce... jsem si tak říkal, jak by se asi umístil??? :)
AA TX200 HC 5,5 FAC & EO HELIX 6-24X50 SFP APR-1C MRAD
Uživatelský avatar
Jim
Příspěvky: 738
Registrován: 05 bře 2007 20:30

Re: Test olejů č.2

Příspěvek od Jim » 03 led 2010 18:36

Hoši, nevím, co tu pořád řešíte. Předpokládám, že zbraně skladujete v bytě a ne ve sklepě s bramborama. Tak nevidím důvod, proč by měly vůbec začít rezavět. Kolem sebe doma máte tolik různýho železa a nic nerezaví, i když to není nakonzervovaný. Takže zbytečný starosti. Já mám známýho nimroda, kterej mi říkal, že má zbraně na střílení a ne na čištění. Až tak doslova to neberu, ale ze svýho Walthera jsem střílel asi před půl rokem a ani mě nenapadne, abych ho tahal z trezoru a kontroloval, jestli nerezaví. Není prostě důvod, byl vyčištěnej a jemně nakonzervovanej. :)
Času dosti mám, trpělivost musím míti.
Uživatelský avatar
Fandaks
Odborník na zbraně
Příspěvky: 380
Registrován: 18 bře 2006 21:07

Re: Test olejů č.2

Příspěvek od Fandaks » 03 led 2010 19:00

Jenom pro připomenutí. Můj první test olejů byl zaměřen na ochranu proti korozi. Hřeby byly umístněny venku na balkoně, ale nepršelo na ně. Překvapivým zjištěním byla pro mne nedostatečná ochrana olejů proti korozi když olej po vyčištění zbraně OTŘETE!! Proto jsem dělal další test č.2, kde se olej už NEOTÍRAL a výsledek byl daleko lepší. Samozřejmě v suchém bytě není co řešit, jak to správně JIM napsal.

První test č.1 je tady:

http://forum.gunshop.cz/test-oleju-t2235.html#p27581
Život je příliš krátký na to, abychom ho sdíleli s nějakou ošklivou zbraní.
John Taffin
Uživatelský avatar
kesi
Příspěvky: 3504
Registrován: 27 srp 2008 15:18
Bydliště: Müglitz
Kontaktovat uživatele:

Re: Test olejů č.2

Příspěvek od kesi » 03 led 2010 19:48

Díky za odkaz :roll: , tuto sekci moc nenavštěvuji, proto mám mezery v tom co tu již bylo napsáno.
Fandaks píše:... Ten jsem důkladně navlhčil daným olejem a hřeb jsem namazal. Olej jsem nechal asi 1/2 hod. působit a potom jsem olej zase lehce setřel, tak jak se běžně ošetřují zbraně.
Vzduchovku čistím a hlavně tedy i konzervuji navlhčeným hadříkem (Inkor MT31) a několikrát vždycky pečlivě přejedu každé místo na kovové části zbraně z venku (i montáž :) ). Nikdy už neotírám takto ošetřený povrh suchým hadříkem. Pravda, přípravek vytvoří na povrchu jen polosuchý film, takže není co otírat. :D
AA TX200 HC 5,5 FAC & EO HELIX 6-24X50 SFP APR-1C MRAD
Rýzmburk
Příspěvky: 17
Registrován: 10 dub 2007 21:35
Bydliště: na jihu Markrabství

Re: Test olejů č.2

Příspěvek od Rýzmburk » 03 led 2010 20:26

Ad Jim:Není trezor jako trezor a není byt jako byt.Z vlastní zkušenosti uvádím,že jsem podcenil to,čemu se říká rosný bod,když jsem zapouštěl trezor na krátké zbraně do obvodové zdi a tím podstatně oslabil její tepelně izolační schopnosti :x Pár roků zpět jsem tuto hovadinu asi v září provedl a o vánocích,když jsem si dělal vizuální vánoční potěšení ,jsem zjistil vysráženoui vodu na některých kouscích.Budiž tato moje zkušenost,která naštěstí proběhla bez vážnějších škod, ponaučením i mementem pro ty,kteří by zabezpečení zbraní řešili podobným způsobem.Takže:mazat :D ,někdy i sebe!Do tohoto roku vše dobré !Rr
Uživatelský avatar
krouzik
Příspěvky: 721
Registrován: 17 led 2014 17:13
Bydliště: Reichenberg

Re: Test olejů č.2

Příspěvek od krouzik » 25 říj 2014 19:43

a já vždy na všechno dával Ballistol a spokojenost maximální :) ,ale věřím ti já mažu celkem často :? ,buď tím Ballistolem či olejovou utěrkou a nic mi nikdy nerezlo :P
Hatsan Bullboss,PCP, 5,5 +10-40x50 EG
Zoraki HP-01 ultra cal.4,5mm+5,5mm+moderátor +kolimátor
CZ 803-4,5mm
Zoraki 925 full auto 9mm
Umarex Morph-4,5mm
SPA-CP1-5,5mm
Walther P 22
SPA PP700 S-A 4,5mm
Teleskopický obušek ESP
Niemals kapitulieren!
Uživatelský avatar
therion
Příspěvky: 355
Registrován: 19 dub 2013 06:55

Re: Test olejů č.2

Příspěvek od therion » 14 lis 2014 06:45

Kdyby jste testik opakovali, zkuste zaradit i Gun Remedy :)
Odpovědět