Teflonujeme strely

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Childeater
Příspěvky: 901
Registrován: 08 bře 2007 21:11
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Childeater » 02 led 2009 15:23

Přesně tak, nebo oktagon... :-D


epetr2008

Příspěvek od epetr2008 » 02 led 2009 18:02

je to polygonní vývrt....
Childeater
Příspěvky: 901
Registrován: 08 bře 2007 21:11
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Childeater » 02 led 2009 18:28

Děláme si prdel, Petře.

Samozřejmě že má Glock polygonní vývrt (správněji polygonální). Tedy mnohoúhelníkový.
A rozum dá, že šestiúhelníkový a osmiúhelníkový (hexagon, oktagon) vývrt je polygonální.
epetr2008

Příspěvek od epetr2008 » 02 led 2009 18:41

nojo 8)
jbiker
Příspěvky: 221
Registrován: 21 úno 2006 16:25

Příspěvek od jbiker » 03 led 2009 01:37

epetr2008 píše:2 jiml

Podle tebe to je v domácích podmínkách nezvládnutelné a já osobně znám kluky co to už nejméně dva roky dělaj. :twisted:

V poho :wink: mysli si co chceš :wink: je mi to totiž buřt.
Kvalitní povlak JE v domácích podmínkách technicky nezvládnutelný. Teď mám na mysli řádně tepelně zpracovaný nástřik (PTFE resin coating), který snad dosud používá zmiňovaný ARES.
epetr2008

Příspěvek od epetr2008 » 03 led 2009 01:42

2 jbiker

Nevím jak moc kvalitní to mají, ale myslím že dostatečně na to, aby byli spokojení. Víc o tom nevím, nejsem odborník na posuzování kvality teflonových povrchů. Můžu se kluků zeptat jaká že to je kvalita, oba jsou inženýři a technologové - tak mi k tomu třeba poví víc. Pak ti to řeknu.
golfkiller
Příspěvky: 2737
Registrován: 05 bře 2006 18:31
Bydliště: Žatec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od golfkiller » 03 led 2009 10:23

jde to,člověk co tu odlejvá kule dělá i teflony :roll: a rozhodně to nedělá v továrně ale doma v dílně
Na světě připadá jedna zbraň na každého dvanáctého člověka, otázkou je... Jak ozbrojit těch jedenáct ostatních?

[img]http://www.my-smileys.de/smileys3/axis-li-kill.gif[/img]
epetr2008

Příspěvek od epetr2008 » 03 led 2009 11:19

Já tedy nevím jak moc tomu jbiker rozumí, protože ten teflon se na kulkách používá v podstatě místo mazadla. Tj. musí vydržet zasunutí náboje do zásobníku, transport do hlavně a pak fungovat 0.prd vteřiny.

jbiker má jistě pravdu v tom, že například na výrobu teflonového povrchu ve vnitřku formy pro lisování plastů by domácí prostředí jistě nestačilo. Tam jsou ale úplně jiné požadavky, forma musí vydržet tísíce zdvihů, velké střídání teplot, periodické namáhání tlakem a ideálně bez poškození teflonového povrchu po celou dobu používání formy.


Jiná věc která mluví proti používání teflonu je ekologické hledisko.
Pokud někdo vyklepává střely ze záchytných míst, opět je taví a leje si z nich nové - což je v podstatě chválihodná a ekologická činnost, tak teflonový povlak rozhodně výslednou strusku ekologičtější nedělá.
Alfonss
Příspěvky: 2779
Registrován: 17 bře 2006 14:16
Bydliště: Brno-venkov

Příspěvek od Alfonss » 03 led 2009 11:20

napadlo někoho že při spalování teflonu vzniká větší sajrajt než při spalování olova?

golf: je spousta lidí, kteří teflonují, ale jen malá hrstka z nich ten teflon zvládne udělat pořádnej a kvalitní. Když kouli proženeš přes kalibrační matrici a teflon se sedře, tak to není to pravý ořechový...
epetr2008

Příspěvek od epetr2008 » 03 led 2009 11:30

Vždyť to tady píšu :roll:

Nebo jsi to myslel v hlavni při výstřelu?
Teflon je v zásadě biologicky netečný a nemá toxické efekty, stejně tak jeho spalování bez přídavných směsí.
Proto se tím mažou například formy na lisování plastů - kde se vstříkne horký plast do formy s teflonovým povrchem(pro lepší vyndavání) a normálně to dejchaj lidi.
Proto bych problém viděl ne při výstřelu, ale až při přetavování poteflonovaných střel.

Teflonem potažené střely se průmyslově vyrábějí a je to schválené střelivo.

Na druhou stranu:
http://utulne.centrum.cz/rady-a-navody/ ... di-zdravi/
http://bydleni.idnes.cz/jak-se-neotravi ... uchyne_rez
Což se ale týká především toho tavení poteflonovaných střel.
Ares
Příspěvky: 1552
Registrován: 24 srp 2005 10:46
Bydliště: Zlín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ares » 03 led 2009 11:58

Epetr doporučuji pořídit si VELMI drahého exotického papouška, pak si koupit fungl novou pánvičku s teflonovým povlakem a až na té pánvi budeš něco prvně dělat, tak nechat toho papouška ve stejné místnosti. Pak možná změníš názor na netoxičnost teflonu.
epetr2008

Příspěvek od epetr2008 » 03 led 2009 12:14

2 Ares

:lol: :lol: nojo, to je známá věc :lol: :lol:

Papoušci nejsou odolní vůči jedům.
Takže pro ty, kteří lijí olovo na kule se papoušek může hodit.
Pokud budou lít olovo a papoušek jim chcípne, potřebujou lepší odsávání :twisted: Papouch stačí obyč za 200,- není potřeba Žako za 80 tisíc :twisted:
golfkiller
Příspěvky: 2737
Registrován: 05 bře 2006 18:31
Bydliště: Žatec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od golfkiller » 03 led 2009 15:25

taky se mi zdálo že šlo víc čmoudu ale teflon mu na klulích držel krasavec akorát mně to s glocka nechodilo chtělo by to klasika vývrt. ještě někde jednu mam tak vyfotim
Na světě připadá jedna zbraň na každého dvanáctého člověka, otázkou je... Jak ozbrojit těch jedenáct ostatních?

[img]http://www.my-smileys.de/smileys3/axis-li-kill.gif[/img]
Uživatelský avatar
Tomáš Krejčí
Příspěvky: 37
Registrován: 06 říj 2006 12:20
Bydliště: Praha 10

Příspěvek od Tomáš Krejčí » 04 led 2009 14:35

Když se tu pořád někdo ohání funkčním domácím poteflonováním střel, co sem tahle hodit nějakej návod, a né jenom informace ve stylu , jedna paní povídala. :wink:
epetr2008

Příspěvek od epetr2008 » 04 led 2009 14:49

Tohle vlákno založil moderátor přesunutím příspěvků z vlákna Přebíjení.
Já bych ho sám nezakládal, protože pouze znám lidi co to dělaj a výsledky jejich práce, ale neznám jejich postup nebo používané materiály.

A myslím, že v této podobě by bylo nejlepší tohle vlákno smazat.
Odpovědět