Taurus 617 SH2C

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
anorektik

Taurus 617 SH2C

Příspěvek od anorektik » 05 lis 2005 11:52

Taurus 617 SH2C (.357 mag., hlaveň 2", titanová slitina, 7 ranný)
Prosím poraďte, je vhodný k dennímu nošení ? Máte s ním někdo zkušenosti ? A jestli je podle Vás dobrý, nevíte na které střelnici by byl k zapůjčení ? Díky.


nespavec

Taurus 617

Příspěvek od nespavec » 06 lis 2005 13:54

Myslím,že na střelnicích tenhle Taurus asi půjčovat nebudou.Je moc drahý a jestli je někde ke koupi,budou ho chtít prodat nový,neopotřebený.
V ruce jsem ho nikdy neměl,ale jestli je podobný tomuhle,tak v článku je řečeno dost:http://www.mvcr.cz/casopisy/policista/2 ... titan.html
Takhle lehký revolver v ráži 357 Mag bude asi trochu víc kopat.Na to si budete muset zvyknout,protože pro sebeobranu se musí střelba pilně trénovat.
V téhle ráži mám šestipalcový revolver,baví mě střelba na 50 m,ale na nošení mi připadá bez konkurence Ruger SP 101 v ráži 9mm Luger.Dvoupalcová hlaveň,pětiranný.Náboje v klipech,rychlé přebití,není třeba žádný rychlonabíječ.Hmotnost asi 3/4 kg,kompromis na nošení i zpětný ráz,ten mi připadá dobře zvládnutelný.Devítky se dnes vyrábějí v různých laboracích s různými typy střel,je možné vybrat si vhodné střelivo pro svůj účel.Pistole mají poměr všech parametrů jiný a možná jsou k nošení vhodnější,ale vám se asi líbí revolvery.
anorektik

Díky za odpověď

Příspěvek od anorektik » 07 lis 2005 21:10

Díky za odpověď, Nespavče, tajně doufám, že když .357 mag bude moc kopat, tak podle toho co jsem slyšel, můžu klidně pálit .38 Sp. Proto mě (i u toho Alfa steelu) láká zrovna tahle ráže. anorektik
nespavec

Re:Taurus 617

Příspěvek od nespavec » 07 lis 2005 22:35

Je fakt,že i Vlašim trochu stáhla výkon 357Mag dolů.Časem je budu muset taky zkusit,zatím mám zásobu starší laborace.Je škoda,že ji nezachovali,aby byl výběr.Střílím pořád jednu bednu,nemusím aspoň měnit nastřelení.Většinou si dám jen jednu patnáctiranovou položku a hodně se snažím být přesný,abych ji nemusel opakovat:-)Ono to pro zápěstí není zrovna nejzdravější.Pak si zatrénuji s něčím,co zrovna nosím na obranu,abych se trochu rozhýbal z toho strnulého postoje.
Ale k těm osmatřicítkám-aby nevypalovaly v komoře kroužek!Jsou kratší a při tréninku pro obranu padnou mraky nábojů a nikdy není hotovo,nevím jestli titan tohle dobře snáší.Přeci jen je to relativní novinka a ti kdo ho nosí,možná trénují s jinými typy a tohle si šetří pro nošení,nevím,abyste do něj nevkládal příliš velké naděje a nebyl pak zklamaný.
Jestli to má být vaše první zbraň,doporučil bych spíš nějaký ocelový "držák".Ten Ruger nemá chybu a vyrábí se v 9x19,357Mag i 38Special.Ani není tak drahý.
Neberte to,že hustím,já na tom nic nevydělám.
anorektik

Zdravím, nespavče

Příspěvek od anorektik » 08 lis 2005 20:51

Má to být moje první zbraň, je to tak. Potřeboval bych poradit s výběrem zbraně na "nošení" - denně chodím "jenom" v práci kolem 20ti Km a musím uznat, že při váze půl metráku a něco ssebou nemůžu tahat nic přes kilo. Vidím se v revolveru, ale zase si myslím, že když už má člověk jenom 6-7 nábojů, tak by každá rána měla stát za to. Touhle komunikací se snažím si vytvořit nějaký přehled, než vyrazím na střelnici. Nejsem z velkoměsta, města a dokonce ani obce, takže i na tu střelnici padne nějaká dovolená - proto ty ciráty. Mimochodem jakého Rugera jste myslel ?
nespavec

Re:Taurus 617

Příspěvek od nespavec » 08 lis 2005 21:57

Ruger SP 101 v ráži 9mm Luger.Dvoupalcová hlaveň,pětiranný.Náboje v klipech,rychlé přebití,není třeba žádný rychlonabíječ.Hmotnost asi 3/4 kg,kompromis na nošení i zpětný ráz,ten mi připadá dobře zvládnutelný.Devítky se dnes vyrábějí v různých laboracích s různými typy střel,je možné vybrat si vhodné střelivo pro svůj účel.
To už jsem psal,doplním,že má neoprenovou rukojeť,která dobře tlumí zpětný ráz.Nábojů je jen 5,ale na obranu je to dost,buď to stačí,nebo víc stejně nestihnete.Dlouhé přestřelky jsou jen ve filmu.V 9x19 jsou některé laborace dost silné a výběr střel slušně pestrý,od celoplášťů na trénink až k účinným EFMJ apod.(to vám kdyžtak poradí v krámě,co je dobré na obranu).9x19=9mm Luger,v téhle ráži jsou k revolveru pětimístné pružné hvězdice z planžety,ve kterých drží za drážku v nábojnici pětice nábojů,jen ji šoupnout do válce.Stejně tak vyhození vystřelených nábojnic.Rychlostí se to vyrovná výměně zásobníku.Klipů(hvězdic) je ke zbrani 10 ks.Při troše šikovnosti vám vydrží mnoho let.Na střelnici,kromě nácviku nabíjení-výměny,nejsou potřeba,komory mají osazení a nábojnice z mosazi z komor snadno kloužou.V USA stojí sada 10ks klipů cca 10$.Možná by je někdo dovezl.
Kdybyste mermomocí chtěl 357Mag,dělá se s dvou nebo i třípalcovou hlavní.Jen pro rychlé nabití už je třeba ten rychlonabíječ(držák na náboje z plastu-přiložíte k válci a náboje tam skočí).Zabírá v kapse víc místa,než ty klipy s devítkami.
Eventuálně 38 Special(tuším jen 3" hlaveň).
Výhodou pětiranného válce jsou menší rozměry a hmotnost.Nosí se velmi pohodlně a výkon v ráži 9x19 se vyrovná CZ75 Kompakt.Když zadáte Ruger SP 101 do Google,najdete obrázky a možná i prodejce u nás.Někde v Praze bude určitě,ale ikdyby vám ho objednávali někam do krámu,Rugery mají kvalitu standardně dobrou,můžete ho koupit i v komisi jako já(13 000),jinak nový tak kolem 18 000(?).
Odpovědět