tau mk8

Vše o vzduchovkách, plynovkách, aisoftu a popřípadě i paintballu.

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

LSoft
Příspěvky: 190
Registrován: 25 úno 2015 06:24

Re: tau mk8

Příspěvek od LSoft » 07 pro 2018 06:43

Tau Mk 8 jsem koupil před pár týdny. Včera jsem ji taky trochu proměřil na chronu. Měřit od max. tlaku kartuše po nastavený tlak regulátoru se mi nechtělo, zabralo by to moc času a olova. Dal jsem tedy jenom 20 ran, střelivo Tau Diabolo Final Match, 0,535 g. Průměrná energie vyšla 6,4 J, průměrná rychlost 154,4 m/s, směrodatná odchylka 1,5 m/s (takže +/- 0,75 m/s). Regulátor mám nastaven na 90 bar.
Jinak panové v Tau jsou super. Strávil jsem tam skoro hodinu a půl. Pan Kachlíř mi rukojeť i spoušť rovnou nastavil na mou pazouru a s přítomným kolegou popsal prakticky vše, co se týká střelby z této zbraně.


Uživatelský avatar
LSoft
Příspěvky: 190
Registrován: 25 úno 2015 06:24

Re: tau mk8

Příspěvek od LSoft » 11 říj 2019 19:20

Pan Kachlíř mě netrestej, ale rozhodl jsem se přeměnit jeho terčovku Tau Mk8 z mířidlové verze na verzi s optikou. Zajímavá cesta... :) Montáže na této pistoli nejsou za co chytit, tak jsem nějakou dobu špekuloval a nakonec se rozhodl, že je uchytím přímo za hlaveň. Koupil jsem proto dva kousky tohohle:
https://www.army-airsoft.cz/montazni-kr ... na-hlaven/
Kouzelné, upínání na hlaveň vč. montáží. Vypadá to sice v reálu dost odpovídající své ceně (levně), ale účel to plní dobře. Šlo to sehnat i jinde ještě o 50,- Kč/ks laciněji, ale to by člověk zase vyplázl stovku za dopravu a byl bych tam kde teď :)
Jako montážní bázi pro puškohled (abych ho dostal jednak výš a jednak víc dozadu) jsem pak koupil tohle:
http://www.armymarket.cz/montazni-baze- ... -d9548-140
Následovalo vrtání, pilování, řezání, sakrování, ale nakonec se to podařilo zkrotit.
Puškohled jsem nakonec pořídil tento:
https://gun.cz/S-variabilnim-zvetsenim/ ... AOE-MilDot
A musím říct, že za ty prachy je to pro moje účely docela boží :)
Celé dohromady to váží 1,75 kg, což je v pohodě. Pistole je nastavena na 6,5 J. Zástřel jsem provedl narychlo v dílně na vzdálenost 5 m. Napřed skupinku třech ran (mířeno na střed terče), abych věděl, kam to vůbec bude napoprvé lítat. Je tam jenom jedna díra, ale jsou to fakt tři rány, nekecám...
Obrázek
Pak jsem se dalšími třemi výstřely proklikal komínkama až ke středu terče, vyměnil terč a dal dalších deset ran. To už se mi třásly ruce nervozitou a je to vidět na terči.
Obrázek
No a pak následovalo 10 ran na 10 metrů:
Obrázek
A na závěr 10 ran na 20 metrů:
Obrázek
Na těch 5 metrů jsem střílel z dřepu s oporou, na 10 a 20 metrů ze stoje s oporou.
Pár fotek upravené zbraně:
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Překvapilo mě, jak ty superlevné montáže drží nástřel. Teda na to, že jsou určené pro připevnění svítilny. :D Už jsem měl kukr x-krát sundaný z lišty, ale po opětovném nasazení to pořád střílí na to samé místo (resp. s tím samým rozptylem ;) ). Příjemné taky je, že po sundání lišty z hlavně je i přes hlavňové montáže opět viditelná muška, takže lze střílet i zase "po staru" :)
crhy
Příspěvky: 63
Registrován: 06 čer 2019 18:33

Re: tau mk8

Příspěvek od crhy » 11 říj 2019 20:39

Moc pěkný! :wink:
Weihrauch HW 97k 4.5 + Hawke Airmax comp.6-24x50
Weihrauch HW 30s 4.5
Sig Sauer p320 compact
Uživatelský avatar
petr611
Příspěvky: 300
Registrován: 19 srp 2007 07:18
Bydliště: Jablonec nad Nisou

Re: tau mk8

Příspěvek od petr611 » 16 říj 2019 12:07

Jo,moc hezká sestava.
petr611
Walther LG300 XT,Valiant Themys II 10x32,AA EV2 MK4,Sightron STAC 2-10x32,CZ85 9 mm Luger 1990,AlfaProj 9mm Luger,CZ455 Precision trainer ,Burris Timberline 4-14x32,Anschutz LR22,Meostar 4-16x44
Uživatelský avatar
LSoft
Příspěvky: 190
Registrován: 25 úno 2015 06:24

Re: tau mk8

Příspěvek od LSoft » 16 říj 2019 16:28

Díky všem oběma :)
Ještě bych přidal jednu fotku, zkoušel jsem střílet i na 30 m, vždy pět ran na terč. Poněkud foukalo. Devítka má průměr 26 mm. (práskal jsem to zkusmo na 50 m puškařský terč)
Akorát s tím Discovery VT-1 už byly na tu dálku čáry záměrného kříže tlustší než průměr devítky, tak jsem střílel trochu i odhadem :D
Obrázek
válec
Příspěvky: 137
Registrován: 11 kvě 2019 00:32

Re: tau mk8

Příspěvek od válec » 16 říj 2019 17:57

Rychločernění šíny lihovou fixou? No to je jen úsměvný detail, horší věc je, že takhle vysoko namontěný sklo při neopatrným zacházení může způsobit velkej krouťák. Seš si jistej, že ti třeba neomačká transferport?
Jinak se mi na tom strašně líbí že ho máš rychloodendací a zastamdací. Napadne tě něco sejmout v těch delších vzdálenostech, tak ho nasadíš, zaostříš a hned trefuješ. Nebo ne? Je potřeba někdy klikat opravu poté co pohneš s AO? A o kolik MOA se ten nástřel změní?
Smazaný uživatel 30573

Re: tau mk8

Příspěvek od Smazaný uživatel 30573 » 16 říj 2019 18:15

Mna by zaujimalo ako sa dá s tým mieriť? to čo je na pištole je klasicky puškohlad? nieje to pistolovy puskohlad pokial vidim.
Uživatelský avatar
LSoft
Příspěvky: 190
Registrován: 25 úno 2015 06:24

Re: tau mk8

Příspěvek od LSoft » 17 říj 2019 06:47

válec píše:
16 říj 2019 17:57
Rychločernění šíny lihovou fixou? No to je jen úsměvný detail, horší věc je, že takhle vysoko namontěný sklo při neopatrným zacházení může způsobit velkej krouťák. Seš si jistej, že ti třeba neomačká transferport?
Jinak se mi na tom strašně líbí že ho máš rychloodendací a zastamdací. Napadne tě něco sejmout v těch delších vzdálenostech, tak ho nasadíš, zaostříš a hned trefuješ. Nebo ne? Je potřeba někdy klikat opravu poté co pohneš s AO? A o kolik MOA se ten nástřel změní?
Rychločernění lihovkou, jo jo, spěchal jsem. Ale na funkci rostiláře to nemá vliv. ;) Nicméně se to chystám rozebrat a "zkulturnit".
Jinak hlaveň pistole drží v železe solidně třema červama, takže o transfer port strach nemám. V Tau to navrhli docela betálně. S tou pistolí navíc zacházím opatrně. Přece jenom původní účel je poněkud jiný... ;)
A používám to jak říkáš. Nasadím, zacílím, trefuju. Překlikávám jenom při změně vzdálenosti, když je potřeba. Stranově to drží. Ale zkusím to sledovat, jestli se časem nezmění nástřel. Zatím je to OK. Připadá mi to trochu jak v těch "akčních" filmech, kdy borec vyleze na střechu paneláku, pěstí nacvakne čučák na krochnu a pak první ranou trefí na kilometr padoucha do hlavy :D
Uživatelský avatar
LSoft
Příspěvky: 190
Registrován: 25 úno 2015 06:24

Re: tau mk8

Příspěvek od LSoft » 17 říj 2019 06:59

dharmah píše:
16 říj 2019 18:15
Mna by zaujimalo ako sa dá s tým mieriť? to čo je na pištole je klasicky puškohlad? nieje to pistolovy puskohlad pokial vidim.
Pistolový puškohled jsem při návrhu konceptu zavrhl, protože s tím nemířím s nataženýma rukama. To bych třesem dopadl stejně jako s mířidly :D Volba po dlouhých úvahách padla na Discovery VT-1 4x32AOE http://www.discovery-optics.com/index.p ... how&id=142 a jsem s tím za kýžený účel spokojen.
Má to oční reléf 76 mm a mířím s tím stejně jakobych měl v ruce pušku, jen bez opření do ramene. Prostě kartuši opřu o nějakou podložku, o předloktí nebo si ji položím do dlaně a je to. Pistole prakticky nemá zpětný ráz, takže se nebojím, že by mi pažbička vysadila mixnu nebo okulár vypíchl oko :)
Smazaný uživatel 30573

Re: tau mk8

Příspěvek od Smazaný uživatel 30573 » 17 říj 2019 17:13

to je jednoranová? nie je tam moc miesta na diabolku. ako sa to vklada? z boku?
Uživatelský avatar
LSoft
Příspěvky: 190
Registrován: 25 úno 2015 06:24

Re: tau mk8

Příspěvek od LSoft » 18 říj 2019 04:21

dharmah píše:
17 říj 2019 17:13
to je jednoranová? nie je tam moc miesta na diabolku. ako sa to vklada? z boku?
Ano, je to single shot. Detailní popis pistole viz odkaz výrobce:
http://www.taubrno.com/mk-8-----match--lamino
Diabolky tam vkládám ze strany. Vzadu ze spodní strany RIS báze jsem pro víc místa odfrézoval část materiálu. Nabíjení je docela pohodlné.
drevak3
Příspěvky: 57
Registrován: 02 říj 2012 19:34
Bydliště: Zdice

Re: tau mk8

Příspěvek od drevak3 » 26 srp 2020 08:22

Stal jsem se majitelem starší Tau mk 8 potřebuji plnící redukci na kartuši. TAU brno je nedostupný tak kdyby byl někdo ochoten poskytnout výkres tak mu budu vděčný.
drevak3
Příspěvky: 57
Registrován: 02 říj 2012 19:34
Bydliště: Zdice

Re: tau mk8

Příspěvek od drevak3 » 27 říj 2020 20:07

Máte někdo vyzkoušené jiné diabolky než od tau? Jde mi hlavně o diabolo JSB blue match S100 a to jakou velikost koupit. Jde mi o střelbu na 10 metrů.
Odpovědět