Tanfoglio GT27 REFERENCE

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

miki.h2o
Příspěvky: 5
Registrován: 23 črc 2009 23:41
Bydliště: Hradec Králové
Kontaktovat uživatele:

Tanfoglio GT27 REFERENCE

Příspěvek od miki.h2o » 24 črc 2009 00:05

Uvažuju o nákupu pistole Tanfoglio GT27 a chtěl bych se zeptat jaky kdo ma s touhle zbrani zkušenosti aby to nebyli vyhozeny penize.
http://www.tanfoglio.cz/pistole/GT_27.html[/img]


Uživatelský avatar
Radgost
Příspěvky: 772
Registrován: 28 srp 2008 09:50
Bydliště: Valašsko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Radgost » 24 črc 2009 10:22

Má smysl si jako obranou pistoli pořizovat ráži 6,35 mm?
Myslím, že minimální smysluplná ráže je 7,65.
Osobně bych do této pistole nešel.
golfkiller
Příspěvky: 2737
Registrován: 05 bře 2006 18:31
Bydliště: Žatec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od golfkiller » 24 črc 2009 11:34

když už chceš takovej paskvil tak si kup Kevina v 9mm M
Na světě připadá jedna zbraň na každého dvanáctého člověka, otázkou je... Jak ozbrojit těch jedenáct ostatních?

[img]http://www.my-smileys.de/smileys3/axis-li-kill.gif[/img]
Uživatelský avatar
Radgost
Příspěvky: 772
Registrován: 28 srp 2008 09:50
Bydliště: Valašsko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Radgost » 24 črc 2009 11:43

Nebo RUGER LCP 9. mm Brow.
Ale spíš toho Kevina.
4mike
Příspěvky: 644
Registrován: 16 čer 2006 21:26
Bydliště: Brno

Příspěvek od 4mike » 24 črc 2009 11:44

miki
kámošovi jsem na starším kuse opravoval nějakou prkotinu
takže jsem tu Berettku viděl i pod sukněmi a nechtěl bych ji ani "zadara"
rám z hitlermetalu, dynamickej závěr, FUJ :x

raději LCP za peníze :lol:
skvěle se chová ikdyž je lehoučkej a malinkej
už se dá pořídit i z komise
http://leiko.powernet.cz/eshop/index.ph ... cts_id=252
ramires
Příspěvky: 366
Registrován: 19 kvě 2007 22:03

Příspěvek od ramires » 24 črc 2009 13:48

Nenech se "ukecat" :) ,pokud jsi rozhodnutý pro 6,35ku co takto tuto http://www.czub.cz/Produkt.aspx?lang=cz ... prod=CZ_92 ,mněl jsem cz92 ocel a no problem, "vyměnil" jsem ji za DUOvku :wink:
In vino veritas...
Uživatelský avatar
miki.h2o
Příspěvky: 5
Registrován: 23 črc 2009 23:41
Bydliště: Hradec Králové
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od miki.h2o » 25 črc 2009 13:33

Díky za odpovědi, od 6,35 nečekám zázraky ale k danému účelu mi přijde dostačující jen sem chtěl vědět jak je na tom tahle zbraň co se týče kvality materiálu a spolehlivosti.
Uživatelský avatar
predator
Příspěvky: 1041
Registrován: 07 říj 2007 13:14

Příspěvek od predator » 25 črc 2009 14:10

6.35 pro obranu je lepší než nic, ale zrovna tahle zbraň za to opravdu nestojí. Celý je to vyrobený ze zinkový slitiny (jako plynovky)-a já mám tuhle pistoli v plynovkový 8mm verzi. Materiál by nebyl jedinej problém.
Na dynamickým závěru není vůbec nic špatnýho, ale ta konstrukce pistole je prostě archaická-alespoň pro obranou zbraň. SA spoušť, absence prvků pasivní bezpečnosti a vypouštění zásobníku na dně pažbičky z ní dělají zbraň vhodnou tak akorát k blbnutí na střelnici.
Jediným plusem je cena.

A přehodnotil bych volbu ráže pro obranu. 6.35 je přeci jenom v době dvoumetrovejch zfetovanejch grázlů poněkud pasé. Doporučil bych ti spíš Kevina nebo LCP. 6.35 je totiž náboj stejně drahej jako 9 Br... :wink:
"Dokud žiju, ani jedna fašistická kurva přes nás neprojde."
V.I.Čujkov
Childeater
Příspěvky: 901
Registrován: 08 bře 2007 21:11
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Childeater » 25 črc 2009 14:13

Kamarád nosí vz.92 a říká, že má natrénovanej čtyřstřel... :D

Prej že když metat antiperle, tak z nich musíš utvořit roj... :-D
ramires
Příspěvky: 366
Registrován: 19 kvě 2007 22:03

Příspěvek od ramires » 25 črc 2009 18:36

„SA spoušť, absence prvků pasivní bezpečnosti a vypouštění zásobníku na dně pažbičky z ní dělají zbraň vhodnou tak akorát k blbnutí na střelnici“. No pěkně jste lidičky zblblí z těch „odborných“ časopisů :lol: ,SA spoušť je na 1911ce doposud a obliba této,,archaické" pistole neklesá…, pasivní bezpečnost? 80let se tyto malé pistolky (systém je na všech stejný nebo podobný) vyrábějí i používají a z bezpečností problém nebil (většinou je problém v majiteli a to i z nejmodernější zbraní ), a vypouštění zásobníku?…,pro pistolky na obranu,které se povětšinou nosí jen tak v kapse je to nejpraktičtější řešení páč nehrozí ztráta nebo uvolnění zásobníku (z přebitím se moc nepočítá),na sebeobranu by těch 6-9ran mnělo stačit, a ruku na srdce kdo z nás bude muset nebo musel…,ale to je už na jiné téma :wink: ,… je to pořád dokola… :roll:
In vino veritas...
mirda46
Příspěvky: 2
Registrován: 24 črc 2009 23:33
Bydliště: Středočeský kraj

Příspěvek od mirda46 » 26 črc 2009 21:11

když jsem nedávno začal pročítat tyto stránky a také strelectvi.cz ,divil jsem se,kolik lidí opakovaně hledá nějakou exotickou zbraň o které se toho moc neví a v tomto případě v ráži, která možná neprostřelí ani mokrý hubertus :D . A přitom existují vyzkoušené obranné zbraně jako jmenovaný Kevin, Glock 26, PPK a možná ještě nějaké .
Uživatelský avatar
predator
Příspěvky: 1041
Registrován: 07 říj 2007 13:14

Příspěvek od predator » 27 črc 2009 13:52

"a z bezpečností problém nebil (většinou je problém v majiteli a to i z nejmodernější zbraní"

Jen tak pro zajímavost, schválně kolik v citované větě najdeš hrubek? :lol:

A teď k jádru věci:

1, páčka vypouštění zásobníku je zrovna u tohohle modelu tvarovaná tak blbě, že má při rychlém tasení z kapsy tendenci se někde zadrhnout (třeba o uvolněnou nit), a věř mi že vím o čem mluvím.
Na druhou stranu souhlasím, že její umístění zrovna u tohohle typu zbraní není až takový problém, mě to ale třeba u makarova sere :wink:

2,SA spoušť je sice hojně užívaná a třeba 1911 spousta lidí nosí, to ale nic nemění na tom, že tenhle systém není pro NO ideální, jelikož natažením kohoutku, nebo dokonce závěru napadený ztrácí cenný čas (známe třeba z některých závodů), a je jedno, jak dobře má tento úkon natrénovaný.
Při obrané situaci je taky třeba vzít v potaz stres, který může i u sebelepšího střelce způsobit, že mu závěr nebo kohout prostě vyklouzne.

3, Bicí mechanismus postrádá jakoukoli pádovou pojistku -nemá ani pojistný ozub ani blokaci zápalníku-při úderu na vypuštěný bicí kohout se úder přenáší přímo na zápalník a bum. Toto riziko je sice možné eliminovat nošením s prázdnou komorou, čímž se ale opět dostáváme k bodu dvě, nemluvě o nutnosti použít pro natažení druhou ruku, což nemusí být v obranné situaci vždy možné...

O zastavovacím účinku náboje 6.35 Br nebudu radši nic psát, to bychom se zas hádali deset stránek, osobně si ale myslím, že je to lepší než nic, rozhodně bych ale v této ráži volil jinou zbraň, třeba již zmiňovanou CZ 92.
"Dokud žiju, ani jedna fašistická kurva přes nás neprojde."
V.I.Čujkov
Uživatelský avatar
admix
Příspěvky: 325
Registrován: 01 led 2008 23:01
Bydliště: Plzen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od admix » 27 črc 2009 14:51

predator píše:SA spoušť je sice hojně užívaná a třeba 1911 spousta lidí nosí, to ale nic nemění na tom, že tenhle systém není pro NO ideální, jelikož natažením kohoutku, nebo dokonce závěru napadený ztrácí cenný čas (známe třeba z některých závodů), a je jedno, jak dobře má tento úkon natrénovaný.
A nebo vubec nic nedela, proste tasi a strili :lol: 8) (1911)
Ja osobne preferuju noseni SA/DA s nabojem v komore a kohoutem na ozubu (USP), ale ani 1911 mi neni cizi - az budu jednou velkej .. .:lol:
Uživatelský avatar
andreapipo
Příspěvky: 255
Registrován: 13 led 2009 09:18
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od andreapipo » 27 črc 2009 16:44

Pánové přdpokládám, že nosíte skrytě, tedy pod oděvem nebo v ledvince či něčem takovém. Už jste si zkusili, za jak dlouho to své "železo" vybabráte, že řešíte zda nosit náboj v komoře nebo ne a zda kohout na ozubu či natažený. Připravený útočník vás sejme dřív, než na tu zbraň stačíte jen sáhnout a u nepřipraveného máte dost času ten kohout v klidu natáhnout, možná v klidu natáhnete i závěr. :)
CZ 75 TS 9x19,
Alfa Para 9251 9x19,
Kora Brno Sport Special .22LR,
Baikal IŽ 35M .22LR,
FWB AW 93 .22LR,
TOZ 35 .22LR
Drulov 90 .22LR,
Norinco JW15A Plast .22LR + DO Entry 3-9x40MD
Steyr LP 50 .177
Uživatelský avatar
admix
Příspěvky: 325
Registrován: 01 led 2008 23:01
Bydliště: Plzen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od admix » 27 črc 2009 17:54

A nebo tou druhou rukou budes odrazet utok a zaver uplne v klidu zustane vzadu ... V komore je spravna volba 8)
Odpovědět