Takticke svitilny

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Alfonss
Příspěvky: 2779
Registrován: 17 bře 2006 14:16
Bydliště: Brno-venkov

Příspěvek od Alfonss » 24 zář 2008 21:43

můžu doporučit, je to výborný


remoš

Taktické svítilny

Příspěvek od remoš » 24 zář 2008 22:19

Přátelé názory jsou fajn věc , ale mě jde fakt jen o to , aby mi někdo z vlastní zkušenosti poradil nechce se mi dávat 5xXtisíc , abych pak 4 nepotřebný kousky vyhodil dík za rady....
keny

Re: taktické svítilny

Příspěvek od keny » 25 zář 2008 09:52

remoš píše:Dík za názor ještě snad kdo Solar Force L900 prodává jde mi o dosvit zhruba 100-120m a doba použití na zamíření a střelbu tj. pár vteřin za noc ještě snad kdyby k tomu byla montáž na puškohled nebo na hlaveň a nějakej bezhlučnej spínač
Tak maj to taky v tom kronium.cz konkrétně http://www.kronium.cz/led-svitilny-sola ... od_84.html ale že by k tomu byla potřeba brašna přes rameno bych neřek sic má 29cm na délku. Tady je trošku víc obrázku: http://cgi.ebay.com/Solarforce-L900-900 ... 0004r11180
ppeettrr
Příspěvky: 411
Registrován: 08 zář 2007 08:45

Příspěvek od ppeettrr » 25 zář 2008 13:59

Jak je to teda - když zašajnim na zvěř z posedu, to nevezme kalup pryč?
remoš

taktické svítilny

Příspěvek od remoš » 25 zář 2008 14:18

Právě proto jí chci měl jsem starší s klasickou žlutou žárovkou a po rozsvícení zvěř mizela do tmy né vždy ale většinou jo. S xenonovou nebo led žárovkou je prej v klidu a proto jsem Vás všechny kdo máte něco podobného prosil o zkušenosti a rady.
Alfonss
Příspěvky: 2779
Registrován: 17 bře 2006 14:16
Bydliště: Brno-venkov

Příspěvek od Alfonss » 25 zář 2008 17:33

Není to zase tak jednoduchý. Když zvěř není zvyklá na to, že na ni někdo svítí a střílí do ní, tak i obyčejný žlutý světlo ji nechává klidnou, klidně stojí jako by se nic nedělo. Pokud do nich párkrát práskneš, tak si samozřejmě zvěř poté dává větší pozor.
S xenonovou žárovkou je to tuplem to samý.
Znám lovce co místo tlakového spínače používal tyristor a světlo velice pomalu rozsvěcel (aby to zvěři připadalo přirozený, jako východ slunce) a taky to nebylo stoprocentní. Na jedno prase prý dokonce rozsvěcel 20 minut, to už musel být úlet....
remoš

taktické svítilny

Příspěvek od remoš » 26 zář 2008 07:35

Tak tomu říkám taky pěknej úlet já mám letos už střelenejch 8 kousků , ale říkal jsem si jestli bude zase zima bez sněhu tak co budu po večerech dělat. Naštěstí poslední dvě selata měla na dva prsty tuku tak to letos snad dopadne a bude bílá peřina , no ale pro sichr si světýlko koupím.
Odpovědět