Takovi normalni vzduchovkari

Vše o vzduchovkách, plynovkách, aisoftu a popřípadě i paintballu.

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Frýča
Příspěvky: 64
Registrován: 24 zář 2009 17:42
Bydliště: Plzeň

Takoví normalní vzduchovkáři

Příspěvek od Frýča » 10 črc 2010 00:10

Je tu někdo, kdo střílí normální vzduchovkou (jakoukoliv) na vzdálenost (jakoukoliv) a střelivem (taky jakýmkoliv). Tady je to samej supersnajper a všichni jenom krz optiku. To už nikdo nestřílí klasicky. Přez normální mířidla. Ne přez puškohled co na milion metrů, přiblíží na 1 metr. Myslím si že střílení je o tom, že střelec a puška musí být sehraní. Ne si nastavit paralaxu a pálit o sto péro a trefovat se. Prostě střílim po staru, nestřílim tak přesně, ale o to víc mě to baví. Máte někdo podobný názor?


Pietro.Beretta
Příspěvky: 293
Registrován: 16 dub 2010 15:28

Re: Takoví normalní vzduchovkáři

Příspěvek od Pietro.Beretta » 10 črc 2010 01:00

Tak teda ja strilim z nevytuneneho Norconia QB 78, mam na tom Walthera optiku, to ale proto, ze jsem uz jako malej kluk obdivoval snipery a optiky se mi proste libi. Presto vsak neminim jako nekteri tady investovat hromadu casu do tuningu, do testovani ruznych diabolek a takove ptakoviny. Koupil jsem kvalitni diaboly od JSB a tim to pro me hasne. Rozhodne nehodlam kupovat 10 ruznych typu a testovat, ktery sedi zrovna v te moji hlavni (tedy ktery ma asi tak o pul centaku mensi rozptyl na 30m :lol: ). Taky mi uplne staci netunena vzduchna na bombicky. Asi by me otravovalo zlamovat pokazde hlaven nebo tak, libi se mi paka zaveru na QBcku, dodava to tomu takovy klasicky vzhled, clovek se navic pri prebijeni nerozhodi prilis velkym pohybem. Nechci s tim strilet na kilometr na spendlikove hlavicky. Chci si na zahrade zablbnout. Strilim na drivka, povesenou flasku/plechovku nebo na terce. Obcas jdu do lesa strilet na sisky nebo tak. Je to pro me hlavne odpocinek, rozhodne nemam tendence se tomu buhvi jak venovat, proto me vetsinou ani uz nebavi cist tema o QB ani jina vzduchotemata, protoze vim vetsinou uplny pendrek o tom, o cem se tam bavi.
ČZ 75 Compact, 9mmL
Telesk. obusek + Peprovy sprej
Atak Zoraki 914, 9mm PAK
Norconia QB 78 4,5mm + Umarex Walther 6x42
Luk Lyons 68" recurve, 36lbs, SF Optimo 24" stred, SF Axiom zamerovac, SF Axiom 30" stabilizator
pepan012345
Příspěvky: 317
Registrován: 03 lis 2009 14:00
Kontaktovat uživatele:

Re: Takoví normalní vzduchovkáři

Příspěvek od pepan012345 » 10 črc 2010 04:09

Nechci bejt zlej..... Ale když Frýča píše, že jakoby hledá "normální " střelce, kteří střílí přes "normální" mířidla ,(asi myslel tzv. pevná mířidla), a straní se svým názorem, ostýchá se před z jeho poheldu "hypersuper" střelci, kteří řeší střílení na 50,75, 100, 150 i 200m , tak já mu musím vzkázat, že sem si jist, že většina těchto pro něho vyšinutců jistě stříleli rovněž na 10-15-20m s pevnými mířidly a jistě to i občas rádi dělají stále-pro zábavu, pro potěčení... ale!! a zde je tu ono ALE! Když by si Frýča pořídil větrovku, která má rozptyl na 100m radius 10cm, myslíte si, že by s ní střílel přes pevná mířidla? Já si myslím, že on by byl jedním z těch, kdo by se okamžitě zde ptal na to, jaká optika na tu , či onu větrovku je vhodná na střelbu třeba na těch 100m.
Frýčo, i já jsem střílel ze slávií, z IŽ, a z kdovíjakejch leaderů a čín jen tak, jak bylo zvykem (přes pevná mířidla), co by ne, nic proti tomu, ale člověk se vyvíjí, proboha, člověk chce víc a víc.... Já chápu, že střelit s pevnejma mířidlama krabičku od sirek na 30m je krásnej pocit, a je to o umění střelce....to jistě. bez debat. Ale toufám si říct, že 90% úspěšnosti střelce dělá sama zbraň a její sestava. A o tom to je. Ano, můžeme závodit v trabantech, ale závody F1 kvůli tomu přece nebudeme odsuzovat. F1 je F1 a trabant je trabant. Když si budu chtít zazávodit v trabantech, užiju si závod v trabantech, když budu jezdit v F1, užiju si závod v F1. Ale pokud ke mě příjde jezdec z trabantu a bude mi říkat, že F1 je hovno, protože jezdit trabantem je vlastně větší umění, tak skutečně se asi jen arogantně ohlídnu pryč a když bude otravovat a vnucovat mi svoje pičoviny, tak na něho někoho pošlu, abych si s tím pochcaným sračkařem upocenym nemusel špinit rukavice... Ale naproti tomu, když pojedu první ligu v trabantech a příde nějakej rádoby machr šumach a bude mi pičovat, co že jsem to za sráče, že jezdim trabantem, tak mu ji asi taky nakouřim-samozřejmě.............. Prostě jablka a hrušky, nic jinýho.
Hatsan AT44 S 4,5
Sharp Innova 5,5
Shanghai china B3 5,5
QB 57 4,5
Crosman 1077
Crosman benjamin 392 5,5
Crosman 1377
Slavia 620/631
Slavia 618
LOV1
Crosman Marlin Cowboy
Flobert JGA R+R
Tobbi
Příspěvky: 1062
Registrován: 05 srp 2008 21:17

Re: Takoví normalní vzduchovkáři

Příspěvek od Tobbi » 10 črc 2010 06:10

Já nevěřím svím očím.... :shock: Myslel jsem, že každýmu jde o zasáhnutí první ranou :lol:
Naposledy upravil(a) Tobbi dne 10 črc 2010 06:43, celkem upraveno 1 x.
...střeliva není nikdy dost!!!
Gun Power SSS .25
FX Royal Elite .25
FX Indepedence .22
FX Indy .22
FWB 601
pavel 54
Příspěvky: 1700
Registrován: 28 bře 2009 10:09
Bydliště: velmez

Re: Takoví normalní vzduchovkáři

Příspěvek od pavel 54 » 10 črc 2010 06:22

? zhasnutí-zaschnutí-nebo jenom zasáhnutí?
Tobbi
Příspěvky: 1062
Registrován: 05 srp 2008 21:17

Re: Takoví normalní vzduchovkáři

Příspěvek od Tobbi » 10 črc 2010 06:45

No jo, no :lol:
...střeliva není nikdy dost!!!
Gun Power SSS .25
FX Royal Elite .25
FX Indepedence .22
FX Indy .22
FWB 601
pavel 54
Příspěvky: 1700
Registrován: 28 bře 2009 10:09
Bydliště: velmez

Re: Takoví normalní vzduchovkáři

Příspěvek od pavel 54 » 10 črc 2010 07:57

Tak tedy, zasáhnout mezinárodní vzduchovkovej terč na 10 m, kde průměr desítky je pouze 0.5 mm, je normálníma /otevřenejma mířidlama/ téměř nemožné ! používá se tkzv. dioptr. Ale i tak je to veliké umění ! Pokud střílím pro zábavu tak je to ovšem jenom pro zábavu. Bez řádného treninku se jedná spíš o náhodné zásahy. Proto je lepší kvalitní puškohled a střelba / zásahy/ jde o mnoho líp. A ta radost když trefuji spolehlivě na více jak 50 m má taky svoje kouzlo.
Uživatelský avatar
HonzaH83
Příspěvky: 414
Registrován: 23 led 2010 12:38
Bydliště: Rybnice - západní čechy
Kontaktovat uživatele:

Re: Takoví normalní vzduchovkáři

Příspěvek od HonzaH83 » 10 črc 2010 08:59

Přesně tak. Teď mám větrovku a mám obrovskou radost Když vidím jak se po cca 70m osype šiška na stromě. Taky mám doma slávku, ale nějak se na ní práší. Pokud půjdu na myšky do sklepa, tak vezmu samo slávku bez optiky.
!!! STŘÍLÍM BLBĚ, ALE RÁD !!!
SLÁVIA 631
HW97 KT + Sightron MilDot

https://pera-honza.cz/
Uživatelský avatar
drát
Příspěvky: 1669
Registrován: 28 zář 2008 20:35
Bydliště: Dudákov

Re: Takoví normalní vzduchovkáři

Příspěvek od drát » 10 črc 2010 09:02

Frýča píše:Je tu někdo, kdo střílí normální vzduchovkou (jakoukoliv) na vzdálenost (jakoukoliv) a střelivem (taky jakýmkoliv). Tady je to samej supersnajper a všichni jenom krz optiku. To už nikdo nestřílí klasicky. Přez normální mířidla. Ne přez puškohled co na milion metrů, přiblíží na 1 metr. Myslím si že střílení je o tom, že střelec a puška musí být sehraní. Ne si nastavit paralaxu a pálit o sto péro a trefovat se. Prostě střílim po staru, nestřílim tak přesně, ale o to víc mě to baví. Máte někdo podobný názor?
Je vidět že jsi ještě z větrovky a přes optiku nestřílel jinak bys tu nenapsal takovej blábol nebo spíš nedělal z nouze ctnost. Sehranej musíš bejt z jakoukoliv zbraní jestli že chceš trefovat z jakákoliv polohy, vzdálenosti a situace ať má mířidla nebo nebo optiku a kupovat sračkoidní diabolky který na 30 metrů lítají po celý A4 mě nikdo nedonutí a vožralej nestřílím to je škoda penež i na standart.
CZ200 .177 , SPA M16 .25 , Hatsan Invader auto .25
DU-10 Condor, HDR 50 , Chiappa SAA , rev.Rex L 4", Alfa 441,Slavia 631
Walther Sportmodell,H.S.model 21F, Buck Trail Flint 48
prak s gumou č.6
lubomír
Příspěvky: 66
Registrován: 12 čer 2008 16:35
Bydliště: Olomouc

Re: Takoví normalní vzduchovkáři

Příspěvek od lubomír » 10 črc 2010 09:30

Frýčo,ze vzduchovky střílím tak jak ty a přesto si se zájme přečtu o lepších zbraních a vybavení.Jen se podívej třeba do vlákna o diabolkách a využij některé rady a sám se budeš divit co to udělá při tvé zábavné střelbě.
Díky tomu nemám co do diskuze přidat,ale vše si se zájmem přečtu.Proto sem chodím a to si myslím že je taky jeden z významů fora.
Uživatelský avatar
PEPAN
Příspěvky: 1695
Registrován: 11 říj 2009 22:19
Bydliště: z5 na 9

Re: Takoví normalní vzduchovkáři

Příspěvek od PEPAN » 10 črc 2010 10:22

mě baví taky víc klasika, mám i celkem slušnou větrovku a na 50m víčka pěkně lítaj, na 80 rozbiju becherovku, není ale nad ten pocit to víčko střelit holou slávkou. A navíc pro pěší výlet mám tím pádem pěkných pár kilo k dobru. Tím nechci rýt do F1ček :lol:
Nejde!Prostě NNe
Uživatelský avatar
ALKAJ
Příspěvky: 1603
Registrován: 08 úno 2007 15:40
Bydliště: Banskobystrický kraj (VK)

Re: Takoví normalní vzduchovkáři

Příspěvek od ALKAJ » 10 črc 2010 10:57

Fýča - skús si zastrieľať FT/HFT len tak klasicky cez normálne mieridlá. :wink:
Do papierových terčov nestrieľam - je to pre mňa totálna nuda (preto mám omnoho radšej FT/HFT).
Jak nazýváš lidi, kteří když jsou ohroženi, tak se nebrání, jen utečou a schovávají se?
Civilizovaní?
Uživatelský avatar
mikiki
Příspěvky: 2639
Registrován: 08 zář 2006 09:57
Bydliště: Vysočina (a Praha)

Re: Takoví normalní vzduchovkáři

Příspěvek od mikiki » 10 črc 2010 12:07

2Frýča:
je pravda že se říká - s jídle roste chuť a ve vzduchovkách to platí tuplem.
Taky jsem jako kluk začínal s tátovou Slávií + diabolkama Standard jako většina kluků
a likvidoval myši popř. se trefoval do antény na protějším baráku - lepší než terče.
Ale jak jsem již psal s jídlem roste chuť - když jsem poprvé viděl a pak si koupil CZ200S
byl jsem tak nadšen, že i spala se mnou v posteli.
Pak to přišlo - nějakou tu optiku, přece s CZ200S nebudu střílet jako se Slávií.
Pak zase ....... a jsi hned v tuningu.
No a dnes je již prodaná do dobrých rukou.
Jenže mne to všechno kolem vzduchovek moc baví a je to jako s každým sbíráním a koníčkem.
Teď k tomu střílení přes mířidla - ano velmi rád si zastřílím i přes mířidla, hlavně
ze starých vzduchovek a pistolí.
Když jsem onehdá na sraz přivezl 50 let starého Crosmana a ukazoval mušku (ohnutý drát - foto)
tak si i Ti "snajpeři" z této staré pušky vystřelili a dokonce trefovali na cca 30 metrů.
Tímto chci jen říci, že si všichni rádi vystřelí přes mířidla, nic nezatracují ale když oni i já to
mám spíš na pár ran než na celé odpoledne.
Prostě když si chci dobře zastřílet a protože jsem už pohodlný, beru si vždy nějakou větrovku než klasiku a mohu Ti jen moc doporučit, přijeď na některý sraz a uvidíš sám.
M.J. i na srazech se nyní střílí z lámaček/pístovek na sklopky
Přílohy
muška1.JPG
muška1.JPG (13.15 KiB) Zobrazeno 2587 x
crazy_horse
Příspěvky: 44
Registrován: 25 zář 2009 11:19
Bydliště: Liberec

Re: Takoví normalní vzduchovkáři

Příspěvek od crazy_horse » 10 črc 2010 12:14

Já bych na Frýču nebyl tak přísnej, střílení přes pevná mířidla má něco do sebe. Je to blíž k lidem co rádi střílí z luku, praku, perkusáků, atd. ... Ta radost ze zásahu tam je vždycky... Lidi co sbírají starý vzduchovky si určitě taky rádi vystřelí aby věděli jak moc přesně ty starý kousky střílely a nemaj potřebu na ně hned dávat optiku.. Střelcům alá Quigley zdar ! :) ...tohle berte s nadsázkou.. :lol:
QB78 5.5 + Leupold(čína) M1E 3,5-10x50
Uživatelský avatar
armyhunter
Příspěvky: 226
Registrován: 01 črc 2010 19:42

Re: Takoví normalní vzduchovkáři

Příspěvek od armyhunter » 10 črc 2010 23:38

Taky si rád střelím z praku a je to sranda :D . Řekl bych že ta radost při zásahu přes pevná mířidla je o něco větší než s optikou (nic proti ní). Líbí se mi ty dnešní ,nabouchaný, vzduchovky, ale něco jiného je se strefit s p. míř. a něco jiného s optikou.
Odpovědět