Symbol Rude armady Spagin nasel na pude

Vše co se událo v souvislosti se zbraněmi

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

mocima
Příspěvky: 134
Registrován: 12 úno 2009 17:08
Bydliště: Uherské Hradiště (Bálešov)
Kontaktovat uživatele:

Symbol Rudé armády Špagin našel na půdě

Příspěvek od mocima » 15 bře 2009 14:16

http://zpravy.idnes.cz/symbol-rude-arma ... 1_brno_dmk

Co já se nalozil po půdě a nakukoval za trámy. A našel jsem tam jen bordel a kosti. :(


Optimista se učí anglicky, pesismista se učí čínsky...realista se učí střílet.

Prodávám:
Harris bipod bez kloubu a odskoků - 6''-9'' + kulatý adaptér HB - 2A
harpplayer
Odborník na zbraně
Příspěvky: 1569
Registrován: 31 bře 2006 12:48

Příspěvek od harpplayer » 15 bře 2009 14:37

Ten se podiví, co mu z toho vrátěj po znehodnocení. To je pomalu stejný jako kastrace.... :cry:
Uživatelský avatar
Roman
Příspěvky: 491
Registrován: 11 bře 2006 09:51
Bydliště: Jižní Morava

Příspěvek od Roman » 15 bře 2009 16:57

Každé takové znehodnocení je velkou škodou :( Tak by mě zajímalo jestli je (nebo bude) zvěřejněný nějaký kompletní seznam odevzdaných zbraní. Protože odevzdané (nalezené) zbraně, které jejich majitelé nechtějí budou muset podle zákona půl roku čekat, jestli se neozve jejich pravý majitel.. což se asi logicky neozve.. Pak mě teda napadá, jak se oprávněný majitel může dozvědět, že jeho zbraň byla odevzdána???
Apevia
Příspěvky: 3179
Registrován: 01 říj 2007 21:11
Bydliště: Jižní Čechy
Kontaktovat uživatele:

Ach...

Příspěvek od Apevia » 15 bře 2009 17:32

Tak to by bylo skvělé najít zachovalý kus a ještě víc o to, že bych znal část její historie, vědět, kdo s tím válčil a tak, to se moc často nevidí...
Ten chlap je ale vůl prostě :( Proč si radši neudělá zbroják? Takhle to zničit, znehodnocení něčeho takového je zlo :(
Cogito ergo armatus sum.
harpplayer
Odborník na zbraně
Příspěvky: 1569
Registrován: 31 bře 2006 12:48

Příspěvek od harpplayer » 15 bře 2009 18:23

Zbroják jako takovej by mu byl na prd. Špagin je, jak známo, Ačková zbraň, tzn. na výjimku, která se běžně nedává. Jestli ležel za trámem takovou dobu, ještě si tam moh nějakou dobu poležet. Na střílení to stejně není a zůstalo by to v původním stavu, čím nechci nikoho k ničemu nabádat.
Uživatelský avatar
Roman
Příspěvky: 491
Registrován: 11 bře 2006 09:51
Bydliště: Jižní Morava

Příspěvek od Roman » 15 bře 2009 18:41

Harpplayer: nemáš tak uplně pravdu... pokud by si udělal skupinu A dostal by vyjimku na tuto zbraň ...
derringer
Příspěvky: 435
Registrován: 04 pro 2007 20:53

Příspěvek od derringer » 15 bře 2009 19:58

kdyby měl zbroják,tak mu ji normálně přihlásí na sk.A
jeho škoda
golfkiller
Příspěvky: 2737
Registrován: 05 bře 2006 18:31
Bydliště: Žatec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od golfkiller » 15 bře 2009 20:24

přihlásej mu prd.vyjímku dává tak 10% útvarů. Taky jsem ji chtěl a ani prd a to mam prověrku Tajné a kdesi cosi :roll:
Na světě připadá jedna zbraň na každého dvanáctého člověka, otázkou je... Jak ozbrojit těch jedenáct ostatních?

[img]http://www.my-smileys.de/smileys3/axis-li-kill.gif[/img]
derringer
Příspěvky: 435
Registrován: 04 pro 2007 20:53

Příspěvek od derringer » 15 bře 2009 21:50

o tomhle se nebudu hádat,protože má zkušenost je jiná

u nás taky výjimky nedávají,ale áčkové zbraně přinesené při poslední amnestii mají všichni majitelé doma a ty co přinesly teď dostanou taky

že se u vás na okrese neřídí nařízením svých nadřízených nebo ho ignorují mne už nechává chladným
Uživatelský avatar
Roman
Příspěvky: 491
Registrován: 11 bře 2006 09:51
Bydliště: Jižní Morava

Příspěvek od Roman » 15 bře 2009 22:38

Souhlas s Derringerem. Pokud žádáš, že si chceš pořídit něco na vyjímku, zřejmě ju nedostaneš... pokud ale odevzdáš na amnestii "ačkovou" zbraň a máš áčko, tak vyjímku na tuto zbraň dostaneš..
Uživatelský avatar
Jim
Příspěvky: 738
Registrován: 05 bře 2007 20:30

Příspěvek od Jim » 15 bře 2009 22:46

Trochu odbočím, ta historka je pěkně pitomá, copak rusáci mohli rozdávat svoje zbraně? Bordel u nich byl vždycky velkej, ale týhle báchorce se věřit nedá.
Slukař
Příspěvky: 146
Registrován: 25 říj 2007 18:40

Příspěvek od Slukař » 16 bře 2009 09:25

Tak tomu věř. Můj praděda s Rusama po válce taky jeden vyhandloval. Když ho potom ty rudý ....... .......... .......... ............ soudili jako vykořisťovatele a nepřítele pracujícího lidu, tak mu to připočetli.
Uživatelský avatar
kayakero
Příspěvky: 804
Registrován: 22 zář 2008 14:12

Příspěvek od kayakero » 16 bře 2009 13:32

derringer píše: .... ale áčkové zbraně přinesené při poslední amnestii mají všichni majitelé doma ....


Super.
Myslím, že do příští amnestie tedy naprostou náhodou na procházce v lese najdu full-auto Kalašnikov. Zvěsti praví, že se dá neregistrovaný sehnat za 200÷300€.


Tedy, až pokud mi u nás zamítnou A-čkovou vyjímku, samozřejmě.
JirkaS
Příspěvky: 435
Registrován: 20 zář 2006 12:28
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od JirkaS » 16 bře 2009 14:06

kayakero: To je princip amnestie - aby se nekontrolované zbraně dostaly pod kontrolu. Kdyby ty výjimky na amnestii nedávali, tak by všechny "A" zbraně zůstaly kde sou a jaxi by se to celý minulo účinkem, že.

Klidně si sežeň třeba vagón Kalachů, amnestuj je, pokud máš zbroják na sběratelství dostaneš výjimku - a pak musíš uložit a držet dle požadavků zákona (budou ti to domů chodit kontrolovat) - a dál je neprodáš ani nepřevedeš, protože na nákup výjimku nikdo nedostane. A když uděláš nějakej průšvih nebo dva přestupky, tak ti seberou zbroják a všechny ty zbraně ti zabaví.
Uživatelský avatar
kayakero
Příspěvky: 804
Registrován: 22 zář 2008 14:12

Příspěvek od kayakero » 16 bře 2009 14:25

zbroják na zběratelství mám.

dřív (>2003) dávali A-čkové vyjímky houfně,
pár kamarádů si opatřili tommy-guny, škorpióny
a co dávka, to > 2 stovky
radostně prokravili ve střelivu celé výplaty.

teď to prý příkazem shora mají odmítat.
ale že by se nákupky na A-čkové vyjímky nedávaly vůbec,
se mi nezdá:
jelikož třeba na Multiagru se v nabídce full-auto docela točej.
A moc hezký full-auto: sig, steyer, polský RAK/9mak, ... ještě minulý týden tam měli i toho disko-špagina za milých 5kKč.
A ti, jež je kupují, ti asi vyjímku dostali, že.


Jo: k odzbrojení ani netřeba průseru. ono stačí, když v příštím cyklu udělení vyjímky neobnoví, a zbraň sežere stát (a nebo nechá v certifikované soukromé dílně odborně vykastrovat, na náklady vlastníka)
Odpovědět