SVT 40

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
hides
Příspěvky: 357
Registrován: 26 bře 2010 14:36

Re: SVT 40

Příspěvek od hides » 31 říj 2010 18:39

Zdravím, mám dotaz, poraďte, jak se šteluje ten pětihran - čep plynového kanálku, mám to na 1.3, chci zvětšit kanálek, jak to tedy udělat, je zřejmé, že odstraním nadpažbí,tyč pístu ven, vyšroubuju to, co končí čtyřhranem, ale jak otočit samotným pětihranem, nebo jej vytlačit ven, potom vyměnit polohu na jinou dírku a natlačit zpátky, nebo jak? Je potřeba nějaké nářadí, apod., Díky za radu.


Uživatelský avatar
Biggles
Příspěvky: 1099
Registrován: 09 črc 2008 00:28
Bydliště: LKPR

Re: SVT 40

Příspěvek od Biggles » 01 lis 2010 11:46

Buď budeš mít klíček na onen pětihran a nebo pušku rozložíš, jak si napsal. V tom případě stačí jemně buď kleštěma pootočit pětihranem nebo můžeš tento vyklepnout a znovu nasadit do polohy, kterou chceš.
Uživatelský avatar
hides
Příspěvky: 357
Registrován: 26 bře 2010 14:36

Re: SVT 40

Příspěvek od hides » 01 lis 2010 22:48

tedy jsem si udělal pětihranný klíč, funguje to bez závad, ještě jsem zvědav, jaký má dírka většího průměru u konce hlavně vliv na střelu díky
Uživatelský avatar
Biggles
Příspěvky: 1099
Registrován: 09 črc 2008 00:28
Bydliště: LKPR

Re: SVT 40

Příspěvek od Biggles » 02 lis 2010 12:41

Tak do takových spekulací jsem se už nedostal. Jen vím, že na 1,3 s Barnaulama můj kus chodí spolehlivě, kdežto na 1,2 už ve velké míře skřípá nábojnice. Do přebíjení jsem se zatím nepustil jednak z nedostatku mosazných nábojnic a taky proto, že se mi to nezdá při ceně kolem osmi korun za ránu nijak zajímavé (stejně tak jako případné zpřesnění pušky "vychytáním" munice).
Chotis
Příspěvky: 119
Registrován: 11 led 2009 17:36

Re: SVT 40

Příspěvek od Chotis » 22 bře 2011 16:00

Dovolím si upozornit na předváděcí a prodejní akci SVT 40 a dalších zbraní fy. Beareka, která se koná v sobotu 26.3. v Mělníku. Další info a přihlašování na stránkách http://www.beareka.cz/
Harquebusier
Příspěvky: 346
Registrován: 05 zář 2006 14:21

Re: SVT 40

Příspěvek od Harquebusier » 16 dub 2011 09:28

To Chotis: Super akce. Akorát, že se tam žádná nekonala. :(
Na jejich webovkách bylo cosi jako pozvánka, s tím že minulá akce tohoto druhu měla velký úspěch, atd., tak jsem si řekl, že tam zajedu, SVT okoukám, osahám, možná vystřelím a třeba zakoupím... Je fakt, že jsem se neregistroval, ale vzhledem k popisovanému "velkému úspěchu" minulé akce jsem to nepovažoval za nutné.
Na střelnici v Mělníku jsme se synem 26.3. odpoledne dorazili asi 30 minut po avizovaném začátku akce. Končila tam soutěž v brokové střelbě, dále tam nějaká firma měla prezentační akci s partičkou zájemců o pistole (Glock?) a pak už jen asi dva myslivci, nastřelující své kulovnice. Obešel jsem 3x, mluvil se správcem střelnice, o žádné firmě Beareka ani o akci se střílením SVTček vůbec nic nevěděl, dokonce myslím, že o ní slyšel prvně v životě.
Napsal jsem f. Beareka e-mail, jako co to mělo znamenat, nikdo mi neodpověděl a z jejich webu ta zpráva byla stažena. Co si myslet o takové firmě?
Chotis
Příspěvky: 119
Registrován: 11 led 2009 17:36

Re: SVT 40

Příspěvek od Chotis » 17 dub 2011 23:53

Střelnice byla zarezervována na jméno, ne na firmu - 100m střeliště, den nebo dva před tím byla akce zrušena pro malý zájem. Zaregistrovaní zájemci (pouze 2) byli o zrušení informováni (proto také byla registrace vyžadována). Nezájem překvapil, stejně jako Vás, zřejmě to bylo tím, že minulá akce se konala v Praze v Kapslovně. Tentokrát byl záměr uspořádat něco pod širým nebem a dopadlo to jak to dopadlo. To je vše, co o tom vím. Že jste tam jel nazmar mě mrzí, ale pokud byste se přihlásil, nestalo by se to. Že nikdo neodpověděl na email by mě naštvalo taky, ale v tom nejedu...
spt32
Příspěvky: 15
Registrován: 24 úno 2011 19:39

Re: SVT 40

Příspěvek od spt32 » 21 srp 2011 17:01

Ahoj,SVT mám chvíli funguje naprosto spolehlivě ale nemůžu nic trefit.
Dneska jsem s kolegama na střelnici zjistil je je celý předek který je nasunut na hlavni o kousek pootočený do prava.To znamená že i muška.Samozřejmě že to tím pádem všechno lítá brutálně vlevo.Ještě před tímto zjištěním jsem si udělal přípravek na boční posun mušky ale musel sem sní hnout opravdu o kus cca 3-4mm a stejně to stále neni ono.A ještě to vypadá strašně.Takže potřebuju ten předek celej pootočit o kousek doleva.Problém je ale v tom že to dost dobře nejde.
Vyrazil sem klín který je u otvoru pro odvod plynů a myslel sem že stim pootočim ale drží to tam na fest a nehnu stim ani náhodou.Nechci do toho nějak mlátit.Nevíte jak se ten celej předek sundavá?Neni to tam ještě nějak třeba nalisovaný?
Díky.
pistolnikl
Příspěvky: 51
Registrován: 01 bře 2010 13:08

Re: SVT 40

Příspěvek od pistolnikl » 21 srp 2011 18:16

Ahoj. Klínek je tam nalisovaný a dost brutálně. K vylisování potřebuješ lis a přípravek. Ale pokud chceš mírně otočit základnou mušky, musíš zfrézovat mírně lůžko na klínek a tím ho zvětšíš. Budeš tím pádem potřebovat klínek o 0.1-0.2 mm větší. L.
Harquebusier
Příspěvky: 346
Registrován: 05 zář 2006 14:21

Re: SVT 40

Příspěvek od Harquebusier » 17 pro 2011 11:03

Nazdar kolegové. Chtěl bych si ujasnit pár věcí ohledně hlavně a její délky u SVT 40, tak bych měl pár dotazů na majitele této pušky:
- V TTD je uváděna délka hlavně 625 mm, ale kde ji tam naměříte? Když ji změřím podle fotek nebo kreseb v Žukovi, v poměru s celkovou délkou zbraně (1226 mm) mi vychází 670 - 675 mm (od NK po konec hlavňového nástavce).
- Předpokládám, že hlavňový nástavec - tedy toto: Obrázek není drážkovaný a nemá tedy vliv na vedení střely. Jak dlouhá je tedy drážkovaná část hlavně? Nikde tento údaj nemohu najít.
Díky předem.
ostrostrelec
Příspěvky: 79
Registrován: 17 říj 2006 19:33
Bydliště: Zlín

Re: SVT 40

Příspěvek od ostrostrelec » 17 pro 2011 15:17

Neměl jsem sice nikdy shozený "hlavňový nástavec", ale ten je podle mě jen nasunutý na hlavni, protože vývrt končí těsně před úsťovou brzdou.
Harquebusier
Příspěvky: 346
Registrován: 05 zář 2006 14:21

Re: SVT 40

Příspěvek od Harquebusier » 17 pro 2011 15:27

Díky za odpověď. To mě překvapuje, popravdě mi to přišlo jako nejméně pravděpodobná možnost. Ať už je spojení mezi nástavcem a hlavní provedeno jakkoliv (závit, nasunutí + zaklínkování), přece jen pokud by drážkování pokračovalo v nástavci, nedovedu si představit udržení tuhosti toho spojení. Zejména při impulsech od pístového mechanismu (ohyb konce). Další věcí je napojení drážek, resp. přechod mezi hlavní a nástavcem...
Možná si to představuju špatně, ale myslím, že by to mělo velmi negativní vliv na přesnost střelby.
Na druhé straně, kdyby střela v nástavci měla mít již vůli (tj. kdyby byl bez drážek), asi by byl problém získat potřebný tlak pro pohon pístového mechanismu...
Fakt mě to zajímá.
ostrostrelec
Příspěvky: 79
Registrován: 17 říj 2006 19:33
Bydliště: Zlín

Re: SVT 40

Příspěvek od ostrostrelec » 17 pro 2011 15:46

Možná jsem se špatně vyjádřil, myslel jsem to tak, že hlaveň pokračuje až ke konci "nástavce" (až k úsťové brzdě), "nástavec" je na ni jen nasunut. Vývrt není dělený, nebylo by to šťastné řešení.
Harquebusier
Příspěvky: 346
Registrován: 05 zář 2006 14:21

Re: SVT 40

Příspěvek od Harquebusier » 17 pro 2011 15:54

Aha, takže až k úsťové brzdě je to "trubka v trubce"? A kanálek pro odběr plynů je svrtán skrz, že?
Já měl pořád dojem, že jsem kdysi někde na webu viděl u SVT v popisu cosi jako "délka drážkované části hlavně" a to mě nějak zavedlo na myšlenku, že je tam i část nedrážkovaná. :?
Díky moc za vysvětlení.
Mimochodem, jak jsi s Tokarevem spokojen, jak Ti střílí?
ostrostrelec
Příspěvky: 79
Registrován: 17 říj 2006 19:33
Bydliště: Zlín

Re: SVT 40

Příspěvek od ostrostrelec » 17 pro 2011 16:04

"Trubka v trubce" je ten správný výraz. :)
Kanálek bude muset být provrtaný skrz, jinak by to nefungovalo.
Spokojený docela jsem, na ruskou válečnou samonabíjecí pušku je přesnost uspokojivá, není to sice úplně kdo ví co, ale na občasné vyvětrání to stačí.
Odpovědět