Suseni

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Arny
Příspěvky: 44
Registrován: 03 bře 2006 16:36

Příspěvek od Arny » 10 srp 2007 22:14

Tak to je dobrý, když tady někdo říká, že si sušením zkazil techniku :shock: To teda nevím, co při tom sušení dělal... :D Mě sušení dost prospívá, střílím zejména VzPi60, LP 60, SP 30+30.


harpplayer
Odborník na zbraně
Příspěvky: 1569
Registrován: 31 bře 2006 12:48

Příspěvek od harpplayer » 10 srp 2007 23:09

Vzhledem k tomu, že se okolo střílení motám už hezkou řádku let a mám i jisté trenérské zkušenosti, dovoluji si prohlásit, že bez suchého tréninku se střelec stěží dohrabe na II.VT. O dalším postupu si může nechat akorát tak zdát. Chápu, že suchý trénink může být pro někoho nuda, ale střelec musí jednoznačně vědět, proč suší, co trénuje a pokud se tomu opravdu věnuje a přemýšlí o daném problému, zas takový nůďo to není a čas ubíhá hodně rychle. Pokud ale jen mechanicky provádí určitý postup, přičemž myšlenky jsou někde jinde, je to skutečně škoda času. Nic není samospásný, stejně tak, jako jsou záležitosti, které se nedají nacvičit suchým tréninkem, jsou věci, které se nedají nacvičit ostrou střelbou. Jedině správná kombinace obojího vede k růstu výsledků.
Fantan
Odborník na zbraně
Příspěvky: 363
Registrován: 23 pro 2005 22:27
Bydliště: Česká Třebová
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Fantan » 11 srp 2007 11:51

Harp - souhlas. Už na 1. straně jsem napsal, že jedině suchým treninkem se dají odstranit chyby a zlozvyky - byl jsem umlčen.
Když jsem byl "v laufu", sušil jsem denně min. 2 hod a k tomu 2-3x týdně střelnice - tak 100-150 ran, o víkendu závod - min. jeden. Výsledky tomu odpovídaly. :D
Teď si na střelnici chodím spíš pokecat s kamarády, ale "suším" přesto aspoň hoďku týdně, abych to všechno nezapomněl. :wink:
Když je Walther 7,65 dobrý pro J.Bonda, je dobrý i pro mne :D !
Odpovědět