Suseni

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

bartus

Příspěvek od bartus » 04 led 2007 23:27

Celé je to podezřelé. Ten kluk natáhne závěr (podezřele snadno) a kohout zůstane nenatažený... :?:


Fantan
Odborník na zbraně
Příspěvky: 363
Registrován: 23 pro 2005 22:27
Bydliště: Česká Třebová
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Fantan » 04 led 2007 23:53

Prokrindáčka, o čem se to bavíte? :roll:
Já se extra kvli tomu vrátil až na začátek, ale souvislost nevidím! :shock:
Když je Walther 7,65 dobrý pro J.Bonda, je dobrý i pro mne :D !
Anorektik
Příspěvky: 91
Registrován: 03 bře 2006 21:42
Bydliště: Vedle sousedů

Příspěvek od Anorektik » 04 led 2007 23:57

K sušení: Věděli byste někdo jestli se dělají náboje, které obsahují laser, který by zasvítil skrze lauf v okamžiku dopadu úderníku na jakýsi spínač ? Myslím něco jako obdobu těch nastřelovacích do kulovnice. Jde mi o to, že strhávám, a takhle bych přesně viděl kdy (kdyby mi to bliklo), a vůbec bych to sušení podstatně zefektivnil. Jde mi o 9 mm Luger. Díky.
Walther P99C AS, CZ 550, S 631
Vláďa
Příspěvky: 233
Registrován: 06 čer 2006 16:12
Bydliště: Chlumec n. C.

Příspěvek od Vláďa » 05 led 2007 00:20

Anorektik : tohle máš myslím jednodušší, než něco tvořit...http://www.apeom.cz/MainCZ.htm
.45 ACP je pádný argument :)))
Vik

Příspěvek od Vik » 05 led 2007 00:22

Mě to taky kdysi napadlo, nic sem nenasel, ale premyslel sem jak to udelat, ale nokonec sem to zavrhl z duvodu ze devitka je moc malicka. Jedine kdyby v naboji byl ulozeny jen zaric, a dratky by vedly ven a baterky by byly venku jenze tam je zas problem je treba umistit aby neupadly a nezavazely. No a druhej problem je umisteni toho zarice do naboje tak aby byl co nejlip v ose. emitor by se dal bud vybrakovat z tech tamanskej svititek, a nebo laserove diody se dostanou v elektro. Nicmene, problemu pri konskrukci by bylo vic asi jeste.
Apeom nebo jak se menuje ted presne nevim vyrabi zarice co se zepredu zasunou do hlavne. nektere verze vycnivaji, nektere ne, spinac je otresovy. zaznamena naraz kohotu na ram. Nevim, ale jestli by to bliknuti v momente spusteni k necemu bylo, lip by to bylo videt na plynule sviticim paprsku. Jednou sem si to mohl vyzkouset. a hned bylo videt ze sem tim trepl.

EDIT: Nez ja neco usmolim, deset jinych odpovi :oops:
glock69
Příspěvky: 386
Registrován: 07 dub 2006 22:05
Bydliště: UH

Příspěvek od glock69 » 05 led 2007 08:36

Kdysi jsem na ťamanský laser- ukazovátko udělal prodloužení do hlavně a sušil jsem s tím. Nebylo to úplně v ose, ale hlavní cíl- detekci stržení to krásně splnilo
Uživatelský avatar
Silencer
Moderátor
Příspěvky: 1480
Registrován: 15 kvě 2006 08:35
Bydliště: Praha

Příspěvek od Silencer » 05 led 2007 13:04

Já co vím tak byly policejní pětasedmy dělaný přímo na laserový tranažér. Už je to ale dlouho, vzal mě tam otec a já tam na promítacím trenažéru "sušil" půl dne až jsem měl puchejř na prstě :lol:
Anton_Spelec
Příspěvky: 85
Registrován: 15 čer 2006 17:40

Příspěvek od Anton_Spelec » 06 led 2007 17:51

Já sušim tak obden cca 50 ran - bez laseru, satelitního navádění a podobných bondovin - jen s kouskem školní gumy v drážce před úderníkem :lol:
Na protější zdi pokoje mám namalovanej malej terčík - cca 6 cm průměr.
Sušim hlavně spouštění (do těch 5-8 vteřin), dýchání při něm a držení zbraně (klepající se pazoury).
Mně osobně to docela pomáhá, ale souhlasím s tím, že co člověk nasuší si musí jít odstřílet ostrejma, jinač si snadno osvojí spoustu špatných návyků.
A co se týče toho strhávání a 'lovení desítek' - tohodle nešvaru se snad ani jinak než suchým tréninkem zbavit nejde ne?
Aspoň já když mám tendenci tohle dělat, dám si dvě tři suché rány (guma stále s sebou 8) ), při kterých docela jasně poznám, že bejt ta rána ostrá, je z toho gagarin jak vyshitej - pak se v duchu proplesknu a zas je všecko jak má bejt :wink:
Anorektik
Příspěvky: 91
Registrován: 03 bře 2006 21:42
Bydliště: Vedle sousedů

Laserový lauf

Příspěvek od Anorektik » 08 led 2007 15:37

Tak jsem napsal firmě Apeom,

Dobrý den, zajímal by mě Váš hlavňový zářič který děláte i pro pistoli Walther P99. Zajímalo by mě, zda je možné používat zářič ve viditelném spektru na klasický papírový terč, popř. jaká je doba osvitu (kvůli opravení strhávání - jestli stihnu zaregistrovat bod záměru v okamžiku spuštění pouhým okem). Pokud je toto všechno v možnostech Vámi vyrobeného hlavňového zářiče, pak bych měl zcela zásadní dotaz zda je možné vyrobit jeho kratší verzi určenou pro pistoli Walther P99 Compact AS v ráži 9 mm Luger, popřípadě jaká by byla cena. S pozdravem v očekávání brzké odpovědi Xxx.

Pane Xxx,
hlavňový zářič můžete použít i pro Váš uvažovaný záměr. Můžeme Vám dodat zářič s prodlouženým pulsem tak, aby byla možnost posoudit stržení zbraně. Hlavňový zářič pro P99 Compact AS Vám můžeme dodat, podmínkou je zjištění rozměrů hlavně. Cena hlavňového zářiče pro Walther P99 je 6 952,- Kč vč. DPH, cena zářiče pro kompakt bude o 10% vyšší.
Děkujeme Vám za Váš zájem o naše výrobky.
S pozdravem

Jiří Chamrád
APEOM s.r.o.
mobil 605 25 24 33


a po jejich velmi vstřícné, rychlé, konkrétní, ale příliš drahé odpovědi jsem se rozhodl raději vystřílet těch 2 317 nábojů. A jestli to proti strhávání nepomůže, pak mi nezbývá než doufat, že do té doby trošku klesne cena. :(
Walther P99C AS, CZ 550, S 631
Uživatelský avatar
reaktor
Příspěvky: 1079
Registrován: 15 lis 2006 17:06
Bydliště: Brno-venkov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od reaktor » 08 led 2007 17:15

na zamecke strelnici ve slavkove u brna maji pistoli napojenou na kompl. natahnes kohout a miris miris na terc s cervenou teckou, a jak zmacknes tak na monitoru co je vedle tebe se ti ukaze poslednich 5 vterin mireni. takze se da zjistit jesstly ses nebo nejses strhavac.
brutal
Příspěvky: 22
Registrován: 29 dub 2007 21:50

Příspěvek od brutal » 09 srp 2007 21:28

Mimochodem, víte někdo jak je to se sušením se Suhl 150? Dáváte si před úderník nějaký kus gumy, nebo u této pušky sušení naprázdno nevadí?
Uživatelský avatar
J.Laser
Příspěvky: 477
Registrován: 20 bře 2007 00:51
Bydliště: Podřipsko

Příspěvek od J.Laser » 09 srp 2007 22:14

Já suším tak 2x týdně a to i s kulovnicí a brokovnicí bez spouštení jenom se na zahradě točím všemi směry a zaměřuji se na různé cíle pevné i letící a taky s novou flintou mi dost pomohlo namalovat si na zrcadlo rtěnkou červenou tečku a na tu jsem házel do líce a současně si kotroloval správné držení zbraně.
Aquila non captat muscas
Uživatelský avatar
PB
Odborník na zbraně
Příspěvky: 1622
Registrován: 26 lis 2005 15:36
Bydliště: Ostrava

Příspěvek od PB » 09 srp 2007 22:17

lasere tebe jak takhle videj sousedi tak se honem leti schovat do sklepa :lol: :lol:
CZ 85 COMBAT, SUHL 150+BSA 4-16x40 AO, PM Makarov, GLOCK 17, MOSIN 1891/30 Iževsk 1927, TOZ 35, ZKM 456,
Arnie

Příspěvek od Arnie » 09 srp 2007 22:20

brutal píše:Mimochodem, víte někdo jak je to se sušením se Suhl 150? Dáváte si před úderník nějaký kus gumy, nebo u této pušky sušení naprázdno nevadí?
S malorazkou bych naprazdno nespoustel. Ja pouzivam vystreleny nabojky, po kazdym vystrelu ji to chce pootocit.
Uživatelský avatar
J.Laser
Příspěvky: 477
Registrován: 20 bře 2007 00:51
Bydliště: Podřipsko

Příspěvek od J.Laser » 09 srp 2007 22:34

PB píše:lasere tebe jak takhle videj sousedi tak se honem leti schovat do sklepa :lol: :lol:
:P No a jak utíkají,tak mě to vždycky svádí se zaměřovat i na ně 8) ...jenže návyk je silnější než chuť...tak si ji nechám zajít :P

ale vážně ono se na pohyblivý cíl špatně zaměřuje v optice,ale když to máš nacvičený třeba z vlaštovek tak na prasátko střelíš hozenou jako nic a většinou úspěšně.
Aquila non captat muscas
Odpovědět