subsonic .223

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

spider74
Příspěvky: 602
Registrován: 02 čer 2007 18:05

subsonic .223

Příspěvek od spider74 » 22 úno 2009 12:39

Hledal jsem hledal něco co by se dalo vydávat za subsonic.223 a našel jsem pouze jenom.
tohle :
5.56mm NATO/.223 Ultra Stealth Match Subsonic

S puškou AR15/M4 by se mělo dát s touhle 63 grain. střelou dostat na hladinu 114 dB.
(samozřejmě za použítí tlumiče).

Máte někdo nějaké tipy ještě na nějakou podobnou munici v .223, popřípadě vozí se k nám vůbec něco takového ??


NEVER RUN AWAY FROM SNIPER, YOU WILL ONLY DIE TIRED
Uživatelský avatar
baretta@pobox.sk
Příspěvky: 255
Registrován: 12 úno 2006 14:33

Příspěvek od baretta@pobox.sk » 22 úno 2009 22:02

no ja nevím.
Jediné čo je na tomto patrone zaujimave je jeho rýchlosť (ktoru aj tak dosť rýchlo stráca) (ja to radím ku karabinovemu strelivu).
A až niekdo zniži rýchlosť pod Macha, tak to musí mať opodstatnenie jak hovado.
čo to stalo? (marketing, čistý marketing)
Childeater
Příspěvky: 901
Registrován: 08 bře 2007 21:11
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Childeater » 22 úno 2009 22:55

To je kvůli možnosti použít tlumič.

Když je střela nadzvuková, neubráníš se sonickému třesku a ten utlumit nejde.
Uživatelský avatar
spider74
Příspěvky: 602
Registrován: 02 čer 2007 18:05

sub. .223

Příspěvek od spider74 » 23 úno 2009 12:07

Co to stálo nevím. ....Jinak použití je celkem jasné. Uvedl jsem to tady jednak proto, že bych se rád dozvěděl něco víc o střelivu v .223 pro podobné použití a taky zda se tady dá něco takového sehnat nebo zda to někdo dokáže dovézt. ( nemusí to být tohle identické střelivo).
Jediné subs. střelivo větší ráže které je u nás prodejné co jsem našel je pro ráži .308.
NEVER RUN AWAY FROM SNIPER, YOU WILL ONLY DIE TIRED
Shiva
Příspěvky: 984
Registrován: 19 říj 2005 20:07
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Shiva » 23 úno 2009 19:13

nejjednodussi je si to prebit. Zalezi k jakemu ucelu to ma slouzit. lepe receno, do ceho se s tim bude strilet.
Good shooting
Nepište SZ, pište dotazy přímo na mail gunshop@sniper.cz
Uživatelský avatar
baretta@pobox.sk
Příspěvky: 255
Registrován: 12 úno 2006 14:33

Příspěvek od baretta@pobox.sk » 23 úno 2009 19:19

63gr=4g
vo=320m/s
Ek=209J

to je porovnatelne s malorajdou. V tomto pripade by boli zaujimave 22SSS.
Inač si myslim že čisty marketing, čistý.
A je dost otazne, jak by sa deformoval ten ich poloplašť. A ako je to spravidelnosťou vývinu rany. ked je malo prachu v hilzni.
toto vlakno ma fakt udivuje.
Uživatelský avatar
spider74
Příspěvky: 602
Registrován: 02 čer 2007 18:05

subsonic.223

Příspěvek od spider74 » 23 úno 2009 21:59

jo tyhle odkazy jsem našel taky...........za louží mají všechno :lol:


......taky nechápu jak někoho múže takové téma udivovat. Já měl pocit že se to týká zbraní. :roll: .....to že tě to nezajímá je už druhá věc.
NEVER RUN AWAY FROM SNIPER, YOU WILL ONLY DIE TIRED
Shiva
Příspěvky: 984
Registrován: 19 říj 2005 20:07
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Shiva » 23 úno 2009 23:19

jasne ze to patri pod zbrane a strelivo. Ale dost dobre nechapu co se tu resi.
90gr strela laborovana na 320m/s ma Eo=301J coz je asi 2.5x vice nez ma malorazka, na 100m ma pres 300m/s a pres 270J. o proti malorazce jez ma na 100m 277m/s a sotva 100J.
Jak rikam, otazka je na co clovek bude strilet. Dalsi vec jak presne to bude strilet.
Good shooting
Nepište SZ, pište dotazy přímo na mail gunshop@sniper.cz
Uživatelský avatar
spider74
Příspěvky: 602
Registrován: 02 čer 2007 18:05

subsonic

Příspěvek od spider74 » 24 úno 2009 11:47

Jo to je mi jasný.......chtěl jsem to vědět jednak proto, že jsem na tohle střelivo narazil na Netu a taky proto, že mě všechno co se točí kolem AR15 zajímá. Proto jsem si taky koupil PAR-ku (klukovský sen mít M16 - i když v případě PAR-ky se nejedná o bez pístovou klasiku ) :wink:

Je mi jasné že v případě použití tlumiče na těchto zbraních se jedná spíše o to ztížit aspoň částečně identifikaci pozice střelce a potlačení výšlehu plamene než o nějaké úplné utlumení( pokud tedy chceme aby z toho nebyla silnějsí malorážka ). Všiml jsem si ale že v momentě když někdo nakousne téma utlumení nebo subsonické munice automticky je jeho zájem pokládán za něco nepatřičného a dostane razítko gaunera co to chce použít pro své zločinné úmysly. :cry:

Jinak s tím přebitím máš samozřejmě pravdu je to nejsnažší cesta jak si to ušít na míru pro své vlastní potřeby. Chtěl jsem jenom vědět na kolik je možno s těmi laboracemi čarovat tak aby vznikl použitelný kompromis mezi velikostí utlumení a ještě jakž takž ucházejícími balistickými vlastnostmi náboje, protože vždycky je to něco za něco a člověk musí vědět co od toho očekává a na co to chce použít. V mé případě se jedná o fandovství pro zbraně jako takové, získat názory zkušenějších a né o budování kriminální kariéry ( stačí mi ta kriminalistická :lol: :lol: ).

Jsem rád že aspoň Shiva to vidí jako příležitost dát něco do placu ze svých zkušeností a nevidí ve mně nebezpečí národní bezpečnosti.... :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
NEVER RUN AWAY FROM SNIPER, YOU WILL ONLY DIE TIRED
Ares
Příspěvky: 1552
Registrován: 24 srp 2005 10:46
Bydliště: Zlín
Kontaktovat uživatele:

Re: subsonic

Příspěvek od Ares » 24 úno 2009 13:25

spider74 píše:Chtěl jsem jenom vědět na kolik je možno s těmi laboracemi čarovat tak aby vznikl použitelný kompromis mezi velikostí utlumení a ještě jakž takž ucházejícími balistickými vlastnostmi náboje, protože vždycky je to něco za něco a člověk musí vědět co od toho očekává a na co to chce použít.
Balistický kalkulátor, zadat střelu, zadat rychlost, k tomu pár údajů o zbrani a podmínkách a máš celkem jasnou představu co to udělá s balistikou
Uživatelský avatar
spider74
Příspěvky: 602
Registrován: 02 čer 2007 18:05

subsonic

Příspěvek od spider74 » 24 úno 2009 14:06

Musím přiznat bez mučení, že v oblasti přebíjení moc zkušeností nemám. Asi jsem v tomhle trochu pohodlný a taky se trochu podepsala učást v ozbrojené složce a tudíž materiálu bylo vždycky dost.

Jinak pasáž z knihy "Vojenský a policejní odstřelovač" Mike R.Lau k náboji .300 Whisper.
Účinným nábojem pro tlumičem opatřené zbraně je náboj ráže .300 Whisper, zkonstruovaný J.D.Jonesem. Nábojnice pochází z náboje .221 Remington a její krček je roztažen, aby pojmul střelu ráže .308. Při vývoji náboje potřeboval Jones střelu s výborným balistickým koeficientem i při podzvukové rychlosti. Dále chtěl ,aby se nový náboj dal střílet z pušek AR15. Použitím menší nábojnice než má náboj .308, získal vyšší účinnost náboje pri zachování malé dávky střelného prachu, kterou vyžaduje zbraň s tlumičem. V původním projektu použil střeluSierra Match King o hmotnosti 240 gránů (15,5 g). Úsťová rychlost činila 305 m/s a ve vzdálenosti 274 m střela ještě letěla rychlostí 284 m/s a její energie dosahovala 654 J. Při nastřelení zbraně do záměrného bodu na vzdálenost 91 m, měla střela ve vzdálenosti 45,5 m převýšení 93,7 mm a v 274 m pokles pod záměrný bod 2743 mm.

Taktická laborace využívá střelu HPBT o hmotnosti 220 gránů ( 14,2 g), která je delší než vlastní nábojnice. Při rychlosti 320 m/s činí její úsťová energie 746 J a ve vzdálenosti 91 m ještě 678 J.

Celková délka náboje byla navržena tak ,aby bezchybně fungoval ve všech variantách pušek AR15, při prosté změně horní části závěru a hlavně.
NEVER RUN AWAY FROM SNIPER, YOU WILL ONLY DIE TIRED
Uživatelský avatar
baretta@pobox.sk
Příspěvky: 255
Registrován: 12 úno 2006 14:33

Příspěvek od baretta@pobox.sk » 26 úno 2009 00:08

1) ?? kdo kde a kedy ozačuje koho za gaunera?
2) Moj výpočet energie je pre 63gr=cca 4g strelu - to je uvedené jasne.
3) O tlmeni som nevydal ani hlasok
4) Stabilita strely vystrelenej s laufu pre normalny 5,56x45 rychlostou 320 m/s musi mať stabilitu jak hovado
5) Ano, suhlasim je pravdepodobné že účinok na plocho dopadajucej strely môže byť zaujimavy.
6) Zachovanie poloautomatickeho cyklu pri nizkych tlakoch? bez upravy prefuku nemožne (osobne si myslim, že aj po jeho uprave nemožné)
howk
Ares
Příspěvky: 1552
Registrován: 24 srp 2005 10:46
Bydliště: Zlín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ares » 26 úno 2009 00:20

baretta@pobox.sk píše: 6) Zachovanie poloautomatickeho cyklu pri nizkych tlakoch? bez upravy prefuku nemožne (osobne si myslim, že aj po jeho uprave nemožné)
howk
já bych si zase tak echt jistý nebyl:
http://www.ebr-inc.net/556Subsonic.html
A to strejdovi googlovi netrvalo zase tak dlouho než mi vyplivnul odpověď
Shiva
Příspěvky: 984
Registrován: 19 říj 2005 20:07
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Shiva » 26 úno 2009 00:25

myslim ze je toto tema uz vycerpano.
Good shooting
Nepište SZ, pište dotazy přímo na mail gunshop@sniper.cz
Odpovědět