Strzeny zavit na sroubku u zbrane Petrs Stahl Ps 6

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Kubajzz
Příspěvky: 8890
Registrován: 29 zář 2005 10:17
Bydliště: HFT závody...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kubajzz » 06 úno 2007 15:44

Na 858-ce, že?

A nezkoušels to uvolnit zahřátím střelbou? :wink:
Dej zásobník rychle za sebou a uvidíš.

PS. A necpi to všude možně, stačí jednou, nemusíme to číst třikrát.


http://www.fieldtarget.cz/ - Vše o zbraních, střelbě, srazech a HFT závodech.
Slim Jim
Odborník na zbraně
Příspěvky: 717
Registrován: 07 lis 2005 14:39
Bydliště: Praha

Příspěvek od Slim Jim » 06 úno 2007 19:25

Nosič mušky se tolik nezahřeje, to se mi jeví jako dost zoufalá možnost, nehledě na to, že by to proti teplu mohlo (resp. mělo) být slušně odolné. Ale acetonem by to jít mělo (tyhle srágory se v acetonu rozpouští- ta rozpustnost je myslím dokonce nějak standardizovaná). Zkus to ponořit do hrnku s acetonem na delší dobu, po pár dnech to tam nějak provzlíná a při troše štěstí to pustí. Jen mám tochu strach, aby to nesundalo i ten lak- aceton je v tomhle směru děsná sviňa.
Žádná zbraň není přesnější, než jí dovolí střelec.
Uživatelský avatar
Smékal Petr
Příspěvky: 294
Registrován: 28 led 2007 17:52
Bydliště: Česká Lípa
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Smékal Petr » 06 úno 2007 19:58

Nevím jaké složení má ten sajrajt kterým jsi to zalepil, a protože experimentovat na tak krásném kusu železa je hřích, doporučil bych udělat následující. vzít jakýkoliv kus do sebe zapadajícího železa, např. šroub a matici v různých velikostech, a zalepit je tím sajrajtem a nechat řádně zatvrdnout. Potom prvést různé pokusy o uvolnění. Protože většina těchto lepidel je na bázi nějakých kyanoakrylátů a podobně, tak jejich výsledný stav je sice velmi pevný, ale zároveň velmi křehký. Teplota potřebná pro přeměnu je dost vysoká okolo 600 st C. to je moc aby nedošlo k narušení kvality a struktury kovu hlavně a povrchové úpravy. Lze sice namítnout, že teploty pro povrchové úpravy jsou vyšší, ale jsou velmi přesně rozložené po celém povrchu hlavně a chladnutí je řízené takže nedojde k tvarové deformaci. Chemicky jsou tyto svinstva velice stabilní, a tak ti zbývá jen mechnické narušení struktury lepidla. Metodou pokus a omyl zkoušet uvolnit slepené šrouby. Vždy však na jeden šroub použij jen jednu metodu. Protože jen tak zjistíš, co je doopravdy účinné. Zda plynulý tah, nebo jedna velká rána, či mnoho slabších úderů.
Pro příště je lépe zajišťovat šroub v závitu pomocí slabého důlčíku v polovině závitu na šroubu. Je to účinné a dá se to napravit pomocí závitníku. Proboha už zádné lepení.
Zdravím Petr S.
357-Magnum - velmi dobrý argument pro uzavření příměří.
m.puskin

Příspěvek od m.puskin » 07 úno 2007 16:34

Díky za rady. První myšlenka, kterou jsem dostal bylo opravdu běžet na střelnici a vykosit dva zásobníky, výsledek nulový.
Potom jsem prováděl všelijaké tanečky s poklepáváním, silné rány, více slabších a taky nic. Potom nakládal do acetonu a nakonec nahříval, zase nic. Tak už fakt nevím.
m.puskin

Příspěvek od m.puskin » 07 úno 2007 16:36

Díky za rady. První myšlenka, kterou jsem dostal bylo opravdu běžet na střelnici a vykosit dva zásobníky, výsledek nulový.
Potom jsem prováděl všelijaké tanečky s poklepáváním, silné rány, více slabších a taky nic. Potom nakládal do acetonu a nakonec nahříval, zase nic. Tak už fakt nevím. :cry:
Slim Jim
Odborník na zbraně
Příspěvky: 717
Registrován: 07 lis 2005 14:39
Bydliště: Praha

Příspěvek od Slim Jim » 07 úno 2007 16:54

Rozpitvat, rozlepit, smotntovat, nastřelit. Nic lepšího (jiného) už ti asi nikdo neporadí :cry: .
Žádná zbraň není přesnější, než jí dovolí střelec.
Odpovědět