Stretnutie vzduchovkarov - Slovensko

Všechny vzduchovkářske akce HFT, FT a jiné ...

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
tomcat
Moderátor
Příspěvky: 1203
Registrován: 08 zář 2006 00:19
Bydliště: SK

Stretnutie vzduchovkarov - Slovensko

Příspěvek od tomcat » 01 dub 2008 15:19

Myslim ze nastal cas aby sa aj na Slovensku zacalo daco podobne organizovat, bol by zaujem?
raduzs píše:ja myslim, ze kamenolom je dobre miesto. ale sam ziadny nepoznam.
no ja ich poznam asi zo 4

vyber miesta samozrejme zalezi aj od toho, kolko ludi by bolo ochotnych prist, a z akej lokality... podla toho sa totiz aj oplati miesto hladat, je zbytocne hladat dacu pri Trnave, ked by polka ludi bola uplne z opacnej strany republiky, skratka to co mi chyba je napriklad aj taka drobnost ze ludia si do profilu nevyplnia odkial su... pre lahsie planovanie potencionalnych zaujemcov


Uživatelský avatar
raduzs
Příspěvky: 530
Registrován: 12 kvě 2007 11:06
Bydliště: BA - okolie

Příspěvek od raduzs » 01 dub 2008 16:34

tak neviem. ja som z okolia BA, ty si z trnavy, tak by asi bolo vhodne najst nieco v okoli. viem, ze su aj dalsi chalani z vychodu alebo z oravy, tak som ochotny ist niekam na pol cesty ako kompromis. alebo si urobme nejake stretnutie pre bratislavu a siroke okolie. ak myslis, ze nejake miesto z tych styroch by bolo vhodne, navrhni. pripadne si ho mozme ist vopred prezriet.
"Messieurs les Anglais! Tirez les premiers!" (Gróf d'Anteroche v bitke pri Fontenoy 11.mája 1745)
Kubo 630
Příspěvky: 400
Registrován: 09 bře 2006 21:57
Bydliště: Slovensko-Bardejov

Příspěvek od Kubo 630 » 01 dub 2008 17:08

No ja by som na nejaky zraz isiel, ale mam problem s dopravou :cry:
Zalezi na tom kde by sa to konalo.
Antonio Zoli 1900 Pro S Battue 9,3x62 + Bushnell 4200 Elite 2,5-10x50 RD + Weaver
Hemmerli 16/16x70
Hatsan 55 S + Nikko Stirling Gold Crown 6x42
Slavia 630
Poľovníctvo nieje koníček, je to spôsob života.
Uživatelský avatar
tomcat
Moderátor
Příspěvky: 1203
Registrován: 08 zář 2006 00:19
Bydliště: SK

Příspěvek od tomcat » 01 dub 2008 18:12

presne tak to myslim, aby to bolo pristupne vsetkym zaujemcom, samozrejme s ohladom na moznosti strielania, cize aby sa bolo mozne dostat do urciteho bodu aspom vlakom, alebo inou verejnou dopravou a z daneho bodu by ta dalsi zaujemca zviezol...
Uživatelský avatar
marosino
Příspěvky: 172
Registrován: 05 úno 2008 16:46
Bydliště: Bratislava

stretko

Příspěvek od marosino » 01 dub 2008 20:16

aj ja idem do toho,najprv by bolo dobre,dat to vsetkym vediet,aj chalanom z ciech.a podla ucasti sa uvidi,kde sa to vymysli.Mozme sa oviezt napr.jednym autom a dame si na benzin.Mozem ist aj mojim a 3 zoberiem.Aj s gulkometmi.Ale nam z toho hrabe,co?
Viem o jednej vojenskej strelnici na zahori,ktora uz nefunguje.Mal som znameho riaditela vojenskych lesov,ale neviem,ci tam este robi,keby robil,urcite mi poskytne plac.Len neviem,ci by sme nemali tieto veci riesit formou sz,aby sa to nezvrhlo na hromadnu kontrolu ustovych rychlosti :lol:
Uživatelský avatar
raduzs
Příspěvky: 530
Registrován: 12 kvě 2007 11:06
Bydliště: BA - okolie

Příspěvek od raduzs » 01 dub 2008 20:30

maros, to by bolo vyborne. zisti, co sa da, a vy ostatni, hlaste sa, kto moze :D
"Messieurs les Anglais! Tirez les premiers!" (Gróf d'Anteroche v bitke pri Fontenoy 11.mája 1745)
corpsecwagon2

SK stretnutie

Příspěvek od corpsecwagon2 » 04 dub 2008 09:27

zdravim som z BA/PK, tiez by som mal zaujem o ucast. viete navrhnut pripadny termin, ja by som sa vcas pokusil vybavit strelnicu aj na 50m, ktora je velmi stara a aj vhodna, je blizko BA v prijemnom prostredi.Momentalne cakam na moju vetrovecku z Nemecka, s ktorou by som sa rad zucastnil, ale stale nechodi...Tak isto sa zahravam uz dlhsie s myslienkou zorganizovat na SK prvy field target, ktory by bol taky na otestovanie, co vsetko taka sutaz obnasa.
raduzs píše:maros, to by bolo vyborne. zisti, co sa da, a vy ostatni, hlaste sa, kto moze :D
Uživatelský avatar
tomcat
Moderátor
Příspěvky: 1203
Registrován: 08 zář 2006 00:19
Bydliště: SK

Re: SK stretnutie

Příspěvek od tomcat » 04 dub 2008 10:21

osobne myslim ze skor ako v maji to realne nebude, na prvy krat bude troska chaos s organizaciou, tak radsej s kludom, viac casu na vybavovanie... aspom sa aj pocasie dovtedy umudri :-)
Uživatelský avatar
ferin
Příspěvky: 437
Registrován: 29 srp 2007 19:07
Bydliště: Dolný Kubín, SK

Příspěvek od ferin » 06 dub 2008 12:25

mno to by bolo fajn, len neviem ci by mi to ta moja škoduliena zvlááádla :lol:
jarop
Příspěvky: 138
Registrován: 05 bře 2008 12:53
Bydliště: KE, Slovensko

Re: SK stretnutie

Příspěvek od jarop » 07 dub 2008 12:15

tomcat píše:osobne myslim ze skor ako v maji to realne nebude, na prvy krat bude troska chaos s organizaciou, tak radsej s kludom, viac casu na vybavovanie... aspom sa aj pocasie dovtedy umudri :-)
Som z Košíc a možno by som prišiel, ak to nebude na druhý koniec republiky. Dôležité je aby teplota bola okolo 20 a viac stupňov aby si aj COčkári mohli dobre zastrieľať.
Jaro
lov21 4.5mm, crosman 2300T, crosman 2250xt, drulov rada 5.5mm
Uživatelský avatar
risopepi
Příspěvky: 1373
Registrován: 30 srp 2007 06:21
Bydliště: Rimavská Sobota,SK
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od risopepi » 08 dub 2008 04:31

Je to dobrý nápad zorganizovať taký zraz,ale okrem dialky su aj iné problémy čo je treba riešiť.Bude treba zabezpečiť terče s podstavcami a rôzneho druhu,stravu a nejaké občerstvenie,parkovanie aut,prípadne nocľah,lebo ak viete ako vyzerá taký zraz,aj stým treba počítať.Prípadne aby bol nejaký prístrešok kde sa dá rozbaliť si veci,schovať sa pred dažďom,lebo aj s tým treba počítať.A samozrejme aj pre rod.príslušníkov,kamarátov zvedavcov.
Treba si tak vybrať miesto,aby nemusel nikto zbytočne veľa cestovať,aby to každý mohol ľahko nájsť,aj keď neni z okolia.Treba zobrať do úvahy,že keď niekto pocestuje 4-5 hodín 3-4 hodiny tam strávi a môže sa otočiť nazad,to bude mať ťažšie aj drahšie ho to výde a či sa mu to oplatí.Lebo ak sa uskutoční nejaký zraz niekde,je treba urobiť aj nejaký,keď aj neviazaný program,aby to aj vyzeralo:príchod,prezentácia(Ak chceme z toho tradíciu),a organizácia celého podujatia.
Podľa mňa to jeden človek nezvládne a aj ten májový termín sa mi zdá skorý.Treba ešte veľa vecí prekonzultovať,vypočuť nápady a predebatovať,aby to bolo čo najlepšie pripravené.
Keby to nebolo jednoznačné,ja som za takýto zraz,ale nemalo by to vyzerať,že traja-štyria sa stretneme v lese.
Píšte ďalej nápady a urobíme z toho niečo.
Alpha Whisky Romeo
(Allah's waiting room)

http://www.risopepi.sk/index.php?page=galeria
Uživatelský avatar
tomcat
Moderátor
Příspěvky: 1203
Registrován: 08 zář 2006 00:19
Bydliště: SK

Příspěvek od tomcat » 08 dub 2008 12:35

terce - moja tlaciaren zatial nema nejake obmedzenia, neni problem vytlacit formatu A3 do 100ks (viac nie len kvoli problemu s prepravou vytlacenych veci) a trebars A4 aj niekolko sto kusov
podstavce to uz problem je...

strava - to predpokladam ze si kazdy dokaze zabezpecit na ten jeden den pre seba sam, osobne si myslim ze nejake opekanie je mozne... cize klobasa, spekacky...

noclah - nemyslel som ze to bude na prvy krat viacdenna akcia

parkovanie - v tom nevidim problem lebo pochybujem ze sa objavi viac ako 5-6 aut

pristresok jedine co ma napada nejaky ten skladaci zahradny altanok... pochybujem ze by bolo miesto kde by na nas cakalo nejake pristresie

lenze mi sa o tom vsetkom mozeme zatial bavit len na teoretickej urovni, zatial este nik nenavrhol konretne miesto... takze nevieme kde, ako to vyzera, aka je moznost parkovania a nejakych vedlajsich aktivit

ja idem v sobotu trocha popozerat na bicykli okolie, tak hadam sa mi daco bude pacit...
Uživatelský avatar
raduzs
Příspěvky: 530
Registrován: 12 kvě 2007 11:06
Bydliště: BA - okolie

Příspěvek od raduzs » 08 dub 2008 14:00

suhlasim s tym, ze akcia nebude cez noc. treba dohodnut miesto, bude niekde kompromis medzi vychodom a zapadom, keby bolo vela ludi. alebo ak by sme boli zo zapadneho slovenska a sirokeho okolia, tak niekde v sirokom okoli bratislavy. mne je to jedno, ja pridem tam aj tam. a zatial stale nemame ziadne miesto, ako podotkol tomcat... cize akekolvek plany sa mozu odvijat len od miesta. v bratislave poznam dve-tri lokality, aj ked neviem, ci budu vhodne pre viac ako 6-7 ludi... lepsi by bol ten kamenolom...
"Messieurs les Anglais! Tirez les premiers!" (Gróf d'Anteroche v bitke pri Fontenoy 11.mája 1745)
Uživatelský avatar
Kubajzz
Příspěvky: 8890
Registrován: 29 zář 2005 10:17
Bydliště: HFT závody...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kubajzz » 08 dub 2008 14:28

Já vám do toho nechci kecat, ale ty věci jako strava, nocleh, terče, přístřešek atd. vůbec nemusíte řešit.
Prostě si dejte termín a místo, a kdo příjde ten příjde, každý bude střílet do čeho chce.
Nebo se domluvte a napoprvé přijeďte do Milovic, pak to bude všechno jednodušší.
http://www.fieldtarget.cz/ - Vše o zbraních, střelbě, srazech a HFT závodech.
corpsecwagon2

Příspěvek od corpsecwagon2 » 09 dub 2008 13:09

Kubajzz píše:Já vám do toho nechci kecat, ale ty věci jako strava, nocleh, terče, přístřešek atd. vůbec nemusíte řešit.
Prostě si dejte termín a místo, a kdo příjde ten příjde, každý bude střílet do čeho chce.
Nebo se domluvte a napoprvé přijeďte do Milovic, pak to bude všechno jednodušší.
Tiez si myslim, ze na prvy krat by stacilo sa stretnut zastrielat si hlavne bezpecne a organizovane, spoznat sa osobne, a dalej by sa uvidelo.
Skusim tu strelnicu zajednat na termin koncom maja zaciatok jun na vikend.Ak sa mi podari hned to dam sem vediet. Ohladom toho vychodneho Slovenska a dialky, zial ak nas bude viac na Zapadnom Slovensku (predpokladam, ale mozno predpokladam zle), tak nic ine nezostava.
Odpovědět