Strelok - Balisticky kalkulator pro Android smartphony

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
Grinch
Příspěvky: 1246
Registrován: 17 led 2009 08:51
Bydliště: Slavkov u Brna
Kontaktovat uživatele:

Re: Strelok - Balistický kalkulátor pro Android smartphony

Příspěvek od Grinch » 14 čer 2012 10:53

Hele já to beru, nepotřeboval jsem dostat tebe nebo sebe:D
To že to řešíme na bázi teorie slyším prvně:D To kdybys napsal na začátku, že ti jde jen o teorii, tak bych to jn odkýval a napsal že jen blázen si takto nastřelí zbraň :P

Vždy skončíš u toho, že dvě nuly, klikání anebo přenášení je daleko lepší...

U mě jeto něco jiného, mě šlo o princip a neříkal jsem, že to využívám v takovém rozsahu, jako jsem dával obrázek. Jen mi šlo o to, vysvětlit, proč a z jakého principu se používá nastřelení na dvě nuly a k tomu jsme se dostali ne?

Sice oklikou, ale dostali a čiže je to vítězství všech, protože si aspoň ušetří práci, až nad tím budou jako ty teoreticky filozofovat :)

Kontráši, nekontráši, vše si dokáže člověk najít na netu, když chce. A Mi-35 už dávno není tajná :mrgreen:


Kurzy GTac.cz - Dynamic Precision Rifle - http://www.GTac.cz
Uživatelský avatar
madbugie
Příspěvky: 1008
Registrován: 16 říj 2008 07:50
Bydliště: Trnava, SK

Re: Strelok - Balistický kalkulátor pro Android smartphony

Příspěvek od madbugie » 14 čer 2012 10:59

a teraz ťa asi už zo mňa porazí... ked si pozrieš ten môj dotyčnicový graf tak zistíš že POI od 10 - 50 m činí 25 mm pri tvojom spôsobe nastrelenia na 50 m je to 30 mm

takže keby si zvoli takú "kompromisnú" dotyčnicu nuly, tak by balistická krivka vyzerala takto a strielal by si v podstate iba na stred ;-) a POI skoro po celej dlžke by bol 20 mm a od 18-45 metrov dokonca iba 10 mm ;-)
killzona 20 mm.jpg
za virtuálne vyskúšanie nič nedáš a aj "strelivo" je zdarma... ak je to dobre nastavené
Naposledy upravil(a) madbugie dne 14 čer 2012 11:07, celkem upraveno 1 x.
- - - = = = (( as mad as possible )) = = = - - -
AirArms Pro-Sport + Hawke Eclipse 30 SF 6-24x50 + Kozap č. 23 + JSB Exact 4,52 mm (bolo 5,52 mm)
Uživatelský avatar
madbugie
Příspěvky: 1008
Registrován: 16 říj 2008 07:50
Bydliště: Trnava, SK

Re: Strelok - Balistický kalkulátor pro Android smartphony

Příspěvek od madbugie » 14 čer 2012 11:04

a tá hláška bola sranda... tuším z černých baronov... asi si to zasa po dlhej dobe pozriem...

ved tie programy sú hlavne na to teoretizovanie bez toho aby si musel v prípade plnotučných zbraní míňať drahé náboje... doma si to vyriešiť teoreticky... prídeš na strelnicu a pár zásahmi overíš a je to...

síce to platí aj u vzuchovíc ale zasa tu s cenou streliva problem nie je... u mna je to skôr čas čo mi chýba, kedže strielat môžem akurát tak po víkendoch a aj to len niekedy...

takže damášnie zadánie treba najprv zmáknuť teoreticky a potom poľahky overiť v praxi...

slovami klasika
ťažko na cvičisku, ľahko na bojisku... ;-)

(ale tvárou v tvár smrti sa aj tak každý najprv poserie :D :D :D )
- - - = = = (( as mad as possible )) = = = - - -
AirArms Pro-Sport + Hawke Eclipse 30 SF 6-24x50 + Kozap č. 23 + JSB Exact 4,52 mm (bolo 5,52 mm)
Uživatelský avatar
Grinch
Příspěvky: 1246
Registrován: 17 led 2009 08:51
Bydliště: Slavkov u Brna
Kontaktovat uživatele:

Re: Strelok - Balistický kalkulátor pro Android smartphony

Příspěvek od Grinch » 14 čer 2012 11:12

Doporučuji Ti jít na střelnici a zkoušet :lol:

Tvé nastavení je zajímavé, o tom žádná, ale rozdíl 1cm na zásahu je podstatný (pokud se snažíš o soustřely) a zahrnout to pod pojem "iba na stred" je celkem úsměvné :mrgreen:

Jde o to ne jen na co střílíš, ale jak, z jaké polohy, v jakém rytmu atd. ... proto do toho pak musíš zahrnout chyby vlivem špatné polohy, stresu, psychického stavu, únavy atd. a najednou máš těch chyb mraky a jsi zcela mimo terč.

Ale třeba pochodíš jinde s přístupem +- 1 cm žádná míra ... u mě ne, promiň 8)

Teoretická báze je jedna věc a v té máš pravdu, ale až jednou pronikneš do praxe a přestaneš teoretizovat a vystřelíš (třeba jako já) přes 10tis ran .22LR za rok a nějakou tu tisícovku z jiné ráže, tak na to, "co se vyplatí" a "má cenu" přijdeš sám...

každopádně díky za debatu, takhle jsem nad tím nepřemýšlel. Resp mne nenapadlo zkusit nastřelit zbraň takto. K zamyšlení dobrý, ale pro mne slepá ulice.

Tím bych považoval naši debatu za zcela uzavřenou.

Jinak ať jsme k tématu:

Streloka zkouším delší dobu a jeho výsledky sedí zhruba na desítky mm se Shooterem a i Lapua Ballsitic. S jinýma jsem to nezkoušel. Osobně ale používám hlavně Shooter a Strelok je spíše na to, když jsem líný počítat, tak abych jen jukl na obrázek osnovy :mrgreen:

Jako freeware je ale pro naše použití naprosto dostačující.

Martin
Kurzy GTac.cz - Dynamic Precision Rifle - http://www.GTac.cz
Uživatelský avatar
madbugie
Příspěvky: 1008
Registrován: 16 říj 2008 07:50
Bydliště: Trnava, SK

Re: Strelok - Balistický kalkulátor pro Android smartphony

Příspěvek od madbugie » 14 čer 2012 11:18

súhlasím, že strelok zadarmo je uplne super pre naše potreby...treba ho dobre nastaviť, overiť v praxi, skorigovať a je to...

a ako som už skôr písal začínam ho využívať dosť na odchýlky vetra, čo sa nezdá, ale u vzduchovky je to brutal posun...
- - - = = = (( as mad as possible )) = = = - - -
AirArms Pro-Sport + Hawke Eclipse 30 SF 6-24x50 + Kozap č. 23 + JSB Exact 4,52 mm (bolo 5,52 mm)
Uživatelský avatar
Grinch
Příspěvky: 1246
Registrován: 17 led 2009 08:51
Bydliště: Slavkov u Brna
Kontaktovat uživatele:

Re: Strelok - Balistický kalkulátor pro Android smartphony

Příspěvek od Grinch » 14 čer 2012 11:28

Vítr má vliv všude. U Streloka je to krapet kostrbatě řešeno, ale stačí to. Shooter to má krapet lépe řešeno (hlavně má navíc i jedno rozhraní, kde jen ťukneš změny a hned máš opravy). Ale to už není zadarmo
Kurzy GTac.cz - Dynamic Precision Rifle - http://www.GTac.cz
Uživatelský avatar
CzechJoker
Příspěvky: 114
Registrován: 11 čer 2007 09:44
Bydliště: Morava

Re: Strelok - Balistický kalkulátor pro Android smartphony

Příspěvek od CzechJoker » 14 čer 2012 18:13

Tak a je tu nová verze - Strelok+. Na starou free verzi je (podle informace v Google Play) poslední aktualizace - prý jen "technická", takže pro jistotu ji vynechám ;) Strelok+ už bude za 100 Kč.
Naposledy upravil(a) CzechJoker dne 14 čer 2012 18:23, celkem upraveno 1 x.
Nejsou žádné zoufalé situace, jsou jen zoufalí lidé.
Uživatelský avatar
Grinch
Příspěvky: 1246
Registrován: 17 led 2009 08:51
Bydliště: Slavkov u Brna
Kontaktovat uživatele:

Re: Strelok - Balistický kalkulátor pro Android smartphony

Příspěvek od Grinch » 14 čer 2012 18:14

Taky jsem na to koukal. Zatím jsem nenašel přesné výhody placené verze a doufám, že stará bude stále fungovat. Chce to jen zakázat aktualizace, aby to nestáhlo downgrade :mrgreen:
Kurzy GTac.cz - Dynamic Precision Rifle - http://www.GTac.cz
Uživatelský avatar
TURBIAK
Příspěvky: 185
Registrován: 29 lis 2007 23:23
Bydliště: Bar pod bocianom :)

Re: Strelok - Balistický kalkulátor pro Android smartphony

Příspěvek od TURBIAK » 14 čer 2012 19:05

madbugie: prosimta, co to tu riesis za nezmysly ?? rozumny standard je ten ze mas vzdy 2 nuly, vsetko ostatne co si tu napisal nema vyznam , ozaj nechapem zmysel nastrelovat zbran tak aby mi balisticka krivka nepretinala os mierenia= tejto situacii sa hovori nenastrelena resp. zle nastrelena zbran
Optimisti sa učia po anglicky.....pesimisti po čínsky....My realisti sa učíme strieľať
Uživatelský avatar
madbugie
Příspěvky: 1008
Registrován: 16 říj 2008 07:50
Bydliště: Trnava, SK

Re: Strelok - Balistický kalkulátor pro Android smartphony

Příspěvek od madbugie » 14 čer 2012 23:49

:-) Turbiak a si si tym uplne isty?

Ako som dokazal, niekedy ta nula bude naozaj iba jedna... samozrejme ta moznost ze sa osnova nepretina je hypoteticka... mozne to urcite je, ale na co by to bolo v praxi dobre... (je to iba eventualita pri strelbe na velmi dlhé vzdialenosti, kde naklikáš "stred" na spodný mildot a mieriš do neba...) :wink:

pokoj v duši, slunce na nebi... :D na toto tie balistické programy predsa sú... vyskúšať si niečo, za čo nemusím draho na strelnici platiť empiricky...
- - - = = = (( as mad as possible )) = = = - - -
AirArms Pro-Sport + Hawke Eclipse 30 SF 6-24x50 + Kozap č. 23 + JSB Exact 4,52 mm (bolo 5,52 mm)
onevan74
Příspěvky: 124
Registrován: 12 bře 2010 16:25

Re: Strelok - Balistický kalkulátor pro Android smartphony

Příspěvek od onevan74 » 30 črc 2012 13:50

Grinch píše:Taky jsem na to koukal. Zatím jsem nenašel přesné výhody placené verze a doufám, že stará bude stále fungovat. Chce to jen zakázat aktualizace, aby to nestáhlo downgrade :mrgreen:
Starej iStrelok už je taky placenej (3,99E). Počítá podle pouze podle G1 a má v databázi 120 druhů osnov puškohledu. Naproti tomu Strelok Pro je za 5,99E a počítá podle G1 i G2 volitelně. Nezobrazuje graficky žádnou osnovu ale umí načítat "custom drag functions" například od Lapui. A to je celý :-)
Karlik
Příspěvky: 458
Registrován: 04 čer 2014 20:27

Re: Strelok - Balistický kalkulátor pro Android smartphony

Příspěvek od Karlik » 08 dub 2015 15:53

Spousta HFŤáků mě žádala jak mailem, tak osobně, abych vytvořil český návod pro aplikaci Strelok, stejně jak je vytvořen návod pro Chairgun.
Na posledním závodě jsem to slíbil, takže zde je kompletní český návod na skvělou aplikaci STRELOK

http://www.hft.cz/prislusenstvi-a-doplnky/83-strelok

Pokud by náhodou byly některé překlady pro někoho nejasné, tak na základě zpětné vazby samozřejmě poupravím, aby byl návod co nejvíce srozumitelný pro většinu střelců.
Uživatelský avatar
Coroner
Příspěvky: 317
Registrován: 10 črc 2014 15:40
Bydliště: North Bohemia

Re: Strelok - Balistický kalkulátor pro Android smartphony

Příspěvek od Coroner » 08 dub 2015 16:32

Bravo a díky Karlíku :wink:
My day begins when your day ends.
°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°
Uživatelský avatar
Romčan
Příspěvky: 918
Registrován: 28 led 2014 15:00

Re: Strelok - Balistický kalkulátor pro Android smartphony

Příspěvek od Romčan » 08 dub 2015 16:46

Super sláva karlíkovi :-D
onevan74
Příspěvky: 124
Registrován: 12 bře 2010 16:25

Re: Strelok - Balistický kalkulátor pro Android smartphony

Příspěvek od onevan74 » 09 dub 2015 20:17

Karlik píše:Spousta HFŤáků mě žádala jak mailem, tak osobně, abych vytvořil český návod pro aplikaci Strelok, stejně jak je vytvořen návod pro Chairgun.
Na posledním závodě jsem to slíbil, takže zde je kompletní český návod na skvělou aplikaci STRELOK

http://www.hft.cz/prislusenstvi-a-doplnky/83-strelok

Pokud by náhodou byly některé překlady pro někoho nejasné, tak na základě zpětné vazby samozřejmě poupravím, aby byl návod co nejvíce srozumitelný pro většinu střelců.
Ahoj Karlíku, myslím, že v menu "aditional info" ta položka:
"Sound speed - rychlost dozvuku střely"
není rychlost dozvuku střely ale pouze rychlost zvuku za daných atmosférických podmínek v dané nadmořské výšce.
Odpovědět