Strelnice Sadska (okr. NB)

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
rydlas
Příspěvky: 61
Registrován: 06 úno 2007 14:41

Střelnice Sadská (okr. NB)

Příspěvek od rydlas » 06 říj 2008 12:19

Ahoj,
nemůžu nikde nic vygooglit... nemáte někdo kontakt na střelnici do Sadský u Nymburka? Budu tam na konci října dělat zbroják a rád bych se tam aspon jednou předem kouknul... Díky moc


icehand
Příspěvky: 127
Registrován: 03 říj 2008 12:52

Příspěvek od icehand » 06 říj 2008 16:13

:D kde je střelnice nevím, ale určitě ti to řeknou na OŘpolicie.
Smazaný uživatel 111

Re: Střelnice Sadská (okr. NB)

Příspěvek od Smazaný uživatel 111 » 06 říj 2008 18:01

Pokud je to ta co myslim , tak se tam asi předem nekoukneš jedná se o policejní střelnici.
Je kousek od silnice D11 (E67)
Loc: 50°7'9.733"N, 14°56'6.066"E
epetr2008

Příspěvek od epetr2008 » 06 říj 2008 18:24

Než se kouknout na střelnici - jaký tam maj koberečky a záclonky, šel bych raději na nějakou jinou a nechal si za pětikilo vysvětli základní manipulaci se zbraní 8) a bouchnul pár ran 8)
Petr45
Příspěvky: 32
Registrován: 31 říj 2006 12:43
Bydliště: Nymburk

střelnice

Příspěvek od Petr45 » 07 říj 2008 08:02

Střelnice je naproti hřbitovu na kopci u kostela, je to klubová střelnice, ale už jsem tam dlouho nebyl, kdysi tam bývala cedule s kontaktem.
Policejní je u Poříčan.
rydlas
Příspěvky: 61
Registrován: 06 úno 2007 14:41

Příspěvek od rydlas » 07 říj 2008 10:43

epetr2008 píše:Než se kouknout na střelnici - jaký tam maj koberečky a záclonky, šel bych raději na nějakou jinou a nechal si za pětikilo vysvětli základní manipulaci se zbraní 8) a bouchnul pár ran 8)
Vysvětlíš mi za pětikilo základní manipulaci, sborku, rozborku a necháš mě párkrát bouchnout? :-)))
rydlas
Příspěvky: 61
Registrován: 06 úno 2007 14:41

Re: střelnice

Příspěvek od rydlas » 07 říj 2008 10:44

Petr45 píše:Střelnice je naproti hřbitovu na kopci u kostela, je to klubová střelnice, ale už jsem tam dlouho nebyl, kdysi tam bývala cedule s kontaktem.
Policejní je u Poříčan.
Super, dík moc.. konečně někdo pochopil na co jsem se ptal.. :-)
epetr2008

Příspěvek od epetr2008 » 07 říj 2008 11:12

2 rydlas

Jenže jsem z Liberce :twisted:

A mám glocka a tobě můžou dát:
CZ 50 (spíš už ne, ale nedávno kámoš dělal s touhle starou vránou)
CZ 75 (nejspíš)
CZ 82 nebo 83?

Sice se na rozborku sborku zbraně můžeš podívat tady:http://zbrane.kvalitne.cz/

Ale máš prostě lepší jít na střelnici kde ti za 500 daj hodinovou instruktáž se všema třema zbraněma a ještě si třeba párkrát bouchneš.

Pokud budeš dělat B i E tak rozhodně jdi na střelnici a natrénuj si pořádně malorážku. (mimochodem u zkoušky máš nárok na oporu zbraně)
Jinak pro ty co o tom nic nevědí může být právě malorážka konečná a zkouška se dá opakovat bohužel a po docela dlouhé době.
Průšvih je i to, že u maloráže na střelnici sem tam nějakej maňas šteluje mířidla a pak to lítá úplně do háje.
- můžeš dostat pušku co plive do pavučin v rohu
- musíš u toho stát
- jsi nervózní

Myslím, že je u malorážky lepší si nastřelit první ránu, kouknout se kam to vlítlo a místo kam míříš posunout tak, aby to létalo do terče. Lepší než štelovat mířidla pokud nevíš co děláš. Dalšíma 2 si to ověřit.

U pistole ti stačí vysypat krabici nábojů - pokud ti to s přehledem lítá do terče.... A pokud ne, no tak prostě musíš trénovat.
rydlas
Příspěvky: 61
Registrován: 06 úno 2007 14:41

Příspěvek od rydlas » 07 říj 2008 12:25

epetr2008 píše:2 rydlas

Jenže jsem z Liberce :twisted:

A mám glocka a tobě můžou dát:
CZ 50 (spíš už ne, ale nedávno kámoš dělal s touhle starou vránou)
CZ 75 (nejspíš)
CZ 82 nebo 83?

Sice se na rozborku sborku zbraně můžeš podívat tady:http://zbrane.kvalitne.cz/

Ale máš prostě lepší jít na střelnici kde ti za 500 daj hodinovou instruktáž se všema třema zbraněma a ještě si třeba párkrát bouchneš.

Pokud budeš dělat B i E tak rozhodně jdi na střelnici a natrénuj si pořádně malorážku. (mimochodem u zkoušky máš nárok na oporu zbraně)
Jinak pro ty co o tom nic nevědí může být právě malorážka konečná a zkouška se dá opakovat bohužel a po docela dlouhé době.
Průšvih je i to, že u maloráže na střelnici sem tam nějakej maňas šteluje mířidla a pak to lítá úplně do háje.
- můžeš dostat pušku co plive do pavučin v rohu
- musíš u toho stát
- jsi nervózní

Myslím, že je u malorážky lepší si nastřelit první ránu, kouknout se kam to vlítlo a místo kam míříš posunout tak, aby to létalo do terče. Lepší než štelovat mířidla pokud nevíš co děláš. Dalšíma 2 si to ověřit.

U pistole ti stačí vysypat krabici nábojů - pokud ti to s přehledem lítá do terče.... A pokud ne, no tak prostě musíš trénovat.
Z pistole strach nemám... rozborku jsem uměl poslepu u Beretty 75 a 92, CZ jsem mel v ruce jen jednou, ale nikdy ne rozebranou.. Jde mi jen o to, jak spravne vysunout zaver a jak ho tam zase nandat.. s komisarem se predpokladam domluvim, jestli chce videt vypousteni kohoutu druhou rukou nebo spousti a palcem... doufam, ze nebudu mit magora cholerickyho...

Horsi je to s tou malorazkou, tu jsem snad nikdy ani nevidel.. :-D

Ale vim, ze to ma zaver na kliku, takze to bude asi jako u jinejch dlouhej flint, ze tam nebude nic specialniho...

rozhodne si to ale chci zkusit predem..

Tak zatim zdar a dik vsem za celkem inteligentni odpovedi.. :-)
icehand
Příspěvky: 127
Registrován: 03 říj 2008 12:52

Příspěvek od icehand » 07 říj 2008 13:39

:D Tak to bych se byt tebou bal spíš rozborky u pistole nez malorážky. U malorážky akorát vyndáš zásobník a závěr (buď přez spoušť nebo tam bude nějaká páčka navíc .... to druhý co neni pojistka :-) )
icehand
Příspěvky: 127
Registrován: 03 říj 2008 12:52

Příspěvek od icehand » 07 říj 2008 13:50

ještě jeda věc. Rozborka se dělá až po kontrole zbraně jejíž součástí by měla být tzv.rána jistoty - tím odpadá manipulace s kohoutem. Asi se ale budeš muset domluvit ZK, protože stará škola rány jistoty nemá v oblibě, takže určitě je třeba z něj vycucat jak si to představuje. Myslím, že toto je spíš drobnost. Důležitá je bezpečná manipulace. Možná na rozborku ani nedojde ale lépe počítat se vším.
Uživatelský avatar
Bonanza
Příspěvky: 629
Registrován: 01 črc 2007 18:53
Bydliště: Praha 5

Střelnice Sadská

Příspěvek od Bonanza » 07 říj 2008 14:03

Co máte dál k Sadské ??? Se ZP si jděte na odd. Zbrojní průkaz, je tam min 6 vláken o ZP a dalších souvisejících otázkách. Tady řešte střelnici.
Odpovědět