STRELNICE PRAHA ?

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

sportovec
Příspěvky: 1542
Registrován: 09 čer 2006 08:34
Bydliště: Praha - Hlubočepy / "Prokopák"

Příspěvek od sportovec » 26 bře 2009 10:33

RimfireBR : oba dva jsme zapoměli dodat že krypta Kapslovna je betonový tunel pro šest stojících střelců. Pokud chce někdo střílet v leže tak je statním cca 2m za zády, tudíž si musí pronajmout celou střelnici.

Magnum je venkovní střelnice s velkou kapacitou a hlavně i sportovní částí pouze pro malorážky.

Asi je to o tom co má kdo rád. Jestli beton a šero + umělé osvětlení a je kuřák nebo raději trávu a nebe šikmo vpředu nad hlavou :)


Uživatelský avatar
Bonanza
Příspěvky: 629
Registrován: 01 črc 2007 18:53
Bydliště: Praha 5

střelnice Praha

Příspěvek od Bonanza » 26 bře 2009 15:55

Na krátké kondiční zastřílení nebo vyzkoušení munice či zbraně chodím na Avim, je v centru MHD, příjemná obsluha i prostředí. Na delší střelby chodíme na Sedlec (Magnum), též pohoda, ale: puška v příšerném polouzavřeném tunelu, kde může střílet jen 1 a druhý stojí za ním a čeká-kouká, vlhko, zima, šero a v sobotu jen do 13 hod., z krátké vše v pohodě, ale: žádné rychlé dvojstřely, jen klidná mířenka, jinak je u tebe hned správce a Ty, tyty. Pořádají i dobré soutěže a chodívá tam dobrá parta. Chodili jsme před léty na Chodov do tunelu pod nádražím, pak to vzal ing.Ondra, když zavřel Pankrác, zavřel i Chodov a má Rajdu za šílený prachy. Na Chodově jsme dělali myslím v 1991(92,93?) zkoušky na ZP. Kapslovnu, Rambo, Čestlice neznám, ani Třebotov, ale vím o nich.
jbiker
Příspěvky: 221
Registrován: 21 úno 2006 16:25

Příspěvek od jbiker » 26 bře 2009 23:24

V zimě jsem náhodou zabrousil na Rambo. Malá střelnice (pokud mě paměť neklame, tak 4 posty na 18 m), ale líbilo se mi tam. Na Prahu ceny více než lidové a pár kroků od metra. K tomu jsem si užil spoustu srandy s panem správcem. Byl tam takový děda, který asi v mládí sloužil u dělostřelců, takže to byl rozhovor jak v tom vtipu "jsem tady dobře na ušním ?" :D
Childeater
Příspěvky: 901
Registrován: 08 bře 2007 21:11
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Childeater » 27 bře 2009 08:16

U mě je to těžký, protože nesnáším krytý střelnice - vadí mi umělé osvětlení. Navíc jsem lehkej klaustrofobik, takže se necítím dobře ve stísněných podzemních střelnicích...brr...

Nejlíp se mi střílí venku, slunce v zádech a dost prostoru na všechny strany... :-)

Ale jaká je taková střelnice v Praze nebo spíš kolem Prahy nemám šajn... :-(
Uživatelský avatar
Bonanza
Příspěvky: 629
Registrován: 01 črc 2007 18:53
Bydliště: Praha 5

Střelnice Praha

Příspěvek od Bonanza » 27 bře 2009 14:05

Pojídačl, jenže taková v Práglu v dosahu MHD není a nebude, žialbohu.
lopez
Příspěvky: 87
Registrován: 18 čer 2007 22:26
Bydliště: Praha

Příspěvek od lopez » 27 bře 2009 23:22

Kapslovna je dobrá tak akorát pro líné pražáky, já jsem tam za 15min elektrikou. :lol:
Ale pokud chceš zkoušet různé laborace na 100 m jako my dnes, tak to není příliš vhodné. Zvedá se tam dost prach a nestíhá odsávání.
Pro: je to zase dobré na nastřelení pušky a co je komfort, tak střílet z pušky na 50m a je tam el. pojezd. Špina tam je, ale ta je po čase na všech střelnicích. A někde to je méně a někde víc vidět. A ceny, jen dnešní pronájem tam byl za dva střelce 750,- za 1,5hod bez munice a 2 terče.
Rajská zahrada bude částečně otevřena pro veřejnost od dubna, ale nevím to na stopro.
Uživatelský avatar
Bonanza
Příspěvky: 629
Registrován: 01 črc 2007 18:53
Bydliště: Praha 5

střelnice Praha

Příspěvek od Bonanza » 28 bře 2009 20:59

lopez:Ve SR č.4 je o střelnici na Rajdě - Ondrovi článek-.
kpt.stone

Příspěvek od kpt.stone » 10 dub 2009 18:41

údajně je opět otevřena střelnice Chodov....

http://www.ulovcihohuberta.cz/
proreo
Příspěvky: 39
Registrován: 07 led 2009 18:36

Příspěvek od proreo » 11 dub 2009 17:54

Kapslovna OK. p.Vlosovsky nie je OK. Za skusku si pyta 2500 CZK a iny komisar, ktory robi na Kapslovni, si za skusku pyta 1500...

o p.Vlosovskom by vedel rozpravat jeden moj znamy. Ale vraj je naozaj ferovy 8) Akurat si chce privyrobit :lol:
Uživatelský avatar
TELESCOPIC
Příspěvky: 173
Registrován: 03 čer 2007 14:02

Příspěvek od TELESCOPIC » 14 dub 2009 13:49

cože? 2500kč? Já slyšel 1800+odměna 300kč. No tak to je teda paráda...
Uživatelský avatar
TELESCOPIC
Příspěvky: 173
Registrován: 03 čer 2007 14:02

Příspěvek od TELESCOPIC » 17 dub 2009 15:47

Takže jsem včera absolvoval zk u Vlosovského na Kapslovně a mám pár info pro ty, které to čeká v budoucnu. V praktické části jsem měl dva zádrhele. Za prvé při střelbě z malorážné pistole (asi Jane) mi chvíli trvalo než jsem našel optimální místo úchytu na závěru, jinak ho prostě nenatáhnete. No chvilku jsem s tím zápasil. No a za druhé: těsně před střelbou, když jsem se nedočkal povelu ke střelbě, tak jsem se zeptal, jestli teda "už můžu". Načež jsem dostal zprda, tak jsem zahlásil "jsem připraven ke střelbě" a ani to komisař nechtěl slyšet. Takže abych to zkrátil. Je potřeba hlasitě zakřičet: "KE STŘELBĚ PŘIPRAVEN", jinak je problém. Pro někoho asi samozřejmost, pro začínající ne. Takže tak.

Jinak Vlosovský je celkem v pohodě, pokud si dáte bacha na pár věcí tak zkouška probíhá jak na drátkách. Za zk chce 2100kč + 300kč jeho odměna. za 2100kč asi jedna z nejdražších v Praze. Jinak když jsem se ho ptal před zk za kolik by mi předvedl rozborku a sborku (bez střelby), tak si řekl 1000kč. Takže o cenách si udělejte představu sami.
Chotis
Příspěvky: 119
Registrován: 11 led 2009 17:36

Příspěvek od Chotis » 17 dub 2009 16:07

Tak to je docela mastný, 2x dražší než na Magnumu... Ale dělal jsem jen E.
Uživatelský avatar
Silencer
Moderátor
Příspěvky: 1480
Registrován: 15 kvě 2006 08:35
Bydliště: Praha

Příspěvek od Silencer » 17 dub 2009 20:34

Když už jsem OT tak jsem taky papíry dělal na Kapslovně už nevím u koho. Bez problémů vše. Vím jen, že to bylo kapánek dražší, než jsem čekal. Střílelo se z CZ75 5 ran bez 3 nástřelnejch :!: takže rovnou naostro. Já měl na stavu vyskládanejch 6 nábojů, tak jsem to rovnou řešil, jeden mi sebrali a hotovo. Nasázel jsem to do černýho a byl pokoj. Žádná rozborka a sborka. B a E v kapse. Doteď si to pamatuju jako 5 nejdražších ran ve svým životě. Slečna vedle mě všech 5 ran nasázela do podlahy jak křečovitě to držela :roll:
Pokud mě paměť nešálí tak na Kapslovně můžou normálně střílet myslím 4 pistoláři a 1-2 puškaři aniž by si překáželi - ten dlouhej tunel je jen část vlevo.
sportovec
Příspěvky: 1542
Registrován: 09 čer 2006 08:34
Bydliště: Praha - Hlubočepy / "Prokopák"

Příspěvek od sportovec » 17 dub 2009 21:00

Ten dlouhý tunel je vpravo a když chceš střílet z ležky, jsi ostatním střelcům za zády, sice ne moc daleko asi 2m ale pro ostatní stojící nic moc pocit. Já osobně bych celou Kapslovnu zavřel z mnoha důvodů. Když to byla firemní, testovací střelnice za bolševika, tak to mělo aspoň nějakou logiku v nelogické době ale dnes je to celé blbost k pohledání.
Uživatelský avatar
Silencer
Moderátor
Příspěvky: 1480
Registrován: 15 kvě 2006 08:35
Bydliště: Praha

Příspěvek od Silencer » 17 dub 2009 21:24

No dal bych ruku do ohně za to že ten dlouhej tunel je vlevo od vchodu když stojím čelem k terčům, ale už jsem tam dlouho nebyl.
Na střelnici každopádně chodim střílet, jak tu už někdo napsal. Na Kapslovně mi to nepřijde o moc víc špinavější, než třeba Avim - tím ho neshazuju. Dost se mi líbí i Květnice, ale od té doby co jsem se přestěhoval z Újezda nad Lesy to mám dost daleko.
V Praze se prostě vybrat dá - ještě celkem ujdou Čestlice, ale přijde mi, že tam choděj divný lidi - taková smetánka :)
BTW kde je to přesně na tý Rajský zahradě - někde na metru? Tady jsem o tom četl poprvé.
Odpovědět